Widok

SPOTKANIE w sprawie budowy dróg

Bojano Koleczkowo Kielno Dobrzewino Temat dostępny też na forum:
Szanowni Państwo,
spełniając przedwyborczą obietnicę zapraszam na spotkanie w sprawie budowy dróg alternatywną i tańszą technologią od tradycyjnej.
Na spotkanie przyjadą przedstawiciele firmy Wapeco, dokonają prezentacji, odpowiedzą na Państwa pytania oraz nieodpłatnie pobiorą próbki z wybranych dróg celem przygotowania promocyjnej i atrakcyjnej cenowo oferty.
Spotkanie odbędzie się w dniu 27.11.2014 (czwartek) o godzinie 10.00 w Bibliotece w Szemudzie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
fajnie ze takie spotkanie będzie ale godzina 10 rano nie najlepsza
Czy nie mogłoby być po 17 ?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mogłoby, ale pan wójt nie wyraził zgody.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Brawo pani Małgosiu.Trzymam kciuki.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
co to znaczy "nie wyraził zgody" - gmina to nie jest prywatny folwark wójta
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 1
"nie wyraził zgody" znaczy, że wybory sie skończyły i żeby było jasne kto tu w gminie rządzi
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dlaczego założyła Pani wątek informacyjny tylko w Bojanie i Koleczkowie? Przecież nowa technologia ma mieć zastosowanie w całej gminie, więc każdy mieszkaniec powinien mieć możliwość zapoznania się z nią.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlaczego spotkanie w Gminie.Szkoła W Bojanie nie może być?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Do Ayla
Popełniłam błąd zakładając wątek i nie dodałam wszystkich miejscowości. Dodanie kolejnych wątków nie było możliwe ponieważ portal odrzucił kolejny wpis jako wątek już istniejący. Dzisiaj telefonicznie poprosiłam administratora o dołączenie kolejnych miejscowości i obecnie wyświetla się we wszystkich dostępnych miejscowościach naszej gminy to jest w Bojanie, Koleczkowie, Kielnie, Dobrzewinie i Szemudzie. Przepraszam też osobę, która w Koleczkowie dodała wpis, a został on usunięty. Admin nie miał innej możliwości.

do Jyryz
Poprosiłam pana wójta o salę na prezentację popołudniową, ponieważ uważam, że skoro mieszkańcy współfinansują to mają też prawo współdecydować. Ale pan wójt stwierdził, że najpierw musi zobaczyć czy gmina zechce z tej technologii korzystać, a jeśli tak to potem będzie można prezentować mieszkańcom. Nie dostałam więc żadnej sali na późniejsze godziny. Jeżeli ktoś z Państwa dysponuje taką salą lub może takie udostępnienie uzgodnić w szkole to ja poproszę przedstawicieli Wapeco o drugą prezentację. Ja nie mam możliwości załatwienia tego osobiście ponieważ pracuję.
Miejsce i godzinę wyznaczył pan wójt, więc proszę nie mieć do mnie o to żalu. Ja doskonale wiem, że Państwo pracujecie i taka godzina nie jest dla Was komfortowa.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale gdzie Pani pracuje ? Jest Pani handlowcem w tym Wapeco ? Czy ma Pani prowizje otrzymać ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 12
Szanowny Panie,
gdzie i w jakim charakterze pracuję to należało sobie poczytać w innym wątku. Firmę Wapeco może Pan sobie znaleźć w internecie.

Co do prowizji... Pewnie Panu będzie ciężko to zrozumieć, ale są na świecie ludzie, którzy w przeciwieństwie do Pana potrafią coś zrobić dla innych bezinteresownie.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dlaczego zaraz macie podejrzenia. Kobieta działa i wchodziłem na link który podała. Należy sie zapoznać z propozycja zanim się coś napisze. W ten sposób myśląc nie powinno sie puścić małżonka lub małżonki do sklepu bo pozna kogoś i się puści. Myślę że MK dobrze robi że spełnia przedwyborcze obietnice bo wybory mogą być szybciej niż wam sie wydaje. Chwała takim ludziom którym się jeszcze cos chce.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczywiście warto zapoznać się z ofertą tej firmy, aczkolwiek obawiam się, że tańsza technologia będzie mniej trwała.

