Widok

Skandal na zebraniu wiejskim

Jestem zniesmaczona wczorajszym zebraniem wiejskim nasi radni wszystko ustawili na zebraniu. O ile wybory na sołtysa przebiegły sprawiedliwie i demokratycznie to wybory do rady sołeckiej to skandal wszystko zostało ustalone prędzej a głosowanie było tak chaotyczne że mój głos sprzeciwu nie został nawet policzony. Nie dajmy sobą manipulować skoro tak się pchają do władzy to ja będę mega wymagającym mieszkańcem.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 8
Widzę, że niektórzy się budzą, chociaż nie do końca.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4
czarna co ty mówisz jak wybory na sołtysa były sprawiedliwe to ja jestem Bużan :)
Kazik zwołał całą swoją rodzine którzy przedstawili się jako mieszkańcy bojana, a nimi nie byli bo znałem ich osobiście. I gdzie tu demokracja ?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jeżeli jesteś taki pewny/a , że głosowały osoby niezameldowane lub niezamieszkałe w Bojanie, to proponuje podważyć wybory, była lista obecności po której można zweryfikować owe osoby:)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
mogli sie nie wpisac na liste,a glosowac ,trzeba policzyc sume glosow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to prawda,radni wystawili sie na posmiewisko,jako radni duzo stracili
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Właściwie co niby stracili? I tak zostaną wybrani.
Doświadczenie ich nauczyło, że nawet jak działasz przeciwko swojej miejscowości, to na wyborach wygrasz, bo "nie ma na kogo innego głosować".
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
A no, "taka gmina". Jak się nie chodzi na wybory i nie myśli na kogo głosować i dlaczego, to nie można mieć pretensji, że jacyś oni się wybierają. Sołtys powinien na forum podać jak można się z nim kontaktować, tel, e-mail itp.
Pozdrawiam mieszkańców Bojana, wymagajcie od swoich radnych i sołtysa wykonywania obowiązków.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od ostatnich wyborów podjąłem decyzje że od teraz jak będzie nawet najmniejsza dziura w mojej drodze to robię aferę sołtysowi. A co do prawidłowości wyborów to skandal proponuje zwołać komisje śledczą haha
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Hahahah tylko się ośmieszysz. Jakoś wszędzie do czasu wyborów były wielkie dziury i nikt afery byłemu sołtysowi nie robił .. zastanów się co piszesz ...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
no tak, ale teraz sołtys = radny z ekipy wójta, to chyba możemy wymagać ciut więcej niż od poprzedniego sołtysa, choć moja ocena Pana Kazimierze jest OK, to jednak 2 w 1
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może sołtys zadba o ustawienie kierunkowskazu z oznaczeniem ulic na skrzyżowaniu z ul. Bojana z ul. Poległych Żołnierzy? Nikt z obcych nie może się tam zorientować, jak jechać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
ale jakie znaki i po co? mjr bojana utwardzona,ewidentnie glowna droga w stosunku do poległych zolniezy
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jaka główna droga , tam wszędzie są skrzyżowania równorzędne !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7
Przecięcie drogi twardej (droga twarda - drogę z jezdnią o nawierzchni bitumicznej, betonowej, kostkowej, klinkierowej lub brukowej oraz z płyt betonowych lub kamienno-betonowych, jeżeli długość nawierzchni przekracza 20 m; inne drogi są drogami gruntowymi; Definicja z art. 2 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym) z drogą gruntową nie jest skrzyżowaniem. Więc poruszający się Mjr. Bojana w obu kierunkach na przecięciu z ul. Warszawską i Partyzantów Kaszubskich maja pierwszeństwo. Zarówno Policjant i Wójt na zebraniu nie mieli racji!!! Smutne jest to. że Wójt prowadził szkołę nauki jazdy i był egzaminatorem.

http://www.oskduet.pl/sites/oskduet/files/myimages/32/IS_droga-gruntowa-1.jpg - to nie jest skrzyżowanie !

