Odpowiadasz na:

Re: Skierowanie na cesarskie cięcie.

Cyt.: "Okazuje się, że największym osiągnięciem metody zewnątrzoponowego znieczulania, oprócz całkowitej bezbolesności, jest ograniczenie wskazań do cesarskiego cięcia. Oznacza to, że dawniej ze... rozwiń

Cyt.: "Okazuje się, że największym osiągnięciem metody zewnątrzoponowego znieczulania, oprócz całkowitej bezbolesności, jest ograniczenie wskazań do cesarskiego cięcia. Oznacza to, że dawniej ze względu na wysiłek, związany z bólem i parciem, wskazaniem takim była np. astma, wady wzroku, wady serca czy nadciśnienie. W tych wszystkich przypadkach, przy użyciu znieczulenia można spróbować naturalnego porodu bez użycia skalpela.
Inny argument przemawiający za znieczuleniem zewnątrzoponowym wynika ze statystyk. Okazuje się, że noworodki matek znieczulanych tym sposobem mają wyższą tzw. punktację Agpar, jednym słowem, rodzą się w lepszej formie.
Propagatorzy znieczulenia odrzucają też zarzut, opowiadający o powikłaniach po uśmierzeniu bóli porodowych. Prawda jest taka, że ani matka ani dziecko nie ma żadnych kłopotów ze zdrowiem, jeśli znieczula doświadczony lekarz. Potrafi on bez kłopotów uniknąć przebicia tzw. opony twardej w okolicach lędźwi rodzącej, dzięki czemu nie jest ona narażona na popunkcyjny zespół bólów głowy. Także przebicie żyły podczas zabiegu znieczulania może być jedynie wynikiem rażącego niedoświadczenia lekarza."

http://www.babyboom.pl/ciaza/porod_i_polog/nie_musi_bolec_ze_znieczuleniem_czy_bez.html

zobacz wątek
13 lat temu
Ostola

Odpowiedź

Autor

Ogłoszenie
Polityka prywatności
do góry