Widok

Przyszły student szuka opinii ;) W jakiej dzielnicy najlepiej szukać pokoju?

Witam. W tym roku wybieram się do Gdańska na studia. Będę studiował najprawdopodobniej na UG więc mam pytanie. W jakiej dzielnicy najlepiej szukać pokoju? Wiadomo fajnie żeby było blisko do uczelni ale też blisko do miejsc w których się imprezuje żeby potem nocami się nie tłuc 3 godziny ;) (która dzielnica wgl ma najwięcej klubów czy miejsc gdzie przebywają studenci) ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jaki wydział?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wydział historyczny ale ten na kampusie a nie ten odosobniony bo z tego co wiem są dwa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Imprezy - Sopot ,
bliskosc uczelni to zobaczysz sobie na google maps ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
No tak ale też chodzi mi o opinie która dzielnica jest dobrze skomunikowana jeśli chodzi o autobusy tramwaje itp. i czy jest po prostu fajna ;D Myślę, że najlepsza byłaby Oliwa, Przymorze i te okolice ;)??
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przymorze zdecydowanie - blisko ROZI jest
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Autobusy jezdza wszedzie, tramwaje w wiekszosc miejsc tez
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oliwa - tak (tramwaj, autobus, skm), blisko Park Oliwski i szlaki w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, ale drogo
Przymorze - ok, dobrze skomunikowane (tramwaj, autobus, skm), dużo sklepów, ale odradzam falowce
okolice zajezdni przy ul. Abrahama - dobrze skomunikowane (tramwaj), blisko na wydział na piechotę, w środku drogi między morzem a centrum Gdańska
Żabianka - dobrze skomunikowane (tramwaj, autobus, skm), blisko do morza na piechotę (ok. 15'), dużo sklepów
Wrzeszcz - polecam zachodnią stronę na wysokości Manhattanu - dobrze skomunikowane (tramwaj, autobus, skm), trochę dalej na uczelnię, ale za to blisko do klubów Politechniki Gdańskiej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki bardzo za podpowiedzi ;) A mam takie pytanie jeszcze. Gdzie jest tak jakby centrum Gdańska. W sensie gdzie jest zawsze pełno ludzi, studentów knajpek sklepów itp?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciężko powiedzieć, ponieważ Gdańsk w przeciwieństwie do Wrocławia czy Krakowa, w których życie nocne toczy się przeważnie wokół rynku, takowego nie posiada. Życie w okolicach Starego Miasta, wg mnie, zanika po 22.00. Najwięcej studentów skupia się w okolicach akademików PG (głównie Wrzeszcz, okolice ul. Do Studzienki) i UG (przy ul. Wita Stwosza). Tam też znajdziesz kluby studenckie (w Gdańsku Głównym też są, ale wydaje mi się, że z uwagi na lokalizację mniej w nich studentów). Co do sklepów, to w każdej wymienionej przeze mnie dzielnicy coś się znajdzie - np. Real (Przymorze), Biedronka (Przymorze, Żabianka), Piotr i Paweł (Oliwa, Wrzeszcz), Carrefour (Wrzeszcz).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sopot
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dobra dzięki bardzo ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

remont w bloku niedziele, święta i 1 stycznia - czy to już chamstwo czy life style? (106 odpowiedzi)

Może tylko nam się to nie podoba? Rozmowa nic nie dała, reszta sąsiadów woli cierpieć w milczeniu...

Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście (199 odpowiedzi)

Witajcie Jesteśmy z okolic Koszalina planujemy przeprowadzić się do 3miasta . Przeglądamy oferty...

Ogrzewanie gazowe (20 odpowiedzi)

Ma ktoś z Was ogrzewanie na gaz, ale nie ziemny, tylko płynny? Myślimy własnie, żeby wkopać w...

do góry