Widok

Rower MTB za około 3000 zł

Szukam roweru MTB za ok. 3 tys. zł. Rower będzie służył głównie do eksploracji szlaków Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a może i skuszę się w przyszłości na jakieś zawody w stylu Skandia Maraton (żeby powalczyć o przedostatnie miejsce ;) ). Szukając czegoś w internecie trafiłem na http://www.decathlon.pl/rockrider-580-275-id_8336093.html . Wiem, że tego typu sieciówki mają sporo przeciwników, ale czy jest coś w tej cenie, co może konkurować z tym rowerem? A może polecicie coś innego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Konfiguracja wygląda nieźle. Nie znam jakości wykonania tych rowerów, ale cena porównywalna do innych firm krajowych.
W tej konfiguracji można taniej kupić w promocji Kross'a robionego dla GO Sportu, chyba o nazwie Esprite B3.
Możesz też zerknąć na Northec'a Canyon DR, za nieco niższą cenę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Northec Canyon DR (a raczej jego specyfikacja) robi dobre wrażenie. Za 3 tys. udało się upchać całkiem niezły osprzęt, więc propozycja warta uwagi. Zastanawiam się jeszcze nad rozmiarem kół - 27,5, czy 29 cali? Ktoś z Was jeździ na kołach 27,5 cala?

Jeśli jesteśmy już przy 27,5 cala, to w decathlonie widziałem taki rower http://www.decathlon.pl/rockrider-560-275-id_8336092.html . Macie jakieś doświadczenie z przerzutkami sr*m? Podobno ta X7 to odpowiednik SLX, więc cena wydaje się ciekawa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozmiar koła zależy chyba głównie od wzrostu. Ja jestem wysoki , więc wybrałem 29. Pędzi to jak czołg po jażdej nawierzchni.
27,5 będzie nieco zwrotniejszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie o wzrost chodzi a o oczekiwania względem prędkości i zwrotności. Większym kołem nie zawrócisz tak ciasno jak mniejszym, za to mniejszym nie pojedziesz tak szybko jak większym. Z kolei przyspieszenie na mniejszym kole jest łatwiejsze, mniejsza masa wirująca bliżej osi obrotu. Co kto woli, co kto lubi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
No i większym wjedziesz na wyższy krawężnik i przejedziesz szerszy rynsztok.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Małe koło z przodu i lekkie, ogromne koło z tyłu, z funkcją powiększania się w miarę stabilizacji prędkości. Można by przesuwać ciężarki po szprychach na zjazdach po szosie w celu zwiększenia momentu bezwładności. (o zmiennym ciśnieniu i wysokość bieżnika nie wspomnę). Takie koło uniwersalne 24-29x23-50.
Bo łopatki na wiatr, jak w turbinie to chyba już robią.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
23-50? Co taka cienizna? Opona grubsza ma też większe fi zew. A felga 635? Mam takie, ale opony są tylko do 42.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Decathlon akurat robi dobre rowery, nie ma ich co porównywać z tymi z ogólnobranżowych marketów. Ceny mają niskie bo mają swoją fabryke i własną sieć sprzedaży więc mogą przyciąć na kosztach marży i dystrybucji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Decathlon przysłał mi ankietę do wypełnienia, a nie wiem nawet gdzie te ich sklepy są w Gdańsku
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Gdzie kupić rower? (25 odpowiedzi)

Cześć! Szukam jakiegoś sklepy w Trójmieście, gdzie mógłbym kupić dobry rower po niewygórowanej...

Rower elektryczny (6 odpowiedzi)

Jaki rower elektryczny do spokojnej jazdy kupić. Czy dokupić osprzęt elektryczny do starego...

gdzie dobry serwis rowerowy? (10 odpowiedzi)

cześć, tak się składa, że dużo jeżdze, ale mam dwie lewe ręce i mało cierpliwości do...

do góry