PKW też obrała tańszy system.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8
Mogę udostepnić salę Restauracji NESTOR w Bojanie bezpłatnie.
W terminie do uzgodnienia.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewentualny termin to tylko jutro po południu. Potwierdzę jutro rano, tylko czy znajdą się chętni, czy dotrze do nich info?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę Państwa,
sytuacja się wyjaśniła. Jutro nie damy już rady zrobić drugiej prezentacji. Postaram się jednak ją zorganizować w późniejszym terminie, o którym też odpowiednio wcześniej poinformuję. Właściciel Restauracji Nestor podtrzymuje swoją propozycję.

Pozdrawiam i tych, którzy mogą zapraszam na jutro na godź 10.00 do Biblioteki w Szemudzie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
O jakiej drodze państwo piszą .....Bo przeczytałam cały tekst i nie wiem......
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mowa jest o innej, tańszej technologii, którą można wykorzystać na prawie wszystkie nieutwardzone drogi.
Na razie nie mówimy o konkretnej drodze, chcemy zobaczyć czy można to zastosować u nas w gminie i jakie oszczędności pozwoli nam to uzyskać bez utraty jakości.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ile kosztuje ta technoligia tansza za m2 drogi? bo wiemy ile kosztuje asfalt i ile jumbo... i to jest kryterium.. jak dla mnie takie położenie drogi jak do kościoła wystarczy na cała wieś, a z tego co wiem jest najtańsze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po to właśnie jest spotkanie:) Żeby się wszystkiego dowiedzieć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nic Mk nie ugrasz. Dla zasady Cię zablokują.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tu nie chodzi o żadną grę, tylko o świadomość komitetów zakładanych przez mieszkańców na współfinansowanie budowy drogi lokalnej. W komitetach to mieszkańcy będą wybierali nawierzchnię... i oni będą oglądali każdą złotówkę.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam pytanie do pani MK czy odbyło się dzisiejsze spotkanie w sprawie dróg w gminie i czy będą jakieś info na forum.Dziękuję.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, spotkanie się odbyło. Obecny był pan wójt, jego 5 radnych w tym dwoje z Bojana, a oprócz mnie było 2 mieszkańców.
Pan wójt wyraził chęć wykonania odcinka pilotażowego. Czekamy na wstępną ofertę cenową.
Zorganizuję jeszcze jedno spotkanie w Bojanie, jak przedstawiciele będą w okolicy, wówczas ma też przyjechać technolog na pobranie próbek.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak można robić zebranie o godz. 10 rano Panie Wójcie? Widzę frekwencja dopisała, przyszło, aż dwóch mieszkańców. Brawo.
Poprawił Pan sobie samopoczucie, przecież zrobiłem zebranie, tylko mieszkańcy nie dopisali.
Trzeba mieć trochę zdrowego rozsądku. Pomimo, że na Pana Głosowałam uważam, Pana posunięcie za false start na samym początku kadencji.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5
to chyba nie pan wójt był pomysłodawcą i organizatorem tego spotkania on tylko udostępnił miejsce i dostępną godzinę, może następnym razem należało by trochę pomyśleć a nie na szybkiego zaraz po wyborach organizować spotkanie o bezsensownej godzinie tylko poto aby się zapisać w pamięci mieszkańców - nie wybraliście mnie a ja działam taka jestem szybka !!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 11
gdybys płazie czytał całość to dowiedziałbyś się że to w gestii wójta było ustalenie godziny i na inną nie chciał się zgodzić. A przypisywanie nieczystych intencji ..... no cóż to takie polskie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6
Żeby zrobić spotkanie w Bibliotece trzeba mieć zgodę Wójta? Nie bądźcie śmieszni. Wójt ma inne sprawy na głowie i kalendarz zapełniony po brzegi. Trzeba było zrobić spotkanie wieczorem bez wójta albo dostosować spotkanie pod jego wolny termin.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 10
Panie "frog", proszę sobie wyobrazić, że pomyślałam. Termin spotkania był wstępnie ustalony jeszcze przed wyborami, w czasie zaproponowanym przez wójta, zgodnie z jego kalendarzem.
Nie zapisuję się w pamięci mieszkańców, a już najmniej zależy mi na Pana pamięci - dotrzymuję tylko danego słowa, bo taką mam naturę.

Panie "obserwator" z tego co pamiętam to na spotkanie w świetlicy, szkole i bibliotece trzeba mieć zgodę wójta i napisać podanie. Przecież tym ludziom musi ktoś wydać polecenie służbowe i zapłacić za nadgodziny. Jak Pan to sobie wyobraża? Gdyby codziennie ktoś wpadał na zebranie do biblioteki? Przecież Ci ludzie tam pracują i nie mogą sobie robić co chcą.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7
Byłem w gminie i pytałem o to spotkanie, dlaczego taka godzina i dowiedziałem się, że nie było żadnego spotkania z tą firmą dla mieszkańców, że było owszem spotkanie radnych i pracowników gminy z taką firmą (zresztą nie jedyne tego typu w ostatnim czasie) i miało miejsce w któryś czwartek o 10 w bibliotece. Że nie było przeciwskazań do udziału w nim mieszkańców bo ponoć taka była prośba (przypuszczam, że ze strony Pani MK), ale że głównie chodziło o poznanie rozwiązań jakie oferuje ta firma przez pracowników gminy i radnych stąd taka godzina i taki skład tego spotkania.
To że to było dla mieszkańców to chyba Wy sami na tym forum żeście to sobie wymyślili :) Z jednej strony temat dróg ważny, dokładamy się, to warto bywać na takich spotkaniach i być zorientowanym, ale jeżeli już to raczej jacyś przedstawiciele tych komitetów o ile nie stracili jeszcze zapału, ale napewno nie z założenia wszyscy mieszkańcy. Nie bardzo potrafię sobie wyobrazić, żeby gmina każde tego typu (bardzo techniczne spotkanie) organizowała po godzinach pracy urzędu w każdej wsi po kolei, to jakaś bzdura. Po to mamy urząd gminy i radę gminy żeby takie sprawy załatwiała. Spotkanie w Bojanie w Nestorze według mnie nie ma teraz sensu, dopiero jak będziemy chcieli robić jakąś konkretną drogę, wtedy nich przyjadą pobiorą te próbki, złożą ofertę, niech takie oferty złożą też inne firmy i mamy jakąś punkt do zrobienia czegoś faktycznie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6
I specjalnie jechałeś do gminy zapytać o to spotkanie? No szacun...

