Widok

Psy bez smyczy mam juz dość!

Kokoszki Zwierzaki Temat dostępny też na forum:
Codziennie wracam z dzieckiem z pozytywnej szkoły na Kokoszki i nie ma dnia abym nie musiała prosić właścicieli czworonogów aby założyli swoim psom smycze. A tłumaczenie, ze każdy pies moze ugryźć ale mój nie dosłownie doprowadza mnie do szału! Czy mam robić zdjęcia właścicielom i zgłaszać na policję? Co nie bedzie takie trudne bo ostatnio coraz więcej patroli jest na naszej dzielnicy
popieram tę opinię 149 nie zgadzam się z tą opinią 230
no jest jeszcze na Storczykowej szesc baba co dobermany bez smyczy i kagańców puszcza.To się nazywa szczyt bezmyślności i prostactwa,nie mówiąc o tym ,że sr*ki po nich nie wyrzuca.
popieram tę opinię 119 nie zgadzam się z tą opinią 94
Dzisiaj około 16, ta sama baba szła z dwoma psami, w tym oczywiście doberman bez smyczy. Podbiegł do mnie, aż zamarłem i zaczął mnie obwąchiwać. Oczywiście doberman bez smyczy.
widziałem,że jakiś pan z wózkiem i dzieckiem też się zatrzymał, bo doberman leciał jak szalony. Pani troszkę pokrzyczała na psy i tyle.weszła do klatki i tyle się skończyło. Zgłosiłem już sprawę do Straży Miejskiej. Nie chce byc obiadem dla psa,którego kobieta nie potrafi upilnować.
popieram tę opinię 120 nie zgadzam się z tą opinią 50
Z tego co widziałam pies bez smyczy ma kaganiec, przynajmniej ostatnio jak widziałam tą Panią to kaganiec miał. Szłam z psem na spacer i też zamarłam jak podleciał do mojego. Uwielbiam zwierzaki sama mam psa, ale uważam że ta Pani do końca nad nim nie panuje, tzn. pies jej się nie słucha. Chciałam podkreślić iż ta Pani przeprosiła mnie za całą sytuację, jednak osobiście radziłabym wychodzić z psami pojedynczo ( skoro nie jest możliwe chodzenie na smyczy jednocześnie ). Po co ma się to skończyć niepotrzebną wizytą straży miejskiej. Nie bądźmy takimi kapusiami. Może po prostu wystarczy na spokojnie porozmawiać. A ~Sąsiad próbował nawiązać kontakt z Panią czy od razu chwycił za słuchawkę?
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 48
konfidentowi to różne rzeczy mogą się przytrafić
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 94
Brawo. Niby taki dorosły ale zachowanie w tym momencie na poziomie gowniarza.
popieram tę opinię 44 nie zgadzam się z tą opinią 17
jasne lepiej mieć zagryzione dziecko lub oszpeconą twarz ale honor bez skazy.

puknij się w swój pusty łeb.
popieram tę opinię 69 nie zgadzam się z tą opinią 26
faktycznie straszne.. można dostac zawału - pies użył nosa jako śmiercionośnej broni.. masakra !
popieram tę opinię 54 nie zgadzam się z tą opinią 74
Jak użyje kłów, będzie już za późno id...ko.
popieram tę opinię 57 nie zgadzam się z tą opinią 22
Szczela laserem !
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 9
'szczela laserem' - nie ma co! ambitny komentarzyk hehehe...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 10
a co to za tłumaczenie? jest obowiązek chodzenia na smyczy i obowiązuje wszystkich bez wyjątku. ja mam w d.. czy mnie nosem czy łapką czy chce mnie dziabnąć. zanim tego nie zrobi to nie wiadomo. a ja nie zamierzam czekać i się przekonywać. dlatego mam gaz w kieszeni i kiedy się zbliża kundelek to po oczkach. a jakie wtedy właściciele miny robią! niestety w naszym kraju to chyba jedyny sposób nauki właścicieli idiotów przestrzegania prawa.
popieram tę opinię 51 nie zgadzam się z tą opinią 26
Gadaj gadaj a g*wno wiesz. Macie wyprane mózgi przez telewizję. Pies ma prawo chodzić bez smyczy jeśli właściciel panuje nad nim.
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 54
nie ma obowiazku trzymania psa na smyczy.albo kaganiec albo smycz.poczytaj zanim sie wypowiesz
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 18
Ustawa o ochronie zwierząt się kłania z 2013roku. Pies nie musi mieć ani kagańca ani smyczy jeśli właściciel nad nim panuje ale oczywiście jesteś mądrzejszy i nawet sądy nie mają racji w tej kwestii?
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 27
Pies to zwierzę, nie ma czegoś takiego jak "panuje nad psem". Nad ludźmi się nie da czasem zapanować jak im odwali, a co dopiero nad zwierzęciem, nawet nad niewiadomo jak wyszkolonym. Jak sobie wyobrażasz, ze zapanujesz nad psem ktory poleci za kimś/czymś? Siłą woli i telekinezy go zatrzymasz? To nie automat czy robot.

I żeby nie bylo mam sam psa po szkoleniach.
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 14
Wychodzi że nie powinieneś mieć psa. Właśnie w przeciwieństwie do ludzi nad zwierzętami można zapanować.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 22

a moja somsiadka wczoraj znowu chodziła bez smyczy, luzem sama - toz to szok !!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
No to masz problem, bo takie coś istnieje. Nad autem też nie panujesz, bo może koło Ci odpaść? Oddaj prawko.

Jest coś takiego jak panowanie nad psem i uwierz ja swojego psa nawet wołać nie muszę ale rozumiem niektórych ludzi, bo prawdą jest że nie każdy powinien posiadać psa a nawet większość nie powinna ale zrozumcie, że przepisy pozwalają na chodzenie i bez smyczy i bez kagańca i nie pouczajcie tutaj innych bo nawet sąd przyznał mi rację także morda w kubeł.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 11
Jest jeden problem: wielu ludziom się zdaje, że panują nad zwierzęciem. Ale czasem się okazuje, że niekoniecznie. Osobiście widziałam kilka takich przypadków.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ja nie muszę panować. Moja suka sama sobie daje rade. Jak jakiś pies nie chce kontaktu to ona go omija. To jest pies którego normalna waga wynosi (dla suki - 40 kg) ona ma 44 kg a potrafi obejść Yorka bo poczuła że on nie jest przyjaźnie nastawiony. Moim zdaniem powinno się od małego puszczać psa. Powinno się chodzić na szkolenia od małego. Do psich przedszkoli. Ja mieszkam w lesie gdzie niedaleko jest nauka jazdy koni. Nie raz przechodzę obok koni i nie mam żadnych problemów. Przechodzimy obok siebie jak ludzie przechodzą obok siebie. To jest właśnie spokój.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 6
ale chodziłeś do szkoły razem z nim......
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
co za pierdoły piszesz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Po oczach niech sobie Pani psiknie tym gazem. Jak się Pani tak wszystkiego boi to siedzi się w domu. Większe prawdopodobieństwo że potrąci Panią samochód niż że ugryzie pies. A w prawie nie ma obowiązku prowadzenia psów na smyczy. Warto przeczytać pierw ustawy...
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 27
gdy ktoś mojego psa potraktował gazem to gwarantuje że bym go zaje.... pies nie musi być na smyczy jak ma kaganiec a na smyczy może być bez kagańca
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 11
ale ja nie mam ochoty być obwąchiwana p[rzez Twojego psa, lub mieć śladów brudnych łap na spodniach lub zaczepionych rajstop przez jego pazury
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 14
oj... co za gwiazdeczka.....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 23
Ma rację kobieta. jak sobie nie zyczy być obwąchiwana albo dotykana, to jej prawo! Mamy się dostosowywać do zwierząt?
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 3

Niestety zgadzam się z panem. A sama mam psa i świętoszkiem nie jest, trzymam go krótko. Tylko co z tego, jak inni mają to w d*pie i puszczają swoje psy wolno na osiedlu. Dzisiaj napadła nas wielka, gruba suka i jeszcze w dodatku mnie dziabnęła w łydkę, dobrze, że grube kozaki miałam. Masakra jakaś, chyba też gaz kupię. A najchętniej to bym tym gazem głupią właścicielkę psiknęła po oczach. Jeszcze w szoku jestem. Normalnie cała się trzęsę.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 2

obyśmy się nie spotkali kozaku z gazem, bo sam sprawdzisz na sobie jak działa
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

... jak pies na kogos napada, ten ktos ma prawo sie bronic ... uzycie gazu jest uzasadnione ...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Te dobermany to codzienność, wstrętne babsko nie reaguje jak zwraca się jej uwagę. Zgłosiłam na Policje, czy ma dojść do tragedii jak we Włocławku.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 4
Dlaczego tak atakujecie tą Panią. Jeden z psów jest na smyczy drugi w kagańcu. Pani nie łamie prawa!!!! Jeżeli chodzi o przypadek z Włocławka to psy zareagowały instynktownie jak ta Pani zaczęła na nich wymachiwać kijem. Nie można tak robić!!!!!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 15
tak tak, a czasami luzem lata sobie pies bez kagańca, a ten w kagańcu chodzi na smyczy. o stawianiu klocków gdzie popadnie i niesprzataniu nie wspominam nawet. bardzo dobrze ze jest to zgłaszane do odpowiednich służb.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 6

I właśnie ze względu na instynktowne zachowania należy nad psami sprawować należyta kontrolę!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
też mnie to denerwuje jak spaceruje ze swoim psem. A własciciel zazwyczaj zagadany przez telefon nie patrzy ze jego czterdziestokilowy pupil z impetem wpada na mojego psa, i jeszcze mi podcina nogi. Swojego psa mam na smyczy bo wiem, ze niektórych psów nie toleruje, a ja nie chcę żadnych awantur na spacerach. Co wiecej ma problemy ze stawami więc każde szaleństwo z nieokielznaną psią masą nie jest dla niego wskazane. Jednak co z tego, że ja swojego pinuje, gdy inny sobie lata luzem, podbiega i awantura gotowa.