http://coltmania.pl/post36955.html - prawie identyczny przypadek

http://poznajtesty.blogspot.com/2011/01/waczanie-sie-do-ruchu-z-drogi-gruntowej.html - filmik wyjaśniający
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przepraszam Mjr. Bojana z ul Wraszawską i Poległych Żołnierzy, a nie Partyzantów Kaszubskich
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla mnie sprawa jest jasna skoro twierdzisz że droga z płyt jest drogą utwardzaną a piaskowa nie to przy każdym skrzyżowaniu dróg powinny stać znaki , jeżeli nie ma tych znaków to są to skrzyżowania równorzędne . Absurdem dopiero będzie jak wszyscy będą traktowali drogę majora Bojana jako drogę z pierwszeństwem a Gmina położy płyty na Warszawskiej i każdej innej drodze prostopadłej do drogi majora Bojana . W tedy będzie dopiero młyn !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Gratuluje znajomości przepisów. Czekam az zaliczysz stłuczkę. Wtedy opisz tutaj swoje równorzędne skrzyżowanie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Piotr. Znów się mylisz. Znaki nie muszą stać, żeby utwardzona droga była z pierwszeństwem przejazdu. I to nie ja tak twierdze!, tylko takie są przepisu RD, a z tym nie będziesz chyba dyskutował? Jak gmina utwardzi ul. Warszawską to automatycznie na krzyżówce będzie inna organizacja ruchu. Koniec i kropka. I żadne znaki tam nie będą potrzebne (choć powinny być informujące o zmianach organizacji ruchu).
Co do znaków, owszem też jestem za ich postawieniem, bo niestety skrzyżowanie jest zanieczyszczone piaskiem, a zimą śniegiem i jest nieczytelne, więc zasady są znane tylko mieszkańcom, tym oczywiście, którzy ZNAJĄ przepisy.

Pozdrawiam.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
kompletna bzdura ponieważ droga majora bojana przed skrzyżowaniem nie jest wyłożona płytami i jadący ulicą warszawską nie ma takiej świadomości że ta droga jest utwardzona i że może być ona z pierwszeństwem a więc wniosek jasny JEST TO SKRZYŻOWANIE RÓWNORZĘDNE
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jak nie jest wyłożona?? Patrząc od Warszawskiej w lewą stronę ok. 25-30 m, w prawą ok 60 m. Czyżby jeżdżąc tam codziennie czegoś nie zauważyłem??

A, że ktoś o tym nie wie (nie ma świadomości) to nie oznacza, że skrzyżowanie zmienia się na inne. Przepis jest jasny. Nie rozumiem, co można tu nie rozumieć.
Kolejny raz powtarzam - NIE JEST TO skrzyżowanie równorzędne. Nie siej fermentu.

Jedno moje kolejne sprostowanie. Żeby rozwiać wątpliwości piszę, mam i miałem na myśli skrzyżowanie ul. Bojana, z Warszawską i KRUSZYŃSKIEGO. Poległych Żołnierzy jest dalej w kierunku Wiczlina i krzyżuje się min z ul. św. Józefa.
Za pomyłkę przepraszam.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedy wjeżdżamy na drogę twardą z drogi gruntowej
to włączamy się do ruchu, czyli musimy ustąpić pierwszeństwa
innym użytkownikom drogi, którzy są już w tym ruchu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
To i tak nie usprawiedliwia byłego sołtysa że tym się nie zajął a masz pretensje do nowego bo został wybrany czy że jest radnym z ekipy wójta ? haha Dla każdego równy szacunek się należy a nie .... ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Zwłaszcza ze będzie dostawał comiesięczną dotację do swojego sołtysowania. W przeciwieństwie do poprzedniego sołtysa
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie przesadzajmy ! Za to marne 150 zł
Ludzie ! Ja to bym nie chciał być nawet jednego dnia
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Hmm... 150 zł. Zapewniam że kilka razy więcej. Ale OK odłóżmy sprawy finansowe na bok, i cokolwwiek o nowym sołtysie będziemy mogli powiedzieć za jakiś czas.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
to ile ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja osobiście uważam że Bojano nie mogło dostać lepszego sołtysa jakim jest
P. Kazimierz jak i również radnych. Uważam również że jeżeli już można by było kogoś oceniać to może czas będzie na to jak skończy sie cztero letnia kadencja. Poza tym drodzy mieszkańcy, chciałabym również zauważać że taka przewaga głosów o czymś świadczy, mimo to że rodzina Państwa Siewert również przyszła w bardzo licznym składzie.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 13
Dzisiaj jest dzień sołtysa. Gratuluje i życzę sukcesów.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5
jest to skandal w radzie sołeckiej mamy mieszkankę z Kielna
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 14
Zgadza się skandal jakich mało MAŁGORZATA SCHENK jest mieszkanką Kielna, a więc pytam się co robi w radzie sołeckiej Bojana?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Inne tematy z forum Bojano

Autobus z Koleczkowa do Wiczlina (36 odpowiedzi)

Już niebawem. Juhu !!!

Sezon (12 odpowiedzi)

Z racji rozpoczynających się ciepłych dni. Chciałam przypomnieć quadowcom i krosowcom, że drogi...

Muzyka biesiadna (45 odpowiedzi)

Witam 12.05 od piatku slychac w nocy muzyke biesiadna co sie dzieje ????

do góry