Widok

Szereg osiedle familijne odbiór koniec września 2015

Inwestycje i deweloperzy Temat dostępny też na forum:
Witam, czy są tutaj na forum osoby które czekają na odbiór mieszkania w szeregu na koniec września na osiedlu familijnym?? Ciekawa jestem waszych wrażeń, opinii..
Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dawno nie byłem na miejscu, ale slyszałem, ze ostrą prą na przód z robotą. mam nadzieje, ze odbiór bedzie wcześniej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
My również czekamy na odbiór na koniec września, budowa idzie pełną parą - podejrzewam, że w tym tygodniu będą już okna (jeśli już nie ma). Wrażenia głównie pozytywne - wszystkie obawy zostały rozwiane przez kierownika budowy i prywatnego nadzorcę budowlanego, który czuwa nad naszym szeregiem. Było kilka niedomówień, ale nic poza tym. A jak u Was?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja byłam w niedziele w okolicach i jest już piętro oraz konstrukcja dachu. Budowa jest dużo do przodu mam nadzieję że odbiór będzie szybciej:) Powiedzcie mi czy wchodzicie na teren budowy, sprawdzacie swoje szeregi? Jak przygotowujecie się do odbioru? Szeregi 75m czy 64?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My czuwamy cały czas! Przez szybkie tempo budowy robotnicy często robią wiele rzeczy na pamięć a nie wedle zmian projektu. Dlatego warto tam bywać i doglądać, żeby uniknąć później nieporozumień i kilku podejść do odbioru. Poza tym wiele radochy daje oglądanie cotygodniowych zmian na budowie :D a zmienia się bardzo dużo.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie, że bywam i kontroluję, inaczej bym chyba spokojnie spać nie mogła. Podnajęłam dodatkowo we własnym zakresie inspektora budowlanego, który raz na ukończony etap wchodzi i ocenia efekty, a także przekazuje listę uwag do stanu - ostatnio na szczęście jest ich coraz mniej, a kierownik budowy wie, że ma do czynienia z fachowcem i nic mu nie ujdzie na sucho. Bywam również czasem tak sobie popatrzeć zza płotu, w ten sposób też udało mi się wyłapać kilka nieprawidłowości, które od razu zgłosiłam. Po ukończeniu następnego etapu to przejdziemy się z miarką i projektem, aby zobaczyć czy wciąż wszystko gra i czy się wymiary zgadzają. W razie czego mam mnóstwo zdjęć ze środka i z zewnątrz, a także stos e-maili z deweloperem o zgłaszanych uwagach. Szereg 108m2

Co do czyjegoś wpisu o tym, że deweloper dostaje od razu hajs na własne konto - owszem, ale dopiero po ukończeniu etapu, w związku z czym nic nie jest płacone z góry, więc jak nie ukończy to bank nie wypłaci ostatniej transzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ktorego szeregu masz te zdjecia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
własnego, do cudzych nie wchodzę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli można to poproszę o listę państwa uwag. moze u mnie tez trzeba zwrocic uwagę na niektore rzeczy. lsid(maupa)o2.pl
Dziekuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam

a ile taki inspektor budowlany kosztuję? i jakieś namiary można prosić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam odbiór na lipiec, byłem dzisiaj to już tynkują w środku i położyli styropian, idą fest. Teraz nie ma czasu na opierdzielanie bo są inne przepisy jak kiedyś, deweloper nie dostanie siana zanim nie odda mieszkań więc jeżeli chcą szybko zarabiać to muszą nam szybko oddać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
radze doczytac to co podpisales...deweloper, z tej inwestycji ma kase od razu na swoim koncie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak Ale za ukończony etap
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
proszę jeszcze raz zapoznać sie z tym co państwo podpisywali i obowiązującymi przepisami. deweloper na tej inwetycji dostaje piniądze bezpośrednio na swoje konto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O czym ty mówisz. Pracuje w budowlance. Każdy deweloper daje najtańsze materiały, tanią siłę roboczą- deweloper MUSI zarobić, przecież nie robi tego charytatywnie. Jak nie jesteś co kilka dni na budowie to nic nie wiesz. Jak się nie znasz to i tak ci "kwiatki" wyjdą po czasie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam się z przedmówcą. Siódme wbiło przysłowiową łopatę zanim weszła w życie ta ustawa i teraz po każdym etapie pieniądze idą do ich kieszeni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Owszem, pieniądze ida na ich konto, bo ustawa nas nie obowiązuje, ale nie ma tak jak było kiedyś, że dostaje kasę i dopiero buduje - jest płacone z dołu za każdy etap, więc jak nie ukończy to nie dostanie zwrotu tego co już wyłożył. Mam nadzieję, że "Placu zbawiciela" nam nie urządzą...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzień dobry sąsiadom, jak tam nastroje? Widzieliście, że zaczęli już ocieplać nasze szeregi?
Mam jeszcze pytanie odnośnie czarnoziemu - dostałam informację, że deweloper może zorganizować czarnoziem w cenie jak dla mnie takiej sobie, ale ogólnie nie musimy się nim w ogóle przejmować. Natomiast jeśli chcemy we własnym zakresie to musimy w razie "w" posprzątać po sprzęcie, czyli nawet oczyścić drogę jeśli się coś posypie. Zastanawiam się, z której opcji skorzystać, teoretycznie za ok miesiąc można wjeżdżać, więc latem nie powinno być błota, ale sama nie wiem.

