Widok

Studio Morena

Morena Temat dostępny też na forum:
Studio Morena powstało przy ul. Rakoczego, w centralnym punkcie Moreny. Szybko dojechać można stąd zarówno do centrum Wrzeszcza, jak i do Śródmieścia Gdańska. Przyszli mieszkańcy niemal pod domem mają przystanek tramwajowy i komunikację autobusową. Szybko można stąd dojść także na przystanek PKM. Rozbudowana dzielnica jaką jest Morena zapewnia dostęp do pełnej infrastruktury potrzebnej do wygodnego życia, zarówno dla singla jak i dla dużej rodziny czy osób starszych. Inwestycja składa się ...
więcej o inwestycji
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

o jezuu O.O brzydszych bloków nie dało się wymyśleć??
popieram tę opinię 40 nie zgadzam się z tą opinią 25

arkchitektoniczna kupa

"architekt" tego szkaradztwa powinien stracic prawo do wykonywania zawodu, a miejski urzednik nie powinien w ogole wydac pozwolenia na budowe . Wstyd, że w Gdańsku rządzi taka miernota!
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 9

deweloper

Przy czym tu architekt? On robi co karze mu deweloper... A każdy chce jakoś zarabiać, a urzędnik nie ma prawa oceniać estetyki, tylko sprawdza czy jest zgodne z prawem,,,,
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

a czego się spodziewacie po sporym bloku xd? Dla mnie jak na wysoki blok mieszkalny to całkiem ladne kolorki i nie ma się do czego doczepic w sumie :p
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

wedlug mnie wygląda całkiem nowocześnie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

no na pewno takich blokow nie budowalo się w 2010 roku:p
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Eeee nie ma tragedii. Lepsze te niż polska pasteloza budowlana na starych osiedlach :D
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

bloki pasują do tych komunistycznych

niby gdzie na rakoczego ?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 7

prefabrykowane bloki z lat 70. przy tym co wyprawiaja dzis deweloperzy to ukojenie estetyczne. Przez takie budownictwo Morena zostanie doszczętnie zdegradowana.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 8

a ja chcę kupić tam mieszkanie i te bloki mi się podobają!
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 7

Mi też podoba się ten blok. Obecnie z żoną przeglądamy oferty, ale do tej pory ta inwestycja najbardziej przypada nam do gustu. Dobra lokalizacja i dostęp do sklepów takich jak Lidl i Biedronka, czy podstawówka.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6

koło lidla / mc donalda
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Tamten teren ma Murapol
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Murapol ma przed Lidlem obok maca, Polnord wykupil teren miedzy inwestycja murapolu , kosciolem, lidlem a liniami wysokiego napiecia.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja pierdacze

gdzie oni chca wcisnac te 3 budynki? Ponadto kolo linii wysokiego napiecia sa dosc duze pagórki
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

linie wysokiego napiecia

Wszystkie linie wysokiego napiecia maja byc przesuniete/usuniete wg dewelopera wiec moze i nie bedzie tak najgorzej
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

współczesny falowiec...przyszłym mieszkańcom gratuluję gustu
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 13

Jakie ceny ?

Czy ktos zna ceny jakie oferuje Polnord? Zaczynaja oferowac po dwie lazienki w mieszkaniach kolo 60 metrow. To duzy komfort, normalka na Zachodzie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

cena

6500-7000/m2
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ceny od 6000 do około 6600, w celu zasięgnięcia więcej informacji polecam kontakt do Pana Adama, mail: adam.basiakowski@gmail.com lub tel 726 360 048, można dowiedzieć się również o innych inwestycjach Polnordu i nie tylko.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 16

Trzeba dowiadywać się telefonicznie. Ja dzwoniłem w sprawie 2 różnych M2 o pow. 40 m2. Średnia cena to 6500 zł/m2.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mailem też szybko odpowiadają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie przesadzaj.

Mieszkania w falowcu nie kosztują 7 tysięcy za ma.
Poza tym to do morza jest bliżej.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Polnord to koszmar pod każdym względem...

Nie kupujcie mieszkań u tego dewelopera. Mieszkam w jednym z budynków na Myśliwskiej, wszystko było super póki nie odebraliśmy kluczy. Potem dramat. Podłoga wyżej niż dół okna balkonowego, krzywe ściany, elewacja pofalowana. Każda naprawa to droga przez mękę. Kontakt fatalny. Obiecują nie wiadomo co, oddają nic. Po pięciu latach nie mamy ogrodzenia, a zieleń w formie drzew i krzewów pozostała w fantazjach architektów na wizualizacjach jeśli nie liczyć dwóch metrowych patyków wbitych w ziemię. Nawet trawników nie ma normalnych, tylko na ziemię budowlaną wysypano czarną ziemię i zasiano trawę. Miejsca parkingowe wewnętrzne i zewnętrzne bardzo drogie a wąskie i ze słupami. W niektórych przypadkach nieużyteczne. Te miejsca parkingowe przed budynkiem, które miały być miejscami ogólnodostępnymi zostały w późniejszym procesie sprzedaży lokali usługowych dodane jako bonus. Tak więc w dzień pod klatką nie zaparkujesz bo miejsca ogólnodostępne są miejscami prywatnymi. Goście, którzy do Ciebie przyjadą też nie zaparkują bo nie mają gdzie. Do niektórych klatek zabrakło miejsca na chodnik więc idzie się po jezdni bo Polnord buduje na małych przestrzeniach. Upycha jak najwięcej się da. Niedoróbki budowlane temat rzeka. Nawet boku jednej ściany zewnętrznej nie zdążyli pomalować tylko zostawili betonową. Wszystko musieliśmy wykonać sami z pomocą administracji. Teraz Polnord w podziękowaniu za kupno ich wcale nie tanich mieszkań wysypuje nam pod oknami hałdę piachu wywożoną z budowy Waszego osiedla demolując całe otoczenie. Zniszczono okoliczną zieleń, połamano drzewa, wkroczono na teren aktywny biologicznie. Prace trwają od 7ej do 21ej, ciężki sprzęt i sterta piachu przypominają nam nieustannie o koszmarze zwanym firma Polnord. Motto tego dewelopera powinno brzmieć: chcesz mieć problemy kup mieszkanie w Polnordzie. Masakra!
popieram tę opinię 42 nie zgadzam się z tą opinią 5
Polnord nie potrafi dotrzymać umów
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2
Moze wiecej szczegolow
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinie na temat inwestycji studio morena czy warto u tego dewelopera
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Sterty piachu już nie ma, Teraz będziesz miała ulice dwupasmowom
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Morena 76

Dlatego, mam coraz większy szacunek dla budowlańców wielkiej płyty, notabene po szkołach budowlanych, dziś chyba takich już nie ma.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak, tak. Kiedyś to było...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Taaa kiedyś to było, teraz to nie ma xD Kiedy ludzie w tym kraju zaczną doceniać, że jest lepiej niż za PRLu?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kiedyś za prlu na mieszkanie czekało się powiedzmy 10 lat, a teraz czeka się 2 lata (od dewelopera) i spłaca się minimum 20 lat.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wrażenie

Już po rozmowie z p. Kurpiewską z biura sprzedaży, odnieśliśmy wrażenie, że deweloperowi nie zależy. Kupicie to kupicie, nie kupicie to będą inni. Jeszcze przed podpisaniem umowy, co to będzie po zakupie. Dlatego zrezygnowaliśmy.
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ale ceny najnizsze jesli chodzi o lokalizacje
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Witam, odnioslem zupelnie inne wrazenie. Przed podjeciem decyzji, bardzo duzo E-Maili, pytan, dostalem wszystkie informacjie, bardzo mily kontakt.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9

wysyp burakow z tekstem mam 200 tys. gotowka. na kolana sprzedawco. i najlepsze:ile rabatu bo sie nalezy bo place gotowka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 16

w drugą stronę ceny m2 w gdańsku są masakryczno wysokie jakby złote sztaby sprzedawali
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
i dobrze wam powiedziala. bravo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

linie elektryczne

na placu budowy znajduje się kilka linii elektrycznych, które są bardzo szkodliwe
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 10
Prąd złem naszych czasów. Dlatego Tesla i Edison już nie żyją. Żarówki im się przepalily.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 5

Maja byc przesunięte jak nie beda to bedzie dym u dewelopera bo obiecał. .....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Skąd masz takie wieści, że mają być przesunięte? To informacja od dewelopera?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak

Jest zapis w akcie notarialnym
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Będzie obiecał do czasu sprzedaży wszystkich mieszkań (dziur w ziemi)

Potem już nie będzie obiecywał.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wystarczy zadzwonic do zakladow energetyki i zapytac czy beda slupy energetyczne przesuwali to wszystko jesli nic nie wiedza to polnord jest kolejnym deweloperem kłamcą
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0

te słupy wysokiego napięcia zostały już zmniejszone przez dewelopera, w perspektywie 10 lat może energa zrobi nowe okablowanie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

30 lat pracuję przy napięciu 110 kV i 400 kV i nic mi niejest
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie badz taki elektryczny
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

weterynarz

Nie bój, nie bój.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Energetyk

Dodaj wysokiego napięcia, za tzn komuny min 100m, teraz część wkopali w ziemię troszku obok i ok.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Linie energetyczne

W ciągu 2 lat mają być uziemione
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy są tu jacyś przyszli mieszkańcy Studio Morena?:)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jest jakas inna strona na temat tej inwestycji forum lub opisujaca postepy w budowie itd
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dostajecie jakies pokwitwania od dewelopera za kolejne platnosci w transzach
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie pokupowaliście mieszkania? Która klatka, piętro?:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szukam innego forum przyszlych mieszkancow o tej inwestycji
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

7-pietro klatka B od strony kosciola...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Serio? I jak Ci się widzi wizja wielkiego molochu przed oknami?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

? Jakiego wielkiego molochu? Kosciol ma byc wyburzony?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na 1 pietrze okna skierowane na Lidla
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam na myśli wschodnia stronę i wyższe piętra. Bardziej stronę 'środkowa' bloku. Od początku inwestycji było wiadomo, że tuż obok powstanie drugi blok? Przecież ten drugi to jakaś masakra. Mieszkania obok mieszkań. Prawie okno w okno. I to dwa naprawdę duże budynki.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jesteś pewien że nie pomyliłeś inwestycji? To właśnie studio Morena jest tym dużym molochem co zasłoni półokrągły budynek. Chyba że jest coś kolejnego w planach?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

StudioMorena

klatka C
piętro 12
widok na Lidla
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Studio morena

Witam, kupiliśmy mieszkanie w tym bloku i czytając opinie już zaczynam się bać :( oczywiście to zależy od gustu jednemu podoba się wielki moloch drugiemu blok 3-4 piętrowy, czytając poprzednie opinie obawiam się o czynsz jaki mogą nam ustalić bo u tego samego dewelopera na innym osiedlu podnieśli z 400-700 wiec to chyba jakies apsurd No i generalnie nic z tym nie mogli zrobić, oczywiście nie wiem czy doszli do porozumienia na dzień dzisiejszy czy tak pozostało, myśle ze jeśli chodzi o nas przyszłych mieszkańców to najgorsze przed nami bo na razie to nie mamy co narzekać blok się buduje i tyle....
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

My będziemy mieszkać na 5 piętrze w klatce B, okna od strony kościoła. Nam póki co odpowiada ta lokalizacja mieszkania.
Lepiej to niż mieć widok na "okrąglak", aczkolwiek swoją drogą nie było wiadomo, że "okrąglak" powstanie kiedy Wy kupowaliście mieszkania (nie było go w planie? - mówię o tych, którzy wcześniej kupowali)?
My też mamy obawy, niby nie chcieliśmy w takim wielkim boku, ale przekonuje nasz lokalizacja. Morena to idealne miejsce. I cena też ok, nie mam zamiaru dojeżdzać z okolic Auchan. A co do czynszu... no cóż, każdy deweloper tak robi i musimy być na to gotowi.. Miejmy nadzieę, że nie będzie źle!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

