Widok

Rondo na Pszennej/Lotniczej

Ktoś wie od kiedy rusza budowa ronda oraz przebudowa drogi Banino/Pszenna-Miszewo?

Rozstrzygnięto przetarg i termin niby jest do 30 września, więc pewnie lada dzień powinni zacząć: http://expresskaszubski.pl/gospodarka/2016/04/wkrotce-rusza-prace-przy-budowie-drog-powiatowych-w-baninie-i-odcinku-przodkowo-miszewo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hiehie - zakorkują tą wieś szybciej niż myślałem
A ludzie z osiedli będą przy tym klaskać ! :)
ciekawe kiedy zrozumieją że też na świecie są skrzyżowania bezkolizyjne
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 15
Vivat_republika dobrze gada.
Żukowo - 2 ronda i wieczne korki, Chwaszczyno - rondo i korki, Kościerzyna - 2 ronda i korki, Budowlanych/Nowatorów - rondo i przed startem PKMki były korki.
W Baninie będzie to samo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7
Przypomnij sobie Żukowo sprzed ery Ronda. Kościerzyna w zasadzie nie miała możliwości wjazdu. Nie żebym się akurat martwił o GKS, ale szybko zapomnieliście jak słaba sytuacja panowała.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ja bardzo się cieszę bo wyjechać z pszennej albo źródlanej graniczy z cudem i nie ma tygodnia żeby nie było wypadku a przez jezdnię przejść na przystanek to jest dopiero wyczyn
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bo z ronda to też trzeba umieć korzystać. Jak ktoś stoi jak ciołek zamiast się włączać do ruchu to blokuje wszystkich pozostałych.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ci co zjeżdzają też ciołki bo bez kierunkowskazów i wtedy blokują niepotrzebnie innych.

Zresztą, ja czasem daję kierunkowskaz na prostej drodze 100m przed skrętem, mrugam światłami, zwalniam, z naprzeciwka nic nie jedzie, a ludzie i tak nie skręcają chociaż bezkolizyjnie mogą wjechać.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bo niektóre ciołki jeżdżą na włączonych kierunkowskazach nie skręcając booo jakiś czas wcześniej skręcili kierunek nie odbił i jedzie taka sierota Więc jak ma się takie doświadczenie to już się trzyma zasady ograniczonego zaufania
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
TBM od Miszewa do Bysewa. Lotnicza szerokim zadrzewionym bulwarem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
te mieszkaniec banina se syrenę jeszcze załóż i kilometr przed włączaj kierunkowskaz ....a potem są wypadki bo chcący wyjechać ulice wcześniej myślą ,ze będziesz skręcał...ale nie ty dopiero masz taki zamiar za pol kilometra....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
No wiesz, ja akurat znam przepisy i nie włączam kierunkowskaz dopiero, jeśli nie ma już więcej skrętów w tę samą stronę przed moim upragnionym skrzyżowaniem. I włączam dużo wcześniej tylko, jak widzę, że ktoś chce wyjechać i daję mu znać światłami. Ale niektórzy i tak nie ufają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to chyba slabo znasz przepisy .....niestety
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Kierunkowskaz włącza się 30 metrów przed skrętem lub w momencie dojechania do poziomych strzalek pokazujących możliwości skrętu z danego pasa ruchu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To będzie dla nas mieszkańców nowa sytuacja i próba. Musimy sprostać temu wyzwaniu i pokazać, że również mieszkańcy naszej wioski potrafią korzystać z ronda. Niech chociaż ono będzie miejscem pojednania sąsiedzkiego, wzajemnych uśmiechów i iskier miłości.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po wybudowaniu ronda milicja uczcić będzie kierowców zjeżdżajacych w pszenną i źródlaną szacunku. Wyścigi debilstwa po tych drogach to prawdziwy koszmar.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
To z miłości. Ludzie kochają bliskich i chcą szybko być w domach.

