Widok

Sadzonki dzikiej róży, skąd wziąć?

Czy w okolicy Gdyni/Trójmiasta jest miejsce gdzie rosną dzikie róże i można sobie wykopać młode krzewy do posadzenia przy płocie w ogrodzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Gdyni Ci nie pomogę. W Gdańsku znam kilka takich miejsc.
Na nieużytkach, czyli raczej nikt nie będzie miał nic przeciwko, żeby sobie troszkę uszczknąć.

Tylko taka uwaga: od razu wytycz obręb tych róż za pomocą np. papy czy czegoś podobnego wkopanego w ziemię na jakieś pół metra wgłąb.
Bo za kilka lat, jak ci się to zacznie korzeniami rozłazić po ogrodzie, będziesz te różyczki przeklinać :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mógłbyś podać namiary na te miejsca?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj.. wystarczy mieć oczy szeroko otwarte :)
W sobotę jechałem autobusem w kierunku Parku Reagana i po drodze, mając w pamięci niniejszy wątek, co rusz zauważałem krzaczory róż.
Ale gdybym chciał nakopać trochę dla siebie, podjechałbym na Stogi, w okolice przystanku tramwajowego "Kaczeńce". Rośnie ich tam dosyć sporo. I coś mi się jarzy, że jeszcze więcej jest gdzieś po drodze na Westerplatte albo do Portu Północnego. Ale tu juz dokładnego miejsca nie wskażę, bo pamięć nie ta :)
Co prawda mam bliżej, prawie pod nosem, na górkach za Tesco na Chełmie, ale stamtąd musiałbym je nosić na plecach. A na Kaczeńce jest świetny dojazd zarówno zbiorkomem jak i autem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jeśli chcesz coś blisko SKM-ki, to zajrzyj na początek pasa startowego na Zaspie, od strony Hynka.
M.in. to miejsce wypatrzyłem w sobotę z autobusu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki za wskazówki, pojutrze wybiorę się na rekonesans.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A nie lepiej uczciwie kupic w ogrodnictwie? Róża pomarszczona - tak sie nazywa i kosztuje kilka zl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja często kupuje w sprawdzonych miejscach. Wtedy wszystko rośnie jak należy. Takie odmiany najlepiej sprawdzają się. Warto szukać czegoś ciekawego w dobrej cenie w sklepach nawet internetowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Ogród

Gdzie kupujecie rosliny do ogrodów (18 odpowiedzi)

Witajcie ! Przeglądałam gazetki marketów ogrodniczych itp szukając jakiś fajnych promocji na...

aranżacja ogrodu - jakie drzewa/krzewy/kwiaty/projekty polecacie? (50 odpowiedzi)

za jakiś czas czekają mnie prace nad aranżacją ogrodu (za domem). Nie znam się na tym, więc już...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

do góry