Widok

Rzadko spotykane imiona

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Mój synek ma na imię Julian czy ma ktoś jeszcze dzieciaczka o malo popularnym imieniu?
Mama Maji (10 lat),Julianka (8 lat) i Marysi (5 lat)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mamy Michalinkę :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej moze nie na temat. Ale mnie rodzice pokarali dwoma dziwacznymi imionami... i dlatego dziecko nazwałam Paulina:-)
image
Czy za karę, że nie wierzę w duszę, nie mam duszy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Risika, wg mnie Twoje imię jest naprawde z****...e :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Amelka- ale dzisiaj juz jest coraz bardziej naturalne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kuzyn mojego męża- teraz i mój - ma na imię Tomir.

A trójka dzieci znajomego, to: Fatima, Salomon i Odyseja :)
image

image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe dobra przy tych imionach co Modzelka napisałaś to moje nie sa takie tragiczne:D hehe Alis nie znasz drugiego :p
image
Czy za karę, że nie wierzę w duszę, nie mam duszy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieci moich znajomych maja na imię Gracjan i Roland
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nadia moja córcia :) a jak teraz bedzie tez dziewczyka to Bianka :)
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Kasiu świetne imiona bardzo mi sie podobają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dwa najcudowniesze imiona.. Moja córcia to Bianka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No coz 25 lat temu takie imie bylo niespotykane no i mialam przerabane w szkole... cos moim rodzicom odbilo chyba moj brat to mikolaj... wtedy tez to nie bylo zbyt popularne:/ mi sie wydaje ze niektorzy rodzice za bardzo podazaja za moda na dziwne imiona a potem dzieci cierpia pzrez szykany rowiesnikow...
image
Czy za karę, że nie wierzę w duszę, nie mam duszy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nadia- strasznie mi się podoba... tak samo Natasza :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale Amelka bardziej ;) ?
ostatnio bardzo podoba mi się imię Klara dla dziewczynki.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
baaa, Amelka najbardziej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam na imie Helena i moze nie jest to dziwne imie, ale moje wszystkie rowiesniczki to Kasie Asie i Agnieszki, wiec jako mala dziewczynka czulam sie zawsze troche "inna", ale z czasem zaczelam byc wdzieczna rodzicom za takie imie bo jak ktos o mnie mowil to przynajmniej bylo wiadomo o kogo chodzi... Bylam jedna jedyna:) Teraz mieszkam w kraju gdzie rowiesniczek o takim samym imieniu mam na peczki wiec sytuacja sie troche odmienila:)
Za to moja corka ma na imie LISA co jest rzadko spotykane,ale w Polsce... Ogolnie jest dosc miedzynarodowe...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
my mamy Anastazje:))) choc podobno imie to staje sie co raz bardziej popularne
WYMARZONA SUKNIA NA TWÓJ ŚLUB:)
http://forum.trojmiasto.pl/Sprzedam-suknie-z-salonu-Marietta-t222164,1,130.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sara:) Ewentualna druga corka bylaby Tatiana :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam imienniki chłopców i dziewczyn na http://www.strefarodzinka.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas to nie wchodzi w grę, mąż jest bardzo "tradycyjny" w tym zakresie. Mam kuzyna o imionach Igor Horacy :/ Niektóre mniej popularne imiona są w porządku, gorzej jeśli są dziwaczne i trudno je wymówić.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wlasnie.jestem za imionami rzadko spotykanymi pod warunkiem ze nie ebda osmieszac dziecka a potem doroslego czlowieka.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja przyjaciółka ma na imie Eulalia :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Helen, powiedziałaś dokładnie to, co ja chciałam. Ja, ze swoim imieniem, czułam się inna przez całe dzieciństwo i ciągle płakałam mamie w rękaw, czemu nie nawała mnie Kasią, Anią czy Dorotką. Pierwszą drugą (:)) Dagmarę poznałam na studiach i dopiero od paru lat słyszę to imię coraz częściej. Przyzwyczaiłam się do niego, kiedy znajomi zaczęli mnie zdrabniać. Niestety, po przeprowadzeniu się do Trójmiasta, na powrót jestem Dagmarą, czego nie mogę ścierpieć - podobnie jak stwierdzenia "na dworzu", bez obrazy :). Ale myślę, że się w końcu przyzwyczaję :)
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aha, koleżanka mamy ma na imię Alma :)
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja znam dwie Dagmary i dosc czesto slysze to imie i wcale nie jest brzydkie:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki, jednak mam do niego uraz :)
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
eee najwazniejsze ze nie jest osmieszajace.i brzmi calkiem fajnie moim zdaniem:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja bratowa ma na imie Aurelia ale tez juz slyszalam owe imie nie raz...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe Modzelka cos w tym musi być. Moja przyjaciłka ma tak na imie ale wszyscy mowia do niej Daga bo tylko taka opcje trawi:D
ja jak bylam mala to chcialam tez byc kasia czy agnieszka. hehe w sumie dalej mi to pozostalo ;)
image
Czy za karę, że nie wierzę w duszę, nie mam duszy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ja kiedyś natrafiłam na jakis ranking imion nadanych w W-wie i niektóre imiona mnie powaliły po prostu. Na przykład był jeden MYSZON i NIUNIA!
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam tak zwyczajne imię, że już bardziej mieć nie można :P i dlatego doceniam ładne, rzadziej spotykane imiona i przy nazywaniu dzieci będę unikać wszelkich mód. Coż z tego, że nazwiesz dziecko Amelka czy Kuba jeżeli w tej chwili Amelek i Kubusiów jest więcej niż Ań ?

Zupełnie nie podobają mi się takie spolszczone czy pisane w oryginalnej wersji takie imiona jak Nikolas, Dżesika lub Pamela - tę oryginalność uważam za przesadę :D

Przy nazywaniu dziecka ważne jest też dla mnie osobiście znaczenie imienia. Np. Bardzo podoba mi się Błażej, ale nie nazwała bym tak dziecka bo znaczy ono "sepleniący, jąkający się" lub też bez obrazy ale nie Amelia (notabene śliczne imię) ale znaczy między innymi "wada rozwojowa płodu".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe, Amelia to też tornado :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja np od 5 lat(odkad marzylam o dziecku a najbardziej o corce)wiedzialam juz ze bedzie Sara..ewentualnie Tatiana.przyczepilam sie do tych imion jakos hehe.Sara to imie biblijne i to tez troche mialo znaczenie ...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gwiazdeczkaania, właśnie te imiona dzieci nadawane na tony ...
Bardzo podoba mi się Maja i chciałam tak nazwać, którą, mam nadzieję, będę jeszcze miała. Tylko, że Maja teraz, to co druga na podwórku, więc...
Ale ostatnio spodobało mi się Emilia, a dzisiaj usłyszałam - Milena !!!
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
potwierdzam ze teraz co druga mala dziewczynka to Maja...choc imie ladniutkie.za jakis czas pewnie i Sar bedą tony :P

Mojego kolegi z pracy coreczka ma na imie Ines:D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja kuzynka ma Jesicę ;/ a teraz córkę chce nazwać Vanessa ;/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ooo Wanesa tez mi sie podoba ale zdecydowanie przez "W" a nie przez "V"...:P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie oglądam "Lejdis" i tam jest Erwin, no ale to film :)
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiecie, ktoś mi kiedyś powiedział,że ponoć osoby, któe nadają dziwaczne imiona chcą się nobilitować społecznie w ten sposób...

Na pewno jestem za imieniem nieośmieszającym. Czy mało popularne czy nie to sprawa drugorzędna dla mnie.Biedne są te wszystkie Isaury, choć ja żadnej nie poznałam:)

Mi osobiście podobają się takie imiona jak Marcel, Dawid,Tristan- synka nazwałam Krystian

Dla dziewczynki zawsze podobała mi się Sara, Patrycja i Ewa i zwykła Ania:)
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moji kuzyni mają imiona Anatol,Marcel i Wiktor.A kolegi synowie Norman i Kordian.
Mama Maji (10 lat),Julianka (8 lat) i Marysi (5 lat)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
maz mojej kolezanki ktora jest w ciazy wymyslil imie dla synka Eros hehehe -naszczescie tylko po to zeby podraznic mamusie hihi:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez mam córcie Nadie !!chcialam bardziej oryginalnie ale mąż troszkę kręcił nosem
sama jestem posiadaczką bardzo żadkiego imienia(moj nick to moje drugie imię) ale nie jest ośmieszające ani podyktowane chwilową modą, nigdy z tego powodu nie czułąm sie gorsza,bardzo je lubiłam i lubię, fajnie że cos mnie z tłumu wyróznia :) nie pamiętam tez zeby dzieci sie ze mnie naśmiewaly byly oczywiście próby jakis przezwisk ale chyba każdy tak ma jak nie do imienia to do nazwiska , raczej bardziej niż dzieci to wielkie oczy robia dorosłe osoby ale wszyscy szybko sie przyzwyczajają
fajnie ze ludzie mnie pamiętaja potem przez długie lata chociaż gorzej jeśli zapamiętaja mnie ze złej strony wtedy przechlapane no ale nikt nie jest ideałem
oryginalne imię pomaga ale tez czasem może przeszkadzac w życiu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez mam córcie Nadie !!chcialam bardziej oryginalnie ale mąż troszkę kręcił nosem
sama jestem posiadaczką bardzo żadkiego imienia(moj nick to moje drugie imię) ale nie jest ośmieszające ani podyktowane chwilową modą, nigdy z tego powodu nie czułąm sie gorsza,bardzo je lubiłam i lubię, fajnie że cos mnie z tłumu wyróznia :) nie pamiętam tez zeby dzieci sie ze mnie naśmiewaly byly oczywiście próby jakis przezwisk ale chyba każdy tak ma jak nie do imienia to do nazwiska , raczej bardziej niż dzieci to wielkie oczy robia dorosłe osoby ale wszyscy szybko sie przyzwyczajają
fajnie ze ludzie mnie pamiętaja potem przez długie lata chociaż gorzej jeśli zapamiętaja mnie ze złej strony wtedy przechlapane no ale nikt nie jest ideałem
oryginalne imię pomaga ale tez czasem może przeszkadzac w życiu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mój kolega na imię ma Ezdrasz na początku 3 razy pytali wszyscy jak się nazywa :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie trzeba mieć niespotykanego czy jakiegos dziwnego imienia by go nienawidzić ... wielokrotnie to przrabiałam, ale nadal uważam, ze nei ma bardziej wiejskiego i beznadziejnego imienia niz Beata ...

gdybym nosiła synka nazwałabym Wiktor, ale urodzi się dziewczynka ... wiec będzie miała na imie Patrycja - ani bardzo popularne, ani wymyślne
papilio1@op.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ups oczywiście rzadkie przez "rz" :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja znam Aurelię wlasnie i Maurycego :)
na studiach znałam Tatianę, Ninę, Tamarę :)
Jesteśmy małżeństwem od 27.07.2007
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam na imię beata i nie zawsze lubiłam to imię ale wiejskie to dla mnie jakoś nie jest, nie napiszę które są wiejskie dla mnie bo się ktoś obrazi:))
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mojej znajomej córka ma na imię Delfina a syn Dymitr...... Jak wołali go Dymek to myślałam że to ksywa.... ups....:P
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
właśnie mi sie przypomniało że mam koleżanke co urodzila córeczke w ten sam dzień co ja i dąla jej na imie Liwia Aurelia...
image
Czy za karę, że nie wierzę w duszę, nie mam duszy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mi się Beata podoba, może dlatego, że to moja psiapsióła :)

I właśnie chciałam dopisać Maurycego - kolega z podstawówki :)
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Betrisa ... nie chcę nikogo urazić :)
po prostu sama mam tak na imię i go nienawidzę ...
papilio1@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak to już jest że każdemu się co innego podoba :-)) jak ktos do mnie nieświadomie mowi Kajka to mam ochote zabić..serio:// hehe normalnie wzbudza to we mnie takie pokłady agresji że aż szok.
image
Czy za karę, że nie wierzę w duszę, nie mam duszy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A z krzywdzeniem dzieci imionami to różnie bywa. We Wrocku pracowałam w sklepiku szkolnym. Przychodził tam niebieskooki blondynek - Ken, który robił furorę w szkole. Miał siostrzyczkę bliźniaczkę Barbie czy coś takiego, nie pamiętam. A dziewczynka Marysia, miała przekichane. Po prostu była passe, Marysia kojarzy się z karmieniem kur na wsi ... dzieci są bezwzględne.
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tokio- tak myślałam,że taka może być przyczyna:) nie uraziłaś mnie- też długo nie lubiłam swojego imienia- ale się przyzwyczaiłam:) co zrobić....
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Modzelka, ja myślę, że teraz już się to zmieniło. Teraz Barbie, Ken, Jessica, Kevin, itp. są wyśmiewane, a do łask wracają tradycyjne imiona - na szczęście.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a ja jestem właśnie tą "częstą" Agnieszką z końca lat 70tych, w mojej klasie w podstawówce były trzy Agnieszki, w ogólniaku pięć, a na studiach siedem (swoją drogą na forum też jest nas duuużo)
i choć moje imię mi się bardzo podoba, naprawdę uważam je za ładne, to ta jego popularność już jest dużo mniej fajna...
(a miałam być Adelą... do tej pory żałuję, że Tata nie dał się przekonać Mamie i zarejestrował Agnieszkę;))

dlatego dziecku chciałabym dać na imię w miarę oryginalnie, ale nie dziwnie :)

co do rzadkich imion to moja koleżanka ma dzieci Ninę i Tytusa, druga Stefana i Ignacego i wszystkie te imiona mi się bardzo podobają, natomiast jedna dalsza znajoma ma Gwidona i to imię już jest dla mnie troszkę przeginką ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Być może, Kena poznałam jakieś 9 lat temu :)
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a te imiona Kevin, Pascal itepe są moim zdaniem okropne... no ale ile ludzi tyle gustów...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A my chcemy dać synkowi na imię Dorian.Na dziewczynkę nie mam pomysłu,bo wiele imion mi się podoba.Co do synka to już dawno podjęliśmy decyzję mimo że na razie nie planuję dzidziusia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a Ignacy fajne :) kumpel z czasow studenckich ;)
Jesteśmy małżeństwem od 27.07.2007
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ignaś też mi się podoba.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi się podoba Witold dla chłopca i Michalina albo Antonina dla dziewczynki.
ale jak wczoraj zaczęliśmy o tym rozmawiać z mężem, to on stwierdził, że jak chcę dla chłopca staropolskie to możemy poszukać czegoś naprawdę odjechanego, przeglądaliśmy imiona i znaleźliśmy Gościmira :) spodobało nam się obojgu, ale jednak nie dałabym tak dziecku na imię ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hih iGościmir - extra ;)
Jesteśmy małżeństwem od 27.07.2007
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a np. Mściwój- to dopiero odjazd!
Moja mama jest mieczysława i całe życie mówią na nią barbara- jak ktoś chce ją zdenerwować to mówi miecia:) najbardziej ją denerwuje jak przychodzi poczta na pana mieczysława:) ona nawet służbowe papiery od dawna podpisywała barbara:) a mój tata też nieźle ma na imię- zygfryd:)
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja Mama też nie lubi swojego imienia na pierwsze ma Maria i uznaje TYLKO Maryla lub Marylka, skóra jej cierpnie jak słyszy Marysia ;)
u nas w rodzinie dość popularne jest używanie drugiego imienia (zresztą mój nick to też moje drugie) - ale drugie mojej Mamy to w ogóle koszmar - Józefa ;)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój mąż na drugie imię (na szczęście) ma Zenon.Na pierwsze ma Paweł - normalnie.
Ale w liceum miałam kolegę co miał na imię Eliasz.
Mama Maji (10 lat),Julianka (8 lat) i Marysi (5 lat)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja mama też Maria i wołają na nią Mania bąć Mery, zależy kto. Np mój brat mówi Mania :)
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam kursanta Eliasza - podoba mi się to imię, w ogóle podobają mi się te pochodzenia żydowskiego, jak np. też Nataniel.

ja mam też kolegę Ziemowita (i to imię też mi się podoba, nawet bardzo) - ale jak on raz na pytanie jak się nazywa powiedział Ziemowit, to usłyszał "a na imię?" ;)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam córeczkę Dalię i do tej pory nie spotkałam drugiej Dalii :-)

Córka znajomej nazywa się Carmen - również bardzo ciekawe imię.

Pozdrawiam
image

www.dalia.corka.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja kuzynka dała córce na imię Tomira......
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Była mojego męża urodziła w tym samym czasie co ja córke -Dalie .Mi osobiście to imie sie nie podoba .

A druga starszą córke ma Miriam -to dopiero porażka

Ja mam Maje -jak dawałam tak córce na imię to było mało spotykane a teraz jest ich na pęczki-trudno

Syn miał byc Miłosz

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mi sie zawsze podobały imiona- Wojciech, i Michał, a dla dziewczynki Urszula lub Alicja. No niestyety, brat męża Michała, to Wojtek- i zostalam przegłosowana..Miłosz tez sliczne.
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja znam jeszcze dziewczyne o imieniu Marietta oraz kolega z pracy ma sasiadke ktorej corka ma na imie Marika.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miałam uczennice Mariette:)
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znajomym urodził się Kajetan, a druga opcja to był Gunar.
Dla dziewczynki mięli niespodziewanie normalne imię-Natalka. ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas będzie Jędrzej (na pewno) a jeśli dziewczynka to Jagienka lub Jagoda;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ooo rety...Gunar??? skad oni to wzieli:D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem ale niezła rzeź.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jagna- bardzo ładne wbrzmieniu, ale niestyety ciągle kojarzy mi sie z Femme Fatale- Jagną na taczcez "Chłopów":)---wiem, niesmaczne skojarzenie;)
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
liczę na to ze rówieśnicy Jagienki nie będą już musieli chłopów czytać;)

a jak wstukasz w googlach to prędzej Marczułajtis wyskoczy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A my mamy Leona i Filipa:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam Marysię, ale chciałam dać Basia-chyba nie jest już popularne. Niestety moja mama (Barbara) wyraziła "ostry" sprzeciw.
W liceum miałam kumpla Oktawiusza, a koleżanka dała synowi na imię Emilian i nigdy nie zdrabnia :)
A moje imię też mi się nigdy nie podobało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam koleżankę Mariettę, moja wychowawczyni miała na imię Mirella - w sumie oba mi się podobają
kuzyn Dorian - a fe, sąsiad Gracjan - a fe ;)
kolega Sobiesław, kuzyn Ziemowit :) na ktorego i tak wszyscy mówią Maciek ;)
aaa i jeszcze koleżanka Balbina
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam tez dośc rzadkie imie, Hania... i niestety nie jestem z niego zadowolona, bo jak było przedstawianie sie to kto nie dosłyszał, potem mówił na mnie Ania :)
ale z czasem mozna sie przezwyczaić, i z wiekiem też dochodzą inne zdrobnienia od Hanny, jak hanula, hanulka, nulka itp.
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam na imie Adriana i nie wiem skąd moi rodzice 31 lat temu wzieli to imie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak chodziłam do podstawówki to Ada było popularnym imieniem :)

a wzięli na pewno z piosenki ;)

imię Hanna teraz wraca do łask, moje 2 koleżanki nazwały tak córeczki
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hania to bardzo popularne imie i teraz i kiedys. mam dwie kolezanki Hanie oraz jedną kuzynkę.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Stokrota ja też miałam być Adriana a w zasadzie Adrianna ale to prawie to samo a jestem rocznik 78.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kropusia ja tez rocznik 78 w marcu urodziny wiec z tego samego roku jestesmy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to i ja sie dolacze-rowniez rocznik 78:) kwiecień..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A Nasza córka nazywa się Nel - nasza Nela, Nelka :)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
właśnie sobie przypomniałam że mój brat miał w klasie Dąbrówkę :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
okazuje sie ze jest naprawde bardzo duzo "dziwnie"brzmiacych imion...oryginalnych..rzadko spotykanych...
Fajny wątek:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ja tak nie w temacie, ale ja też z marca jestem :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co myślicie o Oliwerze?

