Widok

Skażenie wody

Czytaliście o skażeniu wody w Bojanie?
Gdybym nie weszła na stronę szkoły, to bym nic nie wiedziała.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
To są jakieś jaja, na stronie Urzędu Gminy komunikat o płukaniu rur, a tutaj na stronie szkoły o skażeniu wód. Ktoś za to powinien do pierdla pójść.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lepiej, żeby to była jakaś pomyłka z tym skażeniem. Bo ani na stronie sanepidu, ani na stronie gminy nie ma nawet słowa na ten temat. Za takie coś naprawdę grozi solidny kryminał, to nie są żarty.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do kogo należy wnieść skargę na Urząd Gminy w Szemudzie, za niezapewnienie dostatecznej informacji o stanie wodociągu i wody?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i właśnie zastanawiam się, o co chodzi. Gotować tę wodę, czy gotować pięć minut? Dawać zwierzakom do picia? Myć nią zęby?
Czy urząd nie dopilnował podania informacji, czy w szkole ktoś przegiął?
Poza tym na stronie szkoły jest napisane, że pierwszy raz odkryli skażenie 12 - go października. Więc przez półtora tygodnia nikt nas nie poinformował o zagrożeniu?
Już się nawet zaczęłam zastanawiać, czy te prace remontowe związane z rozbudową nie miały na celu naprawienia po cichu problemu ze skażeniem.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
świetnie. My całą rodzina pijemy wodę z kranu, filtrowaną przez filtry (typu Brit). Nic nie wiedzieliśmy o skażeniu bakterią. ja słyszałam że od 5 października była niezdatna do picia. Córka ma problemy żołądkowe od jakiegoś czasu i już chyba wiem z jakiej przyczyny. Osłabienie i obniżona temperatura. idę do lekarza, zrobię badania i dowiem się, jaka bakterię odkryto w wodzie. To nie do pomyślenia, żeby takimi pokrętnymi drogami dowiadywać się o SKAŻENIU WODY!
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1
Skąd ta data 5 października? Jakieś potwierdzenie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wystarczy zadzwonić do sanepidu, wszystko powiedzą. To były baktetie E. coli. Dość dużo. Urząd gmniny nie poinformował sanepidu o prowadzonej przebudowie, co jest skandalicznym zaniedbaniem. Podczas tego typu prac badania wykonuje się częściej, ponieważ występuje ryzyko skażenia wody właśnie. Należy do odwołania pić przegotowaną, a najlepiej kupować mineralną w sklepie.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja się pytam gdzie jest zespół zarządzania kryzysowego , żadnych informacji o skażeniu . Przed festynami to potrafią trąbić miesiąc prędzej a tu cisza . Gratuluje urzędnikom gminnym .
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nasza rodzina cała się pochorowała mąż w zeszłym tygodniu leżał na wpół martwy, dzieici również pijemy wodę filtrowaną przez BRIT. To skandal o skażeniu dowiedziałam sie od Pani w lewiatanie.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powinien ktoś za to beknąć, i to konkretnie. Bez dwóch zdań. Że o odszkodowaniach od gminy dla mieszkańców nie wspomnę. Mój mąż wylądował w szpitalu, też pijemy wodę filtrowaną.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z jakich ulic jesteście gdzie nastąpiło zatrucie pokarmowe, bo na Brzozowej mieszkam i piłem też bez gotowania lecz filtrowaną i nic się nie działo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
My mieszkamy przy Majora Bojana. A o bakteriach E. coli można przeczytać co następuje:

"Zwykle E.coli powoduje jedynie zatrucia pokarmowe, ale, gdy dostanie się do układu moczowego, może stać się przyczyną poważnych zakażeń. Ta właśnie bakteria jest najczęstszą (60-80 proc.) przyczyną zakażeń dróg moczowych. E. coli jest drugim czynnikiem etiologicznym, po Streptococcus agalactiae, zapalenia opon mózgowych u noworodków. Niektóre szczepy mogą powodować zapalenia otrzewnej, czego powikłaniem może być sepsa. E.coli jest najczęstszą pałeczką gram ujemną, wywołującą sepsę.
Na szczęście są to dość rzadkie przypadki - zakażenie E.coli najczęściej kończy się zatruciem pokarmowym, choć i one mogą mieć różny przebieg. W wyniku zakażenia może dojść do wyniszczających biegunek choleropodobnych, czerwonkopodobnych, do krwotocznego zapalenia jelit, a w następstwie do zespołu mocznicowo-hemolitycznego i zakrzepicy.

Ciężkie zatrucia bakterią Escherichia coli zdarza się wcale nie tak rzadko, bywa, że kończy się śmiercią zakażonych".

Z tego, co mi wiadomo, w Bojanie zmarło już z tego powodu kilka zwierząt domowych.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
zdechło, umiera człowiek
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
To miała być prowokacja? Nieudana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nie mieli czasu.... Wybory ważniejsze.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już odwołane! Woda zdatna do picia. Info http://www.szemud.pl/aktualnosci/1/1713.html i na stronie http://www.zsbojano.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
g*wno prawda wcale nie odwołano nie wprowadzaj ludzi w błąd!MAX
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tak czy inaczej, zgodnie z przepisami : kiedy woda jest skażona - niezdatna do picia, istnieje obowiązek poinformowania (skutecznego) mieszkańców i dostarczenia wody w beczkowozach. W trym wypadku był to święty obowiązek gminy. Brawo....
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0
otrzymyj sms-y ( brak nadawcy) o uzgodnieniu terminu zakładania filtrów. Czy to podstęp na oszustwo?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na wiosnę wymieniłem filtr. Założyłem sznurkowy. Kilka dni temu wymieniałem go - był cały czarny a na dnie filtra czarna breja (nie piasek) jak błoto- bardzo gęsta. To masz w zupie i herbatce jeśli nie stosujesz filtra. Wcześniej filtr służył mi 2 lata - wystarczyło go przepłukac w ciepłej wodzie - minimalna ilośc cząstek stałych - kawałki rdzy. To co zobaczyłem tym razem zszokowąło mnie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ostatnio słyszałem od starego mieszkańca bojana że od studni do stacji djagnostycznej leżą stare rury azbestowe jeżeli to prawda trzymajcie się ludzie zdrowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a może to terroryści skazili
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest to nieprawdą gdyż w latach 80-tych została ułożona rura PVC, sam w tą rurę robiłem włączenie dla nowej sieci ulicy Ziołowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od dzisiaj jest komunikat o ponownym skażeniu wodą.

Informacje są na stronie szemud.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co za czuby na tej gminie siedzą pod sąd z nimi bożej jak terroryści chcą nas wszystkich pozatrowac lidze będą padać jak Kafki ze zabraknie miejsc na cmentarzu w bojanie to już drogi raz a do tego mądrego gościa który siedzi i pierdzi
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ktoś w gminie odpowiedzialny za system wodno-kanalizacyjny, jest niekompetentny, a przede wszystkim beztroski. Informacja, a przede wszystkim obsługa (filtry trzeba czasem płukać no i minitoring. Rozumiem, że rachunki za wodę będą znacząco obniżone, a gmina wyrazi chociaż ubolewanie i przeprosi.
Do : aa : człowieku zamiast zajmować się terroryzmem, skup się może na ortografii... trochę wiedzy zawsze się przyda ;-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
skażenie wody baktriami z grupy coli jest spowodowane brakiem kmpetencji wykonawców nowych sieci wodociągowych oraz zbiornika w pompowni. Każdorazowo przy włączaniu nowych lub przebudowie starych urządzeń (takich jak sieć , zbiornik ),a przed włączeniem ich do eksploatacji instalacja powinna być przebadana bakteriologicznie. Wybawienie tego g*wna z wodociągu nie jest rzeczą łatwą potrzeba do tego wielkiej ilości środka dezynfekującego ,oraz poinformowania wszystkich mieszkaców o sposobie prowadzenia prac.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dwa miesiące pijemy szambo mamy w Bojanie obieg zamknięty.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sposób informowania ludzi o skażeniu też pozostawia wiele do życzenia. Jak jest dzień seniora to radni się osobiście fatyguja do domów mieszkańców ,aby wręczyć zaproszenia a o skażeniu wody informacja na kartce A4 na drzewie w ciemnym miejscu...kpina!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Banda ....oszolomow. To jest skandal ....
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jutro od rana dzwonmy wiec do gminy z zazaleniem, zasypmy ich telefonami a jesli nie to nawet tam z sasiadami pojedziemy bo to jest po prostu skandal! Ja nie mam zamiaru zaplacic rachunku za taka wode!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
Postawili "Nowy" zbiornik i nie została wykonana dezynfekcja, ta woda już wcześniej była skażona..
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z pewnych wiarygodnych źródeł, wiem że podczas wykonywania prac z przyczyń oszczędnościowych nie wykonywano na bieżąco żadnych badań pod nadzorem Sanepidu. Czy to nie jest łamanie prawa ?

Nowa inwestycja warta kilkanaście mln a zaoszczędzono kilka tyś złotych, naszym kosztem !

Wójt jest bezpośrednim winnym i powinien odpowiadać dyscyplinarnie jeżeli to jest prawda.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jeżeli to prawda to każdy radny powinien podać się do dymisji, przecież oni między innymi przegłosowywali przetargi, musieli wiedzieć o tym. To nie ustawa na 1000 stron tylko przetarg na 50...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jeśli z wiarygodńych źròdeł, to proszę podpisać sie z imienia i nazwiska i wysłać pismo do urzędu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
To dlaczego nikt jeszcze nie złożył zawiadomienia do prokuratury? Przecież to 2 zdania. Na forum wszyscy narzekają, a tak nikt nie ma odwagi z imienia i nazwiska?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Woda była skażona a kostki lodu w Bojanie dalej produkowali :D Kto tym się zajmie?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ten, kto od tego zachoruje.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Petycja o poprawę bezpieczeństwa na hali i placu zabaw w Bojanie (5 odpowiedzi)

Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o zaangażowanie się w sprawę...

Przyłączenie Bojana do Gdyni (123 odpowiedzi)

Patrząc na obecny kształt gminy, przynależność Bojana do gminy Szemud wydaje mi się przestarzała....

SKatepark w Bojanie (15 odpowiedzi)

Witam, pisze w imieniu kolegów i swoim czy coś wiadomo czy powstanie Skatepark w naszym Bojanie?

do góry