My podobnie. Klatka A z loggia od południa. Też nie byliśmy na poczatku zdecydowani jednak stosunek cena:uklad:lokalizacja byl yu najkorzystniejszy
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chyba macie jedno z mieszkań, które my chcieliśmy wziąć :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

My też 5 piętro klatka B okna od kościoła :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z naszej strony zakup pod wynajem ale chcialbym aby czynsz nie byl zbyt wysoki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Polnord reklamuje sie na trojmiescie jak tylko moze chyba mieszkanka nie idą zwlaszcza te w miejscu łaczenia budynkow w tej ciemni i za 6500 za m2. Ludzie tez wychamowali z kupowaniem beznadziejnych mieszkan u deweloperow za kosmiczną kasę
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wychamowali, bo standard wykończenia jest mega biedny i niejasny. Byłam z 1 m-c temu i dowiedziałam się, ze okna mogą być dwu lub trzyszybowe. Więc pytałam od czego to zależy , ale nie wiadomo :))))) , pani miała jakieś niejasne teorie. Chyba pan majster będzie losował , kumu jakie wstawi :))))) . A to są znaczne różnice w oszczędnościach na ogrzewaniu. Życzę powodzenia tym co będą mieszkać na ostatnich kondygnacjach i dostaną dwuszybówki, a na pewno tak się stanie, skoro nie ma konkretnego wykazu co jest w standardzie tylko to lub to :))))))) . Masakra. Kupiłam u konkrencji. Nie dość , że dużo taniej , to standard , nieporównywanie wyższy.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

A prawo , nie nakazuje teraz instalowanie okien trzyszybowych ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widzę, że opinie na forum są podzielone. Miałem dobry kontakt z reprezentantami tego dewelopera. Mam nadzieję, że po zakończeniu budowy wszystko będzie dobrze. Nadzieję można mieć… nic innego mi nie pozostało. Ale nie będę sobie dobierać do głowy. Okolica jest spoko, zwłaszcza dobra komunikacja jest na plus i dostęp do supermarketów itp.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja też z duszą na ramieniu czytam te wszystkie komentarze ale kupiłam :) na tym etapie kontakt z deweloperem dobry. Też mam nadzieję że nie będzie aż tak źle - klamka zapadła. To lokalizacja przeważyła szale na kupno mieszkania w tym miejscu.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam nadzieje ze nie bedzie opoznienia w odbiorze jak w robygu obok kolega ponad pol roku czekal i odbior polnordu bedzie na 2019
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie czarujmy sie to moloch lepszy bylby max 6-8 pietrowy cena tez nie powala na kolana jak za taki budynek jedynie wielki plus to lokalizacja. Czy ktos cos wie kiedy bedzie przesuniecie słupów lini energetycznej
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przez teren budowanego osiedla Polnordu będzie wybudowana droga dojazdowa do budynku Murapolu, biurowca w głębi restauracji i Lidla. Oznacza to ze na osiedlu będzie niesamowity ruch samochodów . Każdy z kupujących podpisuje na to zgodę nie czytając nawet uważnie dokumentów.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

jakieś źródła ? szczegóły?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tzn gdzie dokladnie czy ma powstac z tylu lidla od strony dostaw i prowadzona wzdluz polnordu nad wjazdem do garazy podziemnych murapola...czyli osoby majace widok na lidla lub centralnie okna murapola beda mialy pod oknem tą droge. Wygrali Ci co maja wszystkie okna od strony kosciola lub z widokiem na srojacy obok kosciola wiezowiec lata 80 i parking oraz tą wąską ulice prowadzącą w dół
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co ciekawe już wybudowany wjazd na osiedle oraz przyszłą drogę dojazdową do sąsiednich inwestycji pokryją wyłącznie klienci Polnordu w cenie mieszkania. W godzinach szczytu wjazd będzie się korkował a pierwszeństwo wyjazdu będą mieli mieszkańcy Murpolu, Lidla itd. Od drugiej wschodniej strony budynku dzwony kościelne będą skutecznie budzić rano a świecący krzyż w nocy darmowo oświetli nam mieszkanie. Przez teren osiedla zostanie zachowane dojście wiernych do kościoła jako droga konieczna.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

A dzwonią tam w tym kosciele bylem tam kilka razy i w czasie mszy w niedziele dzwonow nie slyszalem, co do drogi dla wiernych od wschodniej strony jest chodnik za plotem i ta drogą chodza wierni. A co do wyjazdu i wjazdu zobaczymy jak bedzie na dole u robyga jak wszystko wyjedzie z tych wiezowcow ustawionych jeden na drugim tez bedzie paraliz. Zobaczymy jak bedzie jak wszystko to powstanie .......ale ceny mieszkan w Gd są za drogie w stosunku do oferowanej jakosci .Bardziej mnie martwi doswietlenie tych mieszkan zwlaszcza na nizszych kondygnacjach od strony wschodniej i polnocnej
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzwony w żadnym kościele nie dzwonią w czasie mszy a na mszę wcześniej np. pół godziny. Wierni będą chodzić przez osiedle jest to zagwarantowane w projekcie osiedla. Słabe to pocieszenie że u Robyga będzie jeszcze gorzej z wyjazdem z osiedla niż ze Studio Morena. Nie zmienia to faktu że wyjazd będzie zakorkowany. Na razie miejsce podłączenia się osiedla Murapolu do drogi koniecznej przez osiedle Studio Morena w terenie jest niewidoczne, droga wewnętrzna w tym miejscu zakończona krawężnikiem a przy płocie nawet posadzone drzewka. Do czasu zakończenia inwestycji Studio Morena tak pozostanie bo w tej chwili nie ma możliwości wybudowania drogi koniecznej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Osiedle otwarte no to super.......pod oknami stado wiernych plus gimbusy idące szkoły i reszta zwiedzających różnej maści chcących obejrzeć sobie budynek, skracających sobie drogę do galerii, oraz idących na zakupy do Lidla. Najgorsze jest to że zero spokoju oraz że za teren zewnętrzny będziemy płacili my mieszkańcy a używać będą wszyscy również z okolicznych bloków......zdeptane trawniki śmieci żule z piwkiem z okolicy itd....i to za 6500-7000 zł za M2. Niech polnord zainwestuje w kamery bezpieczeństwa skoro ma być otwarte osiedle żenada....
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 9

Haha... też mieszkam na osiedlu ""strzeżonym"". Wiecznie psująca się brama, bramki wiecznie otwarte bo nikomu się nie chce zamykać, płoty takie, że każdy nieinwalida je przeskoczy. Złodziejowi wystarczy czytnik częstotliwości, żeby w 10 sekund sforsofwać zabezpieczenia. Dzieci z osiedla biegają pod oknami, bawią się na parkingu, drą mordę jak każde inne. Zimą żule i tak śpią po klatkach. Naprawde mieszkanie w tym Twoim 50metrowym apartamenciku daje ci to poczucie elitarności? Pozdrowienia z rzeczywistości
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 7

Nie elitarności ale spokoju od patologii i 500 plusów nie po to płacisz grubą kasę aby mieć sajgon pod budynkiem........
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6

gruba kase to masz na garnizonie tu sa przecietne ceny trojmiejskie. 500m dalej robyg ma wyzsze
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

zgadzam się z Tobą. My kupiliśmy mieszkanie w tym bloku, i nie możemy doczekać się.
Ceny są normalne za mieszkania. Można mieszkać na Szadółkach, Jasieniu, Kowalach itd. jak najbardziej, ceny? 4,5 tys / 5,5 tys za metr, pewnie. Ale nie uśmiecha mi się jechać co dzień w korkach rano i popołudniu... + zakupy, dziecko do przedszkola, szkoły, daleko do centrum. A stąd? Blisko Wrzeszcz, Śródmieścia, wszystko pod nosem. Mnie nie przeszkadza świecący krzyż, przynajmniej nie kupię oświetlenia do salonu :) Zawsze będzie ktoś przeciw ale i ktoś za. Moloch molochem, trudno.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz ma wyższe wcześniej miał takie same i nie ma co gdybać na temat cen garnizon to centrum a tutaj morena
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

hahaha to samo powiedzieliśmy z mężem, z tym, że nam będzie krzyż po Bożemu oświetlał sypialnię
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przepraszam że się wtrącam ale w swojej naiwności przechodzicie granice rozsądku, jeżeli zostaną oddane wszystkie mieszkania deweloperów budujących bloki na Morenie to też będziecie mieli korki i zatkaną Morenę. Już teraz widać co się dzieje w godzinach szczytu. Pozdrawiam :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polnord, murapol, hossa - Wszystkie 3 bloki? Nie nazywajmy moreną myśliwskiej i okolic lostowickiej bo to tylko hasła deweloperów
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rakoczego ulica to raczej nadal Morena
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A gdzie nie ma korków wyjeżdżam z zaspy i o 16.00 od Hynka w kierunku grunwaldzkiej stoję minimum 40 minut infrastruktura nie wyrabia
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masz rację korki na Morenie rano i wieczorem są ogromne do tego przyszła droga koło budynków, smród z ulicy obok i z parkingów przysklepowych a do tego linie wysokiego napięcia i dzwony poranne z kościoła już współczuję tym co tam kupią mieszkania
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

pracownik hossy czy robyga?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziwisz się, że ludzie chcą mieszkać na Morenie? To pożądana, rozwijająca się dzielnica, cokolwiek by tam nie powstało będzie miało wielu chętnych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Meldujemy się całą trójką! Z mężem tydzień temu podpisaliśmy umowę i nie możemy się już doczekać końca prac: ) mam nadzieję, że jak nasza kruszynka przyjdzie już na świat to będzie zadowolona z mieszkanka, do tej pory nie było żadnych problemów, więc Polnord wierzę w was!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Kolejna i**otka Madka kogo to obchodzi...........głupie to na maxa. Jeszcze się cieszy że przepłaciła za mieszkanie kupując na górce cenowej
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 9

Zastanów się lepiej na swoim wpisem.
Na górce cenowej? Dla niektórych zawsze będzie górka, niestety ... hihihi :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie, każdy ma swój budżet i akurat mogliśmy sobie pozwolić… a nam zależało głównie na dobrej lokalizacji, szczególnie, że okolica jest przepiękna i będziemy mieli spokojne miejsce do spacerów nad zatoką, a Ty siedź w domu i obrażaj sobie haha
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Tak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Każdy kto kupił/kupi mieszkanie w tym szkaradztwie przyklada rękę do takiej a nie innej architektury

Brzydactwo okropne, wygląda na to że będzie to falowiec dla ubogich - na forum już wpisy że czynsz będzie 200zł wyższy - normalnie tragedia. Ludzie! Za samą halę garażową płacę ok. 200zł/miesięcznie plus podatek roczny kolejne 200zeta a wy dramatyzujecie o te parę zł???
Winda to jakieś kolejne 40zł w czynszu (choć początkowo może być parę zł albo zero żeby nie wystraszyć biednej gawiedzi co ledwo zdolność na to złapała i martwi się o czynsz), monitoring - jeśli rzeczywisty a nie atrapy to też trochę kosztuje (po co monitoring w falowcu to nie wiem ale mniejsza).
Najsłabsza jest lokalizacja - falowiec wciśnięty między kościół a akademik (Murapol) na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań*, z jednej strony otoczony ruchliwą wielopasmówką, z drugiej naturalną barierą skarpy (nawet ze schodami/drogą to dalej pewnego rodzaju bariera). Spacer albo wkoło tej "wyspy przedpiecewskiej" albo najpierw kilkuminutowy spacer żeby się stamtąd wydostać do normalnych terenów. Nie, dziękuję. I współczuję.

*Mieszkanie przy skrzyżowaniu to nie to samo co mieszkanie przy ruchliwej drodze - ruszające pojazdy są znacznie głośniejsze i bardziej dokuczliwe niż bardziej regularny szum ruchu ulicy
ps. Gdzie tam jest las? Wg info na stronie developera tam jest las - chodzi o te krzaki w kierunku Schuberta?
ps2. Zagłosujcie nogami - nie kupujcie tego dziadostwa, jest, naprawdę, sporo innych ciekawych inwestycji. Z większym poszanowaniem otoczenia, natury, ładu architektonicznego, planistycznego i z choćby minimalnym poczuciem estetyki (tu tego nie ma).
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 20
Ja mam to w d*pie wykończe mieszkanie i sprzedam z zyskiem i tyle albo wynajmę sloikom zapewniam że zaraz znajdą się chętni lokalizacja 2 razy lepsza niz robyg na dole....
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
Falowiec dla ubogich a ty jak tatuś czy mamusia kupiła mieszkanko a może coś w spadku........jak dla ciebie 7000- 8000 za M2 to dla ubogich to ile musi zarabiać przeciętny Kowalski z 10 tys na miesiąc aby kupić tzw mieszkanko dla leeepszych
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co to 10tys na miesiąc? Każdy ogarnięty człowiek zarobi więcej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 14
Kolejny dobrodziej Janusz biznesu co zarabia dużo płacąc wielkie guano swoim pracownikom....
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skąd ty wziąłeś taki wysoki czynsz.

68 m 2 czynsz 350 zł. Spójrz na szkaradne domy hossy 400 m dalej. Ja mam widok na morze i nikt mi w okna nie zagląda. Nie żałuję zakupu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W okna Ci nikt nie będzie zaglądał to fakt. Ale z tym widokiem na morze to przesada bo paseczek morza trudno nazwać widokiem na morze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Klatka A piętro 9. Wszystkie pokoje z oknami na srodmiescie, loggia od szczytu. Wspolczuje wszystkim z klatek B i C z oknami na stronę lidla, ale to był Wasz wybór. Każdy przed kupnem powinien się dobrze zastanowić i przeanalizować wszystkie za i przeciw. Ja jedynie martwię się o przeciągi, ale wybór tego właśnie lokalu to mój świadomy wybor
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 11

Morena

Czyli co kl. A?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Klatka C na Lidla haha i**ota......klatka a i częściowo b jest na Lidla a nie klatka C. Klatka C ma widok centralnie na okrąglak od strony zachodniej
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Klatka C jest od strony północnej + zachód i wschód. Kościół jest na wschodzie, Piecewska na północy, a okrąglak (Murapol) na zachodzie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam mieszkanie od wschodnio północnej strony zresztą już nie długo bo jak tylko oddadzą to remont i sprzedaż.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

klatka C

klatka C 12 piętro
nie widzę Lidla i Murapolu
problem rozwiązany
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szanowni przyszli sąsiedzi!
Nie popadajmy w nieuzasadnioną panikę :) - wystarczy dokładnie przeczytać własnoręcznie podpisane dokumenty.
1. Owszem, budynek jest architektonicznie brzydki, ale cóż... taki już jest, urbanistycznie pasuje do okolicznych bloków. My go raczej nie będziemy oglądać z zewnątrz, gorzej mają nasi sąsiedzi ze wschodniej części inwestycji Murapolu :). A budynek Murapolu stał już w stanie surowym w momencie rozpoczęcia sprzedaży w naszym, więc każdy kupujący go widział.
2. Lokalizacja jest idealna - w samym środku osiedla z pełną infrastrukturą i doskonałą komunikacją.
3. Taka lokalizacja powoduje, że nie będziemy mieć z okien widoku na pola i łąki :))) tylko na elementy miasta - w tym kościół, drogi i inne budynki.
4.Oprócz starej infrastruktury, Lidla, Maca i knajpy będą też niewątpliwie jakieś usługi/sklepy w lokalach użytkowych w parterze Nowej Moreny (Murapol). Na razie powstało tam prywatne przedszkole.
5. Wyjątkową rzeczą jest własne skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną!!! Umożliwi to bezproblemowy wyjazd na Rakoczego w obie strony. Czy to ważne, że wpinamy się od razu w dużą arterię komunikacyjną na własnym "zielonym" - zapytajcie mieszkańców tysięcznych bloków południowej części Migowa stojących w wielogodzinnych korkach na Myśliwskiej, na przykład. I - tak, musieliśmy zapłacić za budowę części tego skrzyżowania w cenie lokalu, bo niby kto miałby za to zapłacić.
6. Co do drogi prowadzącej do sąsiedniego bloku, to jest ona jedynie w planach, w akcie jest ustanowiona nieodpłatna służebność przejazdu i przechodu na tą okoliczność, ale nie ma żadnego powodu ani planu byśmy za jej budowę płacili. To sprawa przyszłej decyzji sąsiadów z tamtego budynku. Droga taka, co oczywiste wygeneruje jedynie ruch docelowy, a ewentualne pierwszeństwo przejazdu może być uregulowane znakami - to nie są drogi publiczne.
7. Miejsce posadowienia słupów WN było na planie i zostało zgodnie z nim zrealizowane - słupy i linia zostały odsunięte - sam się trochę bałem jak to wyjdzie, ale jest o.k. Tak, to również było za naszą kasę, bo innych chętnych do płacenia nie było :)
8. W akcie jest bezpłatna służebność przechodu dla ciągu pieszego w kierunku kościoła i Piecewskiej. No cóż. Po mieście chodzą ludzie... My też. Miłośników terenów nietkniętych stopą człowieka zapraszam do Banina :)))
9. Za to niewielki lasek na wzgórzu morenowym jest chroniony wpisem do MPZP, będzie ładnym widokiem dla mieszkań o ekspozycji wschodniej, jego część rośnie na naszej działce, można go trochę zagospodarować, co zresztą deweloper obiecuje. Drzewa sięgają mniej - więcej czwartego piętra, jednak kilkadziesiąt metrów odstępu od bloku (parking) powoduje, że nie będą zabierać światła.
10. Deweloper jest dość znany, nie słyszałem jakichś szczególnie złych opinii. Znam tylko jedną ich inwestycję - City Park w Łodzi, jest o.k. Jak tu będzie - zobaczymy. Przy tej ilości inwestycji w Trójmieście coraz częściej zdarzają się fuszerki z powodu braku porządnych pracowników. Oby nie tu! Na razie budowa idzie chyba zgodnie z planem, ale prospekt nie zawiera terminarza etapów, więc pewności nie mam. Co ciekawe i pozytywne - w prospekcie jest napisane, że inwestycja powstaje ze środków własnych dewelopera, bez kredytu.
11. Kto ciekaw postępów - od czasu do czasu zdjęcia pojawiają się na forum skyscrapercity: https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=2026387 oczywiście trzeba szukać w aktualnych postach raczej na końcu wątku.
Pozdrawiam serdecznie i optymistycznie przyszłych sąsiadów!
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 2

i taki komentarz mi sie podoba
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ad1. Dzięki za szczerość a nie udawanie że "nie jest tak źle".
Ad2. ale na CH, do mieszkania lepsza 2., 3. linia zabudowy
Ad3.4 - zgoda
Ad8 - pełna zgoda, grodzenie osiedli, zwłaszcza wieżowców to bezsens
Ad9,10 różnie, Polnord potrafi zasypać jezioro i postawić bloki
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

No wiesz, od skrzyżowania to JEST druga linia zabudowy:).
Co do estetyki nie chciałem się rozpisywać. Ale to oczywiste, że architektonicznie projekt jest absolutnie epigoński, nawiązuje (w 2016 roku!) bezpośrednio do powojennego modernizmu w jego najgorszej postaci, opartej o ideę "maszyny do mieszkania" i hasła "detal to zbrodnia!". Jak najsłuszniej wywołuje bezpośrednie skojarzenia z takimi sztandarami tego stylu jak falowce, czy katowicka "Superjednostka". Wycofanie środkowej części bryły i wysokościowa dominanta w części południowej też niczego nie ratuje, a służy wyłącznie maksymalizacji PUM. jednakże... pięćdziesiąt lat postępu technologii budowlanej robi jednak różnicę. Komfort mieszkania będzie jednak zdecydowanie większy. Forma nabycia (wyłącznie zakup, który nie jest tani, i do tego zwykle na kredyt), zapobiegnie też w znacznym stopniu degeneracji socjalnej typowej dla dawnych blokowisk. Pewnie, że można ładniej. Jak choćby pobliski Central Park. Tylko, że tam jest drożej o 1500 - 2000 za metr. Ze wstydem przyznaję, że dla mnie to była spora różnica...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Aż miło porozmawiać z kimś kto się zna i ma poczucie estetyki

W pełni się zgadzam. Central Park - dokładnie, kiedyś nawet stwierdziłem że ładne jak na wieżowce (choć gdy będzie ich osiem utworzą pewnego rodzaju "ścianę".
Ps. Tam jest taka różnica w cenie?
Tafle Polnordu to 6500-7000, Hossa zaś chce chyba 7000-7500zl/m2, mylę się?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niestety tak. Wynikało to też trochę z faktu, że była to (w moim przypadku) końcówka sprzedaży Hossy, a początek Polnordu (było sporo taniej niż teraz). Hossa doliczała za...loggię(!), miejsca parkingowe są tam tylko w garażu, bez naziemnych (ponad 20 tysięcy różnicy), w praktyce różnica w cenie była taka jak napisałem. Na początku sprzedaży Studio było najtańsze w centrum Moreny, nawet tańsze od obu inwestycji Robyga (a tragiczna jakość wykończenia ostatniego etapu Słonecznej doczekała się nawet teraz jakiejś osobnej grupy na fejsie). Nie zgodzę się natomiast z Twoją tezą, że Studio to jakaś "oferta dla ubogich". Mieszkania w 3M są w ogóle tragicznie drogie i oferty dla nawet dla średnio-zamożnych praktycznie nie ma. Jeśli ludzie mają już "głosować nogami" to już lepiej ta trzydrzwiowa szafa na blokowisku Moreny niż bloczki przy wysypisku, bo to już jest klasyczne urban sprawl ze wszystkimi jego fatalnymi konsekwencjami. A tutaj to jest, z urbanistycznego punktu widzenia, po prostu dogęszczenie osiedla, do tego dosyć przemyślane (własny wyjazd ze światłami, sporo pozostawionej powierzchni biologicznie czynnej na niewielkiej przecież działce, brak ogrodzenia, naturalny dostęp do istniejącej infrastruktury miejskiej). Sam budynek będzie też miał dwukondygnacyjne przestrzenie wejściowe, dwa piętra garażu na planie większym niż budynek, dość duże loggie, część barierek balkonowych ze szkła hartowanego, całkowicie oddylatowane szyby dźwigowe, nie jest więc budowany aż tak strasznie "po taniości". A że niepiękny... cóż ! Mam ładną żonę, to będzie mi musiało wystarczyć :)))
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla ubogich...

