Widok

Siłownia-która?

Czy moglibyście polecić jakąś siłownię w Gdańsku, w której jest jakiś trener, który interesuje się tym jak są wykonywane ćwiczenia, pokazuje jak korzystać ze sprzętów, no generalnie wprowadza w korzystanie z siłowni? Czy takie miejsce w ogóle istnieje? Obecnie uczęszczam na siłownię, ale jestem na niej niewidzialna i popełniam cały czas te same błędy podczas wykonywania ćwiczeń. Nie chodzi mi o trening personalny, ale o takie zwracanie uwagi przez osobę pracującą na siłowni, na to co ludzie robią i jak. Nie jestem jakąś nieśmiałą gąską i jak potrzebuję to pytam, jednak w obecnym miejscu czuję się mało komfortowo i chcę je zmienić. Jak myślicie, czy jest taka siłownia, czy generalnie na siłowni trzeba sobie radzić samemu, ewentualnie zaczepiać innych ćwiczących?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na każdej siłowni powinien być ktoś - instruktor, który podstawowe ćwiczenia pokaże i podpowie jak je wykonywać. Jeśli wprost zapytasz/poprosisz o pomoc, to instruktor nie powinien odmówić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja od dawna chodzę do Akademosa i od początku jestem zadowolona. nie obiecuję że i Ty będziesz zadowolona, ale jestem pewna że jeśli powiesz w recepcji że jesteś pierwszy raz i prosisz o oprowadzenie po klubie to zrobią to bez łaski, sama widziałam kilkukrotnie jak ktoś był oprowadzany, poza tym musisz mieć świadomość że na siłowni nie jesteś sama i trener musi mieć na względzie wszystkich, ale w tym klubie jeśli poprosisz, to na pewno pomogą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam naprawdę głęboką świadomość, że nie jestem sama, i wcale nie oczekuję, że ktoś będzie mi stał nad głową. Miło by jednak było gdyby trener chociaż zerkał na to jak ludzie ćwiczą, żeby podszedł jeśli widzi, że ktoś robi coś źle. W obecnym miejscu trener po prostu wychodzi co chwilę, a jak wraca to interesuje się facetami dźwigającymi ciężary. Trzeba też dodać, że jest to siłowania na którą uczęszczają w 99% mężczyźni (ten 1% kobiecy to ja...). Kiedyś byłam w miejscu, gdzie trener jeszcze przed zakupem karnetu, kiedy zastanawiałam się czy w ogóle zacząć chodzić na siłownię oprowadził mnie po całej siłowni, wszystko pokazał, a później podczas ćwiczeń chodził pomiędzy maszynami i sprawdzał, czy ludzie dobrze z nich korzystają, czy nie zrobią sobie krzywdy. Było to super fajne dlatego, że człowiek nie czuł się jak upierdliwiec, tylko wiedział, że może zawsze zapytać i się poradzić. Niestety teraz mam inne doświadczenia, dlatego pytam, czy może jest gdzieś takie miejsce, jak to które opisałam. Wiem, że może to duże wymaganie, ale może jednak ktoś ma aż tak pozytywne doświadczenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Sport

Boks/sztuki walki (10 odpowiedzi)

Witam, Chciałbym się dowiedzieć gdzie w Gdańsku najlepiej trenować boks lub jakieś sztuki walki?...

Ćwiczenia w domu zamiast siłowni (50 odpowiedzi)

Witam mam postanowienie noworoczne. Planowałam zapisac sie na siłownię. Mieszkam na wsi....

Kontuzja kolana - poszukuję doświadczonego fizjoterapeuty. POMÓŻCIE!!! (28 odpowiedzi)

Witam, bardzo proszę o pomoc. Trzy mies. temu doznałam kontuzji kolana z uszkodzeniem...

do góry