A kto powiedział, że takie spotkanie ma być w każdej wsi? Teraz to już Ty sobie wymyśliłeś. Wójt i radni się zapoznali, ale chyba mieszkańcy, którzy współfinansują mają prawo decydować za jaką drogę płacą. Ty jak coś kupujesz to nie oglądasz, nie wybierasz modelu, bierzesz co zapakowali w karton?
A zresztą są też tacy, którzy chcą wyłącznie za własne pieniądze zrobić drogi wewnętrzne i chcą mieć wybór technologii. Dlatego zebranie w Nestorze ma sens. A oferty na jumbo i tradycyjny asfalt to wójt już zna.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5
Często bywam w gminie z zupełnie innych względów i z ciekawości konfrontuje to co słyszę od ludzi (ostatnio na forach) z tym co mówią urzędnicy. Wtedy mam bardziej niezależny pogląd.
Nic nie wymyślałem, sam byś na tym forum przeczytał jak ściągnąłbyś te klapki z oczu. Na tym forum było, że czemu nie w Bojanie w szkole po południu, więc jak u Nas to jakby wójt miał być sprawiedliwy to w pozostałych wioskach też powinien. Co do płacenia przez mieszkańców to też Ci napisałem, że jak będzie projekt budowy drogi na którą będziemy mieli się zrzucać to wtedy jest sens robić takie spotkania.
A jeżeli ty chcesz robić sobie prywatnie drogi to ja nie mam nic oczywiście przeciwko, żebyś organizował sobie spotkania gdzie chcesz i z kim chcesz, z tym się zgodzę, to Twoja prywatna sprawa, ale nie miej wtedy pretensji do gminy czy wójta, że Ci nie organizują spotkań za gminne pieniądze.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4
Lampy uliczne by się przydały przynajmniej na skrzyżowaniach wjeżdżając w zakręt na ulicę brzozową jest tragedia nic nie widać jeszcze lasek po lewej z strony Bojana przyciemnia bardziej drogę. Jeżdżą tam dzieci na rowerach do szkoły i ze szkoły i nie tylko dzieci dorosłe osoby chodzą pieszo i jest tam niebezpiecznie bo kierowcy zamiast zwolnić to gazują właśnie na tym zakręcie. Coś kopią tam ale lampy wzdłuż SPORTISU a nie tam gdzie są najbardziej potrzebne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kolega mieszkaniec to wydzwoni swojego radnego albo kogoś z gminy i podpyta, wójt się chwalił przed wyborami, że już jest robione oświetlenie na dambniku aż do bursztynowej, brzozowa to gdzieś chyba obok więc może się załapie, będę w gminie we wtorek to się mogę dowiedzieć jak do tego czasu kolega nie będzie wiedział. A nie ma na stronie gminy jakiejś informacji ? Na oświetlenie musiał być przetarg więc na pewno jest na stronie obok informacji o przetargu też projekt i powinno być widać gdzie lampy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
w gminie potrzebna jest koniecznie zmiana radnych bo jak można stawiać lampy które będą oświetlały drogę na dambnik wzdłuż lasu zamiast tam gdzie jest największy ruch pieszych ,samochodów i rowerzystów. Jak by się przypatrzeć to na lesoki też lampy w lesie świecą dla zwierząt, a tam gdzie są potrzebne np. na osiedlach to ani jedna nie stoi tylko właściciele na swoich posesja zapalają za własne pieniądze,a podatki płacić trzeba
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
@mieszkaniec zarejestruj się do lekarza specjalisty. Jeszcze nie uprzątnięto plakatów wyborczych a ty nawołujesz do zmiany radnych, Mogłeś wykazać się większą aktywnością kilka tygodni wcześniej przed bieżącymi wyborami. Podaj adres to może gmina zinstaluje tobie na osiedlu takie mocne lampy że, nie będziesz musiał swoich w domu załączać.
Co za ludzie mieszkają w tej wsi, droga źle, lampy źle, straż źle dzwony źle, biedronka źle, myjnia źle sklep groszek źle co by nie zrobić źle. Jak coś gdzieś zrobią tu to źle dlaczego tam a nie tu.
Do wszystkich N I E Z A D O W O L O N Y C H zróbcie zbiórkę lub weźcie kredyt tak aby wszystko zrobić jednocześnie w całej wiosce drogi afaltowe, chodniki, lampy itd.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4
Za lasem mieszkają też ludzie, też mają dzieci i jak te dzieci mają chodzić po ciemku przez las. Po za tym za sportisem to jest niezłe skupisko domów więc nie bardzo rozumiem o czym kolega mówi. Zostawić drogę przez ciemny las, a oświetlić komuś posesje ? Nie wiem czy to jest najważniejsze. Tak sobie myślę, że jakby moi bliscy mieli chodzić jakąś drogą to życzyłbym sobie od gminy aby oświetliła najciemniejsze / najniebezpieczniejsze odcinki a nie moją posesję. Tą jak powiedziałeś sam sobie oświetlę i nie mam o to do nikogo pretensji.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uwaga! Juz w niedziele w szkole podstawowej spotkanie dot. budowy stacji metra w Koleczkowie . Godz 23.30 , zapraszam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8
Jak lampy będą stały prosto a chodniki będą ruchome to jestem za budową stcji
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
wcześniejszy mój post wyraźnie był jasny potrzebna lampa na ciemnym zakręcie koło lasu nie na mojej posesji czytaj ze zrozumieniem kolego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a gdzie ten niby poprzedni wpis twój jest kolego. Trudno doszukać się kogoś podpisującego się bojano. Tak wygląda wasza dyskusja kilka osób, kilkadziesiąt odpowiedzi, wszystkie pod innym logo. Typowe trole.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Szemud

Łebno Radny (5 odpowiedzi)

Jaki radnym według was jest Ireneusz Czarnowski? Z tego co widzę to na wszystko głosuje jak chce...

do góry