Teraz będą pruli do domów Pszenną. Już prują :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak to wszystko czytam to aż żal w d... ściska, po prostu szkoda mi was wszystkich za te kretyństwa co wypisujecie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak to jest że mi sie zdarzaja uprzejmi , normalni kierowcy w tych rejonach? Moze jest tak, ze kazdy ma to czego oczekuje- Kazdy widzi to co chce zobaczyć - szklanka moze byc do polowy pełna albo do polowy pusta. Kwestia nastawienia :) moze nie miej wobec innych zbyt wygórowanych oczekiwań ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Boo Ci co tutaj mieszkają znają problem i z reguły sobie "jakoś" pomagają ja osobiście ku niezadowoleniu tych co za mną jadą skręcając w źródlaną baaardzo zwalniam aby autko wyjeżdżające zdążyło włączyć się do ruchu czasami inaczej się nie da dlatego bardzo cieszę się z Tego ronda
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
No i pięknie co za fachowcy z nich uszkodzili rurę gazową ,kilka godz nie ma już gazu mam nadzieje ze to dzisiaj naprawia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jak dlugo beda robic to rondo?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
W poniedziałek będą święcić a od wtorku można jeździć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
czy ktoś zauważył że zjazd z ronda na Pszenną jest jakiś ciasny? czy tylko mi się wydaje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jak ma się d*pe jak stodoła to każde rondo będzie za ciasne
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
ciężko powiedzieć, skoro dopiero pół zjazdu zbudowali :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co nie dasz rady sie zlozyc tam swoim seicento..... ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja wale, jakie wiesniaki, skad wy sie k**** bierzecie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po jaki grzyb taki debilny wontek ktoś zakłada
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pytanie co do harmonogramu robót firmy Budimex,czy nie można wylać resztki asfaltu i puścić ruch w obie strony, zamiast rzucać pracowników do prac przy częściach zielonych, jak to wygląda od kilku dni? Nie sensowniej dla mieszkańców byłoby najpierw wylać asfalt, skoro krawężniki są już położone, a części zielone robić sobie w następnej kolejności?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
A czy ktoś widział fundamenty pod latarnie. Jakoś nie zauważyłem aby tam były.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zaglądam tu czasem i czytam Wasze wypociny i żal mi Was.
Rzadko jakis mądry wpis tu sie pojawia.
Banda impertynentów, która czuje się wielka na forum internetowym a w realnym życiu jest nikim zauważalnym.
Tylko na forum możecie sobie pozwolić na śmiech z kogos że ma d*pe jak stodola albo jeżdzi seicento, bo wiecie że w realnym życiu wiązałoby się to z utrata kilku zębów i to w trybie natychmiastowym.

Zal mi Was na prawdę.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 4
Przeciętny mieszkaniec naszego kraju jest wyjątkowym specjalistą od:
- medycyny
- polityki
- ekonomii
- budowy dróg
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przeciętny mieszkaniec naszego kraju nie musi się w niczym orientować i ogólnie nie musi myśleć- wystarczy tylko pójść (o ile się chce) raz na 4 lata na wybory i zagłosować na kogo tam się chce, a potem już można wyłączyć myślenie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rondo działa! Dziękujemy Wielki Bracie! :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Działania na rondzie od 3 w nocy. Zagęszczenie , ubijanie, walcowanie spać się nie da. Noc to jak jakiś koszmar.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7
Współczuję ale patrząc z innej strony, to dzięki pracom nocnym szybciej skończą tą robotę. Poza tym czystsze powietrze będzie, bo nie będzie mega korków w ciągu dnia.

