Widok

Świeży, jeszcze cieplutki projekt studium zagodpodarowania

Proponuję zapoznać się z nim, żeby się potem nikt nie zdziwił, jakie zmiany się szykują, szczególnie na Warszawskiej.

Zlewnio-przepompownia to za mało, boisko - mały pikuś.
Wójt wymarzył tam sobie UWAGA:
Przystanek kolejki podmiejskiej.....
Nie żartuję....
Oto dowód:http://szemud.e-geoportal.pl/mpzp?zoom=1&lon=451856.48122145&lat=734439.73153737&w=http://wms.e-geoportal.pl,szemud:studium_uwarunkowania,1,osm,noselected,,;http://wms.e-geoportal.pl,szemud:granica_gminy_view,15,tiled,noselect,,

Już widzę oczami wyobraźni przyjazd przez tory i szpaler oczekujących na przejazd "szczęśliwych" mieszkańców domów położonych wyżej oraz witających ich chlebem i solą mieszkańców samej Warszawskiej...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Super wiadomość o poranku. Już wcześniej pisałem żeby zadbać o przedłużenie planowanej kolejki na Wiczlino do Bojana i jak widzę jednak urzędnicy nie zasypują gruszek w popiele.
Wie ktoś co to są na tej mapie te duże zielone kółka?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Korytarze ekologiczne o znaczeniu subregionalnym, a mniejsze o znaczeniu lokalnym.
Maxikaz czytamy legendę mapy (oznaczenia studium)! Wszystko jest tam opisane.

