Widok

Skradziono Rower B'twin

Witam,
24-25.06.2016r. na ulicy Skarpowej w Gdańsku skradziono rower marki BTWIN model Hoprider 700
Kolor - czarny mat
Jeden napis BTWIN na dolnej ramie.
Znaki sczczegolne - biale klamki hamulcow, biale zaciski tarcz, bialy uchwyt na bidon.
Na kierownicy pokrowiec rowerowy na telefon w kolorze czarnym ze wstawkami carbonu.
Prosta kierownica, czarna sakwa po prawej stronie na bagażniku.

http://images77.fotosik.pl/706/40be187e4e8b6ee0.jpg

Za informacje dotyczące miejsca gdzie stoi rower nagroda w wysokości 1000 zł
Za wskazanie złodzieja 1000 zł
Proszę o kontakt w chwili zauważenia roweru 796 950 526
Razem moemy więcej zdziałać.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Promocje nie łączą się ;]
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Łączą się, jak najbardziej
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Znaki sczczegolne - biale klamki hamulcow, biale zaciski tarcz, bialy uchwyt na bidon."
Podejrzewam, że te białe elementy zamontował producent, a jeśli tak to nie są to żadne znaki szczególne.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
ale to rzuca sie w oczy.
Po co te zbedne komentarze?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
poza tym postawie Ci kratę jak znajdziesz taki sam rower. Nie moj, ale tako sam. Nawet w necie go nie znajdziesz , moze przestaniesz się wymądrzać
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kuba, po przyjacielsku
(i totalnie nie a propos "ulokologii" i "znakoszczególnologii", typowych zbędnych trolloprzeszkadzajek tego typu tematów, które jednak mają tę zaletę, że odnawiają wątek):

-Z jednej strony bardzo podoba mi się wyznaczenie nagrody za łeb złodzieja. Szkoda, że nie jesteś milionerem, ale i tak to hojna propozycja, w relacji do ceny roweru.

-Z drugiej, nie podoba mi się okup. Wiem, że pokładasz nadzieję głównie w nim, ale takie podejście może wywołać serię kradzieży dla okupu, jak bywały o samochodach i u Szwejka - o psach. Nie krytykuję, to właściwe podejście, ale proszę, żebyś porządnie "zlustrował" ewentualnego "znalazcę".

Hehe, nawet jak bym to był ja. Bo jak taki rowerek spotkam, dam Ci znać, acz bez nagrody.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rower jest seryjny i raczej nie jest to jedyny taki egzemplarz w Polsce.

Podstawowe pytanie
Co byś zrobił, gdybyś zobaczył taki rower na mieście ?
Zatrzymanie osoby nim jadącej jest praktycznie posądzeniem jej o ewentualną kradzież. To tak jakbyś powiedział do kogoś - myślę że jesteś złodziejem, udowodnij że tak nie jest.
Dla mnie to jest chamstwo.

Przerabiałem to w praktyce. Widziałem 2 rowery takie same jak ten który mi skradziono ale nikogo nie zaczepiałem.

Dlatego warto samodzielnie na rowerze zrobić jakiś znak który faktycznie będzie szczególny i najlepiej widoczny z odległości kilku metrów.

Pamiętajmy też, że papiery legalizujące rower można sobie wydrukować. To raczej nie jest jakiś wielki problem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pamiętajmy też, że papiery legalizujące rower można sobie wydrukować. To raczej nie jest jakiś wielki problem.

nie do końca masz racje z tymi papierami. Wiekszosc producentow umozliwia rejestracje ramy na swoich stronach i nie da się tego zmienić ot tak samemu. Każdy sprzedawca ma u siebie wykaz ram i kart gwarancyjnych oraz do każdego sprzedanego roweru jest przypisany dowod sprzedaży. Może rower ze spozywczaka da się tak zalegalizować w co watpie.

jeśli udało ci się rzpoznac rower i masz przekonanie ze to może być twój , nie widze problemu by poprosić wlasciciela o możliwość sprawdzenia numeru ramy, jeśli jest to jego wlasnosc mysle ze nie zrobi mu to roznicy. Zlodziej raczej ucieknie .
z tym znakowaniem to tak babka na dwoje wrozyla, trafisz to masz szczęście nie trafisz będziesz miał problemy ze snem.
nie ma złotego srodka na zlodziejaszkow i kradzieże .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jak był zabezpieczony? u-lock?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rower został skradziony z piwnicy. Kradzież z włamaniem podręcznikowo mówiąc.
Co do detali dotyczacych roweru - wszystko jest na zdjeciu.
Na odzyskaniu mi zalezy, bo jest to dla mnie ogromna wartość sentymentalna - prezent od kilku osob na urodziny .
pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
najbliższy lombard to chyba na kartuskiej, tam szukac chyba trzeba.
jeśli macie ubiezpieczone mieszkanie to za wlam do piwnicy za rower dostaniesz tysiaka , może pol roweru uda się kupic za to .

Taj jakos dzialaja te polisy na mieszkanie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzieki Kolego za informacje. Lombardy w calym mieście juz objezdzilem od Oruni po zabianke... Ani śladu...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
"najbliższy lombard to chyba na kartuskiej, tam szukac chyba trzeba."

koledze widzę wciąż się we łbie nic nie poukładało ;) rada szlachetna, ale jakość tragiczna...

przecież żurki zanoszące rzeczy do lokalnego lombardu nie parają się włamaniami do piwnic!
najzwyczajniej ich to przerasta
a ktoś kto się tym zajmuje "profesjonalnie" nie idzie do przypadkowego bloku i nie świeci latarką między deskami drzwi piwnic ;)))
może 30-50 lat temu tak robili...

@Kubo
kradzież z włamaniem to od 3 do 60 miesięcy pierdla - nie znajdziesz całego roweru w lombardzie... dla spokoju ducha - możesz poszukać...
ale prawdopodobieństwo, ze rower wciąż jest w trójmieście jest bliskie zeru...
szukał bym na portalach typu olx i pochodnych
na allegro wątpliwie - tam trzeba mieć zweryfikowane konto

i raczej nie całego roweru, ale poszczególnych części wystawionych niedawno...
jak znajdziesz: trzeba podpytać ew. sprzedającego, czy może nie miał by jakiejś konkretnej części dodatkowo bo akurat potrzebujesz... - jak ma, to sprawa prawe jasna... pytanie co z tym zrobi dzielna milicja...
i udawaj, że chcesz kupić... pytaj o papiery, jak nie ma, to negocjuj cenę, marudź etc :P

poza wyjątkiem rozbicia całej dziupli z dziesiątkami kradzionych rowerów...
czy znacie kogokolwiek, albo przypadek, gdzie skradziony pojedynczy rower się odnalazł?
bo ja niestety nie... mi też kiedyś rąbnęli rower z piwnicy, nigdy się nie odnalazł...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Pewnie wystawią w całości za jakiś czas Kolego.
Taki rower ciężko byłoby sprzedać na części, ponieważ niektóre, poszczególne części są dedykowane do jedynych modeli, które nie są ogólnodostępne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
kuba, tak szczególnie nalepki , reszta jest znormalizowana w poszczególnej grupie sprzętowej. z jednym masz racje nie ma sensu sprzedawac takiego rowetu na części bo, ani nie będzie z tego znacznego zysku ani szybkiej kasy.Taki piwniczny włamywacz raczej będzie szukac szybkiej kasy i za bezcen sprzeda to komus komu wmówi ze to jego rower.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
@Ar: mi Łotysze znaleźli...
ale to były starodawne dzieje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A przypadkiem nie opowiadałeś tego ostatnio? Że gdzieś tam w kościele znaleźli polskiego mnicha? (przepraszam, nie pamiętam dokładnie o czym było - ale...) Ktoś coś opowiadał, strasznie fajną historię. Więcej by się tego przydało do poczytania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Lombardy to dobry kierunek, z tego co pamiętam, to na tym forum jest temat, którego autorka znalazła swoją "zgubę" w pobliskim lombardzie.
Kuriozum polegało jedynie na tym, że roweru nie odzyskała.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
od czegos trzeba zacząć, lombardy, rynki , portale z ogłoszeniami. no i pogodzić się ze strata i czekac na papier o umorzeniu i isc do ubezpieczalni po tysiaka. o ile mieszkanie miał ubezpieczone.
O ile ktoś odnajduje w lombardzie swoja wlasnosc i jest tego pewny to nic nie powinien robic na wlasna reke tylko wezwać policje.
Drozsze rowery znikaly i slad po nich zaginol bez wieści.
Kazda strata jest bolesna ale trzeba się pogodzić i zyc dalej .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rynki i giełdy w Pruszczu i w Chwaszczynie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tu wrzuć info:
http://goo.gl/fnTPmp
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dzieki za informację Kolego,
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Gdzie kupić rower? (25 odpowiedzi)

Cześć! Szukam jakiegoś sklepy w Trójmieście, gdzie mógłbym kupić dobry rower po niewygórowanej...

gdzie dobry serwis rowerowy? (10 odpowiedzi)

cześć, tak się składa, że dużo jeżdze, ale mam dwie lewe ręce i mało cierpliwości do...

Rower + bieganie co o tym myślicie? (13 odpowiedzi)

Chciałbym się dowiedzieć czy warto biegać trenując kolarstwo. Nigdy nie lubiłem biegać,...

do góry