Ale takie moje małe spostrzeżenie:) jeżeli zdarzył sie nam na spacerze jakis konflikt z innym psem, to pan-własciciel zawsze potrafił powiedziec przepraszam; panie niestety odchodzily oburzone, pyskujac i wymachując raczkami:)
popieram tę opinię 117 nie zgadzam się z tą opinią 5
mnie bardziej wkurzają ludzie, którzy nie mają psa, widzą konflikt między psami i się wtrącają, że pies powinien iść do uśpienia jak jest taki agresywny. pff
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 25
kłania się wczesna socjalizacja - biorąc psa jest się za niego odpowiedzialnym - i to wina właściciela ,ze pies jest agresywny i całe życie musi spędzić na smyczy zamiast cieszyć sie i radować zabawą i innymi psami
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 6
Nie zawsze tak jest - mam labradora socjalizowanego od małego, przedszkole, kurs itd. Wszystko było ok do momentu kiedy jego pogryzła sfora wolno puszczonych psów. Od tego czasu stał się agresywny co do wybranych, napotkanych psów. Puszczam go tylko w lesie, co i tak czasem sprawia niektórym problemy.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ja nie mam ochoty, żeby mój pies bawił się z innym, wtedy kiedy właściciel tego drugiego psa ma akurat na na to ochotę.
Jeśli chcę zapewnić mojemu psu rozrywkę to umawiam się z innym właścicielem psa na spacer w miejsce, w którym psy będą mogły pobiegać bez smyczy i nie zrobią krzywdy ani sobie ani nikomu innemu. Spacerowanie z psami bez smyczy na osiedlu jest dla mnie wysoce niekulturalne i bezmyślne. Mój pies to labrador, kocha ludzi, uwielbia dzieci, ale nie lubi gdy inne psy zbliżają się do mnie i bywa w stosunku do nich agresywny, czego nie rozumieją właściciele, a później będzie płacz, że jego york ma przetrącony kręgosłup (mój pies waży 40kg i wystarczy, że mocniej takiego psiaka przyciśnie łapą).
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 4
Bazyllia, mój pies owczarek podhalański był od początku socjalizowany, przedszkole, szkolenie posłuszeństwa I stopnia...ale pewnego dnia rzucił się na nią owczarek niemiecki, potem mały kundel - dodam, że w obu przypadkach mój pies był na smyczy i w kantarku (!!!!!!!) zero możliwości obrony. Jeden i drugi od razu do gardła. Pies jak się rzuca do gardła to tylko w jednym celu. Dodam, że psy mają bardzo dobrą pamięć i teraz wszystkie duże psy i małe czarne kundle muszę omijać szerokim łukiem, bo jest awantura.

To samo z ludźmi. pies był ufny do ludzi. raz jak z nią wracałam dostała kopa w tyłek od jakiegoś dresa, drugi raz obce dziecko pociągnęło ją za ogon. Bo oczywiście ludzie i dzieci mogą wszystko, zero poszanowania dla zwierząt. I teraz agresja na widok dzieci i mężczyzn.

I co z tego, że socjalizujesz psa - wystarczy tak samo jak u człowieka jedno bardzo silne nieprzyjemne wydarzenie i awersja zostaje.

A na koniec. Widzisz Bazyllia zachowałaś się właśnie tak jak ci o których wspominałam. Nie mają pojęcia czemu pies wykazuje zachowanie agresywne, a oceniasz.
Ręce opadają.

A Skay bardzo dobrze rozumiem, bo mam teraz dokładnie tak samo.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mam identyczne doświadczenia. Idę na spacer z trójką małych dzieci, przechodzi gość z psiurem, który mógłby połknąć moją 2 letnią córkę, oczywiście bez kagańca i krzyczy na mnie że mam się nie bać bo pies nie gryzie. LUDZIE!!! nie potrafię tego zrozumieć. Nie umiem.
popieram tę opinię 69 nie zgadzam się z tą opinią 94
Szkoda mi dziecka że będzie wychowywane na tą łamagę
popieram tę opinię 54 nie zgadzam się z tą opinią 54
jak "łamagę" to TĘ (a nie TĄ)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8
Tę czy tą przecież wiadomo co autor miał na myśli...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6
tak, wszystko jedno; mówmy poszłem, tą łamagę, swetr i perfum. Przecież wiadomo co autor ma na myśli
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jeśli już decyzja na poprawianie innych to może przynajmniej warto poprawić na dobrze. Jak łamagę to taką łamagę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
ojj.. to raczej była anakonda a nie pies
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jeśli pies nie należy do ras agresywnych i chodzi na smyczy to nie musi chodzić w kagańcu!
Jeśli właściciel trzyma psa na smyczy i mówi, żeby się nie bać bo pies nie ugryzie to pojmij kobieto, że tak właśnie będzie. Pozwól dzieciom lepiej pogłaskac takiego psa, pokaż, że zwierzęta są kochane, żeby w przyszłości się ich nie bały i nie krzywdziły.
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 13
Moja córka mając roczek została ugryziona gdyż właściciel nie prowadzał psa na smyczy teraz boi się ich panicznie oswajanie nic nie dało i wkurza mnie takie tłumaczenie piesek nie ugryzie lubi dzieci a skąd wiecie czemu dziecko się boi psa. Jak na ciebie by pies napadł to zmienił byś zdanie, pies powinien być na smyczy i nie ma żadnych tłumaczeń. Dla mojego dziecka widok psa bez smyczy to straszna trauma aż ja paraliżuje. Sama lubię psy ale uważam że powinny być na smyczy również na plaży.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 10
Napadł na mnie nie raz. i jakoś traumy nie mam,

Dlaczego pies ugryzł ? zapewne dzieciak podbiegł, złapał w nieodpowiednie miejsce i pies tudzież właściciel nie zdążył zareagować.

Mój syn biega bawi się z moim psem (owczarek niemiecki dość sporych rozmiarów) szarpie ją za sierść, za uszy za ogon a ona nawet nie zareaguje.
Więc nie mówi mi, że śmieszy Cię kobieto zdanie " nie ugryzie" bo nie ugryzie.

Pies wychowany to pies przyjazny, pies dziki jest głównie przez właściciela, nie w psach problem a w ludziach.

Ps.
Jak masz np. Traume z dzieciństwa bo się topiłaś w basenie i teraz boisz się wody, to każdy basen ma byś zamknięty albo mieć maksymalną głębokość 1metra ? Mówie oczywiście czysto teoretycznie.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 18
dziecko siedziało na kocyku na trawie i bawiło się zabawkami
jeśli masz dziecko to wiesz że roczne dziecko uczy się dopiero chodzić.

gdyby pies był na smyczy nie było by problemu z reakcja właściciela.

Ja nie twierdze że agresja psa nie jest wina właściciela ale nie będe sprawdzać niech wszystkie chodzą na smyczy. Nie interesuje mnie że pies jest sympatyczny nie gryzie, po prostu niech do mojego dziecka się nie zbliża.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 5
dziecko siedziało na kocyku na trawie i bawiło się zabawkami
jeśli masz dziecko to wiesz że roczne dziecko uczy się dopiero chodzić.

gdyby pies był na smyczy nie było by problemu z reakcja właściciela.

Ja nie twierdze że agresja psa nie jest wina właściciela ale nie będe sprawdzać niech wszystkie chodzą na smyczy. Nie interesuje mnie że pies jest sympatyczny nie gryzie, po prostu niech do mojego dziecka się nie zbliża.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
nie rozumiem twojej wrogości ja chce tylko żeby pies był na smyczy.

dlaczego mi zarzucacie że to wina dziecka wina była psa dziecko poszkodowane nie interesuje mnie jaki jest każdy pies mieszkający w mojej okolicy chce żeby wszystkie były na smyczy czy to tak wiele.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ja miałam kundelka, który był ze mną od dzieciaka, bawiły się z nim obce dzieci jak i te z rodziny. Pewnego razu gdy mój synek bawił sie swoją pluszową piłką nasz przyjacielski kundelek podszedł i bez żadnej przyczyny ugryzł małego. Dzieciak nigdy nie interesował sie tym psem żeby go zaczepiać czy dokuczać. Moim zdaniem, psom nie można ufać w 100% wytresowany, udomowiony, wychowywany z dziećmi to zawsze jest zwierze, ktoremu nie siedzimy w głowie i nigdy nie wiadomo co do końca zrobi. Oczywiście na osiedlu,ulicy, parku czy w innym miejscu to pies powinien być na smyczy, idąc do lasu można go spuścić ze smyczy ale w kagańcu, bo czasami strach iść do lasu jak biegają tam wielkie bestie bez kagańca a właściciela nie widać....
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5
Nie wchodź do lasu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

nie wychodź z domu deb.lu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Odkopuję po czterech latach, ponieważ sama mam dwa psy, ale - jeden - wielki owczarek ma teren do biegania przy domu, a drugi mniejszy jest zawsze na smyczy. Jestem odpowiedzialną właścicielką, mam dziecko i nieogrodzony teren, na którym lubią wyprowadzać swoje psy bezczelni przechodnie. A chodnik kilka metrów dalej. Staram się zrozumieć obie strony, jednak zawsze zwycięża ktoś, kto nie rozumie jak psiarze mogą nie respektować praw innych ludzi. Szczególnie niepokojące są wypowiedzi gościa o nicku Poncz...Ty w ogóle rozumiesz, że w internecie nikt nie jest anonimowy i twoje agresywne wypowiedzi świadczą jedynie o twoim chamstwie i głupocie.
Mój ogromny owczarek jest kochany i łagodny, ale to 40 kg żywej wagi, wystarczyłoby, że machnie łapą i klient leży na glebie. Tak jak ktoś wyżej napisał, że nie można psu (tak jak innym zwierzętom, w tym człowiekowi ;)) w 100% ufać.
Nawet mojej małej psinie. Jest ze schroniska, nerwowa, boi się wielu rzeczy i źle reaguje na inne psy. Szanujmy się nawzajem, a będzie dobrze. Stop z chamstwem.
Napisałam to, ponieważ po raz kolejny przechodził obok mojego domu chłopak z dużym psem (chyba goldenem). Puszcza go bez smyczy przez ulicę. Nie tak dawno pies omal nie wpadł pod samochód. Chłopak - słuchawki w uszach i twarz nieskalana myśleniem. Piesek samopas biega, załatwia się na mojej trawie, a g*wniarz ma to głęboko gdzieś. Chyba spaceruje z nim za karę.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

>wielki owczarek ma teren do biegania przy domu
>mam dziecko i nieogrodzony teren

To gdzie biega owczarek? Po nieogrodzonym terenie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Basen raczej nie podbiegnie do ciebie na ulicy i nie wciągnie do wody...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja też kiedyś słyszałam o psie, który by muchy nie skrzywdził a prawie zagryzł mi mojego psa....i to na oczach dziecka!! Właściciele byli w wielkim szoku, że tak się zdarzyło! Twierdzili, że to przecież taki łagodny pies, kompletnie nie wiedzieli co się stało! Od tamtej pory bardzo uważam na takie słowa... I nie ufam jak ktoś tak mówi...
To jest tylko zwierze, może się zdarzyć cokolwiek i nieszczęście gotowe! Wystarczy jeden impuls, który pies odbierze negatywnie! Proszę nie pisać o głupotach typu 'trauma z dzieciństwa związana z topieniem się w basenie', która miała wpływ na to, że człowiek zwraca uwagę na swoje i swoich bliskich bezpieczeństwo, bo się tylko ośmieszasz...
Sama mam psa, uwielbiam zwierzaki, ale wygaduję takich głupot....
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 8
To, że Cię coś wkurza, to nie znaczy, że to jest czyjaś wina, to Twój problem.
Jeśli pies jest na smyczy to nic się nie stanie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
zgadzam się ja chce żeby psy były na smyczy, po co te tłumaczenia "lubi dzieci".
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wszystko jest fajnie ale też powinno to działać w dwie strony jeśli już też można sobie nie życzyć rozwrzeszczonego dziecka który idzie z patykiem albo leci i bije co popadnie a mama idzie i nie reaguje. Może też trzeba by było wyprowadzać dzieci na specjalnych szelkach i na smyczy a co nie którym kaganiec założyć
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

A gdzie byłaś jak pies podchodził? Ty jesteś odpowiedzialna za bezpieczenstwo swojego dziecka, widocznie go nie dopilnowałaś a pretensje masz do kogoś? To że twoje dziecko ma jakąś fobię to nie znaczy że inni maja się do was dostosowywać...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
Ty jesteś pomylony ? Każesz dziecku głaskać obcego wielkiego psa ? Jak masz dzieci to wspolczuje, myśl !!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Psy bez smyczy to jedno, ale psy wszędzie załatwiający swoje potrzeby, właściciel odwraca głowę gadając przez telefon niby nic nie widzi. Takim trzeba by było robić zdjęcia i wywieszać na tablicy na środku osiedla.
Po prostu jest za dużo psów i nie ma kar dla ich właścicieli
popieram tę opinię 53 nie zgadzam się z tą opinią 67
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 14
Proszę o kulturalną dyskusję i o wzajemne nieobrażanie się epitetami.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 40
Osiedle wariatów!!!!!!!! Czytam ten wątek od kilku dni i szlag mnie trafia! W czym przeszkadza wam grzeczny pies w kagańcu przy nodze swojego właściciela?? Mało biega na osiedlu bezpańskich psów ,o tych jeszcze nikt nie pisał.Jest tez kilka osób na osiedlu które od lat puszczają swoje czworonogi bez smyczy i im nikt uwagi nie zwróci ,może dlatego że są to "wielorasowe"i oczywiście niegrożne psy???Pomyślcie dobrze zanim zaczniecie wieszać "psy" na odpowiedzialnym właścicielu psów w tym przypadku dobermanów.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 68
Witam

Osiedle wariatów zgodzę się, nawet jak posprzątałem to i tak dostało mi się że pies się załatwił przed czyimś trawnikiem i teraz wszystkie z okolicy będą się schodziły i na trawnik "2 robiły". A miejsce po kupie domestosem i lizolem mam wyszorować!
Bezpańskich nie widziałem od 4 lat.

Odnośnie puszczania bez smyczy ,,,, mojemu sznaucerowi miniaturze wydaje się że jest olbrzymem, a czym większego psa zauważy tym bardziej będzie chciał udowodnić że jest olbrzymem. Ja swojego ściągnę na smyczy pytanie czy ty zapanujesz nad swoim ??? Jeśli tak to gratuluje wychowania.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 36
Ja nie muszę ściągać bo mój pies omija niegrzeczne psy. A po za tym jak pies zobaczy spokój u drugiego psa to często sam się uspokaja
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 7
Pana psy zawsze chodzą na smyczy i w kagańcu tak? ? Dwa dobermany? Boję sie ich dlatego że puszcza je pan bez smyczy i bez kagańca !!!! Na chodniku, gdzie chodzę z dziećmi!!! Może teraz pan zrozumie tych wariatów.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 43
niech pani dzieciom kupi komputer i nie łazi z nimi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
jeśli idzie grzecznie przy nodze, to równie dobrze może iść na smyczy.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3
sr* na chodnik
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mało psów bezpańskich? Hehehe ;) ja widuję codziennie kilka plus kilka biegających samopas, a właściciele za daleko żeby móc ewentualnie zareagować...
Może czas wezwać tutaj straż miejską... wytłumaczą niektórym opornym jak wygląda prawo i się nauczą....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
jeżeli piesek stawia klocek na trawie to sama korzyść bo ja nawozi.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8
Koty bezpańskie też załatwiają swoje potrzeby na dworzu i nikt ich nie sprząta. Jeżeli ktoś wymyśla sprzątanie po pupilach to niech pomyśli i o koszach żeby móc wyrzucić odchody do oddzielnego kosza przeznaczonego tylko do odchodów. Później taki bezdomny szukając puszki metalowej czy innych rzeczy musi w g*wnach przewracać
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Na moim osiedlu mieszkaja właścieciele 4 buldogów i puszczają luzem (bez smyczy i bez kagańca), dzwoniłem wielokrotnie na policję i powiedzieli mi że właściciele maja obowiązek trzymać każdzego psa, każdej rasy na smyczy, ew. w kagańcu. Dowiedziałem się również, że za to grozi wysoki mandat. Sam wychowuję pinczera miniaturkę i mam prawo obawiać się 4 buldogów rzucających się na moją Majkę. Nie wiem czy to w formie zabawy czy nie, wiem że krzywda może sie stać również podczas zabawy. Właściele obrażają słownie każdego kto zwraca im uwagę. Czekam by na gorącym uczynku po wezwaniu policji i wlepieniu mandatu okazali skruchę. Mieszkam na Żabiance.
popieram tę opinię 61 nie zgadzam się z tą opinią 3
Pinczer na Żabiance jest jak amstaf na Karczemkach....
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 41
Pinczer miniaturka jak amstaff??? ;)
popieram tę opinię 42 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pinczer to podchodzi pod ustawę o ochronie świnek morskich.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Brawo!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najwidoczniej ludzie są za głupi by wyczuć sarkazm.

Ja się uśmiałem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lepiej się naucz żyć w symbiozie z psami. Bo my będziemy puszczać psy luzem
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 33
Pies musi się wybiegać a to nierealne na smyczy! Ludzie nielubiący zwierząt tego nie rozumieją i będą się czepiać! Rzucającym nakazami odnośnie smyczy i kagańcow radzę dokładnie przeczytać przepisy, a mianowicie w kagańcu muszą chadzać tylko psy ras niebezpiecznych, pies ma prawo nie byc na smyczy jeżeli jest pod opieką właściciela! Poaza przepisami jest też zrozumienie i empatia dla zwierząt, ale zeby to zrozumieć trzeba miec dobre serce! Prosty przykład, rodzice kompletnie nie uczą dzieci jak należy się zachowywać w obecności zwierząt... miałam taka sytuację ze koło mojego psa wyleciał dzieciak, wrzeszczał, wymachiwał rękami i biegł za moim wystraszonym psem i na końcu przyłożył mu łopatką w głowę... pies się wkurzył i pogonił za nim szczekając, no i oczywiście reakcja mamuśki była dopiero w tym momencie, że pies bez smyczy i atakuje dziecko! Spytałam gdzie była jak dzieciak atakował mojego psa? To nieważne, wina mojego psa bo atakuje dzieci... faktycznie jest się czego bac bo waży raptem 3 kilogramy!!! Ten przykład pokazuje ze często atakowi nie jest winny pies, psy same z siebie nie atakuja nigdy , musi zostac sprowokowany!
popieram tę opinię 61 nie zgadzam się z tą opinią 25
Zwolennicy nakazów trzymania psów na smyczy uważają że dziecko jest tylko dzieckiem i ma prawo zachowywać się nieodpowiedzialnie.
A ja jestem zwolennikiem grzecznych psów bez smyczy i psich spotkań.
popieram tę opinię 46 nie zgadzam się z tą opinią 12
Prosze nie opowiadac bzdur. W Gdansku obowiazuja przepisy Rady Miasta, narzucajace obowiazki wlasciciela czworonoga. Jak bez kaganca/smyczy, to nie w Gdansku.

http://strazmiejska.gda.pl/co-i-jak/twoj-pupil/

Każdy właściciel zobowiązany jest do natychmiastowego usuwania zanieczyszczeń spowodowanych przez zwierzęta. Ponadto psa należy wyprowadzać na smyczy bądź w kagańcu, a psy rasy uznanej za agresywną na smyczy i w kagańcu.
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 4
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 20
skad sie Pan tutaj wzial?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

proste rozwiązanie

Wyprowadzanie psów bez smyczy na osiedlu nie jest zgodne z obowiązującym prawem. Jako matka idąca za rękę z grzecznym małym dzieckiem, w momencie, kiedy podbiega do nas pies bez kagańca, mam prawo zastosować środki obrony osobistej, na przykład gaz pieprzowy... Dla uprzedzenia złośliwych komentarzy - nie mam nic do psów, lubię zwierzaki, ale nie lubię aroganckich i bezmyślnych właścicieli, którzy błędnie sądzą, że ich pies ma większe prawa niż sąsiad - człowiek.
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 15
Czasy niewoli psów się kończą. Teraz z USA nadchodzi moda na swodobę psów. Np w New York psy sobie biegają razem. W Polsce też powoli wchodzi moda na swobode psów. Nawet jedna ze szkół dla psów nosi nazwę "Szkoła dla psów bez smyczy"
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 19
Szkoda że moda z USA nie przyniosła bazy DNA psów i badań kupek. Było by czyściej na osiedlu.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niech Pan/Panstwo wreszcie pokaza jakis przepis, ktory zezwala na puszczanie psa swobodnie (link poprosze dotyczacy miasta Gdansk). Chcial sie Pan podeprzec prawem stanu NY, tymrazem znow opowiada Pan/Panstwo totalne bzdury.
Prawo stanowe mowi wyraznie:
http://www.hancock.net/~lennyesq/Animallaw.pdf

Generally, leash laws require that dogs
be maintained on leash when off the owners
property.
Ale moze Panu chodzilo o miasto New York ... tu tez sa przepisy odpowiednie.
http://www.downtownpet.com/LAWS.html
If you are walking a dog in a public and / or open area next to a public area
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
If you are walking a dog in a public and / or open area next to a public area ... to pies musi byc na smyczy nie dluzszej niz 6 stop.

Proponuje sie wybrac do NYC i samemu sobie poogladac np. na Manhattanie jak wyglada opisywana przez Pana swoboda psow.

Np w New York psy sobie biegają razem.

na terenie zamknietym. I tu (po drobnej korekcie slownej) sie z Panem/Panstwem zgodze.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mam link do filmiku gdzie w parku wszystkie psy biegają sobie luzem i nikt nie robi paniki
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
moj adres widac ... prosze o link
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tu go mogę dać bo to jest ze strony internetowej o bieganiu.

http://bieganie.pl/?show=1&cat=50&id=3706

coś tak od 5 minuty i 20 sekundy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wystarczylo poczytac, by sie dowiedziec, ze tylko mozliwe jest w okreslonych godzinach i w okreslonych miejscach ...

http://www.centralparknyc.org/about/park-information/dogs.html

u nas tez jest to mozliwe ... dla wybiegach dla psow ...
poza wybiegiem smycz lub kaganiec ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wybiegi dla psów tam są prawdziwe a nie u nas 10 na 10 metrów. Po za tym u nas jakoś nie ma w parkach psich godzin. A jeszcze po za tym tam ludzie z psami nie boją się innych psów. Nie ma tak jak u nas ojej proszę zabrać psa. Tam ludzie są spokojni. U nas też na szczęście powoli ludzie rozumieją że pies to nie jest samotnik
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
a byl Pan w NY?
te wybiegi, ktore widzialem byly nie za duze ...
co do psow atakujacych inne psy, to na te wlasnie wybiegi nie maja one wstepu, o czym informuje tabliczka przy wejsciu
tam ludzie przestrzegaja prawa, prawie na kazdym slupku jest informacja, ze nieposprzatanie po swoim pupilu to kara w wysokosci np. 250 USD ... i rzeczywiscie sa spokojni, bo wiedza, ze nikt psa nie wypusci na ulice biegajacego luzem, tylko w miejscu do tego dozwolonym

prosze zwrocic sie do miasta, zeby wlascicielom psow te godziny wyznaczono, to bedzie Pan mogl ze swoim psem spacerowac (na smyczy lub bez - w zaleznosci od tego co bedzie w rozporzadzeniu)
wlasciele psow sie uzalaja, ze ich zwierzaki nie moga lazic bez smyczy i jednoczesnie oczekuja, iz Ci co nie posiadaja psa, beda przymykac oko na ewidentne lamanie prawa ...
prawo jest od tego by je przestrzegac ...
mimo Panskich wielkich opowiesci, nie przedstawil Pan zadnego dokumentu, ktory zezwala na puszczanie swobodnie psa (bez kaganca) ... zatem jest Pan przez prawo zobowiazany do tego, by pies chodzil albo na smyczy albo w kagancu niezaleznie od tego jak bardzo sie to Panu nie podoba ... i kazdy mieszkaniec miasta Gdansk ma prawo zadzwonic do Strazy Miejskiej widzac lamanie prawa
potrafi Pan przy okazji obrazac i szykanowac, zatem sa grozby karalne ... w odpowiednim momencie odpowiednia osoba ma szanse do Pana zapukac - od tego jest administrator tego portalu by takie sprawy wylapywac i podjac odpowiednie dzialania
koncze jalowa juz teraz dyskusje, a Pan i inni posiadacze psow zabieraja ze soba smycz i kaganiec oraz cokolwiek tam Panstwo wymyslili na sprzatanie odchodow swojego pupila

zeby Pan nie myslal, iz zwierzat nigdy nie mialem, to bylem wlascicielem 4 psow, z ktorych wiekszosc dozyla nastu lat i przymierzam sie do nastepnego ...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
imysz, miło przeczytać sensowny i kulturalny post! Osobiście psa nie mam i do psów podchodzę z rezerwą... Czasami mijam pana z rottwailerem bez smyczy i modle sie w duchu, aby "pupilowi" nie strzeliło cos do głowy... Już raz rzucił się na mnie wilczur gdy przechodziłam obok - od tego czasu boje sie psów. Mam nadzieję, że włąścicielom czworonogów wystarczy empatii, której tyle maja dla swoich pupili również dla innych ludzi, którzy w spokoju chcą żyć sobie obok. Nie sterroryzowani przez was i wasze zwierzaki.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak tylko że ja mam się zastanawiać kto się boi psów a kto nie ? Ja mam taką filozofię że pies bez smyczy jest lepiej wychowany niż pies który chodzi na smyczy. Pies bez smyczy ma możliwość poznawania świata ludzi i innych psów. Ma możluwość komunikacji.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

droga pani kłania się Art. 10 ust.3 Ustawy o Ochronie Zwierząt, która głosi,że zabrania się puszczania psów tylko bez możliwości kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a niech pani pokaże przepis który pozwala dzieciom biegać po asfalcie. zajmijcie się opieką nad dziećmi o które nie dbacie- biegają bezpańsko po ulicy, jeżdżą rowerkami, a mamusie mają gdzieś ich życie.....patrzą ( lub nawet nie) czy samochód wyhamuje. A smycz by się przydała...
Puknijcie się w czoło i zajmijcie się..... kotami....
Jak dojdzie do dziecięcej tragedii to nie będzie pies....Pilnujcie ich bo zwalą sobie na główki ołtarz podczas mszy......
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie doczekasz czasów, kiedy u nas będzie Nowy Jork. Tymczasem jest Bizancjum.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ja jako właścicielka grzecznego i ułożonego małego psa w momencie gdy podbiega do mojego psa wrzeszczący, tupiący dzieciak z łopatką w ręku mam prawo zastosować środki obrony mojego psa...??? Dla uprzedzenia złośliwych komentarzy nie mam nic do dzieci, ale nie cierpię bezmyślnych mamusiek które błędnie sądzą że ich bezstresowo chowany dzieciak ma większe prawa niż mój pies i może go bezkarnie straszyć i okładać łopatką po głowie !
popieram tę opinię 52 nie zgadzam się z tą opinią 11
nie każdy nadaje się na rodzica, tak samo jak nie każdy powinien być właścicielem psa.... wiadomo, że jeśli dziecko podbiegnie do psa i zacznie go okładać po głowie łopatką to będzie narażone na atak psa z własnej (i rodziców) winy, ale jak szanowna Pani nie raczyła zauważyć, rozważamy tu inną sytuację, a mianowicie taką, kiedy to PSY bez kagańca podbiegają do dzieci i straszą je, a nie odwrotnie. Swoją arogancją nic Pani nie uzyska, proszę po prostu pilnować swojego psa i być odpowiedzialnym właścicielem oraz stosować się do obowiązujących przepisów, które ktoś wymyślił nie bez powodu.
Prosta sprawa - kaganiec, smycz i sprzątanie odchodów - a nikt nie będzie miał pretensji i gwarantuję, że idący na smyczy kochany grzeczny piesek nie zostanie zaatakowany przez rozwścieczone bezstresowo chowane dziecko z bezmyślną mamuśką obok i nie wdepnie w ich kupę uciekając.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 13
Ja nie jestem arogancka, opisałam częstą sytuację która nas spotyka że dzieci podbiegaja z wrzaskiem do mojego psa i on wtedy się broni szczekając i goniąc dziecko, nie napisałam też że nie był na smyczy. Po prostu usiłuję wytłumaczyć że pies sam z siebie bez powodu nikogo nie atakuje! Po swoim psie też zawsze sprzątam wiec też nie rozumiem kąśliwego komentarza, proszę zwracać uwagę tym którzy tego nie robią! Nie rozumiem dlaczego niektórzy zawsze i wszędzie tłumaczą dzieci... im zawsze wszystko wolno? Ich i ich mamusiek nie obowiązują żadne zasady? Mój pies został niejednokrotnie zaatakowany właśnie kiedy szedł grzecznie na smyczy! Może rodzice zamiast zarzucać psom agresję powinni wyedukować własne dzieci jak sie zachowywac w obecności zwierząt które czy się komus podoba czy nie żyją z nami i obok nas i maja takie samo prawo chodzić po ziemi jak inne istoty a nie siedzieć uwiązane przy budach! Do obcego psa sie nie podchodzi, nie zaczepia, nie próbuje na siłę głaskać, tym bardziej nie przebiega się koło psa i nie wrzeszczy nad nim... wtedy pies z całą pewnoscią nie zaatakuje! Ale tego muszą nauczyc rodzice, a nie tylko mieć pretensje do innych. Jeżeli ktoś uważa ze dziecko ma prawo, proszę bardzo od tego są place zabaw, ale na chodniku też obowiązują jakieś zasady i tego należy dzieci uczyć że nie są sami i musza sie liczyc z innymi, także z tym że chodzą psy!
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 4
Tu się zgadzam w 100%. A nawet i bardziej.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
sprawa zasadnicza. Sa odpowiednie przepisy odnośnie wyprowadzania psów i proszę się do nich stosować. jak nie to wyprowadzić się na wieś i w ogródku sobie pieska wypuszczać, niech do woli się wybiega. Jak na razie nie działa to tak, że dzieci i nie tylko muszą wychodzić na smyczy oraz w kagańcach, tylko jest odwrotnie. Mieszkasz w mieście to się stosować do konkretnych regulacji prawnych
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 11
Problem polega na tym, że ułożony pies będący na smyczy może ugryźć dziecko, które nagle do niego podbiegło. Pies, który biega luzem, nie zrobi tego. Oczywiście mówię o normalnych psach, których naprawdę jest znakomita większość.
Proszę też pamiętać, że pies stale przebywający na smyczy, może stawać się coraz bardziej agresywny.
Niestety, prawo jest tworzone dla wygody stróżów prawa, którym nigdy nie chciało się reagować na nieliczne przypadki agresji wśród psów. Dlatego ukarano przepisami wszystkie psy.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
mam pytanie co powie pani 6 letniemu dziecku pogryzionemu w dzieciństwie przez psa bo był bez smyczy. Moja córka nigdy nie podchodzi do psów widząc psa bez smyczy nawet 20m przed sobą paraliżuje ja to, a psy i tak do niej podbiegają wtedy dziecko ze strachu wskakuje na mnie zwracam uwagę właścicielowi a wtedy słyszę przepraszam lub wyzwiska pomyślcie czasem o innych może ktoś ma przykre doświadczenie z psem. Nikomu nie życzę tego co przeszłam i przechodzę z moim dzieckiem.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jak nie umiesz sobie poradzić z traumą dziecka sama to jest jeszcze taka instytucja jak psycholog.

Oni sobie poradzą w trymiga.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7
Kto powiedział że tam nie byliśmy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
były nawet zajęcia z psami oswajanie dziecka i nic nie pomogło, jedyne co się zmieniło to to że jak jest pies na smyczy to się mniej boi i przejdzie obok. Natomiast te bez smyczy czy podbiegające wywołują paraliż
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zrobiła byś to mojemu psu to podbiegłbym i powiedział Twojemu dziecku, że mama okaleczyłą mojego psa, i musze jej zrobić to samo.

...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Bzdury piszesz. Jeszcze jest ustawa o ochronie zwierząt z 2013. Poczytaj zanim napiszesz takie bzdury.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pies będzie mógł szczęśliwie pobiegać bez smyczy, jak ruszy Pani tyłek i pójdzie z nim gdzieś dalej niż na okoliczny plac zabaw dla dzieci. Decydując się na psa należało wcześniej poczytać o obowiązujących przepisach i zastanowić się, czy wystarczy siły i ochoty na ODPOWIEDZIALNE zajmowanie się pupilem.

"miałam taka sytuację ze koło mojego psa wyleciał dzieciak, wrzeszczał, wymachiwał rękami i biegł za moim wystraszonym psem i na końcu przyłożył mu łopatką w głowę.." to zdarzenie pewnie miało miejsce na wybiegu dla psów? a może dziecko przestraszyło się luźno biegającego psa, a Pani nie zareagowała? Gdyby był na smyczy, sytuacja nie miałaby miejsca.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 18
Sytuacja miała miejsce na chodniku pod moim blokiem jak wychodziłam z psem na spacer, był na smyczy! Myśląc w ten sposób to też dzieci będą mogły bezpiecznie pobiegac jak będą latać samopas na zamkniętym placu zabaw, o ile ich mamuśkom będzie się chciało ruszyć tyłki żeby z nimi tam pójść! Na chodniku nie są sami i muszą się liczyć z tym ze chodzą tam również i psy!
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dzieci nie mają nigdzie biegać samopas. Ja jako dziecko już starsze 6-7 lat spędzałem całe dni poza domem, powrót tylko na obiad itp. I nigdy nie zaatakował mnie żaden pies z idący przy właścicielu czy bezpański. Rodzice nauczyli mnie nie podchodzić do obcych zwierząt. Po drugie miałem w domu psa więc potrafiłem ocenić reakcje zwierząt. Raz pamiętam w wieku około 8 lat podszełdem do właściciela, który wyprowadzał doga niemieckiego, spytałem czy mogę się z nim pobawić, był ogromny jak dla 8 latka. Pan powiedział, że ale może mnie przewrócić podczas zabawy i tak się stało. Potem prawie zalizał mnie na śmierć.

Obecnie mam dwa psy rasy cane corso i psy są tak wychowane, że atakują tylko w sytuacji zagrożenia, potrafią rozróżnić czy podchodzi dziecko i wykonuje niesforne ruchy czy ktoś faktycznie stanowi zagrożenie.