Co do kolejki - plany, planami, a kolejki i tak w najbliższym dwudziestoleciu się nie doczekacie. I nie jest to wymysł Wójta, tylko jak już to jest przedsięwzięcie minimum szczebla wojewódzkiego. Przecież planując transport nie może się on kończyć nagle w polu, bo jakaś gmina nie planuje sobie kolejki czy drogi. Takie rzeczy planowane są odgórnie i gmina musi sie dostosować i nanieść je na swoje plany. Czy odnośnie S6 gmina miała coś do powiedzenia? Miała, zajęła swoje stanowisko, a i tak idzie przez naszą gminę w miejscach nie zawsze pasujących włodarzom i mieszkańcom.
Nie wszystko na szczeblu gminy się planuje.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jest jeszcze jedna ciekawa inwestycja na tej mapie, której też pewnie szybko się nie doczekamy: droga w północnej części naszej miejscowości. Nie wiem czy nie jest to przypadkiem ta trasa Nowaka Jeziorańskiego o której już kilka dobrych lat temu gadali w Gdyni.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Droga ta to przedłużenie ul. Chwarznieńskiej, która miała by się łączyć z trasą kaszubską w Koleczkowie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zastanawiam się dlaczego studium jest z błędami. Choćby ulica Partyzantów Kaszubskich jest nazwana jako Pawła Hebla. I to 5 min. studiowałem swoje okolice. Pewnie więcej kwiatków się znajdzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może dlatego, że Paweł Hebel był partyzantem kaszubskim. A dokładniej dowódcą Partyzantów Koleczkowskich.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Hahaha, interpretacja dobra, ale nie jest to dokument gdzie można pozwolić sobie na błędy. One niestety dużo kosztują i najczęściej nas mieszkańców, a nie urzędników.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dowódcą był Alfred Loeper :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciekawiej się robi gdy otworzycie część tekstową studium - np. w rozdziale XIII. KIERUNKI ZMIAN W PRZEZNACZENIU TERENÓW (strona 150) brak MN. - czyli terenów przeznaczonych tylko pod zabudowę jednorodzinną.
Pytanie, czy nie będzie tak, że koło naszych domów nie zaczną powstawać budynki usługowe i zamiast cieszyć się ciszą i spokojem będziemy musieli wysłuchiwać różnego rodzaju hałasów. Uważam, że jest to nie fair w stosunku do ludzi, którzy budując swoje domy kierowali się obecnym planem zagospodarowania przestrzennego. Tym bardziej, że działek pod usługi, które są na sprzedaż jest dosyć w Bojanie. Apeluje do mieszkańców o złożenie wniosków w tej sprawie tak, by w przyszłym planie utrzymali tzw. MN - czyli tereny pod budownictwo jednorodzinne.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie wiem czy MN to jest dobry zapis bo potem jak się coś w życiu wydarzy i będzie się chciało przy domu otworzyć jakiś mały interes to taki zapis ci to uniemożliwi. Wydaje mi się że w MN można prowadzić tylko usługi o małej uciążliwości i na to są odpowiednie przepisy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystko pięknie, ale np. w moim sąsiedztwie są działki jeszcze niezabudowane - wg. obecnego planu przeznaczone pod mieszkaniówkę jednorodzinną. Mogę zrozumieć, że ktoś wybuduje domek, w którym będzie mieszkać i wydzieli jakąś część na kancelarię, kwiaciarnię czy coś w tym stylu. Ale nie mogę się zgodzić, że przychodzi przedsiębiorca, który od początku ma zamiar budować biurowiec, pasaż, czy sklep - na działce, która do tej pory miała MN. Tym bardziej, że kilkaset metrów dalej są na sprzedaż działki pod usługi. Po to jest plan zagospodarowania, żeby dawał pewność ludziom, którzy w coś inwestują (w tym przypadku we własny dom), że mogą spać spokojnie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
W pod koniec lat 90-tych TVP Gdańsk prezentowało na swojej antenie plany skm m.in. przez nasze tereny. Nie jest to wymysł ostatnich lat. Niestety nie uciekniemy przed cywilizacją. Jeśli ktoś ma taki zamiar to nie da rady.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy ktoś może wyjaśnić mi zasadność powstania RONDA na ulicy Warszawskiej?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dlatego ponieważ nie było wiadomo kto miał pierwszeństwo ... powinieneś to wiedzieć jeżeli tamtędy jeździsz ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Trochę bez sensu ta twoja odpowiedź.
Żeby ustalić pierwszeństwo wystarczy postawić znaki.
Rondo to trochę większa inwestycja i na pewno nie podjęto decyzji o niej z uwagi na niemożność określenia pierwszeństwa przez jeżdżących.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
A to źle że jest rondo? Powinniście się cieszyć że sołtys,wójt i rada sołecka robi drogi. Jak by nawet ronda nie zrobili to za pewne nasze cudowne Bojanko już by gadało że nic nie robią. A jak coś robią to marudzicie. Jak tak wam to tondo nie pasuje to idźcie do sołtysa i powiedzcie że wolicie te dziury zamiast ronda i normalnej drogi.. ;) Tylko później żebyście nie narzekali... :*
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
* to rondo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A czy napisałam, że źle? Gdzie ty wyczytałeś marudzenie?
Stwierdziłam tylko, że odpowiedź nie miała sensu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Więc to że nie było wiadomo kto miał pierwszeństwo nie ma sensu? haha. Właśnie dlatego powstało rondo i zniknęły dziury. A nasze Bojano cały czas marudzi na drogi. Wywnioskowałam z tego ponieważ odpowiedziałam sensownie na twoje pytanie a jeżeli ta odpowiedź nie ma sensu i wolisz jakieś znaki zamiast ronda i nowej drogi to jeździj na około gdzie są dziury. ;) A jak tamta odpowiedź nadal nie ma sensu to idź do wójta lub sołtysa i zapytaj się dlaczego zrobili rondo. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Naprawdę masz problem ze zrozumieniem tak prostego tekstu?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja nie :) Lecz z tego co widzę to Ty ;) Pozdrawiam :*
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
A co do tego marudzenia określiłam BOJANO ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
tak już Ci tłumacze , dla kilku baranów którym powinno odebrać się prawo jazdy ... bo jak nie potrafią kulturalnie bezkolizyjnie wyjechać z polnej drogi to nie powinni w ogóle wsiadać za kierownicę . a tak naprawdę to kasa musi się zgadzać . ktoś miał pomysł , ktoś miał firmę , ktoś przepuścił ten plan ... rondo jest , kto jest zarobiony ten jest i wszyscy są zadowoleni ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Reasumując widać ogromną poprawę w Bojanie, wieś wygląda coraz bardziej luksusowo, miło mi spacerować z dziećmi i patrzeć jak się rozwija. Jak będą położone płyty na główniejszych drogach np Gryfa Pomorskiego, Warszawska, cała Majora Bojana to będzie super. A może by tak jeszcze położyć płyty na skrótach do wieży w Gdyni. To byłby już wypas, nigdzie się stąd nie ruszę.
Oby tak dalej. Nie gadajcie głupot tylko doceniajcie pracę obecnego wójta bo zrobił więcej dla nas przez rok niż poprzedni wójt przez tyle lat. Pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
A co z komunikacją miejską? W porównaniu np. do Gminy Kosakowo jest wiele w tej kwestii do zrobienia. Z Mostów (5,5 km do granicy Gdyni), autobusy jeżdżą co 15 min w kierunku Centrum Gdyni i odwrotnie. Bojano - graniczy z Gdynią i co? Po południu autobusy z Karwin co godzinę (12.23 13.48 14.53 15.58). Jak mam dojechać ze szkoły? Według mnie dużo dałoby połączenie minibusowe z Bojana przez Majora Bojana do Wiczlina, gdzie autobus 147 (do Centrum lub Karwin jeździ co 20-30 min).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Słychać wycie? Znakomicie. (6 odpowiedzi)

Kalkowskiemu już tak się pali koło tyłka, że trolle odpalone na 150%.

Policja z Szemuda (7 odpowiedzi)

Wójt zbudował nowy posterunek w Szemudzie koło jego centrum samorządowego. Wszyscy się...

do góry