Ale wiem, łatwo jest mi pisać w temacie będąc daleko od tego całego hałasu. Mam tylko nadzieję, że już niedługo zakończą cały ten remont.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamy już sprawne rondo , z pięknymi pasami i oznaczonymi przejściami dla pieszych ale..... . Kiedy zostanie naprawiony pas jezdni przy przystanku autobusowym w kierunku Gdańska , oraz kiedy zostanie poprawione ułożenie płyt jumbo od strony ulicy Źródlanej ? Połączenie zjazdu z ronda w Źródlaną wygląda tak , jakby ktoś nie trafił w leżące wcześniej płyty.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przepraszam Edku nie obraź się. Czy uważasz, że Pan Puzdrowski z Zarządu Dróg Powiatowych w Kartuzach czyta to forum? To już chyba wiesz co robić? Telefon (58 681 07 15)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Całe rondo powinno zostać poprawione, od strony Miszewa bądź Rębiechowa, można je przejechać nie zdejmując nogi z gazu, przekonała się o tym moja Pani jak jej inna Panna skasowała auto. Panowie z Policji powiedzieli, że to rondo już nabija statystyki wypadków i zapewne je znacznie podwyższy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ta szykana na wjeździe do Banina od strony Miszewa jest najlepsza, jeden dzień i już ktoś się wpitzielił na słupki. Jak się tam jedzie więcej niż 80km/h to naprawdę trzeba sie dobrze wpasować, żeby się zmieścić, więc przy deszczu/śniegu na wysepce powstanie złomowiec.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale tam nie ma 80km/h
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tam mozna jechac 90 :P
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
do Zed: Jeżeli dla Ciebie ronda są robione w innym celu niż upłynnieniu przejazdu to ja nie mam więcej pytań...Co komu przeszkadza, że wjeżdżasz na rondo i nie dotykasz hamulca chcąc jechać na wprost??? Na prawdę macie manię wszędzie wyhamowywania, stawania, jeśli to kompletnie nie jest potrzebne? Rozumiem, że za każdym razem stajesz na baczność przed rondem?
Dojechać do Banina po 16 i przez nie jechać już jest katorgą, może ułatwiajmy a nie utrudniajmy sobie życie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Niestety patrząc na poziom jazdy obecnych kierowców, śmiem twierdzić że niektórym się wydaję że przed rondem jest stop...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
do ~Miszka Pytanie pierwsze masz prawo jazdy? Pytanie drugie kto ma pierwszeństwo na rondzie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
@ Miszka; Ależ ja bardzo się cieszę,że rondo powstało. Ale, jeśli robiona jest inwestycja z funduszy gminnych (nasze podatki) oczekuję ,że będzie zrobiona dobrze,a nie jest. Rondo ma nie tylko usprawnić ruch, ale też wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa. A umiejętności i brawura kierowców, to inny temat do dyskusji. Nikt nikomu nie karze stawać przed rondem jak na stopie, ale trochę zdrowego rozsądku i oleju w głowie przydało by się co niektórym kierowcom.

Życzę,rozwagi za kierownicą.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
nawet stop nie pomoże na kierowców bez mózgu. dojeżdzająć do ronda należy zachować się tak jak przy skrzyżowaniu tradycyjnym- czyli zachować ostrożność i przepuścić tych na rondzie bo mamy znak ustąp pierwszeństwa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
do ja: cymbałem jesteś czy go grasz? Napisałem, że wjeżdżam w tłum na rondzie nie patrząc czy ktoś się na nim znajduje???czy dojeżdżając do ronda oceniam sytuację i wtedy jakoś reaguję albo staję i czekam na miejsce albo jadę bez hamowania. Odpowiedź na 1 pytanie: jestem zawodowym kierowcą,więc tak,posiadam prawko. Jeszcze coś?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
do Zed: Jest w trójmieście bardzo dużo rond (przykładem choćby Sopot na szybko), gdzie kompletnie nie musisz hamować wjeżdżając na rondo jadąc na wprost, jeśli jest pusto (tu trzeba z wykrzyknikami dla co po niektórych!!!!)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
~Miszka właśnie sam sobie zaprzeczyłeś. Pisałeś, że przejeżdżasz rondo bez dotykania hamulca, a teraz piszesz, że rozglądasz się oceniasz sytuację. Czyli dotykasz hamulca czy rozglądasz się jadąc 90 na godzinę przez rondo? "cymbałem jesteś czy go grasz?" Czy ja ciebie obrażałem?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
No nie sorry,ok,uniosłem się dziwnym pytaniem. Nie jadę tam nigdy 90,bez jaj, dojeżdżając do ronda mam pełen obraz sytuacji,nie zawsze muszę dotykać hamulca, przetestuj sobie. Wystarczy redukcja biegu żeby nieco zniwelować prędkość,jak jest możliwość jadę nie hamując
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam sie ,,miszka,, ale niektorzy to chyba caly czas maja reczny zaciągnięty
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak widac, niektorzy powinni najwyzej hulajnoga jezdzic a nie samochodem.
Nie mam pojecia jak mozna skosic znak na srodku drogi, albo przejechac przez rondo na wprost bez hamowania.

Moze zacznijcie jezdzic autobusem, bedzie bezpiecznej dla reszty normalnych ludzi.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie wydaje mi się, żeby ktoś się wbił w te słupki, bo nie wyglądają na zniszczone. Wydaje mi się tylko, że drogowcy pracują nad bardziej trwałym zamocowaniem tych słupków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja je widziałem wyrwane, zanim za barierki przerzucili. No i widać ślady hamowania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Odzież bhp (35 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

do góry