Z psem jak z dzieckiem trzeba go wychować wyszkolić, ja w pierwszych miesiącach życia byłem ze sczeniakami prawie 24 na dobę. Z rajcji pracy zdalnej "prawniczej" wychowałem zwierzaki nie gorzej niż większość ludzi dzieci.

95% psów to mieszańce lub psy w typie do których lista ras uznawane za niebezpieczne nie ma zastosowania.

Zresztą ta lista jest dziwna cane corso jest podobny do dogo canario nie jest na liście. Mi to nie przeszkadza nie musiałem bynajmniej zgłaszać zakupu takiego psa.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3
cały czas operujesz określeniem ,,mamuśki,,, chyba nie dane ci jest być matką bo bardzo duży ,,szacunek,, masz do kobiet mających dzieci.Jeden żyje ze zwierzętami inny z ludzmi,i nie porównuj praw dziecka do prawa psa bo to niesmaczne jest
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9
Miałam okazję oglądać rodzinę z dwuletnim chłopcem bawiącym się w "psim" ogródku..bezmyślność..?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dlaczego ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
W tym samym ogródku bawiły się psiaki, plac zabaw dla maluchów był 20 metrów dalej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Co złego w tym że dziecko obcuje z psami ? U nas latem to dzieci bawią się z psami.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Brawo! nareszcie!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wolny pies to szczęśliwy pies

My się spotykamy wieczorem w lesie i wiadomo że psy są luzem. Bo psy na smyczach na psim spotkaniu to by było bez sensu
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 7
ty idioto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
straszne !!!
Niesamowite!!!

Jak tak mogą biegać te straszne potwory pożerające ludzi w całości żywcem !!!
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 6
Ja też mam psa, jest psem kochanym w domu do ludzi, ale nie toleruje innych psów i jest w stosunku do nich agresywny, za każdym razem jak z nim wychodze mam stracha włanie- psy bez smyczy..on nic nie zrobi, zrobi zrobi jak inny pies jest agresywny. Ostatnio zakupiłam gaz , pomimo że kocham psiaki to nie jestem ufna do końca do nich, nawet 100 % nie dam za swojego psa a jest to West biała przytulanka ale mam charakter.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
West nie jest białą przytulanką, tylko psem myśliwskim do polowań na szczury i drobną zwierzynę.

Często ludzie kupują psy bo są małe i ładne, a tak na prawdę nawet nie wiedzą co mają. Nic dziwnego, że później są problemy z wychowaniem i agresją. Często właściciel typowym przykładem kanapowca z psem myśliwskim, któremu odbija z braku zajęcia. Najbardziej żal przypasionych huskych.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

z innej beczki

Co znaczy zwrot: "z pozytywnej szkoły w Kokoszkach"?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
I jak Wy się wszyscy, broniący psów odniesiecie do kolejnego doniesienia w mediach o tym, że kobieta leży w szpitalu walcząc o życie, bo poszarpało ją kilka "ale on nigdy nikogo nie ugryzł" psów, kiedy rzuciła się, aby ratować swoje zaatakowane 9-letnie dziecko? Właściciel oczywiście w szoku, no przecież takie grzeczne pieski.

Czy Wy na prawdę nie widzicie niczego dalej poza nos swój i swojego psa? Nie rozumiecie, że to groźne stworzenia? Mają mocne zęby i naturę drapieżnika -czy to jest za dużo do zrozumienia? Zdecydowaliście się mieć je w domu - postępujcie odpowiedzialnie wobec innych ludzi.

Już niejeden "pani się nie boi, on spokojny i dobrze wychowany" pies zaatakował człowieka, małego czy dużego. Nie zrozumiecie, dopóki sami nie padniecie ofiarą takiego ataku?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 12
Psy w grupie zachowują się zupełnie inaczej. Latały bezpańsko, może były głodne...
Nie słyszałam o psie z ras nieagresywnych, który był na spacerze, na smyczy, ze swoim właścicielem, żeby zaatakował człowieka!
A tu już mamuśki snują takie historie, że płakać się chce.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
tzn. ze szpanerskiej szkoły i trzeba się było tym pochwalić. Jak się nie ma problemów i poważnych zajęć w życiu to właśnie zajmuje się takimi pierdołami i podkreśla fakt bycia hipsterem:) Mam ubaw "pozytywna szkołą". Kogo to obchodzi? Żenada
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Szkoła się tak nazywa: "Pozytywna Szkoła Podstawowa". Proszę mnie nie pytać, kto to wymyślił i dlaczego. A "w Kokoszkach" dlatego, że zmieniono granice administracyjne i nagle Karczemki znalazły się w Kokoszkach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli pies jest na smyczy nie musi mieć załozonego kagańca,jeżeli nie jest na smyczy powinien mieć kaganiec.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3
masz rację "Jurek Ogorek" a przynajmniej Prezydent miasta wprowadził taka uchwałe.... zdaje sie ze w 2011 roku :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z wypowiedzi pod artykułem na stronie tvn:
"W Skandynawii pies ,ktory pogryzł człowieka jest bezwzglednie usypiany ,dlatego ze trudno jest zwalczyc i opanowac takie instynktowne zachowanie"

Oby tak było i u nas, kiedy kolejny "grzeczny" piesek bez kagańca i smyczy rzuca się na człowieka... I pada tam pewne słowo klucz - instynkt - tego żadne "dobre ułożenie" nie usunie, zrozumcie...

Kobieta, która została ciężko pogryziona przez psy, jest w szpitalu, walczy o zdrowie. Broniła nie 9-cio letniego, a 9-cio miesięcznego dziecka.

I co Wy na to, drodzy "Mój piesek taki mądry i ja go sam dobrze wychowałem"? Potraficie sobie chociaż wyobrazić siebie w takiej sytuacji, kiedy padacie ofiarą takiego ataku? Ogromny ból, poszarpane ciało, Wasza krew dookoła? No chociaż spróbujcie, może to Was trochę ocuci...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ech, spaceruję po osiedlu z moim psem, dość dużym, ZAWSZE na smyczy, nigdy, przenigdy go ze smyczy nie spuszczam. Jak tylko widzę "bezsmyczowca", wybieram inną drogę, albo maksymalnie skracam smycz. Już nie raz było tak, że jakiś duży pies bez smyczy podbiegł, zaczęło się warczenie i psy się gryzły. Naprawdę, fantastyczna sprawa, gdy mój pies nie może się bronić, bo smycz, z tym drugim się plącze i gryzie, a właściciel tamtego z dwadzieścia metrów dalej i sobie pokrzykuje, a jego pies ma to oczywiście w czterech literach. I jeszcze często z gębą, że powinnam psu kaganiec włożyć. Heh.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
To ty doprowadzasz do takiej sytuacji ciągnąc go na smyczy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
odpowiedz jest prosta : krzyknęła - podniosła rękę - sięgnęła po kij - JAKO PIERWSZA!!! żaden zdrowy psychicznie pies nie rzuci się na dziecko w wózku- 9 miesięcy to maleństwo ,którego zapewne nawet widać nie było zbytnio / opatulone itp. Być może maluch zapłakał a pies z ciekawości chciał sprawdzić co się dzieje.. Spanikowana matka zaczęła wykonywać gwałtowne i irracjonalne ruchy co zirytowało psa. Jest oczywiście druga możliwość - pies był szkolony w kierunku ataków na ludzi - ale to również wina CZŁOWIEKA !! Nie psa !! I droga Pani - pies zawsze SŁUŻYŁ człowiekowi - nie wiem o jakim "instynkcie" pożerania ludzi Pani mówi !
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 10
Ty to jakaś psychiczna jesteś ?? Czy ujarana??
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
Ja też myślę że kobieta zrobiła masę błędów i potem tak to się potoczyło.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
To ja proponuje też zabijać każdego kto zaatakował innego człowieka, niektórym też to przychodzi instynktownie. Porównaj statystyki zgonów i obrażeń ciała spowodowanych przez psy w stosunku do tych wywołanych przez ludzi :)
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jesteś chory ale brak pieniędzy na leczenie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Już tak nie panikujcie z tymi psami i nie wrzucajcie wszystkich do jednego wora. Chodzi o różne psy, różne sytuacje, różne miejsca etc. Ważna jest odpowiedzialność właściciela, rozsądek i umijętność przewidywania, a nie sztywne trzymanie sie zasad: smycz i kaganiec. To zupełnie jak z kierowcami: mamy różnych kierowców, a pisząc "barany za kierownicą" ubliżamy wszystkim kierowcom, nawet tym bezpiecznym i spokojnym. Dlatego i w tym wypadku nie należy karcić wszystkich właścicieli psów i wszystkich psów. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Uważam, aby skończyć z niekończącym się problemem psów oraz nie zbieraniem ich odchodów. Wprowadzić całkowity zakaz trzymania psów w granicach administracyjnych miasta. Kto chce powinien wystąpić o stosowne zezwolenie, pies powinien być zarejestrowany, oznakowany ( chip) a właściciel płacić stosownie wysoki podatek ( taki który uwzględniał by np. koszty poniesione za sprzątnie po psie itp)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 15
To samo bym zrobił z beczącymi bachorami, januszami jeżdzącymi passatami b5, b6 w tdi czy golfami 4,5, tylko za granicami miasta ;)
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 6
Popieram !! Niech wszyscy właściciele czworonogów zmobilizują się i wyprowadzają je na smyczy. Jednak jako kontr-warunek proponuję aby beczące/niewychowane/biegające/irytujące bachory też na smycz upinać - baa - nawet kaganiec i knebel zakładać bo potrafią zirytować znacznie mocniej niż czworonogi. Za granice miasta - osoba powyżej - niech sobie pustelnię postawi i tam dogorywa ze swoimi urojeniami psychicznymi.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 5
Osobnik ten ma dom za miastem i mieszkanie w dobrej centrum :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie ma to jak pieski bez kagańca i smyczy, a Ty musisz uważać na pieska żeby Cie nie pogryzł
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ciesz się, że kiedy sam byłeś beczącym bachorem, matka nie zostawiła cię samego na chodniku, kiedy w pobliżu biegały psy bez smyczy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Gazem kundla i po kłopocie, jak właściciel fika - to też go gazem. Piesio bez smyczy - gaz w gotowości
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 13
dobry pomysł :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Pod pachami sobie gazem psiknij.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
jestem wlascicielem psa, wkurza mnie jak widze ze jakis inny pies biegnie luzem do mojego, bo niewiem czy nie ugryzie.

raz juz mialem sytuacje ze biegl pies i co? ugryzl - dobrze ze powierzchownie - mojego pieska.

NIGDY WIECEJ!!!!!!!!!!!!!!!!

ale poradzilem sobie z tematem:

UWAGA WLASCICIELE BIEGAJACYCH LUZEM PSOW:

niektorzy mnie juz znaja :)

nosze ze soba GAZ, psikam jak tylko widze ze obcy kundel sie do mnie zbliza, najczesciej dobry wech dziala i odchodzi.

mieszkam na oliwie.

takze wlasciciele pieskow, albo smycz albo kara
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 8
Proponuję wymienić pieska na psa:)
Jako właściciel normalnego psa, widzę, że takie psy nie tolerują pseudo piesków, różnej dziwnej maści i rasy. Jak widzę takie spacerujące pieski, to jest jedyny przypadek, kiedy mojego psa biorę na smycz, bo reakcja jest podobna jak na kota.
W innych przypadkach nawet jak dojdzie do spięcia, to jest ono zwykle krótkie i pozwala wyrobić w okolicznym stadzie właściwą hierarchię.
Ludzie maja to do siebie, że cały otaczający świat próbują zamodelowac wg własnego widzi mi się i wymagają od zwierząt zachowań do których nie są stworzone;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ciekawe czy zdążysz wyciągnąć gaz przy dwóch psach rasy uznawanej za agresywne. Jak psikniesz moim psiakom po oczach to może to się skończyć dla ciebie nie przyjemnie :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8
Jeszcze się nie urodził taki pies, coby wygrał z gazem. Dałem radę kliku takim kundlom na raz. I nie strasz, bi się zes...sz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Chętnie Cię spotkam na spacerze z tym gazem.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ok nie ma problemu to też dostaniesz gazem....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Nie strasz, bo się zesr...sz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jako wieloletni właściciel psa(ów) uważam, że przepisy o obowiązkowym wyprowadzaniu psa na smyczy są niesprawiedliwe, gdyż jest to zbiorowe karanie psów za głupotę pojedynczych właścicieli. Pewnie 95% psów ma gdzieś przechodzących obok ludzi, bo ich interesuje bardziej zapach pobliskiego drzewa czy krzaczka.
Niestety, obecne przepisy powstały dla wygody stróżów prawa, którzy bardzo rzadko reagują na skargi dotyczące naprawdę niebezpiecznych psów. Więc prościej było powiedzieć: od teraz wszystkie psy mają chodzić na smyczy! To trochę jak z wprowadzeniem ustawy śmieciowej, uciążliwej dla większości mieszkańców, tylko dlatego że służby nie potrafiły poradzić sobie z paroma brudasami.
Jaki jest efekt takiego prawa:
1. Smycz nie wiele daje, gdyż mogę założyć smycz o dł. 8m i efekt będzie podobny do spuszczenia psa luzem, a nawet gorszy, bo jest ryzyko, że ktoś w tą smycz się zaplącze.
2. Pies na smyczy jest bardziej agresywny, bo czuje się niepewnie. Tak więc jest większe ryzyko przypadkowego ugryzienia, gdy normalny pies (ten w ramach 95%) idzie na smyczy.
3. Pies na smyczy nigdy się nie wybiega, co na pewno ma negatywny wpływ na jego psychikę. Spróbujcie Państwo trzymać swoje maluchy na smyczy przez kilka dni;)

Moim zdaniem pies, to żywe stworzenie, które ma prawo do swobody. Natomiast to właściciel powinien być w pełni odpowiedzialny za jego zachowanie i bardzo surowo karany, jeżeli pies jest agresywny do innych zwierząt lub osób. Ale do tego trzeba sprawnej policji, która będzie reagować skutecznie na zgłaszane przypadki.

PS: Na szczęście mieszkam poza miastem na małym osiedlu, gdzie ludzie znają się nawzajem i znają swoje psy. Mój pies więc jest szczęśliwym czworonogiem, który biega swobodnie na spacerze (ale zawsze pod moją pełną kontrolą!!!). Nigdy nie zdecydowałbym sie na psa, gdybym musiał go całe życie więzić na smyczy.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 5
Dzięki Twojej ocenie teraz jeszcze każą mieć smycz ze zwijakiem ręcznym , by jak pies jednak nie chciał wrócić z odległości 8 metrów, mógłbyś go siłą "zwinąć" do siebie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
..

Nie dziw się, że Twoje dziecko będzie potem p******e na widok każdego psa w wieku dorosłym, jeżeli teraz jest noszone na rączkach
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5
Mam pytanie: czy kiedykolwiek zdarzyło się, że pies był agresywny lub chociaż skakał na Panią lub cos w tym rodzaju?
Jeżeli tak, to od razu powinna Pani reagować zawiadomieniem na policję.
Jeżeli nie, to jednak nie wzbudzałbym w dziecku niepotrzebnego lęku przed psami.
W moim dzieciństwie obcowanie z psami było czymś normalnym. Psy biegały swobodnie po ulicach a człowiek wiedział, jak z nimi sobie radzić.
Dziś każdy próbuje zbudować swój sterylny, odizolowany świat. Pies - na pewno ugryzie i będzie wścieklizna. Kot - roznosi choroby. Dzik - na pewno zaatakuje, bo może być mięsożerny:). Lis - czego on tu szuka w mieście(!), itp, itp. Och, nasze biedne dzieci, na tyle niebezpieczeństw są narazone:))))
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Cały problem można by załatwić jednym prostym przepisem mówiącym, ze jeżeli pies kogoś ugryzie lub wyrządzi jakąkolwiek inną szkodę, właściciel psa jest z automatu karany karą finansową nie mniejszą niż 20 tysięcy złotych.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dokładnie tak! Jako właściciel psa zgadzam się z tym. To właściciel musi odpowiadać za swoją głupotę, a nie psy.
Problem jednak jest taki, że w Polsce lepiej tworzyć głupie i martwe przepisy, niż egzekwować dobre przepisy.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
I rozszerzyłbym to na ludzi przy naruszeniu nietykalności cielesnej innego człowiek nawiązką ew grzywna nie mniejsza niż 20tys. I 99% januszy płakałoby, że tylko spoliczkowało sąsiada i aż 20 tys ma zapłacić.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Uważam, że to przesada, w końcu to pies, a nie smok.
Jasne, że są gatunki agresywne, albo nieobliczalne i głupie, ale są też zwierzęta spokojne. No i muszą pobiegać.
Wzbudzając w dziecku poczucie zagrożenia ze strony każdego psa, robi mu Pani więcej krzywdy niż pożytku.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4
Moja sąsiadka tak uczy dzieci. Psy są be, brzydkie itd. Jak się mijam (z psem) z nimi na klatce, to zaczynają drzeć się wniebogłosy, że idzie ogłuchnąć. Psa mam przy sobie, ale mimo wszystko zaczyna się denerwować w takiej sytuacji i zaczyna szczekać. W sumie to się mu nie dziwię, bo idzie ogłuchnąć. :P Najciekawsze jest to, że rodzice tych dzieci są ponoć wykształconymi ludźmi... informatyk i nauczycielka.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mnie też czasem przeszkadza, gdy czyjś pies lata bez smyczy, ale to zależy. Bo są psy faktycznie ułożone, która słuchają się właściciela i nie zaczepiają innych i są takie właśnie dzikuski. Raz miałam taką sytuację, że mały pies podleciał do mojego - on bez smyczy, moja na smyczy i też mała - i zaczął ją atakować!!! No kurde! A właściciel podbiegł, zabrał swojego psa, powiedział "przepraszam" i tyle. A gdyby coś się stało mojemu psu, to wszelkie koszty leczenia spadłyby na mnie. Tak samo jak moja była świeżo po operacji. Idzie jakiś idiota ze szczeniakiem labradora, psiak już wyrośnięty, chętny do zabawy. I zaczepia mojego psa. Właściciel wyszedł zza rogu i z tekstem do mnie: "o przepraszam, nie sądziłem że ktoś tu będzie"... Czasem chciałoby się komuś takiemu strzelić, na prawdę.
Wiem jaki jest mój pies, wiem że w kontaktach z obcymi bywa z nim różnie, więc mam go na smyczy.

Aha! Tak do tematu. Moi drodzy, uczcie swoje dzieci, że jeśli chcą pogłaskać cudzego pieska, to najpierw trzeba się o to spytać, a nie że podlatują od tyłu, wyciągają łapy, a ja nie mam nawet czasu na reakcję! Ponieważ po pierwsze, mogę sobie tego nie życzyć, a po drugie mój pies może się denerwować w sytuacji, gdy obca osoba próbuje go dotknąć i może ugryźć. Oczywiście gdyby coś się stało, to byłby ryk i niby moja wina. Ale ja psa trzymam krótko na smyczy i nie pozwalam, by ktoś go dotykał, bo wiem jak to może się skończyć.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam się w 100%

Dzisiaj się uczy nienawiści do rzeczy bo się ich nie rozumie.

Taka mniej więcej prohibicja.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Mądre rzeczowe głosy w dyskusji. A pozostałym frustratom, których nawet nie stać na zakup i utrzymanie psa polecam kubeł zimnej wody na głowę i odstawienie fantazji na temat pryskania psów i właścicieli gazem czy wprowadzania zakazów czy nakazów.

Większość z was piszących negatywne komentarze nie może sobie poradzić z w własnym życiem a daje rady innym. Ja mam zwierzę bo mam czas na nie i chęć opieki nad nim by życie miało dodatkowy sens poza podstawową egzystencją. Większość z tych negatywnie komentujących nie jest w stanie wychować zwierzęcia a co dopiero dziecka.

Pies/kot to prawdziwy przyjaciel o inteligencji/instynkcie 2/3 letniego dziecka. Życie bez zwierząt jest puste i smutne pewnie tak samo bez dzieci chociaż, brak potomków.

W domu ze zwierzakiem ludzie są szczęśliwsi, zwierzę uczy poczucia obowiązku. A nie wrócę z roboty dwa specjale pasztetowa z biedronki dres ferdka kiepskiego fakt do obejrzenia obrazków i durny serial w tv.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3
skąd możesz wiedzieć co Ci ludzie są wstanie wychować a co nie i czy radzą sobie z własnym życiem :D musisz zdać sobie sprawę że nie każdego interesują te same rzeczy, tak nie wszyscy jesteśmy tacy sami :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Współczuję, jeśli pies nadaje ci sens życia. To smutniejsze niż pasztetowa z biedronki, a nota bene jedno drugiego nie wyklucza :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9
Ja mam Owczarka niemieckiego wytresowanego i przyjaznego, jak ktoś się boi psów to niech zostawi ten strach dla siebie, ponieważ psy potrafią to wyczuć i wtedy mogą zaatakować.

Moja suczka chodzi przy nodze bez smyczy i na krok się nie ruszy bez mojego pozwolenia.

Jak się pracuje z psami to potrafią się odwdzięczyć.

A takie baby, które mają psy by mieć bo "fejm" wśród koleżanek starego pokolenia i nic z nimi się nie bawią, tylko krzyczą na nie bo coś tam się nie spodobało, ew. wyjdą z nimi na dwór by pies mógł się załatwić po 10 godzinnej obserwacji właścicielki z okna na osiedle też jest sporą łaską.

Psy nie są agresywne, jeżeli się je dobrze traktuje. To, że podbiegnie do Ciebie pies by sobie obwąchać to niczym nie grozi, jeżeli będziemy przyjaźnie nastawieni.

Ale i tak ludziom się nie przetłumaczy, że pies nie morderca a przyjaciel.

Lepiej pomarudzić na necie przed kompem się wypłakać.

Pozdro 600.

Będę chodził i tak bez smyczy z moim psem.

A tym "babom" jak je nazwaliście zabrałbym psy oddał do schroniska, albo poszukał właściciela, który naprawde chce mieć psa i się nim zajmować, a nie pierdzieć w stołek wielką spasioną d*pą.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jeśli Twój pies jest wyuczony i lata przy nodze, jeśli go zawołasz i do Ciebie przyjdzie, do spoko. Bo są właśnie tacy, co psa wołają, wołają, a ten ma go w czterech literach. :P I jeszcze nie łaska właścicielowi podejść i przypiąć psa do smyczy, jeśli się nie słucha i komuś przeszkadza. Dziwne że ci ludzie nie boją się, że pies im ucieknie, albo wyleci na ruchliwą ulicę...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla tego psa lepiej było by wylecieć na ruchliwą ulice niż męczyć się z debilnym właścicielem.

Nie no może trochę przesadziłem, może nawet bardzo ;)

Ale każdy kumaty pojmie przesłanie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
a moze byscie glupie baby pilnowaly swoich dzieci bo to wlasnie wasze szczeniaki trzeba by trzymac na smyczy a co drugiego w kagancu!! skoro pies biega bez smyczy znaczy ze wlasciciel wie co robi czlowiek tez ma zeby a nie gryzie wszystkiego co tylko sie rusza!!
skoro jestescie banda nadopiekunczych matek to moze zamknijcie dzieciaki w piwnicy zeby nic im sie nie stalo a zalozycielce tego watku mozna tylko zacytawac tekst z alo alo 'ty glupia kobieto"
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5
Wybacz, ale właściciel nie zawsze wie co robi i nie zawsze umie się swoim psem właściwie zająć. Naprzeciwko mnie, w domku mieszkają tacy państwo, którzy według Ciebie wiedzieli co robią - ich suczka latała poza posesją bez smyczy. Dzięki nim, ona się oszczeniła, szczeniak zginął pod kołami samochodu (też tak latał poza posesją) - widziałam jego ciało na chodniku, wkrótce i ona zniknęła - może również nie żyje? Szkoda zwierzęcia swoją drogą, przez większość dnia lub całą noc nie mógł wejść na swój teren bo brama była zamknięta, a państwo w pracy. Później (rok temu) wzięli nowego psa - szczeniak, takie chucherko. W mrozie -11 stopni, w śnieżycy latał po ogrodzie i szczekał, nie miał gdzie się schować. Na drugi dzień po interwencji straży miejskiej, bo ktoś wezwał, psiak zniknął. Schronisko? Oddany? Utopiony? Przywiązany w lesie? Nie mam pojęcia. Ale nie można mówić, że właściciel zawsze wie co robi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na moim osiedlu pewna kobieta puszcza swoje dwa Yorki bez smyczy i kagańca, jak można dawać takim BESTIOM swobodę??!!!!!!???
No i jeszcze właściciele Shitzhu, też często te krwiożercze bydlaki samopas chodzą!! ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
bardzo lubię zwierzęta, sama mam w domu kota i nieraz podbiegający do mnie pies obwąchiwał mnie dokładnie, np. po tyłku co nie było ani miłe, ani przyjemne, a gorsze jest to, że zgodnie z powiedzeniem "jak pies z kotem" często czując na mnie jego zapach się na mnie jeżą i pieprzenie, że on nie ugryzie jest debilizmem. Nasz kot jest dość spokojny i łagodny, ale nigdy nie pozwalam dzieciom znajomym by się do niego zbliżały, bo to tylko zwierzę, które nie zostało wychowane z dzieckiem. Może nigdy żadnemu nic by nie zrobił, ale jeśli jednak ten jeden raz zmienił by zdanie, to wolę dmuchać na zimne. Tak jak wolałabym, aby żaden pies, który czuje ode mnie zapach kota nie zbliżał się na mnie i żeby żaden głupi właściciel nie tłumaczył głupio, że on mi nic nie zrobi. ja się nie chcę bać, przez 50 lat, że może akurat ten jeden zmieni zdanie. Nikt z właścicieli nie wie, czym i kim pachnie dana osoba, z czym ta osoba się danemu psu skojarzy i jak zareaguje. A poza tym pojmijcie ludzie kilka rzeczy: 1. osiedle to nie wybieg dla psów, jak bierzesz psa to jesteś za niego odpowiedzialny, musisz z nich emigrować na spacery i do toalety, a nie wypuścisz go 2 metry przed klatkę. 2. pies to zwierzę, można je kochać i dbać o nie, szanować je, ale to zwierze i nikt, nawet ono samo nie jest w stanie przewidzieć jego reakcji. 3. są osoby które nie lubą zwierząt, czy psów i takie osoby mają prawo ich nie lubić, nie krzywdzą ich, ale nie życzą sobie kontaktów z nimi i należy to uszanować.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Po prostu wy istoty nie potrafiace samodzielnie myslec, sprawa wyglada tak:

jezeli chcesz miec psa to prosze bardzo, jednak nie kazdy ma ochote na kontakty z tym twoim psem!!

proste i logiczne.

nie kazdy ma ochote, aby ten twoj pupil podbiegal, obwachiwal, czy skakal!!

twoj pies to go ty sobie miej, a nie cale otoczenie,..
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tak samo z dziećmi - chcesz mieć dziecko to je pilnuj i nie puszczaj go by biegało bezpańsko i często zaczepiało zwierzęta. Niestety w takich kwestiach nie ma złotego środka.
Właściciele psów mogą mieć też problem z rozwydrzonymi dziećmi które straszą zwierzęta np.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Codziennie chodzę koło tej szkoły i jako żywo nie spotkałam tam żadnego wałęsającego się psa. W okolicach Różanego Stoku i owszem, ale na Azaliowej nigdy. A chodzę tamtędy bardzo często, w różnych porach dnia i od lat, nawet wtedy, gdy szkoły i rozhisteryzowanych mamuś tam nie było.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak się tak Pani wszystkiego boi to niech się Pani z domu nie rusza...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
a nie boisz się jeździć kolejkami SKM? Bo to ostatnimi czasy wydaje się być dużo bardziej niebezpieczne niż psy. Ale jak się mieszka na ogrodzonym osiedlu to człowiek dziczeje, to jest jasne. Rozumiem, że SKM się nie poruszasz i psy to problem? Serio? Popracuj może jako wolontariusz w jakiejś fajnej fundacji i zejdź na ziemię, dotknij prawdziwego życia. Aha, i nie miej złudzeń, że ktoś coś zrobi z SKM, jeśli masz taki pomysł, by mi to napisać, bo nie zmieni się nic.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Też jestem właścicielką psa dużej rasy, przez niektórych uważanej za "psa rasy" groźnej.
Swojego psa na spacerze po swojej dzielnicy puszczam bez smyczy - jednak z kagańcem. Ponieważ w Gdańsku obowiązuje przepis, że pies powinien być na smyczy LUB w kagańcu. Chciałabym zaznaczyć, że mój pies nie zaczepia innych ludzi, podchodzi ewentualnie do dzieci się przywitać ponieważ bardzo je lubi oraz do innych psów gdy te wykażą zainteresowanie. Mimo to codziennie spotykam się z "głupimi" uwagami ludzi, że mam swojego psa uwiązać na smycz - a najlepiej wychodzić z nim skoro świt i gdy zapadnie zmrok.

Jeśli chodzi o przewrażliwionych rodziców, to czasami też bym chciała żeby był obowiązek wyprowadzania dzieci na smyczy - ponieważ już nie ras na spacerze mój pies został "zaatakowany" przez dzieciaki, które zaczęły go okładać po głowie i kopać. Dzieci często same zaczepiają zwierzęta. A ja osobiście bardziej ufam swojemu psu niż obcemu dziecku biegającemu często kilkanaście metrów od swojego opiekuna.
Jakoś ja i moje pokolenie wychowało się w czasach, gdzie praktycznie każdy pies latał bez smyczy i kagańca i nikt z tego powodu nie robił afery.
Niestety teraz żyjemy w czasach przewrażliwionych rodziców. Gdzie większość robi problem z niczego.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1
Twierdzisz, że twój pies podchodzi do dzieci bo je bardzo lubi, ale nie przyszło ci do głowy, że może nie każde dziecko lubi psy? Dziecko może się przestraszyć i wykonać gwałtowny ruch, gdy pies do niego podbiegnie, a pies na to może zareagować instynktownie, bo bez względu na to jak bardzo go kochasz jest on po prostu zwierzęciem i ma silny instynkt.
Uwagi dotyczące wyprowadzania psa na smyczy lub w kagańcu nie są głupie, tylko zgodne z obowiązującymi Ciebie przepisami, wynikającymi z troski o dobro ogółu. Ogół to trochę więcej osób niż Ty i twój kochany piesek.
Rozumiem także, że jeśli kiedyś będziesz (a może jesteś?) rodzicem i czyjś luźno biegający obcy pies przestraszy lub pogryzie (oby nie dotkliwie) twoje małe dziecko, będziesz winił je i siebie a nie właściciela psa?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
Szkoda mi ludzi którzy widzą świat w czarnych barwach. Teraz jest coraz więcej wspólnych spacerów psów. I co myślicie że każdy będzie trzymał psa na sznurku ? Przecież to nie ma sensu. Po to się spotykamy żeby psy chodziły biegały między sobą. Po za tym Nawet na zwykłych spacerach ludzie spotykają inne psy i puszczają zeby się bawiły. Mamy się przejmować że jakiemuś mrukowi się to nie podoba. Ja wiem że puszczanie psa luzem od małego jest lepsze niz trzymanie go na smyczy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5
Prawda, że niektórzy ludzie myślą, że ich pies jest spokojny, nic nie zrobi. Często mam z tym styczność na spacerach. Podpuszczają swoje psy na smyczach automatycznych, a okazuje się, że ten "spokojny piesek" prowokuje i jest afera między psami.
Są ludzie którzy puszczają swoje psy i panują nad nimi bo z nimi pracują, znają jego zachowania. Wiedzą jak odwołać pas w krytycznej sytuacji. Ale przeważnie pies zrobi to co radzi mu instynkt, wtedy wyłącza słuch i tyle.
To, co niektórzy piszą wyżej to przesada straszna. Co z tego, że podbiega doberman.... albo inny duży pies. W dużej mierze wszystko zależy od tego jak my się zachowamy. Prawda pies też nie powinien być puszczony tak o, bo różnie może być np. debilizm psikania psa gazem.... MASAKRA.

Gdyby nasz kraj nie był taki zacofany było by więcej psich wybiegów. Wtedy nikt do nikogo nie miałby pretensji. Bo psy biegają luzem na ogrodzonym terenie. Psy się wybiegają, mają towarzyszy zabawy. A postawienie kilku budek i ogrodzenia to nie są miliony...

Jeśli chodzi o kaganiec i smycz. Jest takie coś, ze kto ma posłusznego i STABILNEGO psa może chodzić bez smyczy i bez kagańca, ale takich na prawdę mało. Co do innych psów bez smyczy to w kagańcu (są kagańce fizjologiczne duże lekkie klatki na mordkę, w których się nie męczą i są swobodne) i nikt się nei przyczepi.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
wiecznie bez smyczy puszczone sa psy ludzi ze Storczykowej szeeść. doberman i wysoki pies nie dosć, ze biegają samopas bez kagańców to jesczcze całą dzielnię mają o****nę i olaną przy głupim uśmieszku właścicieli
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Mieszkam na karczemkach i tez nie ufam obcym psom a tymbardziej jeslu wlasciciel lekkomysnie puszcza psy bez smyczy. Mam juz dosc i mam zamisr wzywac straz miejska bo to lekka przesada.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7
Dlaczego lekkomyślnie ? Nie lubię takich ludzi którzy traktują psy jak jakieś bestie. Ja też puszczam luzem i nie obchodzą nie paranoicy
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 11
...a obowiązujące prawo tez jest paranoiczne i cię nie obchodzi? Straz Miejska by się przydała.....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Zasłaniasz się tym prawem jak pod spódnicą mamusi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Zgadzam się. Psy powinny być na smyczy.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8

Nie nie nie

Nie nie nie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Uprzejmie informuję, że swoich dzieci luzem nie puszczam. Mimo to kilkukrotnie zostaliśmy zaatakowani przez psy różnej wielkości. Za atak uznaję skakanie na mnie, żeby sięgnąć do trzymanego na rękach dziecka/gryzienie po nogach/wpadanie całą 80 kg masą (dog niemiecki) na 50 kg kobietę.
W momencie, jak ktoś 3 krotnie woła psa do nogi, a ten nie reaguje i nadal na mnie leci... cóż, krzyki "to tylko szczeniak" mnie nie pocieszają.
Przy okazji, czarny szczeniak circa 50 cm w kłębie, o imieniu Lili jest puszczany koło ogrodzonego placu zabaw dla dzieci i włazi tam przy wchodzących/wychodzących z placu zabaw ludziach.

Właściciele zwierząt - nikt wam pupili zabierać nie chce. Ale bezpieczniej i dla psów, i dla ludzi będzie trzymanie się jakichś zasad. Np. ułożenia psa przed puszczeniem go luzem na najbardziej uczęszczanych miejscach osiedla. Tudzież nauczenie dzieci zasad bezpieczeństwa w kontakcie ze zwierzętami.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
Specjalnie bierzesz synusia na ręce żeby prowokować ? Nie możesz go zostawć na ziemi ?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 9
nie interesuje mię głupie gadanie ze pies ułożony nie ułożony mały czy doży na trawie czy asfalcie zgodnie z prawem ma być na smyczy . koniec
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7
Zgodnie z prawem ... to Ty osiłku robiasz błędy ortograficzne! Teraz uważaj: duży! Tak to się pisze. Nie jest to trudne.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Ja mam gdzieś takich jak ty. Nie podoba się to nie wychodź z domu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Oto pokaz kultury "miłosników natury"... Szkoda gadać!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Sam siedź w domu z psem. Niech robi kupę na dywanie.
Kobieta ma nie wychodzić z małym dzieckiem, bo ktoś nie panuje nad swoim psem? Co za durne uwagi.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ale powaznie ten 5miesieczny szczeniak Lili Ci przeszkadza? Korzystaj z tego ze tak łagodne i małe psy sa jakim jest ów piesek i spuść dzieci z rak aby sie z nim pobawiły. Właścicielka na pewno nie bedzie miała nic przeciwko (bardzo miła kobieta) a dzieci zrozumieją ze psy to nie potwory i nie nalezy sie ich bać.

Zreszta psy to nie potwory szczególnie takie małe. Majac kontakt z ludźmi rowniez uczą sie aby jak podrosną nie były złe do kogokolwiek nastawione:)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3
Przeszkadza mi na placu zabaw. I jak w ramach witania się usiłuje przewrócić roczne dziecko na asfalt.
Może i będzie się nadawał do oswajania dziecka z psem- jak będzie umiał słuchać poleceń. Widzisz, po poprzednich atakach dziecko zwyczajnie boi się psów. Oswajamy je przy pomocy niektórych Państwa z osiedla (m.in Saby) i labradora znajomych, ale wystarcza następny taki rzucający się, nieważne że "przyjaźnie" żeby kilka miesięcy pracy szlag trafił. Ale ostatnio sukces - dziecko odważyło się poglaskać psa (wodołaza).
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
Problematyczka, sam kundla nie mam ale nie przeszkadza mi to!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ogródek za płotem i ..... kupy

Mam mały ogródek za płotem. Chciałem, żeby ta część także była ładna, żeby cieszyła oczy. Bo przy jezdni, ludzie jeżdżą, patrzą.
Ale nie! d*pek chodzi z psem, a piesek robi kupy na trawce w ogródku. I domyślcie się.... właściciel na zabiera kupy.
Poraża mnie durnota tego faceta. Przecież musi widzieć, że tam są zasadzone rośłiny ozdobne. Jak można byc takim sk..., żeby pozwalać na robienie kupy przez jego psa akurat w tym miejscu?!
Dodam tylko, że on ma też swój trawnik za płotem.
Niestety, rzadko go widuję (pracuję do późna), ale jak tylko to zobaczę, to nakręcę film. Innego straszaka chyba nie ma
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
Jest inny sposób. Weź łopatę, zgarnij kupę/kupy i zanieś je do ogródka faceta. Pies mojej sąsiadki załatwiał się na chodniku, pod płotem mojego wujka. W końcu wujek wkurzył się, zgarnął kupę i zaniósł sąsiadce na wycieraczkę pod drzwi wejściowe. Problem z****nego chodnika skończył się :)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ja też mam dość za...nych chodników i trawników. Czy właściciele psów i kotów nie wiedzą że są właścicielami psa i jego kupy !!!
Niech do domu zabierają i psa i jego odchody.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie, nie każdy. Są psy małe i duże, ułożone i nieułożone, rasy agresywne i nieagresywne. Małego i nieagresywnego psa należy trzymać na smyczy przede wszystkim dla jego bezpieczeństwa. Natomiast nie widzę nic złego, aby w bezpiecznym miejscu (duży kawał trawnika z dala od ulicy, łąka itp) nieagresywny i ułożony pies pobiegał bez smyczy. A gadanie, że każdy pies może ugryźć, to jak gadanie, że każdy kierowca może zabić - i mamy teraz zabronić prowadzenia samochodów?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kazdy pies powinien miec smycz to ze wlasciciel sadzi ze jest spokojny jic jie znaczy. Komfort innych osob jest wazny a jesli kogos kiedys pies jakis ugryzl i ma traume? Smycz powoinna byc i kropka l. Bez smyczy w domu bardzo prosze .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Moge posiadac wiatrowke bez zezwolenia wiec w teorii moge do Ciebie podejsc wycelowac w Ciebie i powiedziec "Nie przejmuj sie. Nie strzele". Tak samo jak wlasciciel duzego psa moze mi powiedziec, ze nie jego pupil nie gryzie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Przechodziłam z psem bez smyczy setki razy obok policji i nigdy mi nic nie powiedzieli. Jeśli pies jest mały i łagodny to nie widzę nic złego w tym, że chodzi bez smyczy.
Większy problem jest ze sprzątaniem, właściciele psów nie sprzątają po swoich psach i to jest obrzydliwe, za każdym razem zwracam uwagę, gdy widzę, że ktoś nie posprząta.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Dla mnie nie jest problemem pies bez smyczy,tylko to że pies narąbie na środku chodnika,a jego pan przejdzie obok ja gdyby nigdy nic.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Tragedia z tymi psami bez smyczy i kagańca i to jeszcze duże rasy.. My notorycznie to spotykamy na spacerach w Parku Reagana...
Plac zabaw dla dzieci a psy duże latają bez smyczy i kagańca..dodatkowo sama mam malego psa i za kazdym razem muszę szybko brać go na ręce bo nie wiadomo co zrobi taki duzy. Nic tylko zgłaszać na policje.Może mandaty czegoś nauczą.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 14

Masz coś z głową. Bierzesz psa a nic nie wiesz o psach
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

zmien psa na wiekszego i nie miej tego problemu
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Straż Miejska, jeśli już, ale dużo zachodu. Facet dziś puścił psa bez smyczy, pies lata gdzie chce, ślin ludzi, pcha się do obcego mieszkania, a właściciel zamiast zabrać psa, to jeszcze pyskuje. Człowiek by zgłosił Straży, ale strach, że w zęby dostanie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jak to co zrobi większy pies, zapewne zeżre twojego, przecież kanibalizm to norma u psów! Masakra to tacy właściciele jak ty, którzy nic nie wiedzą o psach i jeszcze nie lubią innych właścicieli psów, fuj!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

To prawda niektórzy właściciele psów są całkowicie pozbawieni wyobraźni i mózgu, plus nie znają się całkowicie na psach i psim języku.
Nie licząc że puszczają te swoje kundelki które całkowicie się nie słuchają to krzyczą ten z**bany tekst "on chce się tylko przywitać". I nie rozumieją że mój np. boi się innych psów bo już kilka razy go zaatakowały i odpowiada agresją . Dla mnie każdy spacer wiąże się ze stresem czy spotkam jakiś i**otów. Tyle że niestety jak mój by złapał ich psa to już nie będzie co zbierać -rasa Pitbull .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Mam prosbe by Pan/Pani podala jak sie panski pies wabi. Bede dokladnie wiedzial kogo omijac z daleka.
Czy Panstwa pies nosi zolta wstazke kolo obrozy?. To znany sposob oznaczania psa, ktorego wlasciciel nie zyczy sobie kontaktow z innymi czworonogami. Z daleka bedzie widac, ze nie nalezy sie zblizac.
Co do pittow, ktorego jestescie Panstwo wlascicielami, to na tym osiedlu sa i takie psy tej rasy, ktorych wlasciciele twierdza, ze chetnie by sie pobawily z innymi psami tylko jak juz sa wystarczajaco blisko, to sie ich pies rzuca a wlasciciele twierdza - po raz kolejny - ze nigdy tak nie robil i ze to pierwszy raz.
Tak wiec nie tylko my - wlasciciele psow ras innych niz pit - jestesmy winni.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Spokojnie nosi żółtą obroże i jest zawsze na smyczy w miejscach gdzie możemy spotkać inne psiaki . Ewentualnie może być na lince 15 metrowej ale tam zazwyczaj nie ma żywej duszy. Też nie chciałam żeby moja wypowiedź zabrzmiała jak atak na inne rasy psów niż pity, Przepraszam że tak została odebrana . W zamyśle mojego komentarza miałam przed oczami poszczególne osobniki . A co do spotkania nas na ulicy proszę być spokojnym , kontroluje sytuację i obchodzimy pieski łukiem . Należę do świadomych właścicieli , którzy bez problemu odczytują mowę ciała swojego psa jak i obcego .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

bachory lataja bez opieki poniszczone klatki sciany pomzane potluczone szkla i tak bez konca wymieniacgdzie sa rodzice kto za to zaplaci u mnie na osiedlu w stawie kilogramy plastikowych zabawek pewnie to pieski zrobily mam juz dosc
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 7
A my mamy dość waszych rozwydrzonych dzieciaków i też powinny być na smyczy.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4
Czekałam na ten i**otyczny komentarz tępego psiarza i porównywanie dzieci do zwierząt. Klasyczny przykład braku hierarchii.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Szkoda, że Twój stary Ciebie ze smyczy spuścił, bo przez to jakoś doczołgałeś się do internetu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Karczemki

Poszukuje garazu do wynajecia ... (6 odpowiedzi)

Poszukuje garazu do wynajecia. Tylko do przechowywania autka. Nie korzystam z pradu w garazu. Sam...

Dzieci bawiące się pod oknami Storczykowa 7 (10 odpowiedzi)

Dzieci do późnych godzin hałasują pod klatkami, kopią piłką w garaże, niejednokrotnie piłka...

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...

do góry