Wszyscy wokól mówią, że dziwaczne.............
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam kuzyna Oliwiera mówimy na niego guli :)) Imie jak najbardziej oki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie lubie imienia Oliwíer, ale tylko ze wzgledu na tego z TVN- nie przepadam za nim, a biblijne imiona typu Eliasz,Samuel czy Zachariasz bardzo mi sie podobaja,ale pisane i wymawiane po szwedzku- zreszta tu jest dosc sporo dzieci w tej chwili o takich imionach- wogole Elias bil rekordy w zeszlym roku... W PL nie mialabym odwagi tak nazwac dziecka... A ja mam na drugie LUDWIKA:)!!!
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja kuzynka ma Timura:) mi sie podoba dla dziewczynki Michalina a dla chlopca Kajetan i Filip
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córeczka ma na imie Wanessa:)))
imageimage
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://w
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moj bratanek ma na imie Remigiusz ( Remi, Remek) kolezanki syn Tymon a nasza coreczka bedzie Maja mieszkamy w Szwecji wiec wybralismy takie zeby bylo i tu i tu, ja mam na imie Beata i wcale nie uwazam je za wiejskie:)
image




image
20 lipca 2007
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to powymieniam trochę:
koleżanka w podstawówce: Oktawia,
instruktorka fitnessu: Gracjana (pięknie:)),
były chłopak przyjaciółki mojej siostry: Jurand (!!!),
kumpela ze studiów: Mariona,
chłopak przyjaciółki: Jordan, jego siostrzenica: Naira (rodzice to Polacy),
a w mojej dalekiej rodzinie jest od kilkudziesięciu lat tradycja męskich imion przechodzących na potomka: 30-letniemu Franciszkowi urodził się niedawno mały... Józef (którego dziadek to Józef, a pradziadek Franciszek itd. itd...)
To tak na szybko :)
Czasami wyobraźnia nie ma granic po prostu... :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Remigiusz-sliczne imie:)i dosc czesto spotykane.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja co prawda nie odważę się nazwać tak swojego dziecka ale ostatnio natknęłam się na imię Kasjan :) bardzo mi się podoba, bardzo ładnie brzmi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jak miałam praktyki w szkole to dziewczynka miała na imię Liwia, też pierwszy raz słyszałam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A moja córeczka ma na imię Basia. Nie znam żadnej innej małej Basi, więc uważam imie akurat w tym czasie za rzadkie :) Ale równiez za jak najbardziej tradycyjne.

Natomiast uważam też, że o poziomie i mądrości życiowej rodziców świadczy w jakiś sposób imie dziecka. Nie krzywdźmy dziecka na całe zycie. U mnie pod blokiem biega mały Alan i dzieci sie z niego śmieją.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Brat mojej koleżanki ma na imię Gniewomir...może fajnie jak była mały Gniewko ale teraz ma lat naście...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alan to teraz bardzo czeste imie i nie widze zeby ktos sie smial rownie dobrze mozna smiac sie z Basi.......
imageimage
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://w
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no niestety ale dzieci potrafią byc okrutne wobec siebie wiec zgadzam sie zeby nie krzywdzic dzieci jakimis dziwnie brzmiacymi imionami.wkoncu to nie my je bedziemy nosic cale zycie,lecz inny czlowiek.
Alan to faktycznie obecnie dosc czesto spotykane imie...Taki boom sie na nie zrobił...Tak jak na Maję w przypadku dziewczynki.Jednak w imieniu Alan tez raczej nie widze niczego ośmieszającego.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o matko GNIEWOMIR ha ha ha :)
to już chyba przesada, przenigdy nie nazwałabym dziecka Vanessa, Nicola, Allan, Jessica, Inez i inne takie, tym bardziej, że wiele osób ma typowo polskie imiona z końcówką ski, ska i wtedy to naprawdę wygląda komicznie, myślę, że przy wyborze imienia trzeba koniecznie wziąć pod uwagę nazwisko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fakt Dżesika Kowalska brzmi beznadziejnie :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak dawalam corce na imię Maja (3 lata temu) to nie było to tak popularne imię jak teraz.Natomiast dla synka podobało nam się Gucio,ale nie chcieliśmy krzywdzić dziecka nadając mu imię Gustaw.
Chociaż Gucio brzmi slodko...
Mama Maji (10 lat),Julianka (8 lat) i Marysi (5 lat)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak samo z imieniem Antoni, Antoś i Antek - super, mi Antoni nie przeszkadza ale mój mąż się nie zgodzi :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a my z mężem chcemy synka (o ile się kiedyś taki pojawi;P) nazwać Gabriel - wszyscy kręcą nosem, a nam się strasznie podoba... i sami nie wiemy co o tym myśleć... czy faktycznie jest takie straszne a my mamy okropnie spaczone gusta...
jeśli chodzi o dziwaczne imiona to chyba na głowię wszystkich biją znane osoby... Ci to dopiero mają pomysły ;P
W swoim życiu spotkałam: Ariela, Raszyda, Dąbrówkę...
no i kiedyś poznałam dziewczynę, niby miała takie zwyczajne imię - Maja:) ale na nazwisko Pszczółka ;P
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gabriel, Gabryś bardzo ładnie :)
oj jak ja bym chciała się nazywać Pszczółka Maja !!!!!!!!!!!!
Nie można nie lubić kogoś kto się tak nazywa ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja dorzucę Ernesta, bo nikt nie wymienił, znam jednego malutkiego- mowimy na niego Neścik:)

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Więc tak :
Ja mam na imie Aneta i niby normalnie ale w szkole nigdy nie chodziłam z drugą Anetą do klasy ;-). Mój brat to Remigiusz i te 25 lat temu to nie było popularne imie. Mojej sąsiadki wnuczek to Mieszko ;-) Znałam kiedyś Ziemowita ale jakoś nie do końca przypadło mi do gustu. Teraz koleżanki synek 3 dni starszy od mojej Marysi to Amadeusz. A moj bratanek na drugie ma Samuel - strasznie mi się podoba ;-). A co do imienia Marysia to wcale nie uważam żeby było jakieś obraźliwe zwłaszcza teraz gdzie Maryś, Zosi itp bardzo dużo będzie. AAAA no i ja dla dziewczynki chciałam Anastazja ;-) albo Amelka. A dla chłopca Borys albo Nikodem są troche inne ale teraz już coraz bardziej popularne. No i moj maż Olaf w latach 70 nie tak popularnie ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aaa no i koleżanka która nazwała syna Pascal Fernando a na nazwisko Byczek ;-). Ale normalnie na niego Pascal się mowi a że mieszka w Niemczech to normalnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj tak konieczne jest zgranie imienia z nazwiskiem...
podałabym tu jeden przykład, ale nie chcę rzucać nazwiskami...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kolezanka z klasy byla Sulislawa - nie nawidzila tego teraz jest Asia, jeszcze mialam Bernardete a moja babcia to Romana
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sulisława?Boooozeeee.......ale ludzie maja pomysły...
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też bym podała jeszcze jeden przykład zgrania imienia z nazwiskiem - ale bym jeszcze zbanowana została za wypisywanie wulgaryzmów... moim zdaniem dosyć obraźliwe imię to Wacław... (bez obrazy)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no Mar-chew ja też mam troszkę takie odczucia :)

a tak w ogóle, to cześć, dawno Cię nie było :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wacław zdrobnienie Wacuś heheehehe.chyba wszystkim sie kojarzy..:P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja córkę chciałam nazwać Sonia ale mąż się nie zgodził bo uważa że to imie dla psa:( A mi się bardzo podoba:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na studiach miałam w grupie dziewczynę, która nazwyała się Faustyna Konina. Myslę,że imie powinno być "kompatybilne " z nazwiskiem.
http://vaila.pl/
http://odbiorybudowlane.com.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja kuzynka miała koleżankę o imieniu Malagenia, do tego miała koszmarnie brzydkie nazwisko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hihihi ta Malagenia nie kuzynka, bo troszkę dziwacznej składni użyłam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja koleżanka nazwała syna KOSMA.
Trochę dziwnie i mi np kojarzy się bardziej z dziewczynką...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie no coraz lepsze przyklady hehehe:D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a mi się przypomniała taka anegdota...
byłam kiedyś na jakimś wyjeździe z koleżankami z klasy w szkole podstawowej... poznałyśmy grupkę chłopaków, no i wiecie jak to bywa po krótkiej rozmowie zaczynamy się sobie przedsawiac... tylko jeden chłopak nie chce podać swojego imienia... staramy się go jakoś namówić i nic... w końcu moja zniecierpliwona koleżanka wypala...
-no powiedz jak masz na imię. Zenek masz na imię, że się wstydzisz?
... ze wszystkich dziwacznych imion jakie mogła sobie wybrać - wcelowała bezbłędnie...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehehehhe dobre:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sonia mi się strasznie podoba :)

mam koleżankę o tym imieniu, wtedy jeszcze był problem z takimi imionami i ksiądz nie chciał jej tak ochrzcić bo twierdził że to imię rosyjskie i ona w Polsce powinna się nazywać zofia ale rodzice się uparli i udało się
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
apropo rosyjskich imion slyszlam kiedys, jak jakas mamusia wolala synka o imieniu Misza
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o tak Sonia ladniutkie:) z rosyjskich wlasnie podoba mi sie strasznie Tatiana.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mojej szwagierki córeczka będzie miala na imię Rozalia.
Mama Maji (10 lat),Julianka (8 lat) i Marysi (5 lat)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
no Misza to po prostu Michał:D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
babcia mojego chlopaka ma na imie Petronella :o hehe i jego siostra chciala nas namowic by Pauli dac tak na imie... poracha;// wsplczuje jej dziecku:D
jA naprawde uwazam ze nadajac takie dziwne imiona dzieciom mozna je na cale zycie skrzywdzic... no mnie moi rodzice skrzywdzili;/
image
Czy za karę, że nie wierzę w duszę, nie mam duszy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dość żadko spotykane jest imię Kamelia ale jest bardzo orginalne nawet mi się podoba tak nazwała moja sąsiadka swoją córę:)

Słyszalam też że modne jest imię Kornelia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przypomniała mi sie jeszcze jedna historia, krawiec, który szył mi dużo rzeczy miał na imię Alfons i prosił,ze jak urodzę syna,żebym mu dała tak na imię a on w zamian przepisze na niego wszystko co ma. A ja na to "za żadne skarby"!!!
http://vaila.pl/
http://odbiorybudowlane.com.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
risika-powinnas dostac w łeb! Masz bardzo ładne imię:)!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja znajoma ma córeczki ;Damroka i Sławinka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja słyszałam, że Alfons i Adolf to zabronione imiona w Polsce... ale nie wiem czy to prawda...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ja tez dorzucę: mialam w klasie Klementynę i mam tez koleżankę Bratumiłę- wszyscy mówią na nią Bratka:) Mi dla dziewczynki podoba sie Cecylia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Risika, tak z ciekawości...jak masz na imię??
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o Adolfie tez slyszalam ze niby zabronione.jednak ktos kto tak nazwalby synka to chyba cos nie tak z taka osobą....
Risika-ma bardzo fajne imie.bez obaw nazwalabym tak moje dziecko:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiper odpisalam Ci na 2 for ;)) hehe moze w pojdynke to jeszcze jako tako ale w polaczeniu z drugim fuuuj.
image
Czy za karę, że nie wierzę w duszę, nie mam duszy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy juz Jakuba (imię baaaaaaaaaaaaaardzo popularne) teraz będzie leon lub kajetan :)

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gracjana bardzo mi sie podoba lubie jeszcze Liwia lub Nela wlasnie decydowalam sie miedzy tymi imionami jak wybieraliśmy dla córci
ja mam w klasie uczennice Sławinę bardzo mi sie podoba to imie poza tym fajnie pasuje do tej osoby
mialam znajomych o imieniu Wojmir i Mieszko i ze staropolskich jeszcze Świętosławę- prastare polskie imiona tez moga miec swoj urok:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie no jakby mnie rodzice nazwali Swietoslawa to pirewsze co bym zrobila po ukonczeniu 18 lat to poleciala zmienic imie:D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dlaczego nie jest obrażliwe ani jakies dziwne po prostu jest historyczne, dla mnie brzmi lepiej niż Sonia które rzeczywiście bardziej pasuje mi dla psa ale na temat gustów wiadomo lepiej nie dystkutować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no nie twierdze ze jest obraźliwe tylko po prostu mi sie nie podoba:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi tam też się Świętosława podoba i w ogóle te stare imiona... :)

ale dziecku bym się chyba nie odważyła takiego dać, podobnie jak wymienionego przeze mnie wyżej Gościmira ;)

lepiej chyba jednak trochę bardziej neutralne, nie zawsze dziecko musi mieć taki sam gust jak rodzice ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to ja dopiszę kolegów z klasy mojego męża UWAGA:
Wenecjusz
Tyberiusz
Gracjan

to dopiero ewenementy, kiedyś trafił mi się klient któy miał na imię :DŻON (tak własnie pisany)
Blandyna to też dziwaczne imię. dziękuję Bogu i rodzicom za moje Olciowe imie bo je uwielbiam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a a'propos Adolfa - znajoma opowiadała mi, że słyszała w radio, że podobno w Ameryce jakaś para nazwała dziecko Adolf Hitler i zorientowali się, że coś jest nie tak dopiero, jak im cukiernia odmówiła wykonaniu imiennego tortu na trzecie urodziny.

ale nie chce mi się w to wierzyć... (z drugiej strony jak gdzieś by się to mogło wydarzyć to chyba właśnie tylko w Ameryce ;))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rety..jestem pelna podziwu dla pomyslowosci ludzi...:D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
acha sąsiad z bloku to Winicjusz a kidys gdzięs cos kupowalam i wlasniciel firmy mial na imie Wenancjusz czy cos w tym wlasnie rzymskim stylu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gabriel z meskich bardzo mi sie podoba nie uważam zeby bylo jakieś dziwaczne
poza tym ostatnio byl w You can dance":)
a Maja Pszczólka istnieje naprawde i jest z Gdyni, byla kiedys u Ewy Drzyzgi w Tvn wlasnie przy okazji dziwacznych ale nazwisk
byla też Dolores Miednica:))))to dopiero zestaw
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehehehe :)))))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Risika ja naprawdę jestem coraz bardziej ciekawa Twojego imienia skoro tak piszesz ;-). A też słyszałam w tv o ludziach co dali na imie Jesus albo Judasz. U nas ksiądz by chyba się nie zgodził.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja bym chetnie zdradzila ladne imie risiki ale nie jestem upowazniona:) mi tam sie podoba bardzo:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jesus jest bardzo popularne ale w krajach arabskich:)
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
noo i czyta sie Hesus:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w Hiszpanii też zdaje mi się jest popularne...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja jestem Maja. Jak byłam mała to było dla innych baaaardzo dziwne imię, zresztą do teraz czasem ludzie się dziwią albo myślą,że jestem Maria.

Kiedyś nienawidziłam tego imienia,bo zawsze jak się przedstawiałam to ludzie zaczynali nucić Pszczółkę Maję. Nie lubiłam tego zestawu:/
za to teraz bardzo lubię moje imię i denerwuje mnie czasem jego popularyzacja;)-pełno Maj się rodzi.Ech..już nie będę taka oryginalna:P hih

a my jak będziemy mieli córkę to nazwiemy ją Łucja a syn Igor. Nie wiem czy dziwne czy nie-nam się podobają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie się bardzo podoba Kaja. Myslę nawet, że kolejną córkę tak bym mogła nazwać. :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja miałam na studiach koleżanke Ludmiłę i Leandrę
poznałam kiedyś Unisława
mojego znajomego bratowa ma na imię Koletta
a mój synek Tymoteusz :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja miałam na studiach koleżanke Ludmiłę i Leandrę
poznałam kiedyś Unisława
mojego znajomego bratowa ma na imię Koletta
a mój synek Tymoteusz :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja spotkałam się z Sulisławem, Cyprianem i Ingą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no wlasnie Kaja.....fajowe imie:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a mój siostrzeniec ma na imie Kasjan - i jest jedynym Kasjanem w całej szkole.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My chcemy Antosię albo Mikołaja. Teściu jak usłyszał o Tosi to zaczął krzyczeć, że dziecko chcemy skrzywdzic, ale za godzine przyszedł i powiedział, że juz się przyzwyczaił do tego imienia i może byc :)

a swoja drogą słynna Maja Pszczółka to obecnie pani porucznik AMW, była sąsiadka moich teściów i koleżanka z piaskownicy mojego męża. Swiat jest naprawde mały :)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znajomi dali dziecku na imię Zachariasz !!!!!!!

Biedne te dzieci wszystkie :) dzieciaki w szkole bywają okrutne. Pamiętam jak u mnie przezywano te wszystkie z wymyślnymi imionami. Chocby były najkochańsze, najmilsze, to i tak były zawsze na drugim planie i ciężko im było przebic się w grupie. Ale to może tylko ja chodziłam do takiej szkoły ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie tylko ty :)
dzieci są okrutne - u mnie w klasie w podstawówce Maria miała przechlapane ... Maria to jak do dorosłej kobiety, Marysia jak włażenie w tyłek lub naśmiewanie się, bo brzmi jak do dziecka, a Maryśka to juz niezbyt uprzejmie ... niby piękne imię, ale jak się jest jedyną Maryśką w szkole, to może stanowić dla dziecka problem :)
papilio1@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas jesli bedzie dziewczynka to Olga,synek Albert,Ernest ja na imie mam Justyna i męcze sie "całe życie".....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja córka ma na imię Iga krótko bo długie nazwisko
w rodzinie jest Longina (kiedys miała przechlapane ale teraz juz jest oki)
podoba mi się Dominika, ale imie zajete przez siostre wiec juz nie za bardzo dla mojego dziecka
syn koleżanki to Leon (wołają na niego Leoś :)
a córka koleżanki Lena
znam dziewczynę która 2 lata temu dała na imię swojemu synkowi Ryszard - nie wiem czy sama bym się na to odważyła :)
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieci nie są okrutne- one zachowują się tak jak ich rodzice. Dzieci przenoszą zachowanie rodziców na swoje kontakty. Naśladują ich...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmmm, ciekawa teza .... nie sądze by jaki kolwiek rodzic uczył swojego przedszkolaka, (bądź przedstawiał zachowania) że kolega z okularach czy koleżanka z rudymi wlosami jest idealnym obiektem do kpin, dzieci wpadają na to same ... a jak jeszcze taki mały rudzielec czy okularnik ma na imię Staszek, to już ma przerąbane ...
papilio1@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Honorata, Jagoda, Leokadia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nie przypominam sobie żadnych okrutnych przezwisk z podstawówki

a miałam i kolegę Staszka i koleżankę Balbine i Honoratę

przezwiska bardziej dotyczyły wyglądu niż imion czy nazwisk
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jusia -a czemu sie meczysz ze swoim imieniem???? ja nosze takie samo i bardzo je lubie.i wiele razy juz slyszalam wlasnie ze jest bardzo fajne.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to imie jest ladne.to wasza decyzja.a kto wie moze wam zazdroszcza,i kreca nosami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mamy Milana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czcibór i Jazon (obu panów kiedyś poznałam)
Margerita (tak tak brzmi jak pizza)

a co do złych zachowań dzieci - nie chodzi o to, że rodzice naśmiewają się z okularników, ale naśmiewają się i obgadują w domu inne osoby, dzieci to słyszą i mimowolnie uczą się, że tak można. dziecka nie nauczysz mówiąc do niego co wolno, a czego nie, nauczysz robiąc to co wolno, a nie robiąc tego,czego chcesz dziecku zabronić. Dzieci mało słuchają, dużo naśladują.
Spełnij marzenie chorego dziecka www.trzebamarzyc.org

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie zgadzam sie,ze dzieci zawsze nasladuja rodziców w zlych zachowaniach.dzieci niewiadomo skad..choc czesto od rowiesników z ktorymi przebywają..biorą take zle zachowania.zwyczajnie nasladuja kolegów.jeden cos powie..zacznie sie nasmiewac wiec koledzy go nasladuja.niestety-dzieci same w sobie potrafią niekiedy byc okrutne wobec siebie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A wracając do imion to miałam babcie Leokadie i wiecie jak się to imię kiedyś zdrabniało ? LODZIA...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wracając do rzadko spotykanych imion:
- moja mama oraz moje drugie imię- Sylwana
- mój bratanek to Kosma (Ewwa, najprawdopodobniej to ten sam :) )
- koleżanka z roku- Faryda
- wcześniej na studiach- Irina
- wykładowca na uczelni- Diana
- cała rodzinka kolegi- Korneliusz, Faustyna, Izajasz... (12 dzieci, 12 biblijnych imion)

Fajne są oryginalne imiona, ale lepiej nie przesadzać z nimi :)
A co do imienia Ryszard- do momentu, kiedy nie poznaliśmy świetnego Ryśka, to też nie lubiłam tego imienia.

Często imiona nam się kojarzą z osobami, które je noszą :)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja spotkalam sie jeszcze z Ksymeną,Izaura zawsze sie smialysmy ze mama za duzo telenowel sie naogladala hehe,Ramoną
imageimage
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://w
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
o Ramonie tez slyszalam.isaura wydaje mi sie grubą przesadą...Biedne takie dziecko...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja ma kolegę Teofana (Tofek na niego mówimy), który jest synem Heliodora.
W jakiejś przychodni w Gdańsku mają ranking takich śmiesznostek i tam na pierwszym miejscu jest niejaka Vanessa Jagiełlo - horror po prostu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja pamiętam, że w szkole podstawowej śmialiśmy się tylko z imienia nauczyciela od angielskiego, a miał na imię Donald:D
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a mi sie podoba oliwier :) mialam kolege tobiasza ,a inny kolega ma coreczke marike :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja corka to Kinga ale podobala mi sie Julita ale niestety mezowi nie podobalo sie to imie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kinga i julita raczej nie zaliczaja sie do rzadkich imion:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
JA mam synka Tymoteusza
A moja koleżanka córeczkę Jagnę
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam nadzieję,że za 4 tygodnie dowiem się co będę miała,jeżeli będzie to dziewczynka na imię będzie miała Rima,a jak chłopiec to Olgierd.Już nie mogę się doczekać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Julia i Julian totalnie oklepane. O d dobrych paru lat niestety ;-))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam znajomego Fabiana :)
a także Doriana i Sobiesława,
a mój teść to Eligiusz :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem, czy się nie powtórzę, bardzo dużo tu wpisów, ale imiona z życia wzięte (bo znałam):
Adelina
Sonia
url=http://www.maluchy.pl]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A podoba wam sie Irmina?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi tak:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fajniutka ta Twoja Sarcia.Gratuluję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znam 13 latka , która ma na imię Wawrzyniec.............. :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koledzy mojego męża to Izaak i Samuel- są braćmi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ilość chłopców o danym imieniu w roku 2008:

Jakub - 14.419

Kacper - 10.619

Mateusz - 8.320

Szymon - 7.750

Bartosz - 6.960

Michał - 6.690


Filip - 6.569

Dawid - 5.131

Wiktor - 5.049

Piotr - 5.019

Maciej - 4.304; Patryk - 4.131; Igor - 3.936; Mikołaj - 3.893; Jan - 3.739; Paweł - 3.625; Adam - 3.607; Dominik - 3.526; Kamil - 3.513; Oskar - 3.171
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Adelina mi się baaardzo podoba, ale niestety niku=omu więcej z mojego otoczenia ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
*nikomu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moi przyjaciele beda mieli synka: Tymon, strasznie mi podoba sie.
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jaśmina takie nietypowe i Ariel (dla chłopca) :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja Was wszystkie pobije mój sąsiad nazwał starszego syna Mieszko a drugiego Dąb ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeeezzzzuuu ....:]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niektóre imiona naprawdę szokują ;) A w zestawieniu z nazwiskami bawią do łez :)

Moja mama ma na imię Brygida, jej rodzina mówi do niej Gita (nie wiem skąd to zdrobnienie), a ona tego nienawidzi i dostaje szału :) Moja babcia ma na imię Alfreda - koszmar! :) Druga miała na imię Gertruda - już lepsze niż Alfreda (Fredka?? :) ). Ja mam na imię Monika i strasznie nie lubię tego imienia, do dziś jestem zła na tatę, że się na to imię uparł ;)


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A dosłownie dzisiaj zakochałam się w imieniu Helenka :) Gdybym miała mieć córę, chciałabym dać jej tak na imię :)


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Helenka ladnie,tez mi sie nawet podoba.
A ja tam jestem wdzieczna tacie ze nazwał mnie Justyna i bardzo lubie to imie.
Mialam miec Anita(brrrr)-pomysł mamy,ale kochany tatus poszedl do urzedu i i tak podał swoją opcję:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jeszcze mamą nie jestem, ale w najbliższej rodzinie mam Gerarda, Rozwitę, Gertrudę i Waldemara.

Z dziwnych imion najbardziej w pamięć zapadł mi Pakosław.
To, póki co, moja oficjalna odpowiedź na pytanie jak nazwałabym synka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
scholastyka i longin - znam malzenstwo o takich imionach :) dobrali sie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pakosław? oo raaannnnyyyyy....:]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A może Hubert, Hubuś :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja babcia miała na imIE ROZALIA (Róża) jej brat ALOJZY( mówilismy na niego wujek Alex) i mialam w rodzinie wujka Alfonsa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje imię zbyt do popularnych też nie należy- Lucyna. W szkole podstawowej na kaszubach to jeszcze spotkałam kilka Lucyn. Natomiast w Koszalinie gdzie pomieszkuje od kilku lat to ani jednej. Syszalam tylko komentarze, że ktos tam ma jakąś starą ciotkę o tym imieniu. Nienawidzilam swojego imienia - mówiono jeszcze do mnie Lucyfer, Lusia. Przyzwyczaiłam się jednak i nawet polubilam:))
Moja cała rodzinka to ma rzadsze imiona: siostra Emilia, bracia Sławomir i Witold.
Znam: Wiesławę, Dobrosławę i Dobrosława(rodzeństwo), Kazimierę, Wandę, Laurę, Ninę

Podoba mi sie bardzo imię Helenka i Zosia, lecz niestety narzeczonemu nie za bardzo :(
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mój narzeczony to ALBERT>Jego ojciec był w rejsie gdy A sie urodził i popalał tytoń"Prince Albert"No i wyslał telegram do teściowej,ze ma nazwać syna właśnie Albert.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przypomniało mis ie w dalszej rodzinie mam Kunegundę czyli w skócie Kundzie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żona mojego kuzyna na imię ma Oriana a jej brat to Syriusz. Drugi tez ma jakieś takie "inne" imię ale nie pamiętam:(
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja znam Rolanda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z oryginalnych imion: Seweryn, Gracjan, Leokadia, Sara
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam sąsiadkę Leokadię, bardzo fajna kobitka.
http://vaila.pl/
http://odbiorybudowlane.com.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam znajomą ktorej siostra ma na imie Berenika a ona sama Gracja.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeszcze znam osobe o imieniu Pola.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja znam Amandę, Briana, Dżesikę (tak właśnie okropnie pisaną)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja w podstawówce mialam kolezanke o imieniu Gruzjanna :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie no ludzie mnie zadziwiaja coraz bardziej.skad niektorzy biorą pomysly to niewiem:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez nie wiem skad ludzi inspiracje czerpia :) a moja kolezanka ma siostre o imieniu Delfina :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to jeszcze jakos brzmi ale rodzaj meski bylby DELFIN hehe-to dopiero porazka:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie to ogolnie malo imion dziwi, w Szwecji maja zupelnie inne imiona niz w PL, wiec musialam sie do Amandy Jessiki i innych przyzwyczaic :-) Ale imie jednej mojej uczennicy mi szczegolnie utkwilo i minelo troche czasu zanim sie przyzwyczailam: MELINA ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:] nieźle...tzn Polakom moze sie faktycznie brzydko kojarzyc..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój siostrzeniec ma na imię Mieszko.. na poczatku uważałam że to niezbyt fajne imię, ale po pewnym czasie zmieniłam zdanie. Teraz bard
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zo mi sie podoba. Drugi nazywa sie Mikołaj Melchior.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Imiona dla dziewczynki: Eliana, Ksenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie w rodzinie jedna osoba miała mieć na imię HERMENEGILDA!!
jej mamie podobało się zdrobnienie: HERMUSIA!! tragedia.

dobrze,że stało się inaczej!uf
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie sie bardzo duzo imion podoba:
Max (obojgu nam sie podoba), Marek (mezowi sie podoba), Borys (moje ukochane imie,ale maz sie nie zgadza), Witek (ale Witold juz nie...),Mirek (ale nie Mirosław...),

a dla dziewczynki: Nina, Maja (obojgu nam sie podoba), Kaja(tez obojgu sie podoba), Iza, Gabrysia (mąż się nie zgadza), Ewa, Danielle (śliczne), Hania(maz sie nie zgadza), Jagoda ;)

Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to dorzucam ;P


mój znajomy nazwał swoją córkę Mercedes Stanisława...

zgadnijcie na punkcie jakich aut ma fisia? ;)


A Stanisława - to imię Jego Babci (od Niej wiem jakie mała będzie mieć imiona)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co powiecie na imię Eleonora ?
Tylko jak będzie brzmiało zdrobnienie ? norka ? :) hihihi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja babcia (prawie 90 lat) ma na imię Prakseda. W skrócie Seda, Sedzia. Do tej pory nie lubi swojego imienia.
Gdy chodzę do przychodni czy apteki w sprawie babci to zazwyczaj proszą o przeliterowanie imienia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
imię babcia ma piękne. Moja babcia to włąśnie Eleonora. Nie wiem czy lubiła swoje imię, ale od zawsze mówili do niej Hela :) babcia pochodziłą z Francji i to imię było dosyć egzotyczne w Polsce.
Mnie to imię wydaje się takie dostojne, ale kurcze jak je zdrobnić ?
Przecież nie bede wołac Ela, nie cierpię tego imienia, kojarzy mi się z babką ze skarbówki :) hehehe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje obydwie babcie: Stefania i Marianna -obydwa bardzo lubię
siostrzenica-Lilianka
bratanica-Kornelia

bardzo też lubię imię Lena, jak leżałam z Małym w szpitalu jedna dzidzia miała na imię Mia i nawet mi się spodobało bardzo niespotykane,poza tym jestem zakochana w Bruno i Blance:)swoje imię Aleksandra bardzo mi się podoba ale w takim tylko brzmieniu bo niecierpię być Olą a już w ogóle Olką brrr..:)
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Imię Grzegorz zawsze też lubiłam,poza tym tak ma na imię mój starszy brat.Przyszła mi do głowy jeszcze Monika-takie ponad czasowe. A najgorzej mi się kojarzy imię matki biologicznej mojego syna- Madina....o jezu ile razy po nocach mi się śniło brrrr
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
niechce się chwalić ale wybrałam naj ładniejsz imiona ;MAKSYMILIAN-zdrobniaeMAKSIU; MARCJANNA zdrobniale MARCYSIA I MALWINA która ma 3 lata mówi na siebie NINA;DO zbioru imion moge dołaczyć MARCELINKA CELESTYNKA TYMOTEUSZ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi się jeszcze przypomniało, ze znałam Dobrotę i Gaję
(co dziwniejsze, obie uczyły mnie angielskiego, najpierw jedna, potem druga ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MAMA-Maja
TATA-Mariusz
SYNEK-Marcel
A CÓRECZKA BĘDZIE -Marika
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W klasie miałam koleznakę o imieniu Żaklina, jej brat miał na imię Jordan a siostra Arleta.
Dwie moje ciotki: Balbina i Leokadia
Mama: Grażyna (teraz chyba rzadko spotykane)
A koleżanka mojej siostrzenicy ze szkoły: Sławiena lub Sławina bo nigdy nie mogę zapamietać.

Za to mój synek to po prostu Adaś.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
my zastanawialismy się nad Niną, ale wygrała Patrycja, bo nam do nazwiska pasuje :)
papilio1@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jedna z moich stałych klientek ma na imię Romana :)





my póki co wybraliśmy 2 imiona :)
Wiktoria i Maksymilian :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Romana to piękne imię, choć pewnie mój stosunek do niego wynika z tego, że wiele dla mnie znaczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~Kaś czy nazwisko tej koleżanki z klasy zaczynało się na C...?I nie wiem jak teraz,ale mieszkała w Gdańsku Brzeźnie?
Mama Maji (10 lat),Julianka (8 lat) i Marysi (5 lat)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja mam na imię Daria, jak narazie to znam tylko dwie dziewczyny o takim samym imieniu jak ja. Jedna z nich, to córka znajomych moich rodziców, byli tak oczarowani moim imieniem, że gdy tylko urodziła im się córa, to ściągneli z imieniem dla niej ode mnie ;)
Uwielbiam swoje imię, jest nietypowe i mało spotykane i nigdy z tego powodu nie miałam żadnych problemów, nawet w podstawówce ;) Denerwuje mnie tylko, gdy ktoś napisze Darja, albo np dla Dari, gdzie to błąd...
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Daria w tej chwili to moja faworytka:)

Ja mam na imię Lidia i też mnie wkurza jak ktoś pisze Litka zamiast Lidka. Bardzo lubię swoje imię, bo jest ładne, melodyjne i co ważne rzadko spotykane. Czyli bardzo pasuje do tematu:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lidka też ładne imię, delikatne bardzo i dziewczęce :)
Zapomniałam dodać, że mój brat ma na imię Remigiusz, piękne imię, tylko ludzie mylą zdrobnienia od niego, powinno być Remuś, Remek, a nie Romek czy Remik, hehe. a siostra moja to Kamila, już bardziej znane imię od reszty ;) jak widać rodzice obdarowali całą naszą trójcę pięknymi imionami, a w ramach bonusu dodali jeszcze po drugim, ale już bardziej tradycyjnym :)
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~annamaria
Z tego oc piszesz na pewno chodzi o ta samą osobę :)
A co powiecie na imię Florian? Ostatnio udłąo mi się spotkać dwie osoby o tym imieniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
eee florek to tak dziwbie brzmi, kojarzy mi się z wiejskim dzieciaczkiem taki jancio muzykant :) hihihi
ale okropna jestem nie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja będę miała Zosię lub Stasia czyli
Zofię lub Stanisława, rzadkie ale staropolskie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zosia i Stasiu to w tej chwili bardzo popularne imiona!
Jak miałam praktyki w szkole to w jednej klasie było 3 Stasiów - nieźle co?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez jak bede miala corke to bedzie Zosia, a jesli chlopiec to sie zastanawiamy od zawsze chcialam Kuba
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W mojej bliskiej rodzinie jest małżeństwo, oboje mają inicjały J.J., tak samo wszystkie ich dzieci :/ Do tego córka ma takie samo imię jak matka.
Nie rozumiem nadawania dziecku takiego samego imienia jak ma rodzic; rozumiem ewentualnie nazwanie dziecka imieniem po dziadkach/pradziadkach - ze względów sentymentalnych.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
parma pisala tu o szwedzkim imieniu MELINA,
a mnie smieszy jak widze rejestracje na wozku dzieciecym i tam jest napisane: NOVA- imie jak znalazl dla noworodka prawda???

u mojego meza w rodzinie tez cala czworka(rodzice plus dwoje dzieci) maja imiona rozpoczynajace sie na "M"-celowo tak dzieci nazywali zeby bylo smiesznie-chore to dla mnie jest ale pewnie dlatego ze ich po prostu nie lubie-nie ma to jak szczerosc :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przypomniało mi sie jeszcze jedno imię - zdaje się że było popularne w latach 20 tych - 30 tych. Teraz bardzo rzadko je słyszę: Halina (moja ciocia tak miala na imię)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kuzynki Laura Aldona Honorata wujek Ewaryst
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Halina to bardzo popularne imie kobiece wsrod kobiet z pokolenia naszych mam... Tak mi sie wydaje w kazdym razie-co druga znajoma mojej mamy to wlasnie Halina
A ja Helena zawsze sie wsciekam jak ktos do mnie mowi Halina-podobnie gdy slysze Hela
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja znałam baaardzo przystojnego skrzypka, który miał na imię Oktawiusz. Piekny była jak jasna cholera, a to imie dodawało mu oryginalności. Myślę, że trzeba umiec nosić oryginalne imie. Jak człowiek pęka i wstydzi się przyznać jak ma na imie, to wtedy jest to pożywka dla tych co kręcą bekę ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mojej kuzynki corka ma na imie Celestyna, a jej siostry (czyli drugiej kuzynki) synek Witold
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj Witold mi się mega podoba, niestety mojemu mężowi już nie ;)

zgadzam się z Cytrynką, oryginalne imię trzeba umieć nosić!

a co do imion z pokolenia naszych rodziców, to oprócz rzadkich dziś Haliny i Grażyny jest jeszcze Krystyna - jakoś nie wyobrażam sobie dziś dziewczynki o takim imieniu...

ostatnio też się zastanawiłam, że nie słyszałam o ani jednej małej Agnieszce, a to moje imię było tak super popularne w moim pokoleniu - pewnie dlatego dziś jest rzadkie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze jedno imię mi sie przypomniało - kolezanka z klasy : Olimpia no i nasza pływaczka: Otylia (mam tak na drugie imie ). No i jeszcze dwie Panie, która spotkałam: Samira i Mariama, oraz ich mama Bogdana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mi sie bardzo podoba imie dla chłopca Oliwier ,Marcel a dla dziewczynki Amelia ,Adrianna ,Nadia i Agatka ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a mnie podoba sie Magdalena , obecnie rzadkie imię wśród noworodków :) choc nie wiem jak bedzie za 7miesięcy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A Nam bardzo podobało się imię Agatka :))) i tak daliśmy na imię naszej córeczce :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nioo bardzo rzadkie:DDD
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
szukając imienia dla naszego synka znaleźliśmy gdzieś w necie imię dla dziewczynki: Oralia ..... to okrutne nazwać tak córkę... na szczęście w życiu się tym imieniem nie spotkałam. Z nietypowych imion mam w szkole: Pascala i Mirona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O Bosheeeeeeeeee...........
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja mialam w klasie dziewczyne o imieniu Hiacynta (mowilismy na nia Hiacia) no i znam chlopaka o imieniu Ariel a kumpela ma brata o imieniu Tymoteusz
image[/url]

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aha zapomnialam jeszcze o kumplu, Florian ma na imie
image[/url]

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ojej, niektore dzieci naprawde zostaly skrzywdzone..

ja mialam w klasie Modesta.. nigdy wiecej nie spotkalam sie z takim imieniem

a co do Wacusia... hmmm... :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aha, i jeszcze znałam Esterę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bracia mojej koleżanki to Melchior i Ścibor.................dziś już dorośli faceci i niestety nieszczęśliwi z powodu fanaberii swoich rodziców. W latach 80 takie imiona to po prostu szok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zona mojego sasiada - Jowita
image[/url]

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Estere mam w rodzinie.calkiem normalne imie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
znajomi mojego meza maja dzieci: Żaklina i (o zgrozo)- 3-letnią Fionę!
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a Zdenka (z "Teraz albo nigdy")? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
znam chłopaka o imieniu Sergiusz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój starszy syn ma dość popularne imię....hehehe Jakub, więc drugi dostał imię mniej spotykane Błażej :)

p.s. ja mam na imię Arleta
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fiona?
o rany,bez komentarza:]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
fiona to juz przegiecie
image[/url]

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dla syna proponuje Shrek:P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Luiza lub Eliza tez malo spotykane imiona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziecko znajomej - Ryan
dzieci sąsiadki - chłopiec Kiraj, dziewczynka Mirela
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja nazywam się Arlena i nie znam zadnej innej takiej ;) a teraz szukam imienia na naszego dzidziusia i na na zadno nie moge sie zdecydowac ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To i ja się dopiszę :)

W szkole miałam nauczycielke o imieniu Felicytas i nauczyciela Wacława.
W rodzinie miałam Rozalie.
Znam jedną Cecylie, Kornelie, Arlette, Bernadette. Córka koleżanki ma na imie Gaja - uważam, że to niesamowicie piękne imię i niesamowicie pasuje do tej dziewczynki! :)
Wśród znajomych przewija się też Estera.
Moja przyjaciółka ma na imię Olimpia :)

Aha i jeszcze znam Pamele i jej brata Orlano (miało być Orlando, ale babka się walneła w urzędzie:))
A mój J, naszą córke chce nazwać Felicja :P chociaż średnio mi się to imie podoba ;)
I Donata, też rzadko spotykane.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja znam jedną Arletę :)

Ale z tymi imionami to te, które są teraz popularne kiedyś były rzadkie i za jakiś czas te co teraz są popularne się przejedzą.

Imiona typu amelia julia czy maja stają się niestety tak oklepane jak kiedyś ania czy kasia
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja zna ARETE
a podoba mi się imie IRMINA , REGINA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A RAK URODZI MI SIĘ CÓRECZKA CO NASTĄPI NIEBAWEM TO NAZWE JA OTYLIA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pchelapchela Zdenka to bardzo popularne imię w Czechach/na Słowacji :) i to chyba odpowiednik polskiego Zenka :)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Blanca - ja też mam na imię Arleta;-)
A wydawałoby się,że takie mało spotykane. Bardzo lubię moje imię.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdenka super brzmi ale Zenka już nie tak :)
Ja mam babcie o imieniu Gertruda a dziadka Alfonsa, mój tata mówił ze wszystkie dzieci z niego sie smiały miał przerabane w dzicinstwie. Mnie sie bardzo podoba dla dziewczynki imię Laura a dla chłopca Gracjan jak bede miala kiedyś dziecko to tak nazwe.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MOJA CÓRUNIA NAZYWA SIE BEATRICE ALE TYLKO DLA TEGO ZE URODZIŁA SIĘ WE WŁOSZECH U NAS TO POPROSTU BEATKA W SUMIE TEZ MAŁO POPULARNE W ŚRÓD MAŁYCH DZIEWCZYNEK... A DRUGIE DZIECKO NAZWAŁABYM OKSANA ALBO LIWIA.. POZDRAWIAM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kiedyś do szkoły chodziłam z Fatimą (jej brat Selim), mam koleżanke Mariettę , Ksenie, ciocie Arynę i Donatę, mojego Misia kuzyn polak który mieszka w Meksyku nazwał córki Sasha i Christensona

a najbardziej pojechane imię jakie kiedykolwiek słyszałąm dla chłopca to GWAŁCIBÓR !!! - masakra , przechlapane przez całe zycie taki chłopiec bedzie miał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam fatalne imie.. ;)

a corce ( jak bede miec ) dam Ramona :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój kolega mial kiedys dziewczyne która miała na imie Dzumana :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też znam Fatime i Selima. Moja nauczycielka miała na imie Nawojka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja mama estera
moja babcia ewodia
moja siostra ma na drugie imie kira
a ja jestem sandra :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja znam Hiacyntę, Sergiusza, Faustynę.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi sie bardzo podobają niektóre rzadko spotykane imiona, ale swojego nie cierpię- Iwetta jestem.
Mam jeszcze 2 kuzynki o "innych" imionach: Nina i Żaklina :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja bratanica ma na imię Kalinka
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kuzyn Dorian
sąsiad Gracjan
kuzyn Ziemowit :) wszyscy i tak móiwa na niego Maciek ;)

znam Mirellę, Mariettę, Balbinę, Donatę, Irminę-bardzo ładne imię wg mnie, Lillianę

jak pomyslę jeszcze to trochę mi sie przypomni oryginalnych imion ;)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A kto zna kwiatowe imiona Lilia,Dalia,Kamelia,Malwina,Hortensja :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
znam Malwinę i Hortensję :)

Malwina mi się zresztą podoba, była to opcja dla córci

znam jeszcze Dąbrówkę :) i żona kuzyna to Aldona-też rzadko teraz spotykane
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam dwie koleżanki Malwiny ;) Bardzo miłe i sympatyczne osoby! :)
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja ciocia ma na imię Bianka, a śp Dziadziuś Walenty . Jak człowiek się rozejrzy w swoim najbliższym środowisku to może sobie uświadomić jak dziwne imiona może napotkać na co dzień, tylko nie zwraca na ten fakt uwagi bo jest przyzwyczajony a dalsze otoczenie nie :) Tak jest z imieniem mojego Najukochańszego Synka *
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ehhh...i mam jeszcze koleżankę, któ¶a ma na imię Sonia :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie przebrnęłam przez cały wątek, ale Julków teraz to na pęczki sie rodzi :)
Moja córcia to Matylda, a jak będzie synek to będzie JONASZ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Malwina to zupelnie normalne czesto spotykane imie.Tak samo jak np Jagoda.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja starsza córka ma na imię ANIELA a młodsza LENA.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja coreczka ma na imie Laura jak dla mnie to malo spotykane imie;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moj maz ma kuzynostwo Tomir i Tolimira ,a jej dziecko ma Estera.
Mamy tez kolege Dacjna.
image.
[url=http://www.suwaczek.pl/][img]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tomir i Tolimira?
no coment:)

Laura-cudne.wybieralam pomiedzy Laurą a Sarą:)

Znam 20 letnią Marikę.nawet fajnie brzmi.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
lola poczytaj co oznacza imię Jonasz w biblii: W mowie potocznej oznacza człowieka, który przynosi kłopoty innym, sam wychodząc z nich bez szwanku.
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja mam sąsiadów którzy mają bliźniaki Armando i Diego, porażka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
justi30 a my z mezem tez zastanawialismy sie nad Sara ;)
Ale dalismy Laura ale mysle ze jak bedziemy miec druga dziewczynke to bedzie Sara;)

A CO DO WATKU TO ZNAM CHLOPAKA O IMIENI FABIANO


image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ja dołożę Elfrydę i Eljota:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Malwina to nie jest kwiatowe imię . . . jest taki kwiat jak malwa ale nie Malwina. . .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja znam Pandore :P teho chyba nie było jeszcze.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieci mojego szwagra to: Melisa, Sonia, Liwia, Bastian, Manuel i Larysa
a moja kolężanka z pracy ma na imię Ramona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja mama to Filomena. Znam również Krzysztofię i Medarda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Inessa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czarna- a moja druga corka jesli ja kiedys bede miala bedzie wlasnie Laura:D
Chyba ze do tego czasu wymysle cos innego.podoba mi sie jeszcze Tatiana:)

a wracajac do tematu wątku.....ostatnio poznalam 3 letnią Telimenę:P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam koleżankę Hiacyntę. Pierwsze wrażenie dziwne, ale szybko się przyzwyczaiłam. Nie mam pamięci do imion, ale ją zapamiętałam od razu :)

Strasznie nie podoba mi się jak rodzice dają dzieciom imiona typu Jessica albo Brajan, a po angielsku potrafią tylko "ok" - żenada!

Ja mam niby dość popularne imię - Daria. Nie jest ono rzadkie. Ale w szkole byłam tylko jedna. I chociaż imię jest zwyczajne wtedy wolałam nazywać się np. Małgosia.
Trzeba pamiętać, że to co nam wydaje się fajne, dla dziecka wcale fajne nie musi być. Z jednej strony rzadkie imię jest mieć dobrze, bo można poczuć się wyjątkowo i oryginalnie, ale z drugiej strony musimy pamiętać, że dzieci mają silną potrzebę dostosowywania się do środowiska w jakim przebywają, a rzadkie imię może mu w tym przeszkodzić, może nie czuć się "swojskie".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córeczka ma na imię Lidia - i generalnie wszystkich, którzy pytają jak dziecko ma na imię to troszkę przytyka - bo nie jest Ania, Madzią czy Amelką (bez urazy dla tych imion) :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córka ma na imię ANIELA ...często ludzie mylą z AMELIĄ :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja ostatnio poznałam małego Arseniusza. Pierwszy raz słyszałam takie imię. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tamara ,Ludmiła ,Areta, Regina
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to ja się dołącze do wątku
dziadek-Fabian
kuzyn- Winicjusz (skrót Winiek)
ciocia-Leokadia (skrót Lodzia:)
ciocia-Janina (skrót Jasia, Janka)
babcia-Daniela (mówią na nią Danka, Danuta)
a ja mam Monika- teraz mało popularne wśród noworodków ale kiedyś był szał na te imię, miałam 4 Moniki w klasie. Teraz mój brat rodzony ma dziewczynę Monikę, brat mojego narzeczonego też ma Monikę, dwóch kuzynów wzięło sobie za zony Moniki:) tak więc to imię mnie przytłacza:)
A mi się ardzo podoba imię dla dziewczynki Kornelia, Jaśmina, Jasmina (wbrew pozorom są to dwa imiona), Iga, Inga.
Dla chłopca Franciszek, Patrycjusz i Natan

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miałam sąsiadkę PENELOPĘ
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam kolegę, który nazywa sie Dagmar :)
Przy sprawdzaniu obecnosci na zajeciach 3/4 osob czyta Dagmara, a reszta czyta Dagmar i sie dziwią ;)
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam na imie Jola i nie znosze tego imienia :/
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi bardzo podoba się imię Manuela i Zenobia ale o tym drugim mąż nie chce nawet słyszeć (gdybyśmy mieli tak nazwać córkę)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mar-chew - my mamy Gabrysia :) też się wszyscy dziwili ;) tzn. że ładne imię ale zapomniane :) od razu wszystkim kojarzy się z Aniołem/Archaniołem ;) (właśnie dlatego wybrałam to imię)

moje pierwsze słowa do Młodego brzmiały "witaj Aniołku" :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
naszych bylych sasiadow dzieci: Armand, Gedymin, Noemi, Amelia i Rozalia.
W klasie mialam Radosławę (w skrocie Radka), ktora miala siostrę Dobrosławę.
Kolega dal Sara...dziwne o tyle,ze ma ogrodnicze nazwisko...
Znajomych dzieci: Dorian, Arkadia, Natanel
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja znam Delfinę i Olimpię. Moja ciocia to Romka, babcia Seweryna wołamy Sawerka. Dzieci znajomych : Julian, Alex, Nataniel, Pascal, Maurycy, Amanda, Iwo, Honorata, Lilianna, Gracjana, Beniamin
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój syn ma na imię Gabriel - jeszcze można to uznać za oryginalne ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szminka - póki co ;) oby tak zostało ;) (żeby nie było np. 5 Gabrysiów w klasie)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja znam dziewczyny o imieniu Alma,Salima i Stella.
Na początku brzmiały dziwnie dla mnie,ale teraz się przyzwyczaiłam i nawet zaczęły mi się podobać. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam na imię Gabriela i jeszcze z 10 lat temu moglam się zakładać , że tylko ja się tak nazywam bo bylo mało gabrysi , moj brat julian i mi sie bardzo podoba , drugi tradycyjnie bo tomek , co do niespotykanych to
Gizela
Sieciech ( po mojemu ratunku)
image
Tanie Srebro : Sopot MICKIEWICZA 25A czynne w pon.8-18, w tygodniu 7-16 w sob. 7-13
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Juz chyba nikt nie daje tego imienia ale Jola to też orginalne i mało spotykane. Znam też Konrada, Celestyne, Eliana , Marcela, Amande, Aleksa , Natana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a mój 6-cio miesięczny syncio nazywa się Bernard
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chlopiec- Medard (Medziu zdrobnenie?)
Dziewczynka- Ojcumiła (naprawdę poznałam :) )
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a Mój Mąż zakochał się w imieniu Maura - mi też się to imię baaardzo podoba, ale nie chcę tak nazwać Córeczki, bo mi z nazwiskiem nie współgra...
mam nadzieję, że Małżon nie zrobi mi psikusa i w urzędzie nie zmieni naszych wspólnych ustaleń ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej...
ja mam synka Fabianka, a w przyszlosci corcie o imieniu LEAL czyt. LIL :D

A jak beda chlopak to ( dylemat): Aleksander, Maksim, Samuel :)

Sama jestem Aleksandra
A maz moj Sebastian - twierdzi ze ma imie dla kota :)
Nie znam kota Sebastiana
:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy kota Maćka, ale Sebastiana też nie znam :)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koleżanki z podstawówki to Amanda a jej mama Domicela :-)


