Widok

Spółka Komunalna Żukowo-rozliczenie wody

Czy ktoś orientuje się jak będzie wyglądało rozliczanie się z nową spółką za wodę ? Na stronie brak informacji.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też właśnie chciałem o to zapytać...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nawet ich strona jest w większości w budowie i nie można tam znaleźć konkretnych informacji....
mam nadzieje, że będzie można sprawnie i szybko rozliczać to elektronicznie, jak to było z ZUKiem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie staram się znaleźć maila na ich stronie internetowej, która jest beznadziejna, bo nie można nic tam znaleźć. Na początku stycznia dzwoniłam do nich i uzyskałam informację, że po skończonym miesiącu należy mailowo podać stan licznika. Jak do tej pory dostałam fakturę w formie elektronicznej, to oni będą też przesyłać. A swoją drogą mają wysyłać listownie informacje co z umowami itd.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

dobre pytanie,
ja dostałam fakturę rozliczeniową z Glincza, ale nie wiem, co dalej, założyłam, że Zukowo samo się zgłosi i powie, co i jak ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak to właśnie wygląda, gdy najpierw włodarze podejmą decyzję dla samej decyzji a dopiero później zaczynają myśleć, co zrobić z tym piwem, co nawarzyli. Obawiam się, że do końca 2017r. Spółka Komunalna będzie działać w trybie BETA, czyli nic nie będzie działało jak należy. Sposób rozliczania elektronicznego z Glinczem był dla mnie bardzo odpowiedni. Szkoda, że to się posypało.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszelkie pytania wysylajcie na mail-a: spolkakomunalna@zukowo.pl

Ja po rozmowie telefonicznej zostalem pinformowany, ze moge wyslac pod ten adres stan aktualny liczników, i ze w najbliższym czasie zostanie uruchomiony EBOK
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

a niby dlaczego chcecie się rozliczać z tą niby spółką? Macie jakąś umowę co by was z nimi wiązała?
Mam umowę z Glińczem. Rok 2016 został rozliczony, ok. Ale wypowiedzenia umowy nie widziałem. I jak zmusi mnie parodia komunalna żukowo do podpisania nowej? Wodociąg gminny idzie po mojej nieruchomości zawór jest u mnie, jak mnie zirytują to pół wsi będzie bez wody. Póki co pobieram wodę zgodnie z umową którą mam z Glińczem. A że Glińcz już zrezygnował z poboru opłat - no cóż bardzo mi przykro. Analizował ktoś z was tą sytuację?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

Proszę wszystkich Baniniaków,aby czasem nie grali z ~Mieszkańcem w grę " Człowieku nie irytuj się " gdyż może,to doprowadzić do jego irytacji i może nastąpić jakaś epidemia z powodu braku wody i jeszcze trawa latem może uschnąć! On ma zawór i jest królem wioski! Będziemy musieli mu znosić dary! Będziemy musieli robić pranie i się myć w żwirowni!!!

P.s O jejku?! Moje kwiaty surfinie, co znimi będzie?!!!

Pozdrawiam zaniepokojony Zdzisek
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Potwierdzam, że tryb rozliczeń za pomocą e-mail ma być utrzymany. Jutro podam odczyty z liczników i dołączę nr ID .
Poczekam parę dni i natychmiast będę wiedział czy nowy operator zapanował nad tematem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

To proszę zakręcić wode .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

pierwszy miesiąc ma być gratis :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Będą zwlekać z nowymi umowami,a potem przyjdzie rachunek za pół roku z góry.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

- Gmina Żukowo cały czas działała w oparciu o Ustawę o gospodarce gruntami i nieruchomościami, bo ten system wodociągowy był wydzierżawiony przedsiębiorstwu ZUK - powiedział burmistrz Wojciech Kankowski. - Nie spełnialiśmy więc wymogu, który pozwoliłyby starać się o dofinansowanie z NFOŚi GW. Aby tak mogło być, trzeba mieć swoją spółkę gminną, która dostarcza wodę i zarządza siecią. - Uznałem i rada w zdecydowanej części, że to jest tak ważna i pilna sprawa gminna, że powinniśmy mieć nad nią władztwo - dodał burmistrz.

Podczas sesji uchwalono też nowe stawki za wodę i ścieki. Za podjęciem uchwały głosowało 11 radnych. Pięciu było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu.

Nowy cennik obwiązywać będzie od 1 stycznia 2017 roku do 30 czerwca 2018. Cena za 1 metr sześć. wody wyniesie 3,00 zł brutto dla gospodarstw domowych (o 0,29 gr więcej niż do tej pory) i 4,46 zł o 0,43 gr więcej) dla odbiorców przemysłowych. Za odprowadzanie ścieków właściciele gospodarstw domowych za 1 metr sześć. zapłacą 6,19 zł (podwyżka o 0,60 gr), a odbiorcy przemysłowi - 9,78 zł. (podwyżka o 0,93 gr).

Czy zmiana usługodawcy wygenerowała podwyżki? - Po części, ponieważ jest konieczność wprowadzenia odpisu amortyzacyjnego - przyznał szef żukowskiego magistratu. - Koszty związane z dostawą wody i odprowadzaniem ścieków są różnorakie i muszą być pokryte nawet na etapie projektowania taryfy. Amortyzacja będzie przeznaczona na modernizowanie i odtwarzanie sieci, wymagającej ciągłych nakładów.

Czy zmieni się sposób pobierania opłat za usługi? - Tak jak do tej pory przychodzić będzie inkasent, odczyta licznik i przyniesie fakturę - wyjaśnił Michał Sirocki, prezes Spółki Komunalnej Żukowo. - Podczas pierwszej wizyty dostarczy też umowę do podpisania. Opłaty będzie można uiszczać u inkasenta, przelewem albo w kasie spółki, która zacznie działać w momencie, kiedy przeniesiemy się do nowego obiektu. W przyszłości chciałbym wprowadzić elektroniczne biuro obsługi klienta
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A inkasent przyjdzie jak zwykle w godzinach 10-14sta jak wszyscy są w pracy i stanu licznika nie odczyta :)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie mam z nimi umowy wiec go nie wpuszcze :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

No to dostawca wody zamknie zasuwę w ulicy ;D
polecam i
pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

a jaki problem ją otworzyć? :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

~qwe
Masz do nich jakiś adres mailowy? I czy Twoje odczyty zostały już rozliczone?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czekam nadal na fakturę. Nigdy nie czekałem dłużej niż tydzień na poczcie e-mail.
Może nowy operator potrzebuje więcej czasu?
Jak dostanę fakturę to podzielę się informacją.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odczyty wysłałem 1 lutego 2017 na adres sekretariat@skzukowo.pl . Mam jedynie zapewnienie, że zostały
przyjęte do wiadomości. Wygląda na to, że szykuje się kumulacja kosztów stałych.
Albo szukają ludzi do pracy przy roznoszeniu faktur?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dzwoniłem dziś do SK Żukowo- od początku marca zaczną chodzić po Baninie i spisywać stan wodomierzy. Jeżeli kogoś nie będzie w domu, zostawią kartkę w skrzynce i mailowo można podać stan licznika.
W marcu/kwietniu ma zostać również uruchomiony ebok.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz to już nic nie rozumiem.
Mieszkańcy chcą płacić a tu nie wiadomo komu.
http://www.radabanino.pl/informacje/686-spolka-komunalna-zukowo-w-nowej-siedzibie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

No i wygląda na to, że uruchomili eBOK w Spółce Komunalnej Żukowo i to prawdopodobnie od 1. marca 2017:
https://ebok.skzukowo.pl

Do logowania będzie potrzebne ID z nowej faktury za wodę i ścieki. Dzisiaj dostałem nową umowę wypełnienia i do podpisania z powyższą informacją.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

u mnie spisali stan licznika dwa tygodnie temu, ale umowy nie widać...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kto spisywal? Mlody szczuply chlopak ? Do mnie wszedł zrobił skan oczami i poszedł. Kto to w ogole był?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba bylo sie go zapytac, a nie wpuszczac byle kogo do srodka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odczyt liczników przez SK Żukowo to była jakaś fikcja. Niby licznik został spisany a fakturę otrzymałem ze zużyciem o 2m3 wyższym niż wskazywał licznik tydzień po spisaniu liczników. Co prawda, na fakturze jest opis, że stan licznika został wyliczony ze średniej ale po co wtedy ten gostek tam łaził??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A my dostaliśmy fakturę a umowy na oczy nie widzieliśmy. Skąd człowiek może wiedzieć czy ktoś nie wykorzystuje sytuacji i wrzuca takie cuda do skrzynek z lewym numerem konta? Firma z którą nie mam umowy a gdyby nie to forum to nawet taka o której nie słyszałem wrzuca mi fakturę z terminem płatności. Coś chyba jest nie tak...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po pierwsze nie Glińczem a Glinczem analfabeto, a po drugie umowa z zukiem wygasla wraz z koncem roku 2016. I wg prawa to dopuki odbiorca nie podpisze umowy z SKŻukowo to powinien byc odciety od wody takze firma idzie ludzia na reke.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

myslacy? chyba nosem.dopóki ptysiu
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

,,myslacy mieszkaniec" poprawiasz innych, wyzywasz od analfabetów, a sam robisz błędy. W liczbie mnogiej w celowniku piszemy ,,om" więc nie ludzia a ludziom. I kto tu jest analfabeta.?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie rozumiem. Nie dostałem wypowiedzenia umowy z Glińcza. Dostałem jednostronne oświadczenie o zaprzestaniu świadczenia usług. Nie ma w nim słowa o wypowiedzeniu.
Kolejne oświadczenie i Zuk świadczy usługi dalej.... Brak tu innych dokumentów. Ponadto jak mieliby odciąć kogoś skoro nie mają prawa chodzić po prywatnym gruncie, a w moim przypadku to ich gminny wodociąg spoczywa na moim gruncie, bez umowy za korzystanie z tego gruntu. Więc czekam aż się zgłoszą z wnioskiem z ich strony o zawarcie umowy. Warunki będę negocjować...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

też otrzymaliśmy oświadczenie o zaprzestaniu świadczenia usług od Glincza. Mąż kilka dni temu wpuścił kolesia jakiegoś młodego co niby spisywał licznik. Umowy ani faktury nie widać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Jesteś taki wspaniały że cały jestem mokry, jak czytam te wypociny.
Do rzeczy-1.przeczytaj najpierw dokładnie umowę z Glinczem,który był spółką świadczącą usługi dla UG Żukowo.
2.To że główny podmiot odpowiedzialny zmienia operatora odpowiedzialnego za konserwację i rozliczenia systemu wodociągów,nie znaczy że umowa jest nieaktualna .
3. W powiadomieniu masz jak wół napisane że"eksploatację systemu W-K GŻ przejmuje Spółka Komunalna Żukowo"itd nie ma mowy o wypowiedzeniu umowy jak sugerujesz...!
4.Negocjuj do woli i przestań obrażać w miarę inteligentnych tymi żałosnymi wpisami,chciałem opisać jeszcze kilka spraw, ale mi się nie chce,zakręć zawór i do boju!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

najpierw poprawia i obraza: "Po pierwsze nie Glińczem a Glinczem analfabeto"

a zaraz potem sam pisze: " I wg prawa to dopuki... ", "ludzia"

jesli on jest analfabeta to ty kim jestes, Myslacy mieszkancu? LOL
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ojj ludzie, robicie z igły widły, z wody każdy chce korzystac tak czy siak . Jak komuś aż tak bardzo zależy na tej umowie to niech się sam pofatyguje i pojedzie do firmy to zrobią ją na miejscu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

do góry