Widok

Rekordziści zwykli rowerzyści

Ile najdalej codziennie do pracy jeździcie rowerem?
Czy ktoś jeździ cały rok do pracy rowerem lub większą część roku (ile miesięcy bez roweru- jeżeli już robi przerwę).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
eee, i tak nie podskoczymy Ani Sosze, choćbyśmy skiśli
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jak nie chcesz być "gorszego sortu", to zapomnij o rowerze:))

A na poważnie, to ja jeżdżę cały rok, średnio długość trasy do/z pracy - 13km, ale latem staram się robić dłuższe odcinki.
Na Endomondo jest kilka "regionalnych" rywalizacji, gdzie stała ekipa rywalizuje niezależnie od pory roku.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam znajomego, który codziennie mając do pracy 15km robi ok 50. Dzień w dzień. Śnieg nie śnieg. Można? można...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A kim jest twój znajomy, trenerem kolarstwa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja mam podobnie. Najkrótszą drogą mam do pracy 5km, ale wtedy przebieranie, wyciąganie roweru itp. zajmuje mi więcej czasu niż sama jazda. Dlatego jadę naokoło jakieś 16km, wtedy to całe ubieranie ma sens ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dlatego osobiście jestem zwolennikiem jazdy po mieście po cywilnemu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zawsze jak muszę zawieźć rower do serwisu po cywilnemu bo potem wracam piechotą/zkm, to przechodzę katusze..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozumiem. W takim razie zawoź i wracaj piechotą/zkm w mundurku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Odległość robi wrażenie, jak na codzienny dojazd do pracy:)
Dla mnie nie do przejścia głównie ze względu na czas, jaki wtedy trzeba poświęcić. Taki dystans po trójmiejskich górkach, to dla mnie ok. 2,5 godz., a więc musiałbym do pracy wyjeżdżać po 5-tej rano:(( brrr
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
To piechotą 5 km można też iść.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam do pracy 4km i pracuje na zmiany. Chyba tylko ze cztery dni w zeszlym roku odpuscilem sobie, jak naprawde mocno lalo. W tym roku codziennie od 2giego stycznia jezdze. Szybciej rowerem niz autobusem. Aha, nie mam samochodu co daje dodatkowa mobilizacje do codziennej jazdy :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skąd jeździsz, nie masz problemu ze śniegiem?
Miasto Gdańsk dba tylko o centrum, dzielnice są traktowane po "macoszemu" szczególnie Stogi, nie tylko o drogi rowerowe chodzi ale podejście do dzielnicy.
Weż wpadnij na Stogi, przejedź się tramwajem- tramwaj na dzikim zachodzie...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżdżę codziennie od lutego zeszłego roku. Pięć razy zdecydowałam się zamiennie na autobus, z czego tylko dwa były spowodowane niesprzyjającą aurą (mróz poniżej -10 stopni i dzisiejsze opady śniegu).
Mam dystans 3,5 km, przejazd zajmuje mi mniej czasu niż dojazd autobusem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja codziennie 18km w jedną stronę
zima praktycznie bez przerwy, w jeden dzień po opadach śniegu odpuściłem, w ciągu roku rezygnowałem w dni intensywnych opadów deszczu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To wreszcie jakiś wynik. Trasa miejska czy leśna?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miasto, z Ujeściska do Sopotu
i o ile kiedyś lubiłem wyłącznie jazdę po lesie to teraz doceniam, że na większości trasy mam ładną ścieżkę rowerową
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też codziennie 18,5km w jedną stronę i też cały rok.
Kościerska + miasto
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hejka. Ja pracuję w 2 firmach. Do jednej mam 22 km do drugiej 30 km w jedną stronę. Rocznie to wychodzi ok 9 tyś.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Serce mi rośnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wczoraj rano w górę kręciła Kościerską też jakaś młoda dziewczyna. Szacun, warunki nie były łatwe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ujć. Koscierska całkiem rozkisła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystko rozkisło. Ale od czego oponki błotno-śniegowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jakie polecasz w rozmiarze 29?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem. Na 26 mam kenda knarly 2.1 już nieprodukowane (chyba). Pewnie dlatego, że (szczególnie) na śnieg, od mokrego do wyślizganego, są genialne, ale na suchych szutrach, kamieniach itp. wertepach tracą bieżnik natychmiast.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale knarly ma chyb a z 200 wat oporu toczenia :)

Nobby nic całkiem całkiem radzi sobie w mazi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I pewnie dlatego wręcz przykleja się do ubitego, wyślizganego śniegu, co dla mnie ważnejsze. Nie ma opon uniwersalnych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za info. Już wiem czego szukać:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@bk
Watów. Waty, wolty, gramy, ampery się deklinują, wbrew opinii niektórych elektryków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadza się, miało być watów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam do pracy 26km- Rumia - Sopot. Pracuję w Banku, więc słabo po takiej jeździe z ogarnianiem się bez łazienki z prysznicem. Ale daję radę, bo jest umywalka :). Apeluję do osób decyzyjnych we wszystkich korporacjach : montujcie dla swoich ludzi prysznice i szatnie - po wysiłku fizycznym będą jeszcze bardziej zmotywowani i wydajni
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ależ proszę bardzo. Tylko miałbyś troche dalej. Ale tak: rano jedziesz na lotnisko... a potem to już z górki :))))
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,150427,19550664,warszawskie-ekobiurowce-oszczedzaja-energie-dbaja-o-rowerzystow.html#BoxLokWawImg
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niezły koncept. Na lotnisko jest fajniejsza trasa, ale fakt, trochę dłuższa ;) Może moja firma kiedyś zmieni siedzibę (jeśłi jeszcze będę tam pracowała)...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trasa Stogi-Gdański Park Naukowo Techniczny. Długość zależnie którą drogą to 10,5 do 11,5 km. Jeżdżę praktycznie cały rok z wyjątkami na opady śniegu i lód. Jak jest sucho i mróz to nie ma żadnego problemu.
W tym roku pobiłem rekord i jechałem przy minus 15 (i naprawdę oko mi zamarzło :)).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Brawo. Kiedyś jeździłem kilka lat regularnie 13-14 w jedną stronę i doszedłem do -18. Wydawało mi się, że jestem ostatni. Na drugi dzień było -20, więc pojechałem bryką. Najadłem się wstydu, bo na mojej trasie zobaczyłem chyba ze trzech.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
bo na konkretnym mrozie trzeba w goglach. bezwzględnie.

w zimie w Longyear nawet mamuśki na spcerkach z dzećmi w wózeczkach noszą gogle (oraz winczestery lub magnum)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Faktycznie gogle to dobry pomysł. Mam okulary do jazdy rowerem, ale przy tym mrozie to wolę ubrać maseczkę chroniącą drogi oddechowe, a jak jej używam to nie mogę używać okularów bo parują :) (ciepłe powietrze spod maseczki dostaje się pod okulary).
Ale nad goglami trzeba pomyśleć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mróz nieczynny. Najbliższy (lekki) mróz w Oslo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
najbliższy tu pewnie dopiero w grudniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli teraz trzeba zacząć myśleć o ochronie przed skwarem, żarem, słońcem, gorącem, duchotą, komarami, smrodami i tp. letnimi plagami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jeżdżę codziennie ok. 13 km w jedną stronę do pracy, wracając oczywiście tyle samo :)
Jeżdżę od marca do listopada.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jezdeź boib idoleb! ja tylko 7km
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
10km w jedną stronę. Przymorze -> Gdańsk Śródmieście. Jeżdżę tak 10-11 miesięcy w roku :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

Gdzie kupić rower? (25 odpowiedzi)

Cześć! Szukam jakiegoś sklepy w Trójmieście, gdzie mógłbym kupić dobry rower po niewygórowanej...

Rower elektryczny (6 odpowiedzi)

Jaki rower elektryczny do spokojnej jazdy kupić. Czy dokupić osprzęt elektryczny do starego...

do góry