Widok

Rozdzielność.

Witam wszystkich na forum Trójmiasto.pl.Co prawda nie jestem z tej części Polski ,ale mój problem dot.niektórych z Nas /oby w jak najmniejszej ilości związków małżeńskich/. A mianowicie mam pytanie do PAŃSTWA.
Jestem nadal w związku małżeńskim,żona nie chce podpisać rozdzielności na zakup niewielkiej działki za kwotę X.Przed zawarciem związku miałem swoje mieszkanie,następnie po śmierci moich Rodziców w drodze postępowania spadkowego zostałem spadkobiercą następnego M.Czy mogę nabyć ww działkę np ze sprzedaży w/w nieruchomości.????Proszę o podpowiedź za co b.wszystkim dziękuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przerabiałem ostatnio tematu zakupu mieszkania chcąc byc jedynym właścicielem. Niestety nie ma takiej mozliwosci poki nie mam rozdzielnosci majątkowej. Nawet jezeli zona powiedziałaby ze ta konkretna nieruchomość moze byc tylko moja to prawo i tak stanowi ze jest to współwłasność i zaden notariusz nie podpisze Ci aktu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Można to obejść. .. załóż sobie spółkę zoo , koszt 500 zł i kup mieszkanie na spolke
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam, oczywiście, ze możesz tylko w akcie nabycia musi wyraźnie zostać zapisane, że środki na nabycie pochodzą z majątku osobistego do osobistego (spadek, darowizna, zbycie czegoś nabytego przed ślubem)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widzę ze masz małe pojęcie na temat prawa... jeśli założysz spółkę zoo i kupisz na nie mieszkanie to mieszkanie nie jest twoje tylko spółki. .. I nikt nie może ci go zabrać w sprawie rozwojowej. .. żeby zabezpieczyć się jeszcze bardziej to załóż spółkę na kogoś z rodziny... znajomego itp..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Karczemki

dobry stomatolog - kogo polecacie? (128 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...

Dzieci bawiące się pod oknami Storczykowa 7 (10 odpowiedzi)

Dzieci do późnych godzin hałasują pod klatkami, kopią piłką w garaże, niejednokrotnie piłka...

do góry