Jak Wy robicie?

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chyba lepiej zlecić czarnoziem deweloperowi, pamiętaj, że po odbiorze będziesz miała dostęp do działki tylko przez dom, a nie z zewnątrz...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czarnoziem można we własnym zakresie wwieźć już w przyszłym miesiącu, więc to nie problem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam

a ile taki inspektor budowlany kosztuję? czy można jakieś namiary prosić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok 250 - 300 zł za wizytę przy każdym etapie budowy plus ok 300 zł za odbiór końcowy. Napisz @ to wyślę Ci info z jakiej firmy korzystam, żeby nie robić tutaj nikomu reklamy. Myślę, że jest również wielu innych specjalistów, którzy pomogą rzetelnie odebrać budynek i zwrócić uwagę na wszelkie niedociągnięcia i wystarczy poszukać w necie opinii :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam.

Przy odbiorze warto zwrócić uwagę na odpływ wody deszczowej z dachu. U mnie np. woda, która wylewa się z rynny na ogród powoduje jezioro - Siódme Niebo miga się teraz od odpowiedzialności za to...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przecież tam wszędzie jest glina a nie ma na ogrodach odprowadzenia deszczórki. Wystarczyło nawieźć czarnoziemu i nie było by problemu, że tak zarymuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co Ci da warstwa czarnoziemu? woda zniknie? bedziesz chodzil potem po czarnoziemie jak po bagienku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przerabialem to. Jedyne wyjście to studnia chlonna, lub do kanalizacji. Koszt ok 3000 i problem zalatwiony na zawsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ok, wszystko fajnie studnia chłonna... tylko czemu Ty masz za to płacić? Deweloper "buduje" także powinien zapewnić od razu takie rozwiązanie aby woda nie stała... Czarnoziem nie pomaga robi się bajorko i nie dziwne skoro tyle wody się wylewa z rynny, że ziemia nie zdąży jej wsiąkać, po intensywnym deszczu, basen minimum 2 dni...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem skąd macie takie informacje, że czarnoziem nie pomaga no chyba, że ktoś ma 5cm warstwę to na pewno nie pomoże. Żebym nie znał ludzi co tam mieszkają to może i bym uwierzył ale sam osobiście widziałem bajora w ogródkach samemu stojąc w ogródku, w którym nie było błota.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
skąd? z lekcji fizyki? ;) pomaga na tyle, że wsiąka w niego ta woda, i o ile jej nie widać "gołym okiem" to stopą dobrze poczujesz. Przecież ta woda w magiczny sposób nie znika, tylko wsiąka i zatrzymuje się na tej samej glinie która po prostu leży nieco głębiej. Musi odparować albo zostać wypita przez rośliny. A do tego czasu czarnoziem zamienia się w bagienko mniej lub bardziej grząskie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
3000 tys za studnie chłonną? jesteś pewien, że chłonną, z dokopaniem się do warstwy przepuszczalnej? czy raczej mówimy o zbiorniku retencyjnym w glinie ;)

robiłem wycenę i studnia chłonna wraz z pozwoleniami wodnoprawnymi w Baninie gdzie glina na większości terenu sięga bardzo głęboko to ok 10k

a innej niż chłonna nie ma sensu robić. Wiem, bo mam :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam.

Czy są tutaj na forum osoby które mają odbiór na połowę lipca z budynku 54?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciężko powiedzieć, bo ogólnie mało jest osób z szeregów, więcej chyba z mieszkań - ewentualnie możesz popytać w wątku poświęconym ogólnie osiedlu. Btw. zazdroszczę przyśpieszonego odbioru - mam nadzieję, że odbiory z września też przyśpieszą :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
2 tygodnie temu jeden z kierowników budowy mówił, że jakieś szanse są na wcześniejsze oddanie. jednak nie był zbytnio przekonywujący więc nie nastawiałbym się na to.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przy 54 też długo zwlekali z tą informacją - no zobaczymy, ostatecznie 3 tyg. w te czy we wte to nie taki dramat :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dostałem maila od Pani Doroty z 7 nieba, że odbiory mają być od 8 czerwca. Poza tym przysłali mi ostatnią transzę a jeszcze do płacenia a jest nie skończona budowa, daszków nie zrobili wszystkich i niechętnie chcą wpuszczać na inspekcję więc dostali ładnego maila, że zanim nie skończą i nie wpuszczą mnie na sprawdzenie stanu faktycznego to nie dostaną złotówki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja ostatnio byłem i na budowie i z tego co zaznaczyłem na zmianach projektu to połowa rzeczy jest do poprawy. Także ja za bardzo na szybsze odbiory się nie nastawiam. Wole żeby się nie śpieszyli się przynajmniej ściany i podłogi lepiej wyschną.

Ps. Pozdrawiam wszystkich przyszłych sąsiadów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak samo mamy, ja się nastawiłem na koniec lipca a jeszcze pewnie babole do poprawy będą, mamy dość komfortową sytuację, że to lato i będzie schło :) A jak oddadzą szybciej to absolutnie bez płaczu kluczę przyjmę.

Dzisiaj dokończyli daszki nad wejściami tak w ogóle.

Pozdrawiam również.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale na szeregach czy mieszkaniach dwupoziomowych?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szereg 64 na goździkowej, nie pamiętam numeru nawet bo po wpisaniu do księgi i tak będzie inny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dziś dostałem informacje że odbiór mojego budynku jest na 01-06-2015 r. Zobaczymy czy się wyrobią i czy sporo poprawek będzie ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
przecież to jutro! w ten sposób nawet jakbyś chciał to nie zdążysz umówić się z żadnym niezależnym inspektorem itd...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przepraszam mój błąd 01-07-2014. to jest prawidłowa data.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szczęśliwi czasu nie liczą :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masz 100% racje :) Nie mogę się doczekać kiedy odbiorę dom, ale najpierw na spokojnie trzeba odebrać dom by nic nie przeoczyć. Oczywiście osobę do sprawdzenia wynajmujemy bo lepiej jak ktoś nie związany i znający się na rzeczy sprawdzi. Jak sami byśmy odbierali to pewnie za bardzo emocjonalnie i pewnie sporo mogło by nam sporo umknąć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A w 33 już mieszkają pomału :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie mogę się doczekać odebrania kluczy bo dopiero się zacznie :)

Tak przy okazji ktoś orientował się w koszcie postawienia kominka z rozprowadzeniem powietrza. Oczywiście chodzi mi o taki za rozsądną cenę. Rozejrzałem się trochę po firmach i rozbieżność cen jest kolosalna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na odbiorze radze wszystkie nawet najmniejsze pierdoły zgłaszać, bo to wszystko będzie wpisane. A co nie jest wpisane to potem się zaczyna walka z deweloperem, że nie było w protokole, ale nie wszystko da się zgłosić w czasie odbioru który trwa 30 minut :) I niby w czasie odbioru się słyszy, że zawsze można wszystko zgłosić i będzie naprawiane, ale szybko mija się to z prawdą bo potem nagle osoby z 7 nieba nie odpowiadają na maile. To taka dobra rada, sama przez to przechodziłam :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja biorę do sprawdzenia firmę zewnętrzną i przewidziany czas odbioru przez nich to 6 godzin. Wiem że powinni znaleźć więcej niedoróbek niż ja bym znalazł. Oczywiście nie wszystko da się znaleźć ale trzeba jak najwięcej z nich wykluczyć przed odbiorem by później mieć jak najmniej styczności z deweloperem.

Co do problemów z deweloperem to praktycznie z każdym są problemy po odbiorach nawet gdy jest wspólnota w blokach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak tam przebiegł odbiór i kwestia poprawek? My też już chylimy się ku końcowi, odbiór najpóźniej za 1,5 mca - ale pewnie tak jak i w szeregu 54 będzie szybciej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niedawno odebraliśmy na goździkowej mieszkanko, ogólnie standard, gość który wykańcza mówi, że jest tak średnio, robią lepiej robią gorzej, nie popisali się u mnie tynkarze, sporo uszkodzeń na tynku, kąty proste, nad oknami krzywo, porysowane gdzieś okno. Większości nie zgłaszam nawet bo czekać aż hrabiostwo wróci za 2 miesiące poprawiać to ja już do tego czasu będę mieszkał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to powiem Ci, że byłam ostatnio i tynki i kąty pierwsza klasa - okna i całą resztę posprawdzam przy odbiorze. Szkoda, ze nie zgłaszałeś bo będziesz musiał to ze swoich pieniędzy pokryć, a tak oni mają 14 dni na poprawienie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oni to mają 14 dni na odpowiedź i 30 dni na poprawki, zanim ktoś przyjdzie łaskawie to już będzie dawno zrobione co trzeba. Cekolować i tak trzeba więc szczerze powiem nie kosztuje mnie to nic więcej niż może worek gipsu więcej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest ktoś z przyszłych mieszkańców ulicy Cynamonowej, z odbiorem na koniec września 2015roku ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak ja jestem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w którym szeregu dokładnie i jaka klatka ?:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy któryś z uprzejmych sąsiadów, mieszkańców Juniorów z powodzeniem wypełnił jakże nieprzyjazny obywatelowi druk IN-1 INFORMACJA W SPRAWIE PODATKU i wyliczył te okropne powierzchnie do 1,40 i 2,20? