Widok

Rowerowy Potop, czyli jak to zalaliśmy Szwecję

Opinie do artykułu: Rowerowy Potop, czyli jak to zalaliśmy Szwecję.

Tegoroczna, jesienna edycja "Rowerowego Potopu" faktycznie zalewa Szwecję. Na pierwszy cykl wybiera ponad 600 miłośników jazdy na rowerze w różnym wieku. Mile zachęceni wysoką kulturą jazdy oraz bezpieczeństwem na drogach, tym razem postanawiamy zabrać ze sobą dzieci, które mają wiele frajdy nie tylko z samej jazdy na rowerze. Wrażenia z wycieczki:Skąd takie zainteresowanie tą imprezą? Tegoroczny "Rowerowy Potop" to już któraś z kolei impreza pod tym tytułem ciesząca się niesłabnącym ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

refleksja

Polaków stać tylko na stare auto albo na rower.
Jesteśmy współczesnymi niewolnikami.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 92

w Szwecji jest moda na jezdzenie do pracy rowerami, jezdza inyznierowie, lekarze,

nauczyciele itd.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 3

U nas też jeżdzą inżynierowie.

np. Ja.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja jestem magistrem inżynierem i też jeżdżę.
Zresztą co porównujesz?
Oni trochę są bardzie rozwinięci cywilizacyjnie u nas czekasz na aferę z właścicielem 1.9 TDI na drodze albo zbierasz siebie i rower po potrąceniu przez kmiota (osobiście miałem dwa razy taki przypadek - śmieć się nawet nie zatrzymał.
Dlatego wolę MTB w lesie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

uwaga

Potwierdzacie tezę: współcześni niewolnicy - inżynierowie, sprzedawcy, bankowcy...
Zniewoleni.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Może jaśniej... póki co bez ładu i składu.
Co robisz?
I co dziś mama na obiad robi?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

bo wolny człowiek nie wysługuje się kapitaliście, tylko sączy bełta na murku.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A powinniśmy być paniskami pełną gębą!

Wszystko powinniśmy mieć podane na tacy, tylko z racji tego, że jesteśmy przytuleni do Europy Zachodniej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

szwedzkie rowery

Oni tam jeżdżą na takich rowerach, an których by Polak pewnie się wstydził pojechać, a Szwed zero kompleksów. Tego nam niestety brakuje. U nas musi być wszystko sztuka nówka. Szkoda
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie ma kompleksów bo wraca do miłego domku, na przystani stoi żaglówka, a w garażu volvo.
I nie liczy czy przeżyje do 1-go na żarciu z biedronki.
Lubię takie idiotyczne, wyrwane z kontekstu przykłady.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

typowe lewackie myslenie, opluc wlasny narod.

tam wam w gazecie wyborczej placa za takie komentarze?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 12

taki komentarz może zgłosić osoba, mająca problemy z poczuciem własnej wartości

współczuję ci, anonimie, który uważasz się za prawicowca
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tyle, że to prawda co napisał.

Do Wybrocznej to powinien być dodawany bicz z listą polskich wad, wpadek i zbrodni oraz koszulką "Jestem świnią. Wybaczcie!".
Taki zestaw do szybkiej pokuty.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

akurat w poniedzialek 15 wrzesnia plyneli tez tym promem przedstawiciele czy pracownicy

firmy Syngneta /jesli dobrze zapamietalem nazwe- takie mieli plakietki /i juz przed wejsciem na prom byli pijani, krzyczeli, potykali sie. Szwedzi czekajacy na prom patrzyli na to zaszokowani a ci co mieli kabiny kolo tych pijanych ludzi nie mieli spokojnej nocy.. ot przklad polaka.
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 10

akurat uwierzę w szokowanie Szwedów

nikt nie chleje tak jak oni
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 6

tylko ze Rusek, Polak, Bulgar , Rumun ma opinie

pijak i zlodziej. Szwedzi pija ale nie wsiada pijani za kierwonice, Polak przeciwnie pojedzie swoim autem pijany jak w sztok taks amo Rusek, Ukrainiec.nie arz widzailem Polki i Polakow pijanych w stzok na promie jak i kierwocow Polakow, Bulgarow, rumunow, ukraincow, Ruskich.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

Parę razy płynąłem do Szwecji i za każdym razem scenariusz był taki sam: napruci jak szpadle Skandynawowie schodzili na ląd po swojej stronie, ciągnąc wózki z alkoholem lub niosąc torby nim wypełnione.
Nikt mi nie powie, że oni piją kulturalnie (na promie).

W drugą stronę czegoś takiego w wykonaniu naszych rodaków nigdy nie było.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wymyśl coś innego Adasiu, bo potrzebujesz się ukorzyć na tle tych wspaniałych Skandynawów

To nic, że chleją, drą mordy, rzygają i robią chlew. To są kulturalni ludzie, tylko tak odpoczywają.
Ale Polak miał brudne buty i czkał przy stole! To świnia jedna!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

A Ty jakiej jesteś narodowości?

Również byłeś pijany Adamie, jak przykład? :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

pewnie też polak

to musiał być pijany skoro pijący są dla niego przykładem polaka :)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie widział, że Szwedzi zachlewają się na promie jak ostatnie świnie, ale na wszelki wypadek uzewnętrznia swoje antykatolickie

fobie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Szwedzi może i pili, nawet bardziej od Polaków, ale od obywateli kraju w 98% katolickiego wymagałoby się świecenia przykładem. A jeżeli zachowujemy się jak bydło, to na co nam ta cała wiara?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ach ta murzyńskość tych co się za Polskę wstydzą bo poczytali o tym w GieWuu

Akurat na promie nie jest trudno spotkać pijanego w 3pupy Szweda
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Szwedzi zszokowani?

