Widok

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli Gdańsk

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Właśnie sprawdziłam, że moja córka nie dostała się do przedszkola z rekrutacji uzupełniającej. Czy jest jakaś dalsza droga postępowania? Miasto miało zapewnić miejsca dla wszystkich chętnych dzieci...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A złożyła Pani chęć przyjęcia do 1 placówki czy więcej ? Nam się udało ale do ostatniego z wyboru, daleko od domu ,niestety dojazdy. :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do jednej placówki, ponieważ w Osowej tylko jedno przedszkole brało udział w rekrutacji uzupełniającej. Nie mam możliwości aby wozić dziecko do przedszkola w innej dzielnicy.
Czy słyszał ktoś o możliwości dofinansowania do przedszkola prywatnego jeśli dziecko nie dostało się do publicznego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Urzędników zazwyczaj nie interesuje gdzie chce czy nie chce Pani wozić dziecko do przedszkola. Będą miejsca w innej dzielnicy to tam Panią skierują, a w Pani interesie jest tam dojechać autem/autobusem/tramwajem/kolejką/trolejbusem czy nawet helikopterem ;p
W tym właśnie największy problem. Widze po znajomych, którzy worzą dzieci daleko do innej dzielnicy, choć mają publiczne przedszkole koło domu. Pamiętam jak chciałam pierwsze dziecko dac do przedszkola. Nie dostało sie do żadnej placówki, chociaż mamy aż 4 rzutem beretu od domu... Ale kogo to obchodzi... Widać nic sie nie zmieniło.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie u nas tak samo i bede musiała dowozić do innej dzielnicy tak to wygląda w uzupełniającej rekrutacji żeby wybrać 3 bo szanse jak kropla w morzu ze sie uda wybierając jedna placówkę , Państwo nie bierz zbyt uwagi na to czy trzeba dowozić czy nie niestety :( jesli jest Pani zarejestrowana jako osoba bezrobotna to mozna otrzymać dofinasowanie , na okres 3 miesiecy ok 400 zł i odrazu razem z tym trzeba wrócić do pracy .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Obydwoje z mężem pracujemy ale jak widać dzieci takich rodziców nie mają szans aby dostać się do publicznego przedszkola blisko miejsca zamieszkania (nie mam zamiaru wozić dziecka z Osowy np. do Nowego Portu). Po pierwszym etapie rekrutacji najniższa liczba punktów jaką trzeba było uzyskać u nas w przedszkolu aby się dostać to 34. Czyli dzieci z pełnych rodzin, gdzie obydwoje rodzice pracują nie miały szans aby się dostać ;/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No niestety wtedy prywatne , założenie jest 2 rodziców , jedno dziecko ... dadzą radę do prywatnego , co to po 500 zł przy 2 osobach pracujacych ... to nie moje zdanie , opieram się na tym jak to widzi urzednik
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlatego właśnie moje starsze dziecko wcale nie poszło do przedszkola, ale na prawdę współczuję rodzicom co nie mają wyjścia i muszą pracować. I szkoda, że nikt z urzędasów tego nie docenia tylko każą wozić dzieci cholera wie gdzie i jak daleko. Co za paranoja. W tym roku mojego 3 latka wcale nawet nie próbowałam zapisać do przedszkola, bo i tak by to pewnie nic nie dało jak za pierwszym razem. Szkoda fatygi a i miejsce przyda się komuś, kto tego bardziej potrzebuje (mam przynajmniej taką nadzieję). Za to w tym roku przekonałam się, że taka sama paranoja jak z przedszkolami jest i z zerówką. Ten sam problem. My akurat mieliśmy chyba mega farta, że dziecko dostało sie od razu do szkoły pierwszego wyboru, ale jak się naczytałam, że dużo rodziców nawet z zerówkami miała takie dzikie jazdy jak z przedszkolem to na prawdę ręce mi opadły... Myślałam, że szkoła to już bez problemów, a tu te same jazdy. Chory kraj, chore zasady.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Justyna my również nie dostaliśmy się i też jesteśmy z Osowej. Jeśli chcesz posłać jednak dziecko do prywatnego przedszkola to radzę pospiesznie się, bo i w tych prywatnych w naszej dzielnicy ciężko z miejscami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba nie będę miała wyjścia.
Gosia polecasz jakieś prywatne w Osowej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My też się nie dostaliśmy - na stronie rekrutacyjnej i w zasadach rekrutacji nie ma słowa o tym, co dalej. Czy ktoś coś wie? Mam gdzieś złożyć wniosek?... Telefon urzędu albo zajęty, albo nikt nie odbiera.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wlasnie mam ten sam problem. Na stronie na ktorej sie logowalam - otrzymalam informacje ze dziecko sie ne dostalo do zadnego wybranego przedszkola i ze zapraszaja do rekrutacji uzupelniajacej. Tylko ze nigdzie nie ma nic napisane o 3 dodatkowej rekrutacji-kiedy, gdzie i na jakich zasadach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to dzwonimy dalej... Ja też napisałam maila do urzędu. Dajmy sobie znać, jeśli uzyskamy jakieś informacje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok. Ja też dzwonię od wczoraj, ale nikt nie odbiera :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tu odbierają i udzielają info : Wydział rozwoju społecznego czy jakoś tak 583236712 albo 583236763
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na oba powyższe nr dzwonię od wczoraj i oczywiście nikt nie odbiera...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poprzednio dodzwoniłam się tu: referat organizacji edukacji i wychowania, tel 58 323 80 70 albo 58 323 67 56. Dziś tu też nikt nie odbierał, może jutro :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy komus udalo sie dodzwonic do urzedu i udzielono mu konkretnych informacji?
Jesli tak to jestem ciekawa -jakich info udzielaja , poniewaz mi sie jak na razie nie udalo-nikt nie odbiera
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiadomość iż dziecko nie dostało się do placówki i zapraszają do rekrutacji uzupełniającej , jest to wiadomość wygenerwoana automatycznie , tak jak w pierwszym naborze i wtedy faktycznie zapraszano do rekrutacji uzupełniającej , wiadomosci które zostały teraz wysłane rodzicą dzieci które się nie dostały zostały wysłane automatycznie i nie ma juz jakies dodatkowej rkrutacji , to była ostatnia rekrutacja uzupełniająca .... Jedynym rozwiazaniem jest poisanie listów zatutułowanych jako podanie , opisanie sytuacji i że nie jest możliwe posłanie dziecka prytatnie , rozniesienie takich podań po przedszkolach i w razie gdyby jesienia albo zimą kiedy dzievi często chorują i rodzic rezygnuje z przedszkola wtedy robi sie miejsce i dyrekcja może przyjać wtedy kogoś z takiego podania , nie jest to obowiązkiem dyrekcji a tylko dobrą wolą i checia rodzica , który bedzie się w trakcie roku dopytywał o to wolne miejsce
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

A skąd masz takie informacje? Sądzę, że są one mocno nieaktualne.
Pamiętaj, że od roku szkolnego 2017/2018 gmina ma OBOWIĄZEK zapewnienia miejsca w przedszkolach wszystkim 3-, 4-, 5- i 6-latkom. Gdy dzwoniłam przed rekrutacją uzupełniającą do urzędu, otrzymałam informację, że po rekrutacji uzupełniającej dalej będzie możliwość dostania się do przedszkola, tylko będzie to już na zasadzie "przydziału miejsc".
Podejrzewam, że czekają na ostateczne "potwierdzenia woli" - zobaczą, ile miejsc zostało, ile znów trzeba dokupić i wtedy pójdzie jakiś komunikat...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szkoda ze obecnie nie daja jakis bardziej konkretnych informacji i czlowiek nie wie co ma robic Czekac na jakas informacje po 4 lipca czy zaczac szukac miejsca dla dziecka we wlasnym zakresie Jak dla mnie na chwile obecna za malo jest informacji i czuje sie jak bym byla w zawieszeniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to, że nikt w urzędzie po prostu nie odbiera, naprawdę nie jest fajne... Moim zdaniem na państwowe na własną rękę w tej chwili nie ma co liczyć - prędzej koniec sierpnia/początek września - może coś się wykruszy. A tymczasem chyba warto się rozejrzeć za prywatnym - na wszelki wypadek...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

DODZWONIŁAM SIĘ DO URZĘDU. Cytuję: panie, które zajmują się rekrutacją, są dziś na szkoleniu. 4 (5?) lipca na stronie rekrutacyjnej zawiśnie lista przedszkoli, które mają wolne miejsca, ale pani, która odebrała telefon, nie potrafiła powiedzieć, jak będzie wyglądało zgłaszanie się na te miejsca. Pani obiecała zadziałać, aby jutro na stronie rekrutacyjnej pojawił się komunikat, jak ma przebiegać dalszy proces rekrutacji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Nie mam ochoty na seks przy tabletkach antykoncepcyjnych (19 odpowiedzi)

Witam. Czy ktoś również dostrzegł u siebie taki problem? Dodam,że z tabletek nie zrezygnuje bo...

Kasza manna do butelki (27 odpowiedzi)

hej Dziewczyny jakie proporcje dajecie tak żeby dziecko piło kaszę manne z butli. Cukier...

Mały prezent z okazji ślubu (92 odpowiedzi)

Szukam inspiracji. Coś fajnego. Niezobowiązującego. Ślub kolegi(Męża) z dzieciństwa,...

do góry