Widok

Rekrutacja do przedszkola 2015 - pytanie

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Mam pytanie, jak myślicie czy 4 latki mają szanse dostać się na Morenę ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
szanse zawsze są :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
4latki maja w tym roku pierwszenstwo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakieś szanse chyba są, ale pewnie jak co roku marne :/ Z czterolatkami jest tak, że jakaś większa liczba może się dostać, jeśli w przedszkolu utworzą dodatkową grupę. Bo "normalnie" to wiekszość kontynuje z 3-latków i mogą być najwyżej jakieś pojedyncze miejsca dla nowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co się dowiadywałam mają być nowe grupy otworzone, a jakie polecacie państwowe na Morenie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za odp ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poradźcie proszę jakie przedszkole na Morenie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spróbuj do wszystkich trzech i może do kóregoś się dostanie. Bardzo duże "może", chyba, że masz za coś dodatkowe punkty. W zeszłym roku całą nową grupę 4 -latków tworzyli chyba w 74, w pozostałych dwóch nie pamiętam, ale do jednego z nich 4 latków wogóle nie przyjmowali.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki masz rację ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy dziecko spoza przedszkola ma szanse dostać się do zerówki przedszkolnej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ma szanse ponieważ część rodziców będzie chciała posłać dziecko do zerówki szkolnej i nie podpiszą deklaracji o kontynuacji w przedszkolu, podejrzewam że więcej miejsc będzie dla 5 latków niż dla 4 latków
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obawiam się, że to jednak może być problem i wcale tak dużo rodziców nie przenosi dzieci do szkoły. U nas z grupy odeszła chyba tylko 2 dzieci do zerówki szkolnej ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a kiedy dokladnie jest rekrutacja ?
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
25 luty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od nas z grupy z zerówki przedszkolnej nie odeszło ani jedno dziecko do zerówki szkolnej. Synek chodzi do p-la nr 74 na morenie i jesteśmy bardzo zadowoleni. Panie super, synek bardzo lubi tam chodzić, dużo się dzieje (wycieczki, wyjścia, teatrzyki, Mikołaj), są fajne zajęcia dodatkowe (codziennie jest angielski), karate, tańce, gimnastyka oraz zajęcia twórcze. Przedszkole jest w pobliżu lasu, dzieci często wychodzą do lasu na spacery. Drugie dziecko też tam pójdzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A skąd wiesz, że drugie też się dostanie? Na morenie jest bardzo trudno się dostać :( Masz jakieś "fory"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
anek-bo wie i po co te zaczepki!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
właśnie, a co z 4 latkami?? Dlaczego rodzice nie dają do szkoły 5 latków mam na myśli zerówek? Wtedy dzieci 4 letnie mają szanse, a tak niestety...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9
a mozecie podac jakas strone, przez ktora sie trzeba zaresetrowac ?
w ogole nie mam pojecia jak sie do tego zabrac a chcialabym sprobowac, chociaz pewnie szanse sa marne...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mama Marysi z zerówką szkolną jest niestety taki problem, że zajęcia są 3 razy w tyg. na popołudnia a 2 razy na rano i jeśli jakiś z rodziców nie pracuje w systemie zmiennym tylko np. w godz. 8-16, to taka opcja bardzo komplikuje sprawę, dziecko godzinami siedzi wtedy w świetlicy, często przepełnionej na maxa. Dlatego nie dziw się, że większość rodziców jak już się "dostała" do p-la państwowego, to chce tam pozostawić dzieci jak najdłużej, tym bardziej że dziecko zna już swoje panie, dzieci są ze sobą zżyte i lepiej mu ten stres opóźnić o rok niż już teraz posyłać go do zerówki szkolnej.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.gdansk.pl/start_nowy,1806,35442.html

narazie to jedyne info jakie udało mi się znaleźć... trzeba czekać do 25.02. Też jestem ciekawa jak to będzie wyglądało, pewnie jak walka o ogień ;) przepraszam że tak bezpośrednio ale Nulka, wiem że mieszkasz na Górnej Oruni - jakie przedszkola bierzesz pod uwagę oprócz Parkowego Wzgórza do którego nie sposób sie dostać?
pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miasto Gdańsk od 25 lutego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może i tak, ale ja zeszłym roku się nie dostałam , ciekawe jak w tym roku będzie... masakra...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od kiedy rekrutacja do przedszkoli w Gdyni?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja Córa została w zerówce szkolnej, głównie z tego powodu, że nie dostała się do przedszkola jako 3 latka. Poszła dopiero mając 4 lata bo się przeprowadziliśmy i cudem we wrześniu znaleźliśmy miejsce. Nie chciałam jej znowu mieszać w głowie i po roku posyłać do szkoły więc została w przedszkolu.

Poza tym nauczona doświadczeniem, że cudem jest aby dziecko dostało się do przedszkola, dzięki niej mam punkt więcej za rodzeństwo w przedszkolu.

W tym roku rekrutujemy się z synem i mam nadzieję, że się dostanie. Chociaż akurat tutaj nie ma takiego problemu z miejscami chyba :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Gdyni ma byc podobno rekrutacja w marcu. Tak mowili bynajmniej w szkole jak bylam sie pytac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez jestem ciekawa, jak to będzie ?!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewa2077, a skad wiesz gdzie mieszkam ;) ?

Moja córka do parkowego wgórza sie dostanie wiec nie mam z tym problemu, zastanawiam sie nad przedszkolem na Nieborowskiej? Okolice Piotra i Pawła a Carrefourem , nawet nie wiem jaki to nr...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a mozna gdzies sprawdzic ile osob przypadalo na miejsce w przedszkolu rok temu? Bo nie wiem czy to taki hardcore z dostaniem się czy przerysowana sprawa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już są zablokowane dostępy do statystyk z ubiegłego roku, ale tak wprost i tak nie było można sprawdzić, bo nie było podanej ilości miejsc w poszczególnych grupach :(
W zeszłym roku było zdecydowanie lepiej niż 3 lata temu - przynajmniej z grupy ze żłobka od mojego średniaka nie słyszałam żeby ktoś nie dostał się do żadnego z wybranych przedszkoli, a 2 lata wcześniej ze żłobkowej grupy do przedszkoli państwowych w pierwszym 'rozdaniu' dostali się tylko nieliczni - 'samotne' matki i dzieci które miały starsze rodzeństwo w przedszkolu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prawie nikomu z moich znajomych nie udało się w ostatnich latach posłąć dziecka do państwowego przedszkola. Wyjątkiem są dwie rodziny, które wybrały jako 3 wybór gdzieś w Oliwie i na Przymorzu czy Zaspie i tam się dzieci dostały. Wg mnie na Morenie, Chełmie, czy nawet we Wrzeszczu i na Siedlcach bez dodatkowych punktów raczej szanse są marne :/
Ale próbować trzeba, bo podobno są tacy, którym się udaje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nulka, chyba mówisz o Cogito?:) To jest p-le niepubliczne. Też się nad tym zastanawiam, ale ponoć ciężko się dostać bez dodatkowych punktów...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja śledziłam wyniki z zeszłego roku, ale tylko dla Chełmu i Moreny, i na Chełmie było ponad 100 podań do grupy trzylatków, ale nie wiem czy przyjmowali 25 czy 50 dzieci (do sprawdzenia). Na Morenie było ponad 80 podań. Oczywiście mowa tylko o przedszkolach pierwszego wyboru-potwierdzonych. I na tej stronie rekrutacji były statystyki z podziałem na poszczególne grupy wiekowe.

Ja niestety znam osoby, które do publicznych się nie dostały :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja rownież znam ;) nas!
nie dostaliśmy się dwa lata z rzędu z rekrutacji. Ani jako 3 latka ani jako 4 latka.
Tak jak pisałam, dopiero we wrześniu jak się przeprowadziłam zobaczyłam na stronie Miasta że w naszym przedszkolu jest jedno miejsce, cud ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
troszkę śledzę forum i podglądałam wątek Mamuś majowych 2012 ;) moja córa z czerwca ;) ech, zazdroszczę tego Parkowego Wzgórza, chodził tam synek kuzynki i byli bardzo zadowoleni :) a to na Nieborowskiej to faktycznie Cogito, jak już Nieska pisała - też je biorę pod uwagę. A ktoś coś słyszał o Marchewce na Świętokrzyskiej??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja staram się na Morenę, a Wy dziewczyny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A powiedzcie jaki jest miesięczny koszt przedszkola państwowego, w godzinach 6:30-16:30? Już razem z wyżywieniem, zajęciami dodatkowymi, itp.?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdańsk Złota Karczma to ok 350zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja w państwowym płacę max 200 zł od 7 do 16 ale u nas jako takich zajęć dodatkowych nie ma - prócz rytmiki, korekcyjnej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do basiula: Twoje dziecko chodzi do przedszkola nr 43? Jest tam duży problem z dostaniem się?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tessa - u nas za RR + zajęcia dodatkowe (angielski i tańce) wychodzi 102zł miesięcznie. Do tego opłata stała za godziny (od 6:30 do 16:30 płacisz za 5 godzin z tego co policzyłam? czyli 5godz. x 1zł x 20dni = 100zł) + do tego wyżywienie 5,5zł/dziennie. (czyli np. 5,5zł x 20dni = 110zł)

Syn jako 5-latek ma bezpłatne zajęcia dodatkowe z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, rok temu płaciliśmy ok 25zł miesięcznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Państwowe, jaka różnica cenowo, jak prywatne ;((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Basiula, nie wiesz, czy do przedszkola nr 43 jest problem z dostaniem się tam dziecka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
np w Delfinku na Chełmie 375,-plus wyzywienie - razem -ok. 500,-
a nawet -wydaje mi się- podstawa programowa 200,-/7.30 - 12.30/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ania - nie wiem jak Ci odpowiedzieć... myśmy się dostali w 2013 roku do 3latków (nie wiem jakim cudem, nie mam znajomości tam, nie miałam żadnych dodatkowych punktów - za samotną matkę czy rodzeństwo) Z tego co widziałam w zeszłym roku to sporo dzieci się nie dostało (po wywieszonej liście).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
grupa 3 latków: 12 miejsc
grupa 4 latków (teraz tam jest moja córka): 21 dzieci w tym czwórka dzieci ma rocznikowo 3 latka
grupa 5 latków: też ok 25 dzieci

Nie wiem ile dzieci zostaje w zerówce przedszkolnej z grupy mojej córki. Moja zostaje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do przedszkola na Złotą Karczme jest bardzo trudno sie dostać. Mojej siostry córka dostała się tylko dlatego, że jest samotną matka a miejsc było 8 bo 4 została z poprzedniego ;/ Z tego co wiem ta sala jest najmniejsza dlatego tak mało dzieci było przyjętych. Ale z tego co słysze co roku dostają sie tylko samotne matki lub znajomi dyrektorki albo kadry. Koszt przedszkola też nie najmniejszy ja za swoje płacę o wiele mniej niż moja siostra a też jest państwowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewa2077, do Marchewki nasz rocznik nie jest przyjmowany, nie mają sali. W grudniu jak dzwonilam sa dwie sale dla rocznikow 2010 i 2011, pani mowila, ze moze beda cos zmieniac, powiekszac... ale jakos przy przedszkole przy glownej drodze, przy stacji jakos mnie do konca nie przekonuje....chociaz menu mają imponujące :)

Zawsze możesz zapisac dziecko do grupy popoludniowej i tez bedziesz miala gwarantowane miejsce we wrzesniu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nulka, dzięki za info odnośnie Marchewki :) no właśnie cały czas się zastanawiam nad tą popołudniową grupą w Parkowym Wzgórzu... a jak Twoja córcia chodzi? od 15 do 18? muszę zadzwonić i sie podpytać czy są miejsca wogóle i czy można by było tylko do 17 ją tam dawać bo kurcze 18 to trochę za długo, pracujemy oboje więc chociaż te popołudnia chcemy z nią spędzać. a mam tez przedszkole "za miedzą", jakieś dwujęzyczne, na Królowej Jadwigi chyba - muszę sąsiadów podpytać o opinię bo mój m widział jak zaprowadzają tam swoją pociechę ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgaJa trochę przesadzasz. Ja nie jestem i nie byłam samotną matką, nie mam znajomości w przedszkolu (i nie miałam), zaznaczałam uczciwie że oboje pracujemy i nie mamy rodzeństwa w starszych grupach a jakoś się dostałam. Dziwię się, że piszesz że "4 została z poprzedniego". W sali 12osobowej są trzylatki. One automatycznie przechodzą do starszej grupy i dla 3 latków zawsze na pewno jest 12 miejsc (wiem że to mało), a dodatkowo jeśli w 4latkach jest miejsce to 3latki z pierwszej połowy roku (niby starsze i bardziej rozwinięte) od razu dają do starszej grupy więc dla 3latków miejsc może być ok 16-19.
Jeśli chodzi o koszt to wiem że w niektórych płaci się mniej ale przedszkole dużo robi dla dzieci. Widzę, że te pieniądze nie idą na marne.
opłata stała - wiadomo, ilość godzin
żywienie - 7zł/dzień (odliczane w następnym miesiącu jeśli dziecka nie było) - mają bardzo fajne jadłospisy; soczewica itp. :)
zajęcia dodatkowe (moja ma w tym roku angielski, z muzyką na Ty i jakieś sportowe) - 62zł/msc
RR - 50zł (dużo ale jak już pisałam dużo się dzieje w przedszkolu)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
basiula rozumiem, że jesteś zadowolona. Też chcę tam zapisać syna do 3 latków.Mam nadzieję, że sie dostanie, bo my rodzina wielodzietna (mamy 3 dzieci). :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co organizuje przedszkole dla dzieci skoro RR taka wysoka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Są różne koncerty, teatrzyki. Dzieci mają warsztaty - na przykład kulinarne, plastyczne. Dzieci robią bardzo dużo fajnych rzeczy artystycznych - w sensie plastycznych. Nie że tylko rysują. Owszem, dodatkowo raz na semestr płacę wyprawkę plastyczną 40zł ale sama wiem ile te wszystkie brokaciki, pianki, oczka itp. kosztują. Na Mikołaja była duża paczka i też ogólny prezent na grupę. Na Dzień Dziecka też coś jest. Jak jest cieplej są wyjazdy.
Nigdy nie robiłam wglądu w wydatki RR po całym roku ale rozmawiałam z mamą kolegi córki która jest w RR i ona powiedziała że RR naprawdę nie wydaje kasy na to na co nie powinna wydawać. I jej akurat wierzę.

Tak, zdecydowanie polecam to przedszkole.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za opinię!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie przesadzam tylko mowie co slysze. O tym ze tylko 8 dzieci sie dostalo a 4 zostala poinformowala Pani z przedszkola na pytanie dlaczego tylko 8.. sama sie zdziwilam taka odpowiedzia. Moja siostra placi prawie 500 zl.. a tak naprawde nie ma wiecej zajec niz w innych przedszkolach. Owszem paczka na mikolaja byla duza ale wyprawka hmn nie dosc ze musiala zaplacic to tez przyniesc kartki reczniki papierowe teczki itd.. dziwne bo nie slyszalam o tym zeby w innych przedszkolach tak bylo. Kadra jest mila nie ma sie do czego przyczepic oprocz oplat. Bo my mamyRR 50 zl ale nie placimy dodatkowo za wyjscia reatrzyki czy zajecuadodatkowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę, że 50 zł to mega dużo. My płacimy bodajże 34 zł za radę rodziców ale nic a nic nie dokładam w między czasie. Na początku roku szkolnego po 50 zł na wyprawkę i nie interesują mnie kredki, kartki, plasteliny i inne plastyczne, wszystko kupują cały rok sami.
I też są różne zajęcia, przychodzą studenci i prowadzą ciekawe zajęcia o działaniu azotu, gejzerów, o tym jak od środka wygląda ciało człowieka itd, cały cykl takich zajęć. Chodzą na różne teatrzyki, teatrzyk przyjeżdża też do przedszkola, wszelkie bilety autobusowe finansują z rady rodziców. I jest mega dużo paczek, na święta, na nowy rok, na walentynki, nawet na takie małe okazje ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewa2077, mozesz odbierac o której chcesz... ale placic musisz za 3godz, 15-18 ( pisalam juz jakis czas temu o przedszkolu w wątku o Parkowym Wzgorzu)

Tez wczesniej myslalam o tym dwujezycznym( w domku jednorodzinnym na rogu? ) albo o Morskim na Ujescisku... ale jednak Parkowe Wzgorze mam najblizej i wychodzi najtaniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgaJ a który rocznik jest córka Twojej siostry?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
2011 a czemu pytasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bo cały czas nie daje mi spokoju ta "4 dzieci co została". Moja jest 2010 i cała 12tka przeszła do 4latków. Nikt nie kiblował (sorry za kolokwializm) i ja też widzę 12 nowych twarzy w najmłodszej grupie (a do tego w grupie mojej córki jest czwórka dzieci z rocznika 2011 więc 3 latków przyjęli ogólnie 16).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie dzwoniłam do siostry i tak to wygląda mieli przyjąć 8 przyjeli 12 ale teraz jest 11 (bo jest mała sala) opłaty wyglądają tak:

RR 50
darowizna (zajecia dodatkowe bez angielskiego) 32
wyprawka 40
wyzywienie 7 zł za dzień
opłata stała
plus donoszenie ręczników chusteczek
wycieczki, teatrzyki itd płatne osobno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nulka, dzięki za wskazówki :) musimy pomyśleć. to dwujęzyczne jest właśnie tam w domkach a my na Wawelskiej mieszkamy to mam 3 min., rano nie będzie problemu z zawożeniem Małej przynajmniej ;) a i opinie znalazłam na necie lepsze niż parę lat temu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Donoszenie ręczników chusteczek to fakt - rodzice.
U nas zajęcia dodatkowe 62 bo angielski jest.
Ale ja za teatrzyki nie płacę osobno. Za wycieczkę może być dopłata do autokaru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przedszkole jest ok tylko szkoda, że tyle opłat. Poza tym ja też polecam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest jakaś Mama,co stara się na Morenę do przedszkola??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a wiecie czy zerówka w przedszkolu kończy się z końcem sierpnia czy tak jak w szkole jest do czerwca tylko?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nauczanie kończy się w czerwcu, ale dziecko może chodzić do końca sierpnia :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja wlasnie cos slyszalam,ze jednak konczy sie tez w czerwcu,ze nie można zostawiać dalej...chyba po prostu trzeba zapytać w przedszkolu,moze każde przedszokle ma inaczej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nauczanie kończy sie w czerwcu, na miesiace wakacyjne podpisuje sie nowa umowe na tzw. dyzur wakacyjny i dzieci konczace przedszkole moge chodzic na dyżur.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W przedszkolach(czyli zerówki w przedszkolu również) też jest przerwa wakacyjna :)

Tutaj macie rozpiskę kiedy które przedszkole pracuje - to są właśnie te dyżury.

http://p52gdansk.szkolnastrona.pl/index.php?p=sd&idg=mg,1&id=16&action=show
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mozna doniesc dokumenty jeszcze w poniedziałek do wybranego przedszkola pierwszego wyboru?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak do pon. do godz. 15.00
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziekuje serdecznie, nie wiem co mi się pomylilo że rekrutacja trwa miesiąc, ale by byla wtopa ;)

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewa2077, i co wymyslilas :) ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgłoszone, u nas w p-lu 45 chetnych na 35 miejsc. Mam nadzieję że się uda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pokazały się wreszcie gdzieś statystyki czy dopytałaś w przedszkolu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej :) byłam dziś na rozmowie w tym dwujęzycznym i na 99% jesteśmy zdecydowani :) a wy zostajecie w Parkowym Wzgórzu? wogóle nie wiem czy to ja jestem ślepa czy PW nie było na liście przedszkoli do wyboru??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pytalam w przedszkolu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem, mozliwe ze nie bylo... ostatecznie nawet nie weszlam i nie spr.
My dostalismy tylko karte kontynuacji i oczywiscie ja wypełnilismy :)

A Ty mowisz o tym na Krolowej Jadwigi ? Mozesz opisac co i jak tam wyglada :) ?
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
heh, ja weszłam i sprawdzałam te przedszkola ale ostatecznie i tak brałam pod uwagę właściwie tylko prywatne. tak, na Królowej Jadwigi :) a więc "nasze" przedszkole nie jest za duże, w grupie jest 15 dzieci i 3 panie do opieki - dwie wychowawczynie (jedna mówi tylko po angielsku) i jedna opiekunka. mają małą kuchnie na miejscu gdzie przygotowują śniadania/II śniadania i podwieczorki a obiady przywozi firma cateringowa. czesne 450 zł + 10 zł/dzień za wyżywienie. jedyny minus który widzę teraz to dość małe podwórko... ale nie można mieć wszystkiego. cieszę się bardzo że grupa dzieciaczków jest stosunkowo mała - mam cichą nadzieje że może dzięki temu moja Agata nie będzie tak dużo chorować bo tego się boję najbardziej. pod koniec sierpnia są dni adaptacyjne więc zobaczymy jak będzie... stres mam już teraz oczywiście ;) śmiesznie też było na spotkaniu z p. dyrektor bo okazało się że jeszcze 3 rodziny odemnie z bloku planują dać tam swoje pociechy ;)
zazdroszczę że Twoja Córcia adaptację ma już za sobą ;) fajnie bo nie będzie takiego stresu we wrześniu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Forumka!
do jakiego przedszkola skladałaś dokumenty? gdzie jest 45 podań?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mama Marysi,
my składaliśmy podanie na Morenę do przedszkola 74 - jako pierwszego kontaktu.
Czy ktoś wie ile jest chętnych do przedszkola nr 74 ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dwujęzyczne na Zaspie, ale to samych podan jako pierwszenstwo wyboru, pani mówiła że nie ma co liczyć na wolne miejsca; nie wiem jak to będzie w praktyce, licze że się nam uda :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy ktos wie ile wynosza oplaty w przedszkolu 74 na magellana. 10godzin z jedzeniem+taniec+karate+angielski. czy w panstwowych sa jeszcze jakieś inne opłaty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ulka26 - Obstawiam, że za te zajęcia dodatkowe wyjdzie ok 100zł(podobne ceny w różnych przedszkolach). Do tego 30zł RR.

Godziny policz: dziennie chcesz 10 godzin, z czego 5 jest bezpłatnych. Reszta(5) płatna 1zł/godz x ilość dni w m-cu(średnio 20-22).

Do tego wyżywienie 6,5zł x 20-22dni
http://przedszkole74gda.home.pl/page6.php
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia,
A nadal są przedszkola po 1zł za h ?
Kurczę, bo wczoraj szukałam i widziałam same 2,70za h
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wszystkie państwowe przeszkola mają opłąte 1 zł/h - więc dziwne że znalazłaś inne. Może nie aktualizowali strony?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak jak pisze Agaga - w państwowych przedszkolach 1 godzina powyżej bezpłatnej podstawy(8-13) kosztuje 1 zł. Tak płacimy co miesiąc, w Gdańsku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewa2077, to finansowo nie tak tragicznie chyba... bo u nas jest chyba 385 plus 8zl za posilki za dzien, tyle tylko ze tu wszystko jest robione w kuchni.
Kurcze, fajnie z tym jednym wychowawcą anglojezycznym, na pewno dzieci szybko lapią :)
Ja nawet nie znam rozkladu co i jak, pewnie w maju bedzie jakies zebranie czy cos...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nulka, zazdroszczę tej własnej kuchni, to duży plus :) i plac zabaw też jest fajny przy tym przedszkolu! ale cóż, nie można mieć wszystkiego. faktycznie finansowo to nie wygląda tak źle i dlatego też się zdecydowaliśmy, różnica w cenie niewielka a oszczędność czasu i nerwów porannych ogromna ;) a dzieciaki łapią jeżyk strasznie szybko, sąsiadka mówiła że jej córa to co chwila jakieś słówka angielskie wtrąca także fajnie :) koniec końców pewnie i tak by na tym przedszkolu stanęło bo jak czytam na forum i rozmawiam ze znajomymi to większość dzieci nie dostała się tam gdzie chcieli :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Nie mam ochoty na seks przy tabletkach antykoncepcyjnych (19 odpowiedzi)

Witam. Czy ktoś również dostrzegł u siebie taki problem? Dodam,że z tabletek nie zrezygnuje bo...

Oszczędzanie - jakie macie sposoby? (108 odpowiedzi)

Ponieważ niedługo rozpoczynam urlop wychowawczy, przyjdzie nam żyć przez pewien czas z jednej...

Co na okno do pokoju dziecięcego? (24 odpowiedzi)

Chcemy już powoli urządzać pokoik dla córeczki i zastanawiam się czy na okno najlepsze będą...

do góry