Ludziom się już w głowach pop*rdoliło. Kupuję mieszkanie ktore wraz z hala garazowa i komorka lokatorska kosztuje prawie pol banki ale dla niektorych to interes dla ubogich :D Takze rozwazalem kupno w central parku. A nawet bardzo chcialem tam kupic, poki nie przeszedlem sie na ogladanie mieszkan. Uklady tragiczne, wszedzie wypustki, luki, totalnie nieustawne. A super widoczek na Hel potrwa jedynie do nastepnego etapu budowy ktory zasloni najlepsze widoki poprzednich etapow, zostanie super widok na Bretowo... W takim obrocie spraw wybralem super ustawne mieszkanie polnordu, odrobine taniej, z widokiem z loggi/salonu byc moze i na poludnie ale za to z gwarancja nie przeslonienia go niczym bo najblizsza zabudowa to CH Morena/Budynek Sadu
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jotka - W sumie mnie przekonałeś

Lokalizacja CP jest trochę lepsza niż SM ale nie o 1000zł/m2.
Od Mordoru Robyga wszystko jest lepsza nawet ta paskudna tafla.
No i... z okien nie będziecie widzieli tej trzydrzwiowej szafy.
Urban sprawl na południu... tylko jak to powstrzymać?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Te mieszkania Polnordu są tragiczne. Zgadzam się że gdyby nie dużą cena to te mieszkania są dla plebsu no bo kto normalny wydalony tyle kasy na inny blok albo na kościół.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 20

zawsze możesz tracić 3 godziny życia dziennie i dojeżdżać wszędzie z jabłoniowej :)
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 0

Musiałem to polubić! :)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tragicznie to Ty się wysławiasz.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zaczyna się jeszcze nie wybudowali a Sebixy i Janusze już się kłócą.....sąsiedzi
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czekamy na korekty cen na rynku... obecnie cena krąży między 7.500-8.000 za metr

Grubo ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

No to widzę, że ceny za metr nieźle rosną. Kupiliśmy mieszkanie w Studio Morena, ale za cenę znacznie niższą, udało się,
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Problem polega na tym, że podwyżka sprzed około 2 miesięcy na 7500-8000/m2 jest rynkową korektą.....
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

...obecnie następuje korekta tejże korekty, czyli obniżka cen. Nic dziwnego skoro w cenie prawie 8k przez 3 miesiące sprzedano 1 lokal.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakoś nie widzę tej korekty, jedno duże mieszkanie z widokiem na śmietnik czy innym bonusem poniżej 7500zł, reszta 7500-8000zł/m2.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
również jestem właścicielką mieszkania od strony południowo-wschodniej z widokiem na kościół, przed którym rosną jeszcze wysokie drzewa, nie uważam, żeby taki widok był krzywdzący dla mieszkańców. Kupując mieszkanie w centrum musimy liczyć się z tym, że ciężko jest zdobyć lokum z widokiem na naturę, to chyba jasne. Niedaleko jest tyle zieleni, że powinno to każdemu wystarczyć, chociażby na krótkie spacery w ciągu tygodnia. Zieleni jest dużo jak na taką ruchliwą część miasta (jednak od strony kościoła zupełnie nie słychać gwaru ulicy, jest dość spokojnie, ale pamietajmy, ze to dalej centrum miasta). Obecnie mieszkam w takiej samej odległości od kościoła, jaka będzie dzieliła studio morenę od budynku kościoła i przy zamkniętych oknach nie słychać dzwonów prawie w ogóle (rozbrzmiewają tak czy siak sporadycznie). Rozwiązaniem krzyża świecącego w okna są dobre rolety lub zasłony. Ja jestem pozytywnie nastawiona do tej inwestycji. Pozdrawiam przyszłych sąsiadów.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 2

.. w takiej samej odległości od Kościoła, czyli w kontenerze Polnordu, w którym jest biuro sprzedaży ;) ?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Słuchajcie mam do Was pytanie czy klatka C znajduję się przy ul Piecewskiej czy Lidlu ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od piecewskiej od Lidla to klatka A a co
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak sie zastanawiam nad stanem wiedzy nie ktorych osob na tym forym. Chyba nie wiedza gdzie kupili mieszkania , skkro posza ze kupili w klatce C z widokiem na Lidla;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Klatka C widok z jednej strony na okrąglak a z drugiej na kościół i las..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkanie narożne ma widok na lidla.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tym sposobem, jak się uprzesz, to stojąc na północno-zachodnim balkonie w klatce C i wychylając się w lewo również masz widok na Lidla.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak nie trudno się domyślić, mieszkam w innej części Gdańska, ale również w pobliżu pewnego kościoła, odległość jest bardzo podobna do tej między blokiem Polnordu, a kościołem na ulicy Piecewskiej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Witam

A orientuje się ktoś jak będzie z ochroną ??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wydaje mi się, że musi być ktoś na miejscu ze względu na system przeciwpożarowy. Może wystarczy jedna osoba na trzy klatki, bo inaczej będzie spora opłata miesięczna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A nie miała być osoba w recepcji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opłaty dzielone na 365 mieszkań więc ochrona nie wyjdzie dużo. Czyli co kredyt wzięty na maksa i teraz każde 50 zł więcej urwie d*pę w domowym budżecie. A czynsz 400 zł za 40 M2 to normalna cena jak na Gdańsk.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dlaczego liczysz na 365? Jak każda klatka będzie miała "recepcję" to licz ~50k na cały budynek. 50 PLN nic nie urwie, ale 150 to już trochę sporo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

50 tys za co za recepcję. Hmm nieźle ceny. Trzy klatki. Koleś na recepcji 12 h czyli potrzeba dwóch na dobę. Czyli razem 6 na cały budynek. Ok dodajmy jeszcze 2 na wakacje święta chorobowe itd. więc 8 kolesi po 4 tys wypłaty na miesiąc. Chociaż wątpliwe że będą im tyle płacić
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zobacz ceny ochrony w innych budynkach w Trójmieście. Istna masakra. Zresztą wg Twoich obliczeń wychodzi 32k/m-c. Dolicz marżę firmy ochroniarskiej (przecież wspólnota nie będzie zatrudniała bezpośrednio) i wyjdzie 50k/m-c.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytanie czy w każdej klatce będzie ochrona. wg mnie wystarczy jedno stanowisko ochrony na trzy kaltki i monitornig.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

A później będą kłótnie dlaczego w mojej nie ma ochroniarza a klatce obok jest
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z ochroną będzie oczywiście (docelowo) tak, jak zdecydujemy jako wspólnota. Jednak:
1. To oczywiście będzie (tak zresztą jak wszędzie:)) nie żadna "ochrona" tylko portierzy.
2. Tak w ogóle, to bardzo przydatna usługa. Aktualnie mieszkam w budynku z ochroną (centrum miasta, budynek dostępny z ulicy, nie żadne opłotkowane osiedle na łąkach). Szybka reakcja na awarie, można zostawić klucze, odbiorą paczkę od kuriera, generalnie mają na wszystko oko, to są drobiazgi, ale jak ci się, na przykład, dziecko "zagubi" na placu zabaw i trafi do sąsiedniej klatki? Albo ktoś zablokuje miejsce parkingowe? Zwrócą uwagę, jak ktoś robi syf czy hałas, czy niszczy zieleń itd. Polecam! Bez portierni strefy wejściowe (zresztą bardzo ładne na wizkach) szybko zmienią się w śmietniki, już nie wspomnę, jak jakiś kloszard się zalęgnie w zimie:((
3. Podejrzewam, że skoro są trzy osobne strefy wejściowe, to ekrany monitoringu też są podzielone na klatki (instalacje!). Jedna osoba nie ogarnie, nie ma mowy. A obchód terenu co jakiś czas? Zresztą wtedy dwie pozostałe portiernie stoją puste. Sorry - to bez sensu.
4. Wyliczone przez komentujących powyżej koszty są realne. W praktyce to zwykle jakieś 3 - 4 zł z mkw na miesiąc do opłat.
5. Trzeba się po prostu zastanowić, czy wszytko ma być "jak najtaniej". Przecież trzeba też podlewać trawniki i krzewy, przycinać, jakaś ekipa musi regularnie sprzątać budynki i teren, nie wiem, wymieniać piasek w piaskownicy (bo koty szcz*ją) i tak dalej. Albo - albo. Albo ład i porządek i przyjazne, bezpieczne otoczenie (drożej!), albo po trzech - czterech latach syf ogólny (taniej). I to jest uwaga do przemyślenia nie tylko dla mieszkańców, ale i inwestorów, bo ma wpływ na wartość nieruchomości i cenę najmu.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Portier przycinać podlewać i wymieniać piasek nie będzie. To zatrudniona firma sprzątająca oraz dolotowy ogrodnik od strefy zielonej. Po za tym zauważmy dużo terenu mają również sami mieszkańcy w cenie mieszkania. Co do ogarniania tego sądzę że będzie roznie. Już widzę jak koleś z kawalerki od strony zachodniej z terenem zewnętrznym 160m2 będzie sprzątał przycinał i podlewał
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Przeczytaj proszę dokładnie co jotka napisał(a).
"Trzeba się po prostu zastanowić, czy wszytko ma być "jak najtaniej". Przecież trzeba też...". Chodziło o podejście do różnych elementów, nie tylko "ochrony", ale również ekipy sprzątającej, czy utrzymującej zieleń.
Swoją drogą ciekawe kogo Polnord wrzuci na początek jako zarządcę/administratora. Stawiam na niesławnego Veidika, którego będziemy zmieniać w najbliższym możliwym terminie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

382 mieszkania x 50m2 = 20 000m2
Jeśli ochrona ma być cokolwiek realna a nie iluzoryczna to przy takim zagęszczeniu musiałoby być kilka osób
1 człowiek na 130 mieszkań to już dużo i nie wiem czy to i tak nie iluzoryczne...
Ochrona 10 000zł miesięcznie /osobę (24h x 30 dni to ponad 4,5 "zwykłego" etatu) więc tutaj przy trzech portierach byłby koszt rzędu 30 000zł miesięcznie na trzy tafle.

Ochrona 1,50zł/m2 ale stosowany też jest inny przelicznik mieszkaniowo-garażowy tutaj np 20-30zł za mieszkanie i 15-25zł za miejsce w hali = czyli np mieszkanie 50m2 z halą garażową to koszt rzędu 45zł

Koszty mieszkania 50m2 z halą garażową, ogrzewaniem i typowym zużyciem wody 2-3 osób (7m2 zimnej, 3m2 ciepłej) to około 450-500zł w pierwszych latach i około 550zł po kilku latach (wprowadzenie funduszu remontowego, fundusz celowy na dłużników, być może też koszty grubszej modernizacji/naprawy budynku), jeśli będzie mniej to max 50zł albo chwilowo więc oprócz raty 1500zl trzeba te pięć stów na opłaty uwzględnić Pozdrawiam ;-)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z moich informacji PUM w SM to około 19 500 m2, czyli tyle co wyliczył Gregrex. Minimalna stawka godzinowa w 2019 to 14,70 brutto, do tego koszty pracodawcy x 1,22 plus ok. 15% zysku firmy ochroniarskiej to wychodzi 20,60 zł/h*24*30*3posterunki=ok.45 000 zł. Koszt ochrony wychodzi 2,3 zł/m2.
Ktoś wspominał tutaj CP, wiadomo jak tam jest rowiązany temet ochrony? czy w każdym budynku jest ochrona?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ochroniarz jest w jednym budynku i zajmuje się wszystkimi wieżami.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poniżej 20 tysięcy za ochronę 24/7 za stanowisko (klatkę schodową), to raczej nie ma co liczyć. Takie stawki były już w 2017r na Przymorzu.
Nie bardzo rozumiem czemu z góry zakładacie, że koszt ochrony dzielony będzie przez ilość metrów mieszkania? Nie wszystkie składniki czynszu dzieli się przez ilość metrów mieszkania. W przypadku ochrony, koszt powinien być dzielony przez ilość lokali.

ps dla przykłądu. na Wałowej w Bastionie, recepcje są, a ochrony nie ma (jeszcze), więc nie jest regułą że ochrona musi być, bo są recepcje...

Pomyślcie ile można zrobić w bloku i w okół niego za 600000zł (szacunkowy, zaniżony koszt ochrony 50tyś miesięcznie na 3 klatki), w przypadku gdy nie będziemy mieli ochrony, a fundusz będzie odkładany. Np. ogarnąć zasyfiony lasek :)
Budynek będzie ubezpieczony od wandalizmu, więc cześć napraw będzie pokrywane przez ubezpieczyciela.