A syn mojej znajomej Dastin:/

Oryginalne imię dla chłopca to też np Marcel, Sergiusz,Tyberiusz, Makary, Zachary tłucze gary:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aldona, Tobiasz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi się nie podobają wymyślne imiona ja mam Marcela dlatego że nie znałam nikogo o tym imieniu i nie kojarzyło mi się w żaden sposób ,a teraz będzie Julia Weronika ale to po mojej Mamie a jeśli by się okazało że to będzie jednak chłopak to nie wiem jak bym mu dała na imię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na placu zabaw ostatnio byla Domicelka:)
http://vaila.pl/
http://odbiorybudowlane.com.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a u mnie na placu był Modest :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też właśnie oczekuje synka Marcela:)
A najśmieszniejsze ze jak miała byc dziewczynka to maja lub julia...a to obecnie najbardziej popularne damskie imiona:p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja mama ma na imię Liliana na początku mi się nie podobało a teraz jest ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem czy już było ale ja znam jednego Cypriana :) fajne imię podoba mi się ale raczej synkowi nie dałabym takiego. Mnie się bardzo podobał Ignaś ale rodzice stwierdzili, że to staroświeckie imię, więc po konsultacji z mężem został Oskarek :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi sie bardziej podoba Ignaś
u mnie w rodzinie prawie nikomu nie podobało sie Antosia ale i tak ma na imie moją córeczka
moja znajomą na synka Natana fe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mamy córkę Nelę, normalne ale jednak rzadko spotykane ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasza córeczka będzie miała na imię Michalinka. Bardzo nam się to imię podoba:)
[url:]http://lilypie.com/">
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ignaś mi się bardzo podoba, ale do męża "nie przemawia " :/
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja mam na imie Daria.Pamietam jak bylam mala, w bloku gdzie mieszkalam bylo 6 Anek i ja Daria.Nigdy mi to nie przeszkadzalo,zawsze lubilam swoje imie.Moja coreczka to Hania,tez bardzo mi sie podoba.
Brat ma Michalinke ,tez slicznie ,widze ze bardzo popularne.Jakbym miala druga coreczke to Zosia albo Helena.Dla chlopca zadne imie tak naprawde mi sie nie podoba wiec mam nadz ze bedzie jednak dziewczynka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja osobiscie znam Tristana, Dobiesława (wszyscy mówią do niego Dobek) i Walentynę (Wala). Dzieci jeszcze nie mam ale jak juz bede miała to nazwe synka Tomek a córkę Eliza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jeszcze znajomej córka dała swoim dzieciom na imię Nathaniel i Nel. Ta Nel to nawet ładnie brzmi... :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A moja kuzynka dala Jonasz i Filip jak dla mnie beznadzieja no ale kazdy ma inny gust.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi sie też zawsze podobało Hania :) Może Darie mają słabość do Hań. Ale w końcu daliśmy córeczce na imie Madzia (jakoś tak wyszło). Zawsze też byłam jedna jedyna. W podstawówce byłam jedną jedyną Darią na całą szkołę. W pracy też nie ma innej Darii :)))) To jest akurat fajne, ale kiedyś wolalam mieć "zwyczajne" imię, wolałam być jedną z tysiąca Kaś, Małgoś albo Ań.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ostatnio poznałam dziewczynę, której synek ma na imię Tymoteusz i bardzo mi się to imię spodobało :))) Ale gdyby był synek nazwalibyśmy go Adaś, taki był plan :)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ostatnio jak byłyśmy w przychodni to był malutki chłopczyk o imieniu ROMAN!!!!!!!!!!!!!!!!
pani pielęgniarka mówi (cyt)" Proszę Romana na szczepienie"
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miałam stałą klientkę(przesympatyczną, ok 30lat) - Romanę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córeczka ma na imię Inga :) Nam się baardzo spodobało: Ingusia, Ingula, Ingulka itp. itd. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My chcemy dać synkowi na imię Wawrzyniec i wszyscy czepiają się że to źle bo żadkie bo wszyscy będą się śmiali itd.A mnie się podoba :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jakie są zdrobnienia od Wawrzyńca? :P bo jakoś nic mi nie przychodzi do głowy :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znam jednego Wawrzyńca :) bardzo porządny człowiek :) chociaż na swój sposób zwariowany heh
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słyszałam kiedyś o jednym Wawrzyńcu, mówili na niego Wawrzek ;)

W sumie fajnie :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja mam synusia Marcelika:) tez znam Wawrzyńca, ale jednego jedynego
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja znam braci o imionach Sławosz i Bogusz -kazdy zapamietuje ich imiona juz przy pierwszym spotkaniu.Nawet ja zapamietalam, a z tym u mnie trudno ;D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do AnnA101- moj synek ma na imie Natus (Natan). A Antosia fe- miło?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Marcel mi sie jakoś kojarzy z marcepanem, aż sie słodko robi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdzieś ktoś pisał o Natanie ... mnie się kojarzy jedynie z serem żółtym, ale może to tylko skoźlenie zawodowe :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zdrobnienia do imienia Wawrzyniec: Waw, Wejw, Wawa, Wawrz, Wawek, Wawrek, Wawrzyn, Wrzonko, Wawrzon, Wawrzek, Wawrzuś, Wawrzyś,, Wawrzynko, Wawrzynek :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kuzynki córka ma na imię Liwia a koleżanki córka Tamara u mnie jest Kacper i Amelka :)
.Kacprów jest dość dużo i Amelek powoli też .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znajomi nazwali córkę Ilza. Dziwne imię... Nie wiem, czy mi się podoba, czy nie, ale na bank nie będzie w klasie drugiej takiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Daria- masz racje z tym marcepanem...jak niuniuś śpi albo się usmiecha tak słodko to tez mi się zdarzy powiedziec o nim "marcepanik":)))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze mi sie jedno imie przypomnialo.Oreka, moja kolezanka tak dala na imie corce,stwierdzila ze nikt tak nie bedzie mial na imie bo sama je wymyslila.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój mały ma na imię Marcel i wołam czasami do niego marcepan,marcepanek a ktoś napisał imię Natan, mojej koleżanki syn ma tak na imię to jest biblijne imię a co sądzicie o imieniu Aleks zastanawiam się czy drugiemu synowi nie dać tak na imię ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ehh wiola przeczytałam Twojego posta o marcepanku i myslałam ze ja to napisałam:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja znam Mirę, imie normalne, ale faktycznie nie spotykane często

Blandyna :) to juz rzecz gustu

Nasza Mloda ma na imie Nel (częsciej mówimy Nela, Nelka, Nelcia) :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy wielki problem z dogadaniem się co do imienia. mąż ma kompletnie inne typy niż ja. zaczynamy razem dochodzić do porozumienia i chyba będzie Kajetan (Kajtek) :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja mam Halinę Gabrielę i mimo tego że koleżanki były baaardzo zdziwione zestawem;) to teraz nie wyobrażają sobie żeby mogła nazywać się inaczej;)
ostatnio jedna z forumek zrobiła jej zdjęcie dla mamy bo jej mama to halina i pediatra też halina i od 12 lat żadnej haliny nie miały w przychodni...więc jakoś myślę że haliny drugiej w klasie nie będzie....chociaż wkurza mnie jak niektórzy przekręcają jej imię na HELENA wrrrrrrr rozważałam też klarę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mąż ma w pracy Kruellę :)
pierwszy raz spotkałam się z takim imieniem..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kruelle? jej rodzice sa chyba fanami 101 dalmatyńczyków:D
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi sie podoba Izaak lub Tymek :) ahh
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
W Wawie w czerwcu 2008 roku jednej dziewczynce dali na imię Jarzyna
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
LURA,GRACJAN,VANESSA,ERVIN
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jak dziecko ładne, to nietypowe imie dodaje mu uroku, jak brzydkie - to na odwrót. Swoją drogą, tu jest strona z najdziwniejszymi polskimi imionami, Krzesimir, Gizela i tak dalej, hahaha: http://nietypoweimiona.blogspot.com/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Często te "dziwne" imiona są brane z dawnych lat. Dla mnie imię Gizela wcale nie jest dziwne.. rzadkie, owszem:)

Mój synek na ma imię Tobiasz, ja sama nosze imię Marlena - oby dwa niezbyt często spotykane. W rodzinie mam Rozalkę, Nataniela, Łucję a wśród znajomych Domosława, Beniamina, Izydę, Euralię ....
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam na Imie Grażyna, rzadko spotykane imie dla rowiesniczek.
Do niedawna jescze rodzicom wypominalam.
Chcialam zawszemiec na imie Ania, Agnieszka, Ola, Kasia itd..
Moj synek ma na imie Konrad, a coreczka bedzie miec na imie Ola:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasz synek ma na imię Czesław a córka Liliana.
Nie spotkaliśmy jeszcze żadnego małego Cześka ! :)
Najsłodsze Pozdrowienia
Pracownia Tortów Róg Wojskiego
http://www.rogwojskiego.pl
http://www.facebook.com/rogwojskiego
tel 58 302 50 18
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Moj maz chcial dac naszemu Konradkowi Czeslaw na imie:) ale ja uparlam sie przy imieniu Konrad, po moim dziadku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak jak ktos napisał wazne zeby nie osmieszaly dziecka! ale niektorzy rodzice to juz takie wymyslaja,ze buty spadaja jakis gerwazy, teofil,alfons itp.
moja kuzynka ma synka doriana i laure
a druga ariana i oliwię

a kolezanka maa na imie otylia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mój synek ma na imie Ignacy :) coreczka Marcelina (to już często spotykane)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sama mam rzadkie imię Ilona (nie jest nietypowe ale mało kobiet je ,,nosi"), synek ma na imię Witold - czyli też rzadkie choć nie nietypowe:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miałam koleżankę w średniej szkole właśnie Ilone. Moja córka ma typowe Agata. Natomiast znajomi dali córce Ida.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój syn ma na imię Julian ale to teraz coraz popularniejsze imię, nawet u mnie w klatce mieszka mały Julek :) myślałam, że daje rzadkie imię ale chyba się pomyliłam :) chociaż mi to wsio ryba czy rzadkie czy popularne ważne że się nam podoba :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przypomnialo mi sie ze mojej znajomej babcia miala na
imie Hermenegilda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fontanna :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Liwiana
ervin - fajne imię :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a u nas córa to Anastazja ( nastusia) i Tymoteusz ( tymek)
nietypowe, ale nam się podobają :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Inga mi sie podoba, Ingeborga też albo Inez....

Tak swojsko to Antoś, Tosia i Anastazja.

koleżanka ma Tymona, chodziłam do podstawówki z Boguszem a moja córka zna Kryśkę:) i Inez, Oktawiana, Olafa.

znałam kiedyś Ksymenę-Ksenia mówiliśmy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasz synek ma na imię Anatol, zdrobniale Tolek, Tolo. Mówimy tez do niego Toluś, a panie w żłobku stworzyły swoje zdrobnienie czyli Tolik, które bardzo mi się podoba :)

Córeczka będzie miała na imię Jagoda.
[url=http://www.suwaczki.com/]image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja mam Kostka - Konstantego :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja mam Klare :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mi sie podoba Olena, Pola i z nazwiskiem ladnie by sie zgralo:))) U mnie mam Ernesta i Oliwiera i pasuja do nazwiska:) a slyszalam jeszcze imie Orest..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My damy na imię Aurelia - Aurelka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Konstancja , Anastazja, Milla
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Biorezonans opinie (6 odpowiedzi)

Witam mam pytanie czy któraś z was korzystała kiedykolwiek z biorezonansu ?? Chciała bym go...

dr Włodzimierz Sieg-opinie prowadzenie ciąży (20 odpowiedzi)

Jak w temacie proszę o opinie o tym lekarzu, zmieniam ginekologa w połowie ciąży i jestem...

Ośrodek leczenia alkoholizmu (9 odpowiedzi)

Zan ktoś dobry ,sprawdzony ośrodek leczenia alkoholizmu? Mam ogromny problem w rodzinie i...

do góry