Widok

Radzę pozostać czujnym.

Wybrałem firmę Ptak oddział w Gdańsku z racji dobrych ocen między innymi na tej stronie. Obsługa miła, instalacja założona całkiem porządnie. Pojawił się natomiast problem z gaśnięciem auta po starcie. Miałem taką przypadłość wcześniej i samodzielnie wymieniłem czujnik położenia wałka rozrządu na zamiennik. Po wykonaniu diagnostyki komputerowej znowu zgłosił się błąd czujnika położenia wałka rozrządu. Nie minął nawet rok od wymiany na dobrej jakości zamiennik więc byłem lekko zdziwiony, ale zamówiłem następny i poraz kolejny samodzielnie dokonałem wymiany. Po wykręceniu miałem w ręku oryginalny czujnik z numerem części OE, zamiast zamiennika, który sam montowałem niecały rok wcześniej. Samochody serwisuję u jednego mechanika od 10 lat, razem doprowadzaliśmy to auto do użytku przed instalacją gazu. Pozostawię to każdemu do samodzielnego rozważenia.

Moja ocena

LPG PTAK  |  (kategoria: Instalacje gazowe)

• Jakość usług: 0
  • Czas realizacji: 2
  • Przystępność cen: 2
  • Ocena ogólna: 0

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sugeruje pan ze zamieniliśmy Panu czujnik w samochodzie ??? Nigdy nasza firma nie zajmowała się niczym oprócz instalacji LPG. Nigdy nie wymienialiśmy czujników. Bardzo ciekawi mnie pana wpis o tym ze ktoś podmienia części z zamienników na oryginały. Proszę przemyśleć jaki sens ma Pana wpis i jaki nasza firma ma w tym udział. Napisał Pan to samo o innych firmach które zajmowały się Pana samochodami w ostatnim czasie? Wulkanizacja, myjnia, stacja kontroli pojazdów itp?

Nie jestem w stanie Państwu niczego udowodnić. Wyraziłem tylko swoje rozżalenie. Auto naprawiam sam lub u jednego mechanika. Mam dostęp do głowicy diagnostycznej więc sprawdzałem auto dzień przed oddaniem na montaż, aby na pewno nic nie wpłynęło na prawidłową kalibrację gazu. Zmianę kół, mycie, czyszczenie wnętrza wykonuję sam. Być może ktoś włamał się do auta aby podmienić ten czujnik, tego też nie mogę wykluczyć, choć jest to mało prawdopodobne. Chciałbym się mylić co do swojej subiektywnej oceny Państwa firmy, bo sama instalacja jest ok, ale naprawdę wyczerpałem inne możliwości "pozbycia się" tego czujnika.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chłopie ogarnij się. Skoro sam wymieniałeś czujnik położenia wału to jakim cudem firma PTAK miała Twój orginalny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Właśnie chodzi o ze nie my go mieliśmy!!!! Tylko właściciel auta. Nie jesteśmy tutaj strona, zostaliśmy podejrzani publicznie o podmienienie części z zamiennika na oryginał. To Klient sobie to go sam wymieniał i teraz nie wie czemu ma w samochodzie ten a nie inny. Zupełnie nie rozumiemy tego wpisu. To co robiliśmy działa dobrze i to nas cieszy. Być morze kupił Pan zamiennik a w pudełku był oryginał lub firma która robiła zamienniki opisuje je numerami oryginalnymi . Nigdy w naszej firmie nie został nikt oszukany .

Schemat jest prosty. Uszkodzony czujnik z półki/innego auta, odkręcenie 1 śrubki, podmiana sprawnego zamiennika na niesprawny oryginał. Wyciągnięty przeze mnie z auta niesprawny oryginał ma wytarte pilnikiem logo mercedesa, więc ktoś zdawał sobie sprawę z tego co robi. Być może, któryś z pracowników ma podobne auto lub mimo wielu zbiegów okoliczności nie ma to z Państwa firmą nic wspólnego. Na szczęście działanie samej instalacji studzi moją złość.
do góry