Pozdrawiam i odradzam ochrony :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9

Za 600000zł rocznie można zorganizować blokowego totka z główną wygraną w postaci mieszkania oraz szeregiem nagród rzeczowych typu TV, zmywarka, bilet miesięczny, opłacona rata kredytu, talon do Biedronki itp ;-)
Ba! za 600 000zł można każdemu kupić telewizor żeby sobie sam monitorował co się dzieje.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ochrona chociażby w jednej klatce powinna być i monitorować co się dzieje. Mieszkam w CP i się przydaje. A to ludzie drzwi nie zamykają do klatki czy do śmietnika (bo po co), a to sąsiad robi znowu dziką imprezę do ktorejś w nocy, ktoś postawi samochód w garażu w niedozwolonym miejscu. Mają podgląd na wszystko, bezdomni też się nie zalegną + jak coś trzeba można zadzwonić i reakcja jest natychmiastowa. Budynek duży, mieszkań dużo i koszt ochrony w porównaniu do ceny mieszkania będzie znikomy.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bez ochrony budynek po pół roku użytkowania będzie wyglądał jak szmelc....lokatorzy są różni część będzie wynajmujących a oni mają w d*pie klatki schodowe i teren zewnętrzny. Kaucja będzie im liczona tylko za zniszczone mieszkanie. Więc tego będą pilnowali a o reszcie zapomną bo to nie ich. Po za tym będzie chmara Januszy Sebixow i innych niszczących bo w domu żyli w chlewie więc tutaj będzie podobnie.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak Wielki brat nie patrzy to wiadomo co się dzieje. W Morenowa robyga mają wyryte w kilku windach symbole swastyk obsikane i obsr*ne windy i klatki schodowe oraz cyrk z terenem zewnętrznym
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

nasr*ne to masz we łbie

Koljeny naiwny co uważa, że pseudo ochrona zabepzieczy go przed niszczeniem . Kupiłeś mieszkanie w najbardzej syfiastym architektonicznie szkaradztwie. Cena tego nie tłumaczy bo Robyg był trochę droższy ale za to wizualnie o wiele lepszy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ten budynek to nowy falowiec

Widok z każdej strony maskaryczny : Lidl i parking, pół okrąglak Murapolu a z drugiej linia wysokiego napięcia i kościół. Wierzcie w bajki, że ta linia zostanie pzresunięta bo nawet nie macie pojęcia co to jest za operacja, jakie są jej koszty ale i uzgodnienia. Przesunięcie tej lini to koszt około miliona zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Wizualnie może lepszy ale jeden blok stoi praktycznie na drugim możesz podać sąsiadowi kawę z drugiego bloku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I dlatego warto kupić mieszkanie w cenie 15tys. za m2, żeby wśród właścicieli nie było dyskusji na czym tu jeszcze oszczędzić.
Ochrona dotyczy części wspólnych budynku, które są własnością według udziałów liczonych od m2 powierzchni użytkowej. Dlatego koszt ochrony powinien liczony być również od powierzchni użytkowej, a nie od ilości mieszkań.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może założymy stronę na FB dla przyszłych mieszkańców Studio Morena pozdrawiam
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Założyłem grupę "Studio Morena - Gdańsk". Zapraszam przyszłych mieszkańców do dołączenia :)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Daj linka do tego oki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Grupa na FB ma numer 266250310965388.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poważnie dajcie linka do tego bo znaleźć tego na FB nie można tak ją schowaliscie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Szukajcie w grupach po "Studio Morena - Gdańsk"
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

trojmiasto blokuje mozliwosc wklejania linkow, trzeba szukac po nazwie w grupach
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba na FB wpisać studio morena i przejść do zakładki szukaj w grupach
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki Ci człowieku za tę grupę! Strasznie fajnie, że wstawiasz zdjęcia z postępu prac
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już się dodałam :) Miło popatrzeć, że ta dziura w ziemi przeistacza się w dom :))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

świetnie, że komuś się chce i jeszcze się tym dzieli:) wielkie dzieki!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widać, ze duze postepy w budowie. Ekstra :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślicie, że jest możliwość, żeby zrobić grupę na której byłby ktoś oficjalny z administracji? Jednak kontakt wszystkich lokatorów na fb jest najłatwiejszy a przydałby się ktoś ze strony dewelopera. Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Osoby z biura sprzedaży były na tyle pomocne, że ktoś z nich na pewno byłby za tym, żeby coś takiego powstało i chętnie brałyby w tym udział:) tylko ktoś by musiał się przejść i podpytał
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dobry pomysł: ) jakby coś było nie tak, to jest to najszybsza droga do kontaktu z kimś odpowiedzialnym i ktoś mógłby szybko pomóc
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

polnord-brud

teren Budowy przy ul. Rakoczego jest jednym bałaganem i ten bałagan z Budowy przenoszony jest na sąsiednie tereny , folie na drzewach , fruwające i leżące styropiany , odpady i śmieci przy ogrodzeniu , zabrudzona ul. Rakoczego leżące resztki betonu na jezdni. Ogólny bałagan i brud to jest wizerunek tej inwestycji .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 13
Wizerunek każdej inwestycji. CP wybudowane a to samo jest teraz.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

W tą niedzielę przejeżdzając przez Morenę , podjechałem pod inwestycję . Tak się złożyło, że ktoś sobie wchodził do budynku Murapolu więc postanowiłem wjechać sobie na ostatnie piętro i wejść na taras. Muszę przyznać , że widoki piękne a pogoda dopisała. Ale do rzeczy. Nie wiem od kiedy wprowadzają się tam lokatorzy, ale co zobaczyłem na klatce, to jakaś masakra. Ściany poobijane i brudne. Na podłodze porozrzuczane ulotki, a w rogu..... hit kupka psa!!!!!!! :)))) Za chwilę tą klatkę trzeba będzie remontować .Tak się zastanawiam co tam będzie za rok. Wynajmuję garaż na Zaspie na Jana Pawła ( inpro) , gdzie siedzi Pan ochroniarz i co jakiś czas chodzi po garazu i tam jest czysto i przyjemnie a blok jest z 2012 r o ile się nie mylę. Druga sprawa to bezpieczeństwo. Tam sobie może wejść (do Murapolu) i wyjść kto chce. Chyba zorientuje się na Zaspie co to za firma i jakie są koszta rzeczywiste i może za jakiś czas napiszę. Ale choć pierwotnie nie było zwolennikiem tego pomysłu z ochroną , to po tym co zobaczyłem u "sąsiadów" zmieniłem zdanie diametralnie. Może ktoś zna jakiegoś właściciela takiej firmy , żeby zorientować się jakie są to rzeczywiste koszta a nie na zasadzie " wydaje mi się ". Pozdrawiam
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potwierdzam. Byliśmy u sąsiadów dwukrotnie i za pierwszym razem przeżyliśmy szok. Klatka schodowa w Murapolu wygląda gorzej, niż stare klatki Spółdzielni Morena. Najgorszy jest ten minimalny pasek "baranka" na dole i bezkresna przestrzeń najtańszej białej farby z marketu. Zniszczenia jak po kilkunastu latach ciągłej eksploatacji.
Na fekalia na szczęście nie trafiliśmy, ale patrząc na całokształt to jestem w stanie uwierzyć.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A w większym budynku gdzie jest 365 mieszkań i pewnie z tysiąc mieszkańców to jak będzie jeszcze większy syf niż w murapol.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

I dlatego wracamy do tematu ochrony. To, plus wyższa jakość wykończenia klatek, powinno rozwiązać problem. A przynajmniej nie dopuścić do takiej masakry jak w Murapolu.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłam wczoraj z mężem zobaczyć postępy budowy i weszliśmy do klatki z jakimiś ludźmi i pojechaliśmy na taras. Budynek patrząc z góry wydaje się ogromny. Taras, ten wyższy jest na poziomie 9 piętra naszego budynku. Od 10 p nikumu nikt w okna nie będzie zaglądał. Widok naprawdę piękny. Ci z 12 piętra będą mieć naprawdę fajnie. Co do stanu technicznego sąsiadów. Byliśmy z mężem zażenowani. Zastanawialiśmy się jak można doprowadzić do takiego stanu w kilka miesięcy. Co do ochrony jesteśmy jak najbardziej na tak . Patrząc na Murapol to chyba nie da się tego przeliczyć na piniądze, bo to co zapłacimy za ochronę to zaoszczędzimy na remontach a bezpieczeństwo będzie w gratisie.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co do zniszczeń na klatce w bloku murapolu to niestety jest to zasługa ekip wykończeniowych. Zbytnio się nie przejmują że coś porysują na klatce, im płacą za to co zrobią w mieszkaniu. Druga sprawa to to że minimum 50% mieszkań kupowanych było pod wynajem, właściciele nie przejmowali się tym jak pracowały wynajęte przez nich ekipy. Najważniejsze aby w ich lokalach było OK .
Muszę Państwa zmartwić ale w Studiu Morena podobna część mieszkań będzie do wynajmu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlatego też rozmawiamy o ochronie. Oczywiście nie załatwi to w 100% problemu, ale powinno przynajmniej go zminimalizować.
Weź pod uwagę, że obecnie większość budynków ma duży odsetek sprzedanych mieszkań pod wynajem, a tylko Murapol ma klatki zniszczone aż na taką skalę.
Odnośnie ekip wykończeniowych - odpowiada za nie właściciel. Logiczne, że nie będzie chodził za nimi z każdą pierdołą, ale pamiętajmy, że to w naszym interesie, by klatki nie zostały zdewastowane.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A wiadomo już jak będzie wyglądała sprawa zarządu nieruchomością. W murapolu władowali im notarialnie zarządce którego nie tak łatwo odwołać. Wszystkim zawiaduje, decyduje zarządca a nie jak to jest w normalnych wspólnotach zarząd wybrany przez mieszkańców i złożony z mieszkańców.
Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa garaży, czy będą na osobnej księdze.
Sprawa ochrony może być poruszona na pierwszym zebraniu wspólnoty, chyba że polnord zdecyduje o wynajęciu takiej ale łączy się to z określonymi kosztami którymi obciąży wszystkich lokatorów. Z pewnością taka ochrona nie zaszkodzi.
Ja mieszkam w apartamentowcu z wielkiej płyty na morenie i jak jeden z apartamentów jest remontowany to syf jest i przed blokiem i na klatce, nie mówiąc już o windzie tak więc co będzie się działo jak 100 apartamentów na raz będzie się wykańczać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo często stosowany numer. Obawiam się, że tu będzie tak samo. Polnord milczy, mówi, że "jeszcze nie wiadomo". Obstawiam veidika wpisanego w akt.
Zmiana będzie możliwa, ale nie pamiętam jakie są kryteria niezbędne do jej wykonania. Znajomy z InPro to przechodził i z tego co kojarzę, było trochę zabawy.
Miejsca w hali są na osobnej księdze. Jak jest z naziemnymi - nie wiem.
Zastanawiałem się dziś o co chodzi z miejscami naziemnymi w Murapolu. Z tego co wiem, wszystkie są ogólnodostępne. Codziennie, w godzinach popołudniowych, 40-50% jest wolnych. Rzadko spotykany widok w dzisiejszych czasach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miejsca zewnętrzne murapolu są ogólnodostępne, jakaś część jest na wyłączność sklepów których jeszcze nie ma. Rano parkują tam głównie samochody z budowy a popołudniu jest pusto.
W polnordzie z tego co wiem miejsca zewnętrzne mają być ogólnodostępne, dla tzw gości. Mam nadzieję że ich nie sprzedadzą komuś na wyłączność. Są chyba jakieś przepisy że ma być ileś miejsc dla gości, kuriera czy karetki itp.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

O ile mi wiadomo Polnord nie przewiduje miejsc dla gości. Miejsca zewnętrzne były sprzedawane za 8000 zł. Gdy kupowałem mieszkanie rok temu już wszystkie były wykupione.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polnord nie dał żadnego miejsca jako ogólnodostępne. Wszystkie zostały sprzedane do maja 2018 i kosztowały 8000 PLN.
Przepisy definiują jedynie procent miejsc dla niepełnosprawnych. O gościach, kurierach i karetkach nie wspominają.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

M

Przepisy przepisami ale jest jeszcze coś takiego jak zdrowy rozsądek. Przed blokami spółdzielni jest mało miejsc postojowych ale jakieś tam są. Już za tej tzw złej komuny myśleli o ludziach o tym że gdzieś trzeba zaparkować swój wechikol. Źle to świadczy o polnordzie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Deweloper jest nastawiony na zysk, nie myślenie o ludziach. Strzelam 100 miejsc naziemnych dało mu dodatkowe 800 000, czyli jedno największe mieszkanie.
Weź pod uwagę, że na terenach spółdzielni (przynajmniej Morena) nie było możliwości zakupu miejsca.
Swoją droga, ciekawe jak brak miejsc naziemnych rzutuje na tak dużą liczbę niesprzedanych mieszkań. Na stronie dostępne są 104, czyli ponad 27% inwestycji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Okazuje się, że miejsca w hali są chyba jednak na tej samej księdze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na 100% na tej samej księdze. Nie ma i nie będzie możliwości odsprzedaży samego miejsca.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakim wy żyjecie złudzeniem co do ochrony:

Kto jest na tyle naiwny aby wierzyć, że ochrona będzie pilnować czy ktoś nie niszczy czegoś na piętrze czy nie sika w windzie? Windy tam nie będą miały monitoringu, tak samo jak korytarze na piętrach. Ten lasek, który tam jest cały zasr*ny od kup kundli bo właściciele okolicznych mieszkań mają w głębokim sprzątanie po swoich pupilach. Z jednej strony Lidl a z drugiej linia napięcia tak blisko, że można zrobić sobie kolejkę linową pod napięciem. Wiem jakie są ceny ale pisanie , że ten projekt jest fajny to mega przegięcie. Spuszczacie się przy tym blokowisku bo na początku była niska cena. Dziś nie ma i tego a jest to okrutne blokowisko. Widzę to z okna i w życiu nie kupiłbym tam mieszkania bo architektonicznie to jest dno. Balkony jak na falowcu a sama bryła do niego właśnie nawiązuje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Sama prawda ale zaraz Cię tu zakrzyczą bo ludzie sobie jakoś wytłumaczyli dlaczego kupują to g..
Cena nadal jest stosunkowo niska - za nowe mieszkania na Myśliwskiej chcą po 9000zł/m2, Central Park 9-10 tys zł/m2 więc 7700zł Polnordu wydaje się ceną atrakcyjną. Podobnie jak falowiec - tam też twierdzą że się super mieszka a jeszcze oszczędzili.
Studio Morena to morenowy falowiec, dziadostwo pod linią wysokiego napięcia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Niech krzyczą a co do cen:

nie wiem jakie są na inwestycjach jakie podajesz ale dziwne to bo np. Spectrum Eurostylu na Przymorzu można kupić za 8.5 tyś/m. A tego nie ma co nawet porównywać do Central Parku czy tego szkaradztwa Polnordu. A skoro jak piszesz oni teraz za to chcą 7700 to wolałbym zrobić wszystko aby kupić np. Spectrum bo albo coś tam jest nie tak albo cena wkrótce pójdzie w górę. Śmieszy mnie tylko jak ludzie sobie i innym próbują udowodnić, że g*wno Studio Morena nie śmierdzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Godne uwagi mieszkania w Spektrum są po 10tys za m2
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Domyślam się ale:

wolałbym najgorsze mieszkania za 8,5 w Spektrum niż dać 7.7 za StudioM. Sama lokalizacja to przepaść a różnica w cenie patrząc na to co sie dostaje jest ogromna na korzyść Przymorza, również i architektonicznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

Na Central Parku nie jest 9 - 10 tyś tylko 7,7 do 8,4 k za mieszkania ok50m

A od Studio Morena ładniejsze i lepiej zlokalizowane są bloki Robyga co też odzwierciedla cena mimo, że cud to również nie jest.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Widzę, że przybiegły tu reklamy konkurencyjnych inwestycji
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlatego kupiłem tam pod wynajem a mieszkam na przymorzu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Akurat zlokalizowane jest lepiej polnord....koło robyga praktycznie nic nie ma
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Studio Morena Polnordu to morenowy wrzód.

To już na projekcie wygląda tragicznie co oznacza, że gotowe będzie jeszcze brzydsze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9

Pozyjom uwidiom. Mieszkańcy będą już mogli skorzystać z negatywnych doświadczeń jakie miały miejsce w bloku murapol. Moim zdaniem blok nie będzie brzydki. Taki poprostu duży blok i tyle. Szkoda mi tylko ludzi którzy kupili mieszkania w tej części która bezpośrednio patrzy w blok Murapolu. Widok słaby no i brak słońca. A pretensje to można mieć do władz miasta ze tak beztrosko pozwala budować co popadnie. Odnośnie przyszłego zyciavw tym bloku to się dopiero okaze, ile mieszkan będzie zamieszkałych ile na wynajem i ile na handel. Cena obecna jest dosyć wygórowane i zależy od zainteresowania kupujących, im będzie ich mniej tum cena będzie niższa. Poza tym zostały już tylko do zakupu mieszkania w łączniki między blokami a tam układy mieszkan sątakie jakieś dziwne, nic dziwnego ze jeszcze nikt ich nie kupił.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gusta są różne. Nie krytykuj wyboru ludzi, którym się to miejsce podoba i chcą tu zamieszkać z rodziną.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdzie Ty widxisz krytyke ludzi, którzy chcą tam zamieszkać z rodziną?
Ja zauważyłem tylko negatywna opinie o nwestycji.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj co by nie mówić o tej inwestycji to lokalizację ma świetną. Blisko wszystkie potrzebny sklepy a i komunikacja bardzo dobra
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bez przesady.. to jest budowa, a ostatnio jak przejeżdżałem na pewno nie było tak źle jak piszesz
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie, nie popadajmy w paranoje..
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widzę, że ciekawa nagonka ze strony konkurencji.. xd
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też właśnie odniosłam wrażenie, że jakoś dziwnie wygląda mi to na nagonkę z innej firmy:p
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

No takie typowe zagranie mi się wydaje. Nie ma się czego doczepić w skończonych osiedlach, to przyczepmy się do bałaganu na budowie XD Śmierdzi mi to działaniem innej firmy
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Akurat to prawda cały syf leci do murapola powinni zatrudnić jakiegoś kolesia do sprzątania tych śmieci wywiewanych z budowy polnorda. I tyle....m
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gdyby tylko było więcej miejsca parkingowego dla gości, bo jak zaprosze więcej znajomych to się nie zmieszczą z parkowaniem:P. Ale na każdym z tego typu osiedli jest podobny temat. Samo osiedle jest bardzo w porządku, fajna lokalizacja i będziemy miećprzepiękny widok z onka < 3
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pozostaje płatny parking przed Lidlem, spory teren (płatny) za kościołem i kilka darmowych miejsc na plebanii. Ciekawe jak szybko Murapol wprowadzi strefę płatnego parkowania.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Można przyjmować gości tylko w niedzielę, wtedy parking przy kościele jest darmowy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ten duży plac na dole, między kościołem, a Gemini? Zarządcą jest chyba EuroPark.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Goście będą musieli przyjechać uberem albo tramwajem :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przynajmniej będą mogli się spokojnie napić :)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nic się nie martw o parkingi, jakoś to się rozwiąże. Zwykle jest tak, że najpierw zbudują się inwestycje, a potem wokół cała infrastruktura (szkoły, sklepy itd.)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sklepy w pobliżu bloku sa, szkoly tez sa, nawet kosciol jest. Tam już nie ma na czym budować.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś może opisać swoje wrażenia z biurem sprzedaży tj. kontakt z handlowcami, podejście do sprawy itd.?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na razie bez zastrzeżeń zwłaszcza że teraz już zostały mieszkania o dużym metrażu albo w ciemni więc się starają
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ludzie wszystko kupią
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Akurat sam kontakt z biurem i ludzmi tam pracującymi bardzo dobry. Mówią wprost co i jak i już od Ciebie zależy czy się zdecydujesz czy nie. Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja złożyłem zainteresowanie kupnem przez ich stronę internetową i następnego dnia miałem telefon od przedstawiciela, że chętnie przedstawi szczegóły i mogę przyjechać do biura. Wszystko odbyło się ok. Przedstawił nam plan budynków, ceny, wady i zalety wszystko co potrzeba bez zbędnego gadania i owijania w bawełnę. Ogólnie bez problemowo.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pozdrawiamy pana z biura sprzedaży u którego kupowaliśmy mieszkanie: ) Bardzo miła atmosfera, cała inwestycja przedstawiona i bardzo duża pomoc przy dopinaniu formalności
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pamiętasz może imię i nazwisko, a najlepiej jakiś kontakt? : )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety nie pamiętam już, kilka miesięcy temu załatwiliśmy wszystko:/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szkoda, bo z polecenia zawsze najlepiej : )
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kierownik sprzedaży jest tam tylko jeden facet poprzednia kierownik była beznadziejna
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem na kogo trafiliście w biurze sprzedaży, ale moi znajomi opowiadali, że pani nie do końca była miła. Podobno odnieśli wrażenie, że odpowiadała na pytania jakby musiała tam siedzieć. Może akurat mieli pecha.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

No nie da się ukryć, że jest to jej praca xd i też spójrz na to z tej strony, że może akurat miała zły dzień czy coś
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mimo wszystko według mnie powinna postarać się być milsza, bo jednak chcemy kupić mieszkanie, a nie zakupy spożywcze
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Człowieku daruj sobie naprawdę.. każdy może mieć gorszy dzień czy coś się mogło stać, ale oczywiście ludzie tacy są, że jak już mają wydać pieniądze to uważają się za lepszych i wszyscy mają im usługiwać Nie pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Zgadzam się z Maja, nie róbmy tragedii tam gdzie jej nie ma
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakieś plusy?

Czy jest tu ktoś pozytywnie nastawiony do inwestycji?: ) Szukamy pierwszego gniazdka i zbieramy opinię, więc zapraszam do dyskusji co na plus co na minus:) pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

najważniejszy plus - lokalizacja i sąsiedztwo starej dzielnicy ( dzięki temu szkołę, pocztę, biedronkę, o lidlu nie wspominając masz pod nosem). Jest również gdzie spacerować (chociażby staw na Wileńskiej).
minusy: 380 mieszkań, na pewno trafią się różni ludzie, będzie sporo wynajmujących, więc ciężko będzie zadbać o czystość klatek i terenu.
Jeśli chodzi o dewelopera to polnord to raczej średni poziom wykończenia, ale mnie np. nie stać na invest komfort, więc liczę się z tym, że może być trochę mankamentów, ale i tak zdecydowałem się na zakup :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cena w tym przypadku to myślę minus. Wiadomo, każdy ma jakiś tam budżet, ale za ta cene taniej gdzies na pewno jest:p Z drugiej strony zawsze dobra lokalizacja swoje kosztuje + do tego w miarę dobre wykończenie i wysoka cena jest zrozumiała.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dajcie spokój już z tą ceną.. szukasz takiego mieszkania na które cię stać, a nie potem narzekasz, że drogo.. prywatna firma buduje to może cenę dac jaką chce i tak działa rynek, ale Janusze nie zrozumieja bo oni to powinni za darmo dostac bo horom curkie majom
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zgadzam się z jw.. Polskie społeczeństwo jest przekonane chyba, ze dobre materialy budowlane, ziemia w fajnej lokalizacji i milion innych spraw dookoła to jest za darmo to i oni powinni mieć prawie za darmo to jest najprostsza rzecz do zrozumienia, ze jak Cie na cos nie stac to nie i szukasz czegos na co cie stac, ale nie, Polacy musza przyjść na forum i plakac jak to drogo jest
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

pytanie było o minusy to to dla mnie jest minus, nie wiem czego nie rozumiecie xd
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Okej w tym przypadku to spoko, ale bardziej mi chodziło o ludzi którzy wchodzą na fora i jadą na firmę, że dużą cenę dają xd jak są tacy chętni do dawania niskich cen, to niech zaloza wlasna firme, wybuduja osiedle i biorą 100 tys zl za mieszaknia
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

No bo tacy są ludzie, zawsze uwazali i będą uważać, że jest za drogo, ale nie widza tego ile w tym przypadku Polnord musiał wydać na dobra lokalizacje, dobre materiały, dobra ekipe budowlana i zatrudnic mase ludzi żeby spiąć cała inwestycje. Pzdr
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem jak inni, ale my z mezem patrzyliśmy przede wszystkim na lokalizacje i w tym przypadku ta wydaje się bardzo dobro wiec to na duzy plus na pewno. Z tego co czytam to mogą być tematy z parkowaniem, jeśli nie wykupi się miejsca parkingowego, no i to może być klopot, ale może dzieki temu wiecej osob przerzuci się na komunikacje, będzie mniej smogu i będziemy zdrowsi?:D wiec może to tez można zaliczyc do plusow;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja akurat nie mam nawet prawa jazdy więc to dla mnie nie jest problem bo i tak jestem przyzwyczajona, ze nie mam gdzie stawac, bo nie mam czym :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Karo a wolna jesteś jak tak to mogę być twoim kierowcą na zawsze
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mam meza ;p
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

No własnie często w przypadku takich inwestycji są sprawy, które dla jednym są plusem, a dla drugich minusem:p Jedynym minusem który każdego może będzie denerwowal to blisko ten Lidl, bo może być rzeczywsice halas:p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To prawda.;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W tym przypadku ktos też to może obrócic w plus, ze ma blisko supermarket:D w sumie nawet spoko opcja nie musieć jechac samochodem po wieksze zakupy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak się składa, że też robiłem wstępny research inwestycji w Gdańsku, więc mogę się jako tako wypowiedzieć. Szukamy z żoną mieszkania i osiedla przede wszystkim, żeby było dobrze skomunikowane i w tym przypadku jest super, przystanek tramwajowy tuż przy inwestycji. Fajnie, że las jest blisko, bo zawsze miły spacerek można zrobić;) No i przede wszystkim myślę, że standard wykończenia na super poziomie.
Co do minusów czytałem już dyskusje wyżej, że nie można narzekać na cenę, to ja zrobię na przekór i ponarzekam :p jest drogo nie ma co ukrywać, ale no akurat tak nam się poszczęściło w życiu, że nas stać : ) jeszcze jednym minusem jest brak tych miejsc dla gości, ale naszczesćie mieszkańcy będą mieć dostateczną ilość miejsc ;) A goście sobie poradzą:d
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszyscy piszą o dobrej lokalizacji, więc w tym przypadku dla osób jak ja bez prawa jazdy - świetna opcja!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla ludzi bez prawa jazdy świetna opcja to Śródmieście, Wrzeszcz, Przymorze.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jako szczęśliwi nabywcy mieszkania również chcielibyśmy podzielić się swoją opinią.
Na +:
lokalizacja, infrastruktura, bliskość terenów zielonych, cena, wykończenie budynku (hol i portiernia), różnorodne układy mieszkań, dwupoziomowa hala garażowa, cisza od strony wschodniej
Na -:
wielkość inwestycji, mała ilość miejsc parkingowych naziemnych.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Służby sprzedażowe developera mają weekend, wreszcie można odpocząć od głupich wpisów niby-klientów a tak naprawdę namolnego, nachalnego naganiania na ten okropny peerelowski mrówkowiec, wstydziłbym się tam mieszkać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 11

Jak można być tak okrutnym i pisać, że na miejscu przyszłych mieszkańców wstydziłbyś/wstydziłabyś się mieszkać w tym budynku? Ludzie dorabiają się mieszkania, ciężko pracując i uważam, że przyszli lokatorzy powinni być wręcz dumni z tego, że będą mieć własne mieszkanie, nieważne jakie ono by nie było.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie przesadzaj. Pokaż w jakim cudzie architektury Ty mieszkasz :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co zmieni, jeśli powiem, w jakim budynku ja mieszkam? Każdy ma różne gusta, ale mówienie o czyimś domu, w taki sposób, jak ty wcześniej to ująłeś, przynosi wstyd tylko jednej osobie- tobie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Popatrz sobie komu odpowiadałem :) Ja się z Tobą w pełni zgadzam.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

W takim razie przepraszam, zwracam honor, ale podtrzymuję zdanie i kieruję moje słowa do innego użytkownika.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ty co pewnie z syfiastego Mordoru Robyga haha
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wstydzic sie tp mozesz ty za taki wpis,kazdy kto kupil to z wyboru wlasnego a nie przymusu ,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przez teren Studio Morena prowadzić będzie droga dojazdowa Do budynków Murapol i biurowego oraz dostawa do Lidla. Będzie Meksyk szczególnie rano i po pracy. Obecnie dla niepoznaki na granicy działek posadzono małe drzewka które potem zostaną wycięte. Teren osiedla to tez droga konieczna do kościoła i działek sąsiednich.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Skąd masz takie informacje jeśli można zapytać? Jaki dojazd do budynków biurowych? Jedyny budynek biurowy to ten gdzie jest bank PKO itp. i graniczy on z terenem Murapolu i ma dojazd drogą pomiędzy blokiem murapolu a MCD, więc nie wiem jak chcesz w to włączyć Studio Morena...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest akurat prawda. Droga może powstać jeżeli wspólnota z murapol się na nią zdecyduje i za to zapłaci. O tej drodze jest zapis w umowach deweloperskich. Droga lącząca wjazd na działkę w okolicy budki sprzedażowej polnordu i łącząca się z wjazdem do garaży M urapolu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chciałem się odnieść do wpisów powyżej dot. jakoby inwestorzy kupujący mieszkania pod wynajem, nie są zainteresowani ochroną. Właśnie wręcz przeciwnie. Czasy byle gdzie , byle jak minęły już dawno. Teraz osoba wynajmująca zwraca uwagę dosłownie na wszystko.
Mam kilka inwestycji w blokach z ochroną i bez ochrony i koszty remontowe są o wiele wyższe tam gdzie nie ma osób pilnujących. O bezpieczeństwie i innych walorach nawet nie będę pisał. Np w Albatrosie początkowo sceptycznie część nowych lokatorów odnośnie tego tematu. Obecnie wogóle nie ma takiego tematu i wszyscy są zadowoleni. Opłata m-c 70 zł . Dużo?, mało ? Za 70 zł jak pójdziemy do McDonaldsa w trójkę z żoną i córką to tyle zostawimy więc nawet nie da się tego przeliczyć na pieniądze. Ważne , że osoba na recepcji byle kogo nie wpuści i wiadomo , że potencjalni wandale i złodzieje omijają takie budynki szerokim łukiem, bo do okoła mają łatwe cele bez ochrony. Więc bardzo proszę o nie pisanie tekstów w stylu " Janusze biznesu" bo właśnie inwestorzy będą zainteresowani. Na jednej z inwestycji przy Kartuskiej właśnie takiemu "Januszowi" który najgłośniej protestował przeciw pilnowaniu prze firmę wynieśli miesiąc po wprowadzeniu prawie cały dobytek. A najgorsze jest to że nikt się nawet nie zainteresował.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opłaty za ochronę w budynkach Robyga na dole....mieszkanie 59 M2 koszt miesięczny 43 zł. A nie jakieś 150 zł jak na forum tu straszyli
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kurczę, to serio ogromna różnica! Dzięki za przedstawienie faktów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba nie po to sadzą drzewka, żeby je zaraz wyciąć xd szanujmy się
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moreniks

Kiedy skończy się budowa, a klucze zostaną przekazane mieszkańcom?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jutro?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mistrz ciętej riposty i nietuzinkowego humoru
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Oby obyło się bez poprwek :P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oby, teoretycznie do 30 marca 2020 blok musi zostać wybudowany, deweloper musi uzyskać zgodę na użytkowanie i od tego czasu ma 3 msce, żeby ustalić termin odbioru lokalu. W najgorszym wypadku wprowadzka nastąpi w czerwcu, w najlepszym w marcu 20 (na stronie mieszkań termin odbioru to 1kw20).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Orientuje się ktoś jak będzie z odbiorem miejsc garażowych. Czy będzie to wg nowej czy starej normy? Wg starej miejsce ma mieć min 2.3m szerokości, wg nowej minimum 2.5. Są tam jeszcze inne wymogi ale mniej ważne niż szerokość.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ZTCW miejsca będą miały 2.3m szerokości - wbrew zapewnieniom pewnej przemiłej Pani z biura sprzedaży, którą przy okazji pozdrawiam. Pozwolenie na budowę zostało wydane zanim zaczęła obowiązywać nowa norma (2,5m).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki za informacje, tego się obawiałem. Jeżeli miejscs będą wg starej normy to jest jeszcze zapis ze miejsce przy ścianie czy słupie musi być bodajże 0.5 M od tegoz slupa czy ściany. No ale zobaczymy może deweloper wyznaczy miejsca przynajmniej 2.4m szerokosci. 2.3 trochę mało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Niby z czego Ci powiększy do 2.4m i po co skoro większość już opchnięta? Przepisowe 2 metry a przy ścianie 2,5m. Średnio wychodzi ok 2,3 m na miejsce. Polnord zawsze tnie do minimum. Pani w sprzedaży powie Ci wszystko, taka jej rola, przy odbiorach zniknie, będzie jej nowa koleżanka które "nie wie co mówiła poprzedniczka, może się pomyliła. Mają Państwo standardowe miejsce zgodne z przepisami".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam miejsce postojowe w bloku zbudowanym 10 lat temu i właśnie to miejsce ma 2.3m szerokości. Jest bardzo ciasno. Samochody produkowane są trochę szersze niż kiedyś, przy takich wąskich miejscach prędzej czy później zaczną się konfliktu między sąsiadami o zarysowania na samochodach. No ale to inna sprawa. Fajnie że norma odnośnie szerokości miejsc sie zmieniła, szkoda że my się na nią nie zslapiemy. Chciarz trzeba dokładnie sprawdzić czy napewno.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, czy ktoś orientuje się jak wyglądają miejsca parkingowe przy ścianie? Czy od jednej do drugiej linii szerokość wynosi 2,3m+od linii zewnętrznej do ściany dodatkowe 0,5m? Czy w takim razie miałabym 2,8m przestrzeni do parkowania? Z góry dzięki za objaśnienie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej wpisz w wyszukiwarkę wymiary miejsc postojowych stara norma i wszystkiego się dowiesz. Jest tam zapis ze miejsce musi mieć minimum 2.3m, pomiar do środka linii. Jeżeli miejsce jest przy ścianie czy słupie musi być zachowany odstęp minimum 0,5m między ściana czy słupem a kołem zaparkowanego samochodu. Bardzo głupi zapis bo samochody są tez o różnych szerokościach która wpływa na warunki co do akceptacji normy. A najprościej podejdź do biura polnordu i poproś o plan na twoje miejsce z wymiarami, jest jeszcze mnóstwo wolnych miejsc. Zastanów się i ewentualnie Wymień na inne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ślicznie dziękuję za poradę, tak też zrobię. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dajcie znać kto już odbierze jak wygląda sytuacja ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Troszkę to jeszcze potrwa, ale bądźmy dobrej myśli
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chciałam podejrzeć stronkę dewelopera, ale nie chcą mi się załadować te 3D. Wy też tam macie? Czy po prostu ten mój komputer nie może załadować zdjęć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To pewnie twoja karta graficzna nie wyrabia bo trochę wrzucili tam obrazków
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie wszystko dobrze działa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlatego zawsze najlepiej prosto do biura się udać, bo i pokaża dobre zdjęcia i przy okazji można dopytac o reszte:P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Budynek Polnordu.

Budowę obserwujemy od początku z okien bloku należącego do Sp-ni Morena.Książkę można by napisać, oczywiście krytycznie ale tylko o tym co widzimy.Np.Jednego dnia betonowali ściany, często wieczorami, jak było ciemno, na drugi dzień od rana musieli wyrównywać, to co źle zrobiono poprzedniego dnia.Dodatkowy hałas dla nas.Czyszczeniie szalunków, coś okropnego.Przy wstawianiu okien mnóstwo poprawek, tak nie musi być.Jeżeli na budowie jest, są obecni majstrowie cały czas, to takich poprawek się unika.Jednego dnia utwardzano grunt jakąś maszyną, mnóstwo hałasu a za kilka dniu te miejsca kopią, bo nagle sobie coś przypomniano.Hossa, również na Morenie, podobno w rok wybudowała dwa wieżowce a tu budują ok.dwóch lat.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 11

Rozumiem, że Twój zawód to inżynier budownictwa? Czy po prostu znawca od wszystkiego?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Oczywiście ze znawca od wszystkiego. Tzw typowy Janusz :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Haha, dokladnie :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Musisz mieć bardzo nudne życie, że śledzisz przez okno budowę osiedla xd
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wyobrażam sobie jak to musi wyglądać :D Budzik codziennie na 8:00, żeby śledzić budowę i oceniać błędy xd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla mnie to śmierdzi niestety nagonką ze strony konkurencji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przecież to jest pewne, że to konkurencja xd nikt normalny by czegoś takiego nie napisał i nie tracił czasu na takie głupoty :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

M

Ciekawe czy zmiany w projekcie to też sprawka konkurencji.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

O jakich zmianach mówisz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Są takowe? Też bym się chętnie dowiedział
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kolorystyka budynku

Nie wiem czy to tylko moja opinia ale budynek polnordu a bardziej jego kolorystyka zaczyna jakby współgrać z kolorystyką bloku murapolu. Połączenia koloru białego z szarym obu budynków, pasy między oknami :) Murapol ma "ciemniejszy" odcień białego. Bloki kolorystycznie będą ze sobą współgrać.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Akurat projekt nie zgadza się z wzorem miał być pomarańcz a jest o*****a śmietaną...dno
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fakt tez beżyk taki tam sobie i według mnie nie zgadza się z kolorem z prospektu.
Niestety kolorystykę ciężko reklamować, zmian w projekcie może dokonywać kierownik w porozumieniu z projektantem i nic im z tego powodu nie zrobimy. Być może symbol kolory malowania beżu zgadza się z projektem a na folderze ktoś ten kolor pociemnił aby w całości wyglądało lepiej.
Biel tak jasna szybko zmieni się w jasną szarość, miejmy nadzieję że w środku nie będzie jakichś "zonków".
Czyli "0" miejsc postojowych dla gości, dziwny beżyk na elewacji, i co dalej ...
Trzeba być czujnym i wytykać błędy.
Z którymi i tak się nic nie zrobi.
Kiedyś byłem w biurze u dewelopera i zgłosiłem sprawę ze coś nie zostało wykonane zgodnie z projektem i dostałem odpowiedź: Jeżeli Panu to przeszkadza możemy rozwiązać umowę.

A czy ktoś przyglądał się mapce usytuowania budynku? Chodzi mi o zaznaczony kolorem czerwonym potencjalny wjazd do garaży podziemnych od strony Piecewskiej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wjazd od piecewskiej tylko gdzie przecież tam jest chodnik prowadzący do kościoła, chyba że zrobią wjazd pod chodnikiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli zakupiłeś mieszkanie to do umowy dołączona jest mapka na której jest zaznaczony potencjalny wjazd do garaży od strony piecewskiej, dokładnie pod chodnikiem do kościoła. Zajrzyj do mapki.
Podkreślam potencjalny.
Szkoda że tu nie można załączyć pliku z mapką.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chętnie rozwiąże umowę może jak im 350 wymówi umowę plus zwrot odsetek bankowych to inaczej będą kwakać. Budynek nie jest super a cena 5600 za M2 to już przeszłość. A za 7.5 tys jakoś nikt nie chce kupować im mieszkań, bo ciągle są w sprzedaży. 0.5 miliona za 70 M2 w takim kolosie to śmiech na sali
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

nikt nie chce kupować? wszystkie najatrakcyjniejsze pozycje rozkupione, zostały same na łączeniach bloku albo parterowe. osobiście kupilem za 6500 70m, od strony ch morena na odpowiednio wysokim piętrze... nie widzę ani słupów, ani lidla, ani kościoła ani murapolu :) układ bdb, 14m loggia, lokalizacja super... czego chcieć więcej przy dzisiejszych cenach. za tyle pieniędzy to może na jabłoniowej/łostowicach kupisz coś podobnego. ale o widoczku zapomnij :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czyli masz odpowiedź guano zostało za 7.5 tys i więcej za M2 i nikt tego g*wna za tyle nie chce kupować
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chyba trochę zeszli z ceny ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skad wiesz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Śledzę różne inwestycje, a oni ostatnio wrzucili na stronę jakieś promocje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

btw to że dla Ciebie jest za drogie i Cie nie stać, nie znaczy, ze jest to g*wno;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

to już raczej kwestia gustu...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

dokladnie, dla mnie bardzo ladny kolor
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

W sumie ja już jestem na etapie zastanawiania się nad kolorem wnętrz, a nie kolorem elewacji, która z czasem i tak płowieje :
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

X

Szkoda ze blok nie bedzie taki jak na wizualizacji. Miał szansę odróżniać się na plus od innych, a po zmianach, nie wiele będzie się różnił od bloków spółdzielczych.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Docelowo wjazd do osiedla Lidla budynku Murapolu i budynku usługowego będzie wspólny ten na światłach. Deweloper to ukrywa ale w aktach jest to sprytnie zapisane. Proszę poczytać o drodze koniecznej do działek o wymienionych numerach. No to będzie pozamiatane.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

To źle?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

sama nie wiem co lepsze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skąd wiadomo, że nie będzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polnord

Kolejna budowa spółki przekształconej po upadłości innej. Byle jakość, byle sprzedać...
Mury krzywe wylane i słychać tylko było gradowanie i szlifowanie ścian.
Okna wstawione niemalże bez żadnej pianki, a tym bardziej szczelnego montażu. Już się sypią reklamacje. Drzwi wejściowe nowe znaleźli i też spora ilość do naprawy poszła.
A z tą drogą wspólną do Lidla to będzie cyrk, ale przynajmniej do McDonalda będzie ludzki dojazd. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

M

A o co chodzi z ta droga. Jeżeli nawet zostanie połączona z ta za lidlem to co się zmieni?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ta droga docelowo będzie nie tylko do Lidla ale również do budynku Murpolu i budynku biurowego. Na razie trzymają to w tajemnicy ale wszyscy podpisali zgodę w akcie notarialnym służebność dojazdu do konkretnych działek gdzie te budynki są. Nawet może być zrobiona przejezdność do Kościoła ale z tego zrezygnują. Jedynie przez osiedle będzie ciąg pieszy do Kościoła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jerzy, nie siej proszę dezinformacji.
Ani Lidl, ani kościół nie mają służebności przejazdu przez studio morena.
Kościół ma możliwość przejścia, a Lidl nie ma nic.
Służebność przejazdu ma Murapol, ale nic się nie zapowiada, by mieli się włączyć do drogi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja piszę tylko co wynika z aktu notarialnego. A czy to będzie zrobione to pokaże czas. Raczej będzie ta droga konieczna dla sąsiadów. Ale nie teraz kiedy sprzedaż nie zakonczona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Problem w tym, że nie piszesz tego, co wynika z aktu. Jeszcze raz przeczytaj zapisy księgi wieczystej.
LIDL nie ma i nie będzie miał służebności przejazdu przędz działkę Studio Morena.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

koronawirus

Czy ktoś orientuje się, jak będzie wyglądała sytuacja z odbiorem mieszkań w obliczu obecnej sytuacji? Od kwietnia powinny zacząć się odbiory, deweloper chce je przeprowadzić po zakończeniu kwarantanny, jednak nikt nie wie, kiedy ona się skończy-> czy są jakieś sposoby, by przeprowadzić ten proces terminowo, czyli II kw?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polnord leci w kulki i nie ma za bardzo co z tym fantem zrobić...
Mają czas do 06.07.2020, by wyznaczyć termin wszystkich sprz danych mieszkań.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy deweloperowi też nie powinno zależeć, żeby oddać mieszkania jak najwcześniej w wyznaczonym terminie, skoro już wszystko gotowe? Chyba istnieje jakiś sposób, żeby odbiory przeprowadzić, nawet w czasie trwania kwarantanny? Można przecież wchodzić pojedynczo, każdy pracownik/przedstawiciel dewelopera po kolei spotykałby się z właścicielem mieszkania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odradzałbym pośpiech. Co prawda, deweloper wszystkie kwoty już ma na koncie, ale jednak ponosi całkowity koszt utrzymania i ochrony budynku do chwili oddania. Nie bardzo sobie wyobrażam odbierania mieszkanie w atmosferze " szybciej, szybciej, co się pan tak gapisz, a wirus już leci". W naszym własnym, dobrze pojętym interesie, jest taki odbiór, by przed podpisaniem protokołu dokładnie sprawdzić, czy nie ma usterek. Czasami warto zaprosić fachowca, teraz nie będzie wolno. Szczerze mówiąc, osobiście nie mam też ochoty na częste wizyty w markecie budowlanym w obecnych warunkach, a jeśli już odbiorę mieszkanie, to muszę płacić czynsz od tego momentu. Nie mam też pojęcia jak podpisać umowy z gestorami mediów (choćby prąd potrzebny już do remontu...), nie wiem czy można to zrobić on-line. Tak, że co nagle, to po diable.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zastanawiam się czy obecny stan części wspólnej pozwala na odebranie mieszkania.
-nasyp/skarpa od strony Piecewskiej z niewiadomych przyczyn została zabezpieczona krawężnikami tylko częściowo, w pozostałej części ziemia tylko czeka na 1szą ulewę żeby spłynąć na chodnik;
-niekompletne opasanie kamieniami cokołu, na którym jest plac zabaw;
-dziura z piachem we wnęce na placu zabawy wymaga uzupełnienia (nie chodzi o samą piaskownicę);
-źle zamontowane łańcuchy dla huśtawek na placu zabaw (będą się przecierać);
-brak trawnika, ale z tym pewnie czekają na ostatnią chwilę celowo;
i pewnie parę innych drobiazgów, których na szybko nie zauważyłem.

Gdy podpiszemy protokoły odbioru to na nas spocznie odpowiedzialność i koszt dokończenia tych prac.

BTW Czy Polnord wybrał już zarządcę?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem cały czas w kontakcie z pracownikiem Polnord.

Warto pamiętać, że od momentu odbioru nieruchomości to na właścicielu spoczywa obowiązek ponoszenia kosztów eksploatacyjnych wynikających z utrzymania niniejszej nieruchomości - czynsz w skrócie. Więc w momencie jak odbierzemy płacimy 2 czynsze, bo drugi tam gdzie obecnie mieszkamy.

A z konkretów od Polnord. Około 10/04/2020 otrzymałam informację, że do końca miesiąca mają się skontaktować ze wszystkimi mieszkańcami celem przekazania konkretnego terminu odbioru. Zobaczymy jak będzie w praktyce.
I tu prośba. Ci, co kupili w 2017 niech dają znać czy już dostali termin, bo oni go dostaną jako pierwszy a ponieważ zostało 11 dni ( 9 dni roboczych) wiec z logiki wynika że rok 2017 i przynajmniej połowa 2018 powinni już dostać termin.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Logika nie działa :) Poza obietnicą z początku kwietna, że odbiory będą proponowane zgodnie z kolejnością umów (moja -czerwiec 2017) - cisza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajnie by było, żeby ktoś tam zadzwonił. Inny niż ja bo ja ich męczę raz na 2 tygodnie i już pamiętają co mi mówili. Ciekawe na ile będą się pokrywać deklaracje wobec innej osoby.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Terminy odbiorów osób kupujących w 2017 to pierwsze dwa tygodnie maja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potwierdzam, terminy odbiorów już się pojawiły, do mnie dzwonili w poniedziałek 27 kwietnia. Bardzo szczegółowe przepisy bezpieczeństwa higienicznego spowodują, że cały proces wydawania mieszkań potrwa bardzo długo. A, i jeszcze sprawa prądu - nie ma go oczywiście, a załatwiać trzeba w biurze Energi, bo "Szybka umowa on-line" może trwać nawet półtora miesiąca :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jaki masz termin jeśli to nie tajemnica?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

13 maja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

35 min na odbiór mieszkania to bardzo mało czasu - podejmujesz wyzwanie czy czekasz na lepsze czasy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pekabex solidnie buduje już od lat

polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

co za Ghetto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Studio Morena

Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście (199 odpowiedzi)

Witajcie Jesteśmy z okolic Koszalina planujemy przeprowadzić się do 3miasta . Przeglądamy oferty...

Gdansk -Gdzie warto kupic ? (71 odpowiedzi)

Witam ! Jestesmy w trakcie szukania mieszkania 2-3 pok. Chciałem się poradzić gdzie wg. Was warto...

do góry