Widok

Rzeźba gwałcącego żołnierza usunięta po kilku godzinach

Opinie do artykułu: Rzeźba gwałcącego żołnierza usunięta po kilku godzinach.

Rzeźba żołnierza gwałcącego kobietę tylko przez kilka nocnych godzin stała przy al. Zwycięstwa w Gdańsku. Ustawił ją student gdańskiej ASP. Policja i miejskie służby zareagowały natychmiast - w niedzielę rano rzeźbę usunięto.Naturalnych rozmiarów mężczyzna. Żołnierz, bo jest ubrany w mundur, a na głowie ma hełm, na którym widnieje gwiazda. Nie jest sam. Pół-leży, pół-klęczy między rozpostartymi nogami kobiety. Jedną ręką chwyta ją za włosy. W drugiej trzyma pistolet, który włożył jej do ust. ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Real

Jeśli ta rzeźba się zachowała należy ją przekazać Ukrainie. Tam takie "obrazki" są w/g kacapa normalne.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziś ta rzeźba nabiera zupełnie innego wyrazu

Ja proponuje zamiast tego czołgu właśnie te rzeźbę z powrotem tam postawić.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma żartów

jak jest taka poważna sprawa to nie ma że boli. Władza działa na ten tychmiast, po ciemku, wszystkie służby w gotowości w niedzielę w nocy stanęły na wysokości zadania i spełniły pokładane w nich nadzieje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Oczywiście, że byłaby Polska!

Zostałaby wyzwolona przez zachodnich aliantów, bez takich ekscesów jakich dopuścili się sowieci. I jestem przekonany, że powrót do jako takiej normalności po wojnie byłby zdecydowanie szybszy i prawd. mógłby wyglądać tak jak to było w RFN. Całe to krwawe "wyzwolenie", o którym piszesz to nie była żadna łaska sowietów wobec Polski! To był bezwzględny wyścig o wpływy w powojennej Europie. I w oczywisty sposób kraje, które miały to wyjątkowe "szczęście" zostać "wyzwolonymi" przez sowieciarzy zapłaciły za to zniszczeniem i kilkoma dekadami nędzy i zacofania pod sowieckim butem, przez co do teraz nie są równorzędnymi partnerami dla tych wyzwolonych przez amerykanów. Zatem oceniając zupełnie na chłodno: nie ma za co być wdzięcznym za tę niedźwiedzią przysługę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Po taj zaplanowanej prezentacji moje wnuki zaczęli czytać historię II frontu II WS a

dla mnie artysta to gość z klejnotami, przypomniał światu czwartą zmianę konną drugiego frontu armii bolszewickiej. Po takich wydarzeniach narodzili się Batmani XXI wieku.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

smutne

po drugiej stronie stali już amerykanie, niestety nie zdążyli, taki układ
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Braterstwo broni

tak było! przynajmniej z pierwszą linia frontu, za nimi wchodziło NKWD i żołnierz dostawał kulkę. Pomniki są ważne bo przypominają o wszystkim
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przeciez do byla sztuka !
Jak mozna ?!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ignoranci

Rosjanie częście w Polsce gineli od niemieckich kul niz gwałcili.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

najpierw pomysk....

.... potem napisz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pozdrawiam artyste!!!!

wyrazy szacunku !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak

tak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kujawiak

oczywiście,że armia czerwona była mniejszym złem niż hitlerowska.może pogadajmy sobie jacy rycerscy byliśmy my. pochdzę ze wsi na kujawach , gdzie przed wojną mieszkało 50% polaków i 50%niemców . po2 wojnie św. zabiliśmy wszystkich.byli to prości rolnicy.. zabijali niemców ci co w czasie wojny donosili na polaków nie wiem czy wiecie że w więzieniu w potulicach niedaleko bydgoszczy zabiliśmy więcej niemców niż oni nas. dzisiaj duma nas rozpiera jacy męscy byliśmy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

"wyzwoliciele"

Może pamięta ktoś dlaczego w lipcu 1945 roku został ostrzelany Gdańsk?...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

...Generalnie zgadzam sie z twoja opinia-zwlaszcza w obszarze "bezmyslnego spoleczenstwa"...

...sek jednak w tym , ze wszyscy juz wyszli.....Jeden tylko sie wrocil,gdyz zapomnial dac koniowi w morde.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gorsze koszmarki stoja na ulicach

Co to za przestepstwo, przynajmniej jakis dobrze wyrzezbiony symbol wojny, przerazajacy zreszta, w areszcie powinni sie znalezc ci wszyscy pseudoartysci od akcji obierania ziemniakow, czy tez za to ze stawiaja koszmarki na ulicach miast, robiac ludziom wode z mozgu. Nie wiem czy mam ochote ogladac zolnierza gwalcacego kobiete, ale tym bardziej nie mam patrzec na brzydote niektorych "dziel sztuki", ktora zawsze kojarzyla mi sie z pieknem i estetyzmem, co niestety nie mozna powiedziec o wiekszosci wspolczesnych artystow. Ale zgadzam sie z kims, ktory powiedzial, ze wreszcie jakis artysta sprowokowal troche to bezmyslne spoleczenstwo. To lubie!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

...Autor powinien wiedziec , ze DOBRZY OKUPANCI NIE ISTNIEJA....

....Jedyna intencja , jaka im przyswieca jest zniewolenie i calkowite podporzadkowanie sobie podbitych(...ja....ja.....oraz w nastepnej kolejnosci da....)narodow...Najlepsza -wyprobowana od wiekow metoda jest dekapitacja(usmiercenie krola i jego poplecznikow,likwidacja sfer rzadowych,wytrzebienie elit,oraz unicestwienie tzw.gniazd reakcji)....Niestety ,takich operacji nie da sie przeprowadzic bez ludobojstwa...i z tym zjawiskiem mielismy do czynienia w przypadku obu naszych okupantow....Oczywiscie mozna sie spierac o to kto wiecej i o ile.....ale to w niczym nie zmieni postaci rzeczy.....TEJ RZECZY.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

...Nic podobnego....

...Haslo "rzezba grupowa"wywoluje jedynie skojarzenia z "ogonkiem" czerwonoarmistow ,czekajacych na swoja kolejnosc do tych najmlodszych i najladniejszych.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

errata:Czerwoni chcieli lepszego swiata wylacznie dla siebie....

...Co jest marna pociecha zarowno dla slabych, jak i tych , ktorzy "wytezaja piers cherlawa".....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry