Widok

Sprzedaż mieszkania- Wasze pomysły, sugestie i porady

Szanowni Czytelnicy, podzielcie się Swoją wiedzą, opiniami i sugestiami- może udało się Wam szybko sprzedać mieszkanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przede wszystkim daj realna cenę -wtedy kupiec sie znajdzie. Ja umieszczałem na trojmiasto.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to chyba 3 watek z tym samym pytaniem, nudne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
zaakceptuj , że:
- na rynku jest i będzie zastój (aktualnie ejst nadpodaż mieszkań)
- ceny mieszkań spadają i będą spadać
- Twoje mieszkanie nie jest wyjątkowe
- nie odzyskasz środków włożonych w wykończenie

ponadto:
- nie sugeruj się cenami z ogłoszeń

Wg mnie 2 główne kwestie to cena i cierpliwość. W następnej kolejności pierwsze wrażenie, czyli warto zrobić prowizoryczny remont za klika tysięcy, malowanie, zamiana paneli, kafelki w łazience itp - są osoby które na to lecą, szcególnie kobiety. To ta sama grupa osób , kóta kupuje wypolerowane powypadkowe wyszpachlowane złomy w autohandlach.

Najważniejsza rzecz to cena, i tu nie patrz na deweloperów i nie sugeruj się intentowymi zaklinaczami rzeczywistości że będzie drożej.

Obniż cenę od razu, bo za pół roku Twoja cena wywoławcza będzie taka za jaką teraz nie chcesz sprzedać - to jest moja najważniejsza sugestia. Dużo osób popełnia ten błąd -trzyma cenę miesiącami i później obniża do takiej za którą wczesniej mieliby kupca, ale w dalszym ciągu onbiżają za mało i dalej się bujają powielając ten sam błąd.

... chyba , że ci nie zależy na sprzedaży - wtedy dajesz cenę jaką uważasz i sobie czekasz
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Madmax wszedzie widzisz spadki. Wszystko bedzie taniec wg Ciebie tylko, ze realia sa zupelnie inne. Raczej jest stabilizacja i powolne podwyzki.
Madmax jestes jednym z kilku internetowych troli ktorzy za wszelka cene wmawiaja ludziom, ze bedzie taniej.

A co do sprzedazy mieszkania uzywanego sam kiedys sprzedawalem i podstawa bylo to aby mieszkanie bylo bardzo czyste, puste szafy itd. Czesc wyposazenia pozostawilem. Wszystko mialo wygladac tak jakby mieszkanie bylo nowe i zostalo co dopiero urządzone. Efekt? Przyszedl pierwszy klient, kupil. Sprzedawalem przez miesiac. Cena o 20% wyzsza od sredniej z okolicy. Wiec bujdy, ze musisz byc najtanszy itd wloz miedzy bajki. Nie celuj w biedote, ktora liczy kazda zlotowke ale w kogos zamozniejszego. Zawsze z wyzszej ceny mozesz opuscic. Klient bedzie zadowolony i Ty bedziesz mial wiecej w kieszeni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie mam ciśnienia żeby na siłę i za pół darmo sprzedać,więc poczekam cierpliwie, sporo ludzi przychodzi oglądać więc jest to dobry znak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak masz oglądaczy to jest nie źle , jak sprzedajesz mieszkanie od 2 miesięcy i masz średnio 1 oglądacza tygodniowo to tylko czekać na kupca. Większość którzy szukają opini na forach bujają się ze sprzedażą rok lub dłużej i od kilku miesięcy nie zagląda tam pies z kulawą nogą.

Oglądacze to dobre źródło informacji n.t. twojego mieszkania, często inne spojrzenie od Twojego. Spóbuj wywnioskować co ewentualnie im nie pasuje, że nie chcą kupić:
- czy to są tylko ogladacze , którzy zaczynają badać rynek i mają zamiar kupić w perespektywie 2 lat
- czy nie pasuje im coś w wykończeniu mieszkania, lokalizacji, piętro, strony świata itp
- czy może cena jest główną barierą
- nie przejmuj się wybrzydzaczami, którzy wszystko negują aby zbić mksymalnie cenę.

Liczba oglądaczy jest miarą atrakcyjności Twojej oferty t.j cena , lokalizacja, budynek, osiedle, reklama, fotki itp.

Jak zacznie spadać liczba oglądaczy to wtedy może będziesz musiał wykonać jakiś ruch. Pamiętaj też , że teraz t.j. do poczatku czerwca jest najwiekszy ruch, a później to dopiero zaczyna się od końca września to przełomu listopad/grudzień.

Dodatkowo (jak masz czas), możesz kontrolować konkurencyjne oferty, tzn wytypuj podobne oferty do Twojej (metraż , lokalizacja itp) w podobnej lub niższej cenie i monitoruj czy one schodzą.

Mówiąc o nadpodaży nie miałem na myśli konkretnych lokalicacji czy inwestycji. Aktualnie w Gdańsku jest ogólnie więcej mieszkań na sprzedaż (nowe budownictwo rynek wtórny, wileka płyta, nowe od dewelopera, w budowie) niż zainteresowanych kupnem, lokalnie w ramach dzielnic może to wygladać inaczej.

p.s.
~ktosia
dla zaklinaczy rzeczywistości, którzy kupili "na górce" lub zawodowo zajmują się sprzedażą mieszkań jest oddzielny wątek tam wylewają swoje żale i frustracje i szukają usprawiedliwień nie chcąc dopuścić mysli, że wtopili dużo kasy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gdybym się sugerował ceną z wyceny mieszkania i jego wartości rynkowej moja cena byłaby znacznie wyższa....dałem cenę REALNĄ, a wyjątkowe mieszkanie jest dla mnie :) nie sądzę żeby była nadpodaż, popyt też jest i to większy niż w 2010 r.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i tak trzymaj !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt? (413 odpowiedzi)

Witajcie, mam pytanie do osób, które kupiły mieszkanie na kredyt: czy żałujecie, że wzięliście...

dobry i tani projekt domu (16 odpowiedzi)

gdzie najlepiej kupić lub zamówic projekt domu? macie jakieś doświadczenia i wskazówki?

Jak szybko sprzedać mieszkanie (90 odpowiedzi)

Mam wystawione mieszkanie na wszystkich najpopularniejszych portalach od listopada 2013 i do tej...

do góry