Pan raczy żartować. Takiego pijanego bydła (i w takich ilościach) jak w Szwecji i Norwegii nie widziałem nigdzie na świecie. To jest jakiś fenomen, jak - wydaje się - normalny człowiek może zalać się, obrzygać czy zasikać w centrum miasta, zupełnie bez skrępowania.
A wygląd promu rano, po ewakuacji młodych Szwedów, to się do gazety nadaje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłem 15.09.2014 trzeci raz... gdybym jeszcze mial urlop

Pojechałbym i 21.09 ;).... POLECAM!
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 6

za co 3 minusy

no za co
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bo nie chcemy z tobą jechać lamusie.
Uczestnicy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

cenowo to niejest atrakcyjna oferta trzeba szukac kodów i 4 osobowe kabiny

taniej wychodzą nawet indywidualnie i to w kabinach 2 osobowych kupując ofertę partnerów rabatowych .Nawet samolotem cena identyczna.Prom tylko jeśli ktoś chce jechać wielka grupą .Można pewnie później dołączyć.No i trzeba płynąc do Skandynawii by zobaczyć jak beznadziejna jest POlityka rowerowa w Gdańsku i jak tandetnie są wykonywane drogi rowerowe. Proponował bym zrobić Rowerowy Potop w grudniu dla niedowiarków jak się jeździ w mroźnej Skandynawii w zimie .
Inicjatywa na pewno fajna.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 7

kolejny wyraz frustrata udającego rowerzystę?

Jeżeli w Polsce jest coś beznadziejnego, to polityka transportowa miast, budujących dwujezdniowe pseudobezkolizyjne drogi z ekranami dźwiękochłonnymi. Tylko frustraci nie znający dokonań "polityki rowerowej" w innych miastach Polski i Europy mogą wypisywać takie teksty dotyczące polityki rowerowej Gdańska, która zasługuje co najmniej na 3+, chociaż idealna nie jest. W każdym razie jedna z najlepszych w Polsce.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

leming ja na rowerze jedziełem gdy ciebie na swiecie niebyło

a na zagranicą mieszkałem wiele lat i korzystałem z roweru w przeciwieństwie do ciebie dzieciaku co widziałec co kolwiek na wakacjach z okna autobusu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

to że potrafisz obrażać innych, to wiadomo nie od wczoraj

spróbuj przedstawić argumenty, nie tylko oceny. Na temat mojego wieku się nie wypowiadaj, bo sądząc ze zdolności do zaperzania się masz niewiele lat za sobą, nawet jeśli kiedyś mieszkałeś za granicą. Spróbuj stopniować oceny, a nie wystawiaj tylko skrajnych - gdybyś za granicą (chyba nie Białorusi) pracował na odpowiedzialnym stanowisku, byś wiedział o co chodzi.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czekam na moment, kiedy taki potop turystów rowerowych ze Szwecji przypłynie promem do Gdyni lub Gdańska

i napisze analogiczny tekst na szwedzkim portalu internetowym.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

moze za jakies 50 lat sie doczekasz pod warunkiem ze w miescie niebedą rzadzic politycy

tylko fachowcy bezpartyjni
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

"Mile zachęceni wysoką kulturą jazdy oraz bezpieczeństwem na drogach, tym razem postanawiamy zabrać ze sobą dzieci"

I tyle w temacie. Kiedy my się doczekamy kulturalnych kierowców w Polsce, zamiast pędzącego na oślep stada wiecznie spóźnionych mistrzów kierownicy?

Ostatnio poprosiłem policję o interwencję na jednej ulicy osiedlowej, gdzie wiecznie trwają wyścigi kierowców, aby zdążyć na zwężeniu przed innymi. Policja przyjechała i od razu ruch przebiegał normalnie i całkiem sprawnie, a ja jadąc rowerem po raz pierwszy się nie bałem, czy przejadę te 500m bezpiecznie.
Czyli da się jeździć normalnie? Ano da się!
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3

Hrabiowskie i godne zaiste

Zadzwonić na policję, zawracać im w głowie, bo Jaśniepan jedzie rowerem i potrzebuje spokoju. Za rogiem, gdy już policji nie było, pewnie przejechałeś przez przejście na czerwonym, a potem leciałeś ulicą, mimo że obok jest DDR.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 14

2 dni na promie żeby się przejechać 58km? Przerost formy nad treścią. Jak płynąć to zostać na kilka dni i zrobić trochę km, a nie taka przejażdżka.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 21

Jak masz ochotę pojechać na kilka dni, to jedź...

...kto Ci broni. Jak widać po liczbach są ludzie którym nawet ten jeden dzień wystarczy. Poza tym łatwiej niekiedy wziąć urlop na 1,2 dni niż na kilka.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

mnie to niedziwi a to dlatego ze skandynawia to raj dla rowerzysty tego w Polsce nie zobaczysz

i nie poczujesz !!Dlatego warto ale można szybciej samolotem i wypożyczyć rower na miejscu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

R

Nie dwa dni tylko dwie noce. Żenujące wpisy ale to pewnie z zazdrości. Byłem I na pewno popłynę za rok . GORĄCO POLECAM.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłem ! Jestem bardzo zadowolony!

Olewam sikiem prostym-ciepłym moczem teksty politycznych frustratów, przylepionych nochalami do telewizora i modlących się do swego wodza!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry