Widok

R.V.S.P - potwierdzenie przybcia jak to sie robi

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny potrzebuje pomocy. chcemy zeby goscie potwierdzili czy przyjezdzaja. wszystko mi sie juz miesza i nie wiem jak to sie robi w polsce. dla angielskich gosci przygotowujemy specjalna RVSP kartke na ktorej jest napisany ze ten i ten albo bedzie albo nie (odpowiednie sie skresla) jest juz znaczek i tylko musza to do nas wyslac, plus jest podana data do kiedy. czy cos takiego robi sie w polsce i jezeli tak to czy ktos ma taki tekst na taka kartke?

image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam! potwierdzenie przez gości obecności jest obowiązkowe. my zdecydowaliśmy się na umieszczenie w dolnej częsci zaproszenia treści : uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia do dnie..... pani młoda tel> pan młody tel: takie propozycje oferują przykładowe teksty zaproszeń uważam ze jest to proste i zrozumiałe dla wszystkich mi osobiście nie chciałoby sie isc na pczte aby wysylac odp listownie lepiej zadzwonic albo wysłac maila pozdrawiam

butterfly:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mala sugestia - skrot to RSVP (literki ci sie przestawily), to akronim francuskiego wyrazenia mowiacego doslownie "prosimy o odpowiedz" (répondez s'il vous plaît).
pozdr!butterfly napisał(a):

> witam! potwierdzenie przez gości obecności jest obowiązkowe. my
> zdecydowaliśmy się na umieszczenie w dolnej częsci zaproszenia
> treści : uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia do
> dnie..... pani młoda tel> pan młody tel: takie propozycje
> oferują przykładowe teksty zaproszeń uważam ze jest to proste i
> zrozumiałe dla wszystkich mi osobiście nie chciałoby sie isc na
> pczte aby wysylac odp listownie lepiej zadzwonic albo wysłac
> maila pozdrawiam
>
>
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
możesz zrobić takie wkładki do zaproszeń :)

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej walerku,

wejdz na strone confetti.co.uk, pewnie juz tam bylas,

a jakby co sklep jest kolo goodge street w centrum, choc ja zawsze chodze na piechote, bo to kolo British Museum.

ja korzystalam z darmowych zaproszen, ktore sama drukowalam w UK dla moich ukochanych Anglikow.
i wlasnie w confetti podali mi linki.

jakby co pisz do mnie na maila prywatnie, to pomoge jak moge.
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ha widzisz angielskie to ja mam, zaproszenia tez juz mam wybrane, problem jest z polska gramatyka, zapomnialam jak sie ladnie pisze przez te pare lat az wstyd sie przyznac, ale Agusia czy mozna taka karteczke gdziesz kupic czy trzeba samemu wyprodukowac.

image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
walerka, osmieszasz sie piszac, ze przez kilka lat pobytu za granica zapomnialas jak sie ladnie (i.e. gramatycznie) wyslawia po polsku. dobra znajomosc ojczystego jezyka nie jest ujma, a jej brak nie swiadczy o dobrym zintegrowaniu sie z krajem, w ktorym przyszlo ci mieszkac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
moze sie osmieszam ale taka jest prawda. nigdy nie bylam dobra z pisania i niestety nie uzywajac jakos mi to nie brzmi gramatycznie, nic na to nie poradze, zwlaszcza ze nie uzywalam formalnego jezyka. nie mowie ze zapomnialam polskiego tylko ze mam tylko ze mam problem np prosze o potwierdzenie przybycia mailowo czy mailem. dziekuje za konstruktywna krytyke, bardzo mi pomogla.

image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wybacz, ale strasznie dzialaja mi na nerwy polacy udajacy, ze kilka lat pobytu za granica podzialalo jak lobotomia na ich osrodki mozgowe, gdzie miesci sie znajomosc ojczystego jezyka. szczegolnie, ze posrod emigracji poprzedzajacej te ostatnia chorobliwie wrecz pielegnuje sie znajomosc polskiego.
jelsi cos ci to pomoze, to my na swoich zaproszeniach w wersji polskiej napisalismy po prostu R.S.V.P. do x.xx.xxxx i linijke ponizej podalismy nr telefonu i mail. Taka forma byla podyktowana niezbedna oszczednoscia miejsca i podobienstwiem w ilosci tekstu do francuskiej wersji powyzej, nikt sie nie obruszyl ;).

ale wydaje mi sie, ze poprawnie byloby napisac np tak: Prosimy o potwierdzenie przybycia wysylajac email na adres xxxxx@xxxxxxxxxx do dnia x.xx.xxxx.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale ja nic nie udaje, po prostu mam i zawsze mialam problem z pisaniem zarowno troche gramatyka jak i ortogrfia. nie chce sie osmieszyc wypisujac glupoty na wlasnych zaproszeniach. a co do polskiego to zawsze sie staram nie mieszac angielskich wyrazow i mowic poprawnie i nie aspiruje do bycia angielka bo nigdy nia nie bede. moze troche ostrozniej z wrzucaniem wszystkich do jednego worka i wyciaganiem pochopnych wnioskow. dziekuje za sugestie.

image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie pisalam w ostatnim poscie o tobie, wlasnie uogolnilam (niefortunnie, co przy uogolnieniach czesto sie zdarza), bo takich "udajacych" osob jest niestety bardzo wiele. moze jestem przewrazliwiona, za co przepraszam!
milego dnia mimo wszystko! pzdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a po co ktos mial by udawac...czyzbys sama byla za granica tak dlugo ze sie znasz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nie pamietam jak mialam na zaproszeniach...niestety, ale chyba tradycyjnie, jezeli chodzi o polskie zaproszenia
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
odpowiedz na twoje pytanie jest w moim pierwszym poscie, wystarczy przeczytac.
poza tym nie ma sie tu na czym znac, wystarczy zwykla obserwacja w czasie moich 14 lat za granica ;).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

dobry...i nie drogi dentysta (50 odpowiedzi)

Hejka szukam dentysty dobrego ale żebym nie straciła majątku !!! mam sporo ubytków i pochłonie mi...

Zaproszenia ślubne - gdzie najlepiej kupić? (134 odpowiedzi)

Gdzie najlepiej kupić zaproszenia w okolicy Trójmiasta?

Fotograf I Kamerzysta na wesele. 3.05.2024 (4 odpowiedzi)

Dzień dobry, Jak w temacie. Czy znacie i polecacie jakiś zespół foto wideo na ten termin.

do góry