Widok

Słoneczna Morena

Słoneczna Morena Temat dostępny też na forum:
Słoneczna Morena to osiedle, które powstanie na terenach dawnej Piekarni Piecki.

Zabudowa obszaru o powierzchni 13,5 ha będzie bardzo zróżnicowana. Powstaną tu zarówno dwa wieżowce (17- i 22- kondygnacyjne), jak i 6- i 7-kondygnacyjne domy wielorodzinne, 4-kondygnacyjne wille miejskie oraz domy bliźniacze (budowane w pierwszej kolejności).

Inwestycja została podzielona na 13 etapów i ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Całkiem ładnie.

Trochę ożywi to komunistyczne blokowisko.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 28

zgadzam się

oceniam indentycznie
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 10

bardzo ładne eleganckie osiedle

Z daleka od ulicy a jednocześnie blisko do komunikacji. Wygląda na spokojne.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 5

no tak

widać różnicie klas pomiędzy tym co wybudował robyg, a tym jak się budowało dawniej. różnica jest i w projekcie, i w rozmachu no i oczywiście w wykończeniu. Słoneczna Morena to naprawdę fajne miejsce.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

opinia o deweloperze

Mysłałem o kupnie tam mieszkania, ale odstraszyła mnie opinia o nich. Mają FATALNĄ. Nawet w TVN 24 był reportaż o nich jaką tandetę zrobili i nie naprawiają wad. A ceny sobie nieźle liczą.
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 24

niestety kupiłem mieszkanie i żałuję...

poza tym niestety bardzo potrafią mataczyć po podpisaniu umowy, wycofują się z danych obietnic - cokolwiek chcecie mieć to bierzcie to na piśmie! Albo najlepiej omijajcie Robyga szerokim łukiem!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4

Brak miejsc parkingowych

Dorzucę swoje 5gr ;) Mieszkam już 2 lata w pierwszym etapie bloki A,B,C,D. Robyg jest dramatycznym deweloperem, ponieważ:
1) Przy odbiorach zamiast konstruktywnie rozmawiać o usunięciu usterek straszą że jak.nie podpiszemy odbioru to termin nam minie, przyciągnie się procedura więc lepiej brać jak jest.
2) Po zgłoszeniu pęknięć w ścianach twierdzą że po usunięciu usterek pomalują tylko na biało (nie ważne jak drogą farbę miałeś na ścianie)
3) Zaniża koszt czynszu (za małe zaliczki na wodę i ogrzewanie co wiąże się potem z dopłatami co pół roku około 1 tyś zł)
4) Za mało miejsc parkingowych! Na jedno mieszkanie na.całym osiedlu przypada około 1,3 miejsca, czyli mało kto z dwoma samochodami kupi dodatkowe miejsce
5) Brak JAKICHKOLWIEK miejsc dla gości
6) Stawiają znaki zakazu i sami dzwonią po.straż miejską
Generalnie dramat...
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nieadekwatnie drogo!!!

Deweloper wystawił tak wysokie ceny, że nawet nie chce nam się jechać i oglądać. Niezbyt miła jest równiez obsługa w dziale sprzedaży.
popieram tę opinię 41 nie zgadzam się z tą opinią 16

no to ciekawostka

autor tego komentarza sprzed 7 lat pisał o ówczesnej drożyźnie i nieznośnie wysokich cenach. mam nadzieję że jednak kupił mieszkanie od tej firmy, bo jeśli kupił je 7 lat temu to zarobił na nim najmniej 50 procent bo mniej więcej o tyle poszły w górę ceny nieruchomości w Gdańsku a od robyga w szczególności.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

no co jak co ale robygowi to wysokicj cen do lokalizacji nie mozna zarzucić. ha ha
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

doprawdy?

to dlaczego na setki mieszkań pozostało dosłownie kilka wolnych?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

to już są ostatanie z ostatnich

na tym osiedlu mieszkania rozeszły się jak ciepłe bułeczki, chyba zresztą podobnie jak na inwestycjach tego dewelopera.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

obłsuga miła, calkiem profesjonalna

a co do ceny? no cóż, za 2-3 lata dzisiejsza cena będzie się wydać atrakcyjna:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

miejsce fajne i fajne domy
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 17

Bardzo dobra lokalizacja

Ciekawa architektura, w Gdańsku budują dobrze, no i różne rodzaje zabudowań.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 19

ciekawe

Ja szukałem wiele inwestycji pod własne mieszkanie i wybrałem właśnie Robyg na Morenie. Wybór dobry. Architektura też mi się podoba. Plan zagosp terenu fajny - połączenie z domkami. Teraz rzeczywiście przechodzę przez tematy formalne i mniej mi się podoba podejście dewelopera ale nie jest źle. Ludzie od pośrednika bardzo pomagają. Myślę, żę polecam !
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 19

Nie polecam

Lokalizacja bardzo dobra, architektura na wizualizacjach też. Niestety deweloper działając na granicy prawa zagęszcza zabudowę i podnosi ilość pięter w kolejnych blokach. Do tego po zakupie spada poziom obsługi, dział reklamacji fatalny. Gdybym z dzisiejszą wiedzą miałą podjąć decyzje o zakupie jeszcze raz nie kupiłabym tam domu. Szkoda bo mogłoby to być bardzo dobre osiedle.
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 9

godne polecenia

cicho i wszedzie blisko,nie ma porownania z osiedlami w okolicy obwodnicy.wykonczenie porzadne,jedyne co odstrasza to CENA!!!!!
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 12

jest ok

Jak dla mnie super
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 7

Super apartamenty, zwłaszcza pierwszy etap
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 18

Jakość pozostawia wiele do życzenia,wad mnóstwo,ciągle psujące się drzwi garażowe do hali.Administratorka do bani.Firma sprzątająca nie stara się wykonywać dobrze swojej pracy ..
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 8

WIECZYSTE UŻYTKOWANIE!

W tej cenie spodziewałbym się czegoś lepszego. W kolejnych etapach inwestycji bloki zagęszczone, standard gorszy. Z tego co się orientuję są problemy z usuwaniem wad po zakupie mieszkania. Grunt nie jest wykupiony na własność!!! Cena przesadzona.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 6

Mieszkaniec

Mieszka się świetnie. Lokalizacja dogodna, spokój, cisza. Cena nie niska ale ściany wykończone w środku, tylko pomalować i jeden koszt z głowy. Niektórzy narzekają na samego dewelopera ale jeśli chodzi o jakość budynków mieszkań jest jedna z najlepszych w 3 mieście.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 20

Słoneczna Morena

Lokalizacja dobra jednak biorąc pod uwagę wysoką cenę jest dużo do życzenia. Przede wszystkim wyrafinowana, oschła obsługa. Niestety Paniom brakuje umiejętności obsługi klientów. Do momentu podpisania umowy obsługa miła potem traktują klienta z góry. W trakcie negocjacji zmiana warunków. Ponadto w nowych budynkach gorsze materiały tj wzrost ceny za niższa jakość. Ponadto brak dostępnych komórek dla wszystkich lokatorów. Na początku gwarancja dostępności potem niby brak. Brak poszanowania dla klienta.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jakość nie idąca w parze z ceną

... Pomimo decyzji odnośnie kupna mieszkania na Słonecznej Morenie Robyg uważam, iż oferowana cena jest zbyt wysoka. Developer przygotowuje dobry marketing i tym zachęca ludzi. Jakość stosowanych materiałów spada, kolejne inwestycje coraz wyższe, użytkowanie wieczyste a ceny idą w górę. Ludzie kupują mieszkania a nie zdają sobie sprawy z dodatkowych opłat z tytułu użytkowania. Blok na bloku i do tego zaczynają budować wieżowce... gdzie to spokojne osiedle... ?
Ponadto obsługa w biurze niekompetentna zwłaszcza Panie, do momentu braku podpisania umowy jest ok ale już po jakichkolwiek deklaracjach zmieniają ofertę w trakcie gry. Jeżeli nie zdecydujesz się za pierwszym razem to można dużo stracić, zmiana warunków. Lokalizacja przyjazna, jakość też dobra jednak za tą cenę można oczekiwać więcej. Zwłaszcza profesjonalnej, ludzkiej obsługi bez traktowania przedmiotowo i kłamania.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 6

Coraz gorzej na SM

Bardzo trafna opinia. Dokładnie tak jest. Stara część (po lewej od Hausbrandta) nie grzeszy super rozwiązaniami ale przy nowej części (po prawej od Hausbrandta) wygląda na rewelację.
Robal żeby sprzedać chwyta się wszystkiego co miało być domeną tańszego osiedla na Lawendowym (wysokość, mniejsze okna, mniejsze balkony, wąskie klatki, kolorystyka elewacji rodem z Alcatraz). Wisienką na torcie jest użytkowanie wieczyste. Ciekawe czy ktoś wyliczył ile wyniesie całkowity koszt użytkowania przez 20 lat.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ceny mieszkan a negocjacje

Jestem nową nabywczynią mieszkania na Morenie, w trakcie zakupu. Mieszkanie do odbioru w przyszłym roku ale trochę szokuje mnie tempo budowy. Bardzo szybko prace poruszają się do przodu. Czy jakość mieszkań będzie należyta?
Co do ceny, to zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami- wysoka. Jeśli chodzi o negocjacje przy zakupie to marne szanse, nie chcą dawać rabatów. Dziś na rynku jest wiele mieszkań i coraz/trudniej sprzedać wiec powinni być bardziej elastyczni. Nawet rabat 3-5 tys. Spowoduje ze klient będzie zadowolony.
Jak na razie to ogólnie współpraca z ta firmą ok, zobaczymy jak będzie dalej.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

slabo

Chcieliśmy kupić na morena ale już zmieniliśmy zdanie. Babka z którą byliśmy umówieni mówi do nas "a to my byliśmy umówieni? To zaraz do państwa przyjdę. Albo jednak nie, przyjdzie do państwa kolega. Przyszedł omega, nie miał gdzie wydrukować ofert mieszkań. Obiecał ze prześle mailem. Do dzisiaj nie przesłał. Zabudowa mieszkań bardzo gęsta, jeden wielki plac budowy. Budują szybko i na potege
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 6

obsługa

zgadzam się z opiniami odnośnie obsługi. nie kupilem tam mieszkania. pani bardzo oschła powiedziała: "najpierw zapraszam do kolegi, doradcy kredytowego niech pan sprawdzi swoja zdolnosc kredytowa. pozniej zapraszam do mnie". juz nie wrocilem...
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 2

dla mnie ok

Zarezerwowałam właśnie mieszkanie na Słonecznej Morenie, więc co do jakości mieszkania się nie wypowiem, ale jeśli o obsługę, to jestem zadowolona. Obsługiwał nas Pan Piotr. Uważam, że przekazał wszystkie potrzebne informacje, był miły i kompetentny. A jeśli chodzi o ceny mieszkań, to nie rozumiem wcześniejszych opinii, szukam już mieszkania dłuższy czas, porównuję ceny z innymi developerami i moim zdaniem są bardzo atrakcyjne, gdyż ceny na Morenie idą w górę z uwagi na tramwaj i PKM. Nam się udało trochę wynegocjować, ale na wstępie sprzedający powiedział, że ceny mieszkań nie podlegają negocjacjom - można negocjować tylko miejsce postojowe i pomieszczenie gospodarcze. My wzięliśmy cały pakiet więc udało się trochę zjechać. Jeśli chodzi o jakość, to jedyne, co widziałam to mieszkanie we wcześniejszym bloku i moim zdaniem wyglądało ładnie
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7
jak kupujesz to zawsze są mili. a powiedział że nie ma własności gruntu tylko użytkowanie wieczyste ? (dotyczy podobno bloków S1-S9) :)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Już na wstępie Cię oszukali z tymi negocjacjami i zrobili to dobrze bo nawet nie jesteś tego świadoma

Oczywiście że można negocjować nawet bez komórki i miejsca w hali Do ugrania jest jakieś ok 25-30 tyś przy mieszkaniu 60m2. Z komórką i halą ok 35 -40 tyś. Zawsze mówią że nie negocjują ale to tylko blef
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Wpłać pieniądze a zmienisz zdanie

Miły Pan Piotr przestanie odbierać telefony i odpisywać na maile, a tego co powiedział nie będzie już pamiętał.
Pamiętajcie aby WSZYSTKIE ustalenia potwierdzać na PIŚMIE!!! Bo potem wyprą się w żywe oczy.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak na razie ok

Zdecydowaliśmy się na Słoneczną Morenę przede wszystkim ze względu na lokalizację. Dziwię się zatem osobom, które piszą, że tak strasznie drogo, bo usytuowanie osiedla jest naprawdę dobre, co jak wiadomo najbardziej wpływa na cenę. Dla porównania "Lawendowe Wzgórza", na których Robyg buduje podobnie a w zdecydowanie niższej cenie. Posuwając się jeszcze bardziej na południe znajdziemy jeszcze tańsze mieszkania np. na Kowalach czy w okolicy Niepołomickiej, ale co mi po mieszkaniu poza centrum? Mieszkałem przez pięć lat na Zakoniczynie więc wiem o czym mówię.
Z drugiej strony porównując SM np. do Chmielnej czy Garnizonu widzimy ceny zdecydowanie wyższe. Skądinąd generalnie ceny mieszkań w Gdańsku są wysokie...
Co do Robyga - my trafiliśmy w biurze sprzedaży na pana Michała, bardzo pomocny, życzliwy i konkretny agent. Cenę udało się zbić o blisko 20 tys. (mieszkanie + m. parkingowe). Zarówno po podpisaniu umowy rezerwacyjnej jak i deweloperskiej nie było problemu z załatwieniem czegokolwiek. Panie w biurze obsługi miłe, a sam Robyg bezpłatnie przeniósł nam kuchnię do salonu (zmiana w stosunku do pierwotnego planu mieszkania, gdzie kuchnia była oddzielna) oraz wykonał instalacje zgodnie z naszymi wytycznymi, co kiedyś u Hossy kosztowało mnie 2 tys. zł.
Znajomi na dniach odebrali mieszkanie w budynku S1 - wg ich relacji odbiór był bezproblemowy a usterki symboliczne - porysowane uchwyty w oknach, brak prądu w kontakcie... Wszystko zrobiono od ręki.
My mieszkanie odbieramy w marcu i mam nadzieję, że będzie równie spokojnie. Jak na razie wszystko jest ok.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 9
zobaczymy czy będziecie tak szczęśliwi jak poczujecie koszt opłat z użytkowaniem wieczystym
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Spodziewałem się lepszego

Kupiłem mieszkanie na ulicy Hausbrandta. I niestety na tym etapie stworzyli tam chamskie blokowisko z wielkimi blokami jeden na przeciwko drugiego. Na projektach nie wyglądało to tak masakrycznie ciasno. Kolejny minus to samoloty które schodzą do londowania. Słychać każdy, niedługo będę określał skąd one lecą i czy są opóźnine. Jakość wykonania budynków dosyć dobra, ale ogólne wrażenie nie bardzo. Chyba bym nie kupił tu mieszkania teraz. Nic nie zostaje tylko się przyzwyczajać.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 11
Samolotów które lONdują nie słychać ani trochę a do tych lądujących się idzie przyzwyczaić przez tydzień i potem nie zwracać na nie uwagi :) co do reszty opinii zgadzam się w 100%. "Stara" część osiedla jest bardziej przestrzenna, nowa to typowe blokowisko. Na planie osiedla wszystko wygląda na mniejsze.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4
My mieszkamy na tym osiedlu w bloku G - nie narzekamy.Na samoloty nie zwracamy uwagi a okna mamy na strone parku. Niestety budynki budowane teraz po drugiej stronie ulicy to masakra, coraz wyższe i faktycznie jeden na drugim. Mi to w niczym się przeszkadza, ale jakbym miała tam kupować mieszkanie to bym piec razy się zastanowila
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam serdecznie , rowniez kupilam mieszkanie na SM. Obsluga bardzo mila . Obslugiwal mnie pan Piotr udalo mi sie wynegocjowac bardz dobra cene za caly pakiet : mieszkanie, miejsce w hali oraz komorke. Pani z doradctwa kredytowego pani Hania przemila kobieta i bardzo pomocna. Cena ? uwazam ze nie jest wysoka zwazajac jak blisko osiedle jest oddalone od Centrum miasta. Odbior mieszkania mam w styczniu wiec o jakosci wypowiem sie pozniej.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9

mieszkaniec tychh blokow

Mieszkam w S6, czyli jednym z tych nowych blokow, co zostaly nazwane blokowiskkiem. Wg mnie negatywne opinie tutaj przestawione sa troszke przesadzone. Bardzo ladne bloki zzewnatrz, a wewnatrz na kazdym gosciu robia wrazenie. Na posadzkach mozna kleic podloge drewniana, wiec sa dobrej jakosci. Drewniane okna, duze balkony, wszedzie tereny zielone i plaace zabaw. Ba razie wyglada to super i ja nie mam zadnych zastrzezen, oprocz tego, ze buduhee sie obok mojego bloku 20pietrowy wiezowiec Robyga, o czym nikt nie mowil wczesniej. Na szczescie jest od strony, z ktorej nie bedzie mi zaslaniall slonca, wiec o to siie nie martwie.
Wg mnie ceny na slonecznejj sa bardzo niskiee, udalo mi sie ogarnac mdm. Np ma przymorzu w bloku, gdzie jest beton dookolaa z widokiem na okna sasiadow ceny za metr sa o polowe wyzsze.
Dlatego ludzie nie przesadzajcie. Wedlug mnie wszystko jest na wysokim poziomie.
Jedynie sciany trzeba bylo cekolowac, bo byly fatalne.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8

Jak tam samoloty

Jak tam samoloty ? Przeszkadzaja?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

Z dala od korków.

Po tygodniu niezauważalne dla mieszkańców. Za to blisko do centrum, spacerkiem do Jaśkowej Doliny, do Wróbla Stawu. Centrum Handlowe. Miejscówka super.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

Przy zamkniętych oknach w ogóle nie słychać

Przy otwartych, szczególnie nocą, słychać że przelatują, ale nie jest to uciążliwe. Po tygodniu mieszkania nie zwraca się już na nie uwagi.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 7

Nie zgodze się...

Samoloty są bardzo uciążliwe-mieszkam tutaj króciutko bo raptem 3 miesiące i wciąż nie moge sie do nich przyzwyczaić...a jest zima i to przy zamknietych oknach-co dopiero będzie w lato??? Ostatni ląduje 23:50 a pierwszy już 5:30...mnie budzą za każdym razem i jakoś nie moge się przyzwyczaić...Nie wiem jakim cudem umkneło to mojej uwadze-pewnie przy oglądaniu inwestycji umawiany byłem o godzinach kiedy nie ląduja bo dopiero przy wykańczaniu mieszkania przeraził mnie ten grzmot silników...Drugi raz nie kupiłbym tutaj mieszkania...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3
Odradzam. Faktycznie wszystko ładnie wygląda ale rzeczywistość finansowa może boleć. Uważam, że cena za m2 kwadratowy jest za duża, do tego dochodzi problem użytkowania wieczystego - to jest nic więcej jak sposób okradania obywatela przez gminę (=> google), początkowo niskie opłaty idą w gorę co przeklada się wzrost defacto miesięcznyhc kosztów mieszkania. I nie dajcie sie zwieżć wykupem - Gminie to sie nie opłaca (woli przez lata ciągnąć podatek) & develeporowi już się opłaciło bo nie kupił tych gruntów tylko wniósł ok 15% wartości ziemi.... Wg mnie możliwość budowanie mieszkać na gruncie z użytkowaniem wieczystym (tj 99lat) to nic innego jak bandytyzm
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 9
Przestrzegam przed zakupem na tym osiedlu ,niestey kupilam juz mieszkanie jak sie okazalo po odbiorze okno zamontowane w sypialni skladajce sie z trzech elementow jest nie do umycia .Zewnetrzny element zamontowany jest na stale.Proba umycia okna grozi wypadnieciem z okna.Zglosilam sprawe do Robyga nie widza problemu.
Nadzor budowlany poradzil zebym przypiela sie pasami! Okno jest calkowicie do wymiany mysle ze koszt okolo 2-3 tys!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
mam pytanie , Jakie sa oplaty za czynsz 52,5 m2 mieszkania na tym osiedlu ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rzeczywiste opłaty za 50m2 to jakieś 430-450 zł.

Początkowo Robyg jako Zarząd zaniża sztucznie opłaty - po dwóch latach okazuje się że każde mieszkanie ma spore niedopłaty.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
takie informacje sa zawsze dostepne i w planach było widoczne ze okno jest z 3 części i wystarczyło dopytac przed zakupem! polecam myjkę na patyku do kupienia w yusku i nie masz kłopotu z myciem ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

spoko

mieszka sie spoko, spokojnie. Ceny trochę duże, ale polecam.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

sloneczna morena

Ostrzegam ze na Slonecznej morenie wstawiaja okna ktore sa montowane na stale w pokojach bez balkonow.Sa to okna trzyskrzydlowe z w tym jedno zewnetrzne jest stale.Firma robyg nie informuje ze trzeba uzyc wysiegnika zeby je umyc. Koszt wymiany takiego okna to kokolo 2-3 tys.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 8

Ładnie wygląda na renderach i zdjęciach pokazowych

Niestety na żywo jest już gorzej. Bardzo słaba mała architektura, biedne place zabaw. Oświetlenie zewnętrzne tak tanie że wiatr jest w stanie je przewrócić. Brak ogólnodostępnych miejsc parkingowych. Goście nie mają gdzie parkować. Wszystko robione byle jak. Usterek cała masa a do poprawiania nikt się nie garnie. Całkowity brak lokali usługowych na osiedlu, najbliższy sklepik to Carrefour. Drogi w opłakanym stanie. Klientem dla Robyga jesteś przed wpłaceniem pieniędzy. Potem już tylko przeszkadzasz.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 12
I i II etap wymiata w porównaniu z tym co robyg proponuję w ostatnim etapie, po pierwsze stawiają 8 piętrowe klocki po ustawiane jak domino, vpo drugie najważniejsze grunt jest w użytkowaniu wieczystym, życzę powodzenia przy przekształcenie z UW na własność - coś wien o tym bo pracuje w urzedzie
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przeszkadzasz

Dokładnie tak jest! Po zakupie tylko przeszkadzasz. Jurek nie lubi jak mu się głowę zawraca usterkami. Sprzedaż musi iść do przodu a słupki piąć jak nowe bloki na SM. Jak masz wątpliwości to centrala pomoże Ci je rozwiać. Z drugiej strony głód mieszkań i kusząca cena robia swoje...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak ja lubię jak wypowiadają się osoby, które nie mają wszystkich informacji, są zazdrosne i pozjadały wszystkie rozumy :)
Wraz z mężem szukaliśmy mieszkania mniej więcej od 6 miesięcy. Byliśmy zdecydowani na rynek wtórny w okolicach Moreny, Przymorza lub Zaspy, małe mieszkanie z 3 pokojami. Po obejrzeniu kilku mieszkań byliśmy przerażeni.... stan tych mieszkań był mega słaby, ruina, może 2 nadawały się do zamieszkania, ale ich cena to ponad 300 tys. Za co tu płacić ?? Za 30 letni blok, w którym nie było remontu od 15 lat... ? Ludzie naprawdę się cenią, dostali za komuny mieszkania i teraz ze sprzedają za gruby hajs.
Inwestycja Robyga Słoneczna Morena była nam znana od dawna - śledziłam ich ceny na bieżąco i byłam sceptycznie nastawiona na zakup mieszkania od tego dewelopera w głównej mierze przez użytkowanie wieczyste... Dlatego przepadło nam mieszkanie w budynku S4 - nie byliśmy pewni czy ten zakup będzie słuszny. We wrześniu przyszły targi mieszkaniowe i rozpoczęła się sprzedaż mieszkań w ostatnim budynku S5. Stwierdziliśmy, że nia ma na co czekać, bo ceny i tak nie będą spadały a wybór mieszkań, które naprawdę nas interesowały był słaby. Wybraliśmy mieszkanie, które nas interesowało, 3 pokojowe z oddzielną kuchnią, dwustronne z dużym balkonem - zasada byłą prosta kto pierwszy ten lepszy, załapaliśmy się nawet na MDM :)
Zgadzam się, że jest to w pewnym sensie blokowisko, ale każdy kto kupuje mieszkanie chyba widział plany zagospodarowania przestrzennego, odwiedził okolice, popytał znajomych? W ciemno nikt mieszkania za 300 tys nie kupuje? Pan z Robyga potwierdził moje informacje, że na początku osiedla wybudują jeszcze 2 wieżowce - nie było to tajemnicą. Użytkowanie wieczyste też jest sprawą oczywistą i nikt tego nie krył, można wykupić mieszkanie z bonifikatą 95%. Jeżeli ktoś chce mieszkanie albo nawet dom proponuję zamieszkać w Banine za 200 tys. i codzienne dojeżdzać autem 1,5h :) W każdej inwestycji są plusy i minusy, tak jak w każdej dyskusji jest mile widziana konstruktywna krytyka a nie jad i zawiść :)
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 10

morenianka

kto pierwszy ten lepszy? co to za tekst... może jeszcze bombonierkę zaniosłaś, za to że ktoś CI mieszkanie łaskawie sprzedał? hahah. Pan z Robyga powiadasz? poczekaj do etapu zgłaszania usterek. Ciekawe co wtedy powie Twój Pan z Robyga..
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 6
Kapitalizm jest jakby ktoś nie zwrócił uwagi ;) Pan z Robyga łaskawie zarezerował mieszkanie, które sprzedał mi Robyg :) Od tego momentu nie mam problemów z deweloperem. Usterki? Jest coś takiego jak gwarancja :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Po nicku wnioskuje, że jeszcze nie odebrałaś mieszkania więc również jeszcze nic nie reklamowałaś :) Poczekaj do pierwszej reklamacji - wtedy zobaczysz jak szybko i sprawnie działa Twoja gwarancja :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

gwarancja morenianki

dokładnie. jak poprzednik. poczekaj do pierwszej reklamacji. Przyjdą goście od Jurka i zaczyna się gra na zmęczenie przeciwnika. Klient nigdy nie ma racji w rozmowie z tymi Panami. Tylko Robyg się zna - TY nie. Szkoda gadać. Prawda jest taka, że tak się nie buduje relacji.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Skąd minusy?

CO się nie zgadza w powyższym opisie? Może te sklepiki. Bo jakieś się pojawiły. Reszta to prawda. Drogi się zapadają po 4 latach... oświetlenie tez.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kupiłem niedawno mieszkanie na słonecznej morenie i przyznaje cena nie jest powalająca jednak obsługa bardzo miła.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

niemiła obsługa

ja mam zupełnie inne spojrzenie, niemiła i nieprofesjonalna obsługa, chodzi mi o tą młodą panią sprzedawczynie - bo to nie doradca a sprzedawca
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Uwaga !!! Pracownicy to byli naciągacze z home brokera

Nie kupujcie tam, pracownicy to byli naciągacze z home brokera. Wciskają kit byle tylko sprzedać.
cała ta oferta robyga to szajs. Budują z najtańszych materiałów. Za 2 lata się rozleci wszystko
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 8

-mieszkaniec

Polecam spytać pracowników Robyga o problemy z ciepła wodą na osiedlu.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Uwaga!!
Robyg oszczędza na wszystkim!! Jeśli nie ma w poszanowaniu ludzkiego życia, życia swoich pracowników, którzy mu zaufali i budują to osiedle na beznadziejnych zabezpieczeniach, aż musi dojśč do śmiertelnego wypadku!!! Bo to znaczy, że nie ma w poważaniu ani kupujących, ani nikogo!! Tylko kasa się liczy. Więcej nikt i nic. Ostatni wypadek pokazał to wyraźnie. Jeśli można oszczędzić na BHP to i na materiałach też. I tak to się ciągnie. Ku refleksji.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co ma piernik do wiatraka

Nie mieszajmy wypadku z olewactwem Robala. Taki wypadek mógł zdarzyć się wszędzie. Inna kwestia jest podejście Robala do inwestycji. Liczba miejsc parkingowych na osiedlu (za mala) czy remont hali garażowej po 4 latach od oddania budynku. To świadczy o jakości (raczej jej braku) tego developera
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

nie polecam pani bodajże Adrianny z Robyga z Moreny

strasznie niemiła i niegrzeczna osoba
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ada

Hahah. Tak jest. Pani Ada musi trochę popracować nad jakoscia obsługi. Chyba że już nie pracuje w robalu to nie musi :).
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

http://m.trojmiasto.pl/news/wiadomosci/Zmarl-robotnik-po-upadku-z-6-pietra-n99988.html
To mówi samo za siebie. Oszczędność na:
- BHP
- materiałach
- pracownikach
- klientach
Nie ma się co oszukiwač. Oszczędzają gdzie się da. Efekty, wiadomo
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

ODRDZAM!!!!

Niedawno odebrałam nowe mieszkanie na Słonecznej Morenie. Części wspólne wykonane bardzo zle, krzywo, byle jak, ciągłe poprawki. Najgorsze jest to ze obiecywali czynsz max, 7zl/m2 a wychodzi ponad 10zl/m2. To chyba najdroższy czynsz w Gdańsku. Zle podłączona elektryka, instalacje TV, użyte najtańsze materiały (np. kontakty) a budują Ukraińcy nie mający pojęcia o budowlance. O obsłudze posprzedażnej nie ma mowy, olewka totalna, wszystkiego się wypierają.
Jestem bardzo rozczarowana.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jakieś świeższe opinie?

Pytanie do mieszkańców - czy rzeczywiście opłaty są takie wysokie? Ile to wychodzi średnio w miesiącu? Jak jest z porannymi korkami przy wyjeździe z osiedla? Ile rocznie wychodzi tych opłat za wieczyste użytkowanie?
Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znajomi sobie mieszkanie chwalą

Szczegółów finansowych nie znam, ale moi przyjaciele mieszkają właśnie na Słonecznej Morenie i bardzo sobie to mieszkanko chwalą. Byłam tam kilka razy, łatwy dojazd, w sumie wszystko na miejscu, dobry rozkład mieszkania.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

hmm

fakt bardzo rozkładowe i widne mieszkania. Też byłem ostatnio w gościach. Mnie ta lokalizacja nie odpowiada bo daleko do pracy i rodziców ale korków to tam raczej nie ma ekstremalnych. Nastawiam się na wrzeszcz , tam Robyg buduje bardzo fajne osiedle
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

zalezy

od metrażu mieszkania i realnego zuzycia mediów. Z tego co wiem od kolegi mieszkającego we wrzeszczu na garnizonie tam stawki porównywalne. Więc mówienie ze drogo to chyba przesada. W korkach jak to rano w miescie. kilka minut trzeba spędzic niezaleznie od miejsca zamieszkania. Dodjaz zza obwodnicy to kłopot a nie z dzielnicy w środku miasta
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobra lokalizacja i dobre ceny mieszkań. Rodzina mojego męża kupiła tam dwa mieszkania, dla teściowej i młodszego brata - ale w różnych klatkach. Robyg dobrze buduje i ma dobry system inetligentnego zarządzania energią w mieszkaniu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8

piszesz o smart house

to fajna apka, takie inteligentne zarządzanie mieszkankiem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

też słyszałem

dobre opinie na temat tego smart house, w sumie fajna zabawka:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dojazdy to są wszędzie, nawet w samym centrum miasta. Natomiast jak dla mnie doskonałe miejsce do życia, w sumie blisko sklepy, szkoły, przedszkola. Komunikacja miejska w razie czego też ok, a jak zabaluję to z wrzeszcza na piechotę też dojdę... A w pochmurne dni zawsze będę miał słoneczna morene, he he he
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Szczególnie Komunikacja miejska jest ważna - całkowity brak miejsca parkingowych dla gości. Takie działania napędzaj kasę Straży Miejskiej. Żeby odwiedzić szczęśliwych klientów Robyg trzeba zostawiać samochód poza osiedlem. To jest żenująca polityka dewelopera.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

NIestety tak jest wszędzie. Też tego nie lubię ale niestety musimy chyba się z tym pogodzić. Każdy z nas ma na rodzine po dwa trzy auta i to generuje takie sytucje. Może rzeczywiście dobrym rozwiązaniem jest komunikacja miejsa, w sumie robi sie to coraz bardzij modne na zachodzie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety mijasz się z prawdą. Są osiedla (nowo-wybudowane) posiadające wiele, ogólnodostępnych miejsc parkingowych, np. Awiator.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zgadzam się. Gdyby deweloper zarezerwował chociaż tyle miejsc ile jest mieszkań to nie byłoby problemu. Tutaj nie ma nawet miejsc dla niepełnosprawnych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Developer nie przewidział niepełnosprawności swoich klientów

Umysłowa się nie liczy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widok z górnych pięter do pozazdroszczenia

a dodatkowo na Morenie dobrze sie mieszka
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

ogłosili właśnie

że budowa osiedla się skończyła, 10 lat, 40 budynków, 2 tys. mieszkań, ten robyg to jednak ma rozmach!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

szkoda że to koniec, bo i to miejsce i ta firma ma potenciał!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

trzeba się będzie rozjrzeć

za innymi inwestycjami tej firmy, dużo dobrego mówią na mieście o nowej letnicy, całkiem blisko morza
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Robyg na pewno coś jeszcze w Gdańsku wybuduje. To chyba jeden z najwiekszych deweloperów
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Robyg jeden z największych deweloperów, to fakt. Szkoda, że tylko wielkością wyróżnia się na plus
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

dziś na tym osiedlu było bardzo "słonecznie". To jest fajne miejsce.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trzeba przyznać że miejscówka genialana. Do Wrzeszcza, centrum i do obwodnicy łatwy dojazd ( nie patrzmy na korki, bo jak dojeżdżamy z dalszego miejsca to i tak mamy dłuższy korek).
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ahh

Kocham te osiedle,najlepsze w całym Trójmieście :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Siostra kupiła mieszkanie na tym osiedlu i zaraz się wprowadza. Mnie też się podoba :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Świetna lokalizacja - łatwy dojazd do najbardziej strategicznych punktów. Kupiliśmy m3i już bardzo byśmy chcieli tu mieszkać.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

jeden poważny mankament -brak oznakowanych przejść dla pieszych ulic dojazdowych do Osiedla!!!masakra jakaś,,,,,,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przymierzamy się z żoną do zakupu m3. Ktoś z państwa się orientuje jak wyglądają ceny za m2 i jka jest wysokość opłat?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

450 tys na Morenie- 500
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osiedle

Wybór osiedla Słoneczna Morena to z kolei dla mnie strzał w dziesiątkę. Nie mógłbym sobie wyobrazić lepszego miejsca do życia moi synowie też są zadowoleni, mnóstwo atrakcji w okolicy i nie trzeba dojeżdżać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo fajne miejsce! Kupiliśmy mieszkanie tam i jesteśmy z żonką bardzo zadowoleni - to będzie nasze miejsce na emeryturę :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak jest w okolicy z przedszkolami integracyjnymi? Szukamy dla nas (z mężem i małym) mieszkania i bardzo podoba nam się właśnie to osiedle, ale potrzebujemy w niedalekiej odległości właśnie przedszkola integracyjnego - będziemy wdzięczni za informację.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkam od zawsze w okolicy, jestem bardzo zadowolona z wyboru Słonecznej Moreny, nie zamieniłabym się za żadne skarby!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Za karę, czy z innego powodu umieszczasz komentarz wychwalający Słoneczną Morenę w odstępach miesięcznych?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

My szukamy teraz z partnerką mieszkania pod inwestycję - bardzo fajna jest Morena, podoba nam się i to wydaje się dobra inwestycja pieniędzy, zwłaszcza z perspektywy nadchodzącej inflacji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oo widze ze deweloper uaktywnia naganianie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nam się bardzo podoba i chwalimy sobie mieszkanie tu. Nie mieliśmy większych problemów przy odbiorach, standardowe detale, które szybko były poprawione. Ogólnie, bardzo na plus!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Uwielbiam te osiedle!! Ale ma za mało miejsc parkingowych dla gości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Morena

Vista (15 odpowiedzi)

W najbliższym sąsiedztwie powstającego budynku znajdują się szkoły, przedszkola, przychodnie,...

Prośba o pomoc gdzie warto mieszkać - zakupić mieszkanie, szereg. (25 odpowiedzi)

Jak w temacie prośba o pomoc dla ludzi z 3 miasta . Chce przeprowadzić sie do trójmiasta . i...

Gdzie kupić mieszkanie?? (31 odpowiedzi)

Chciałabym kupić mieszkanie w Gdańsku.. Które dzielnice polecacie, a które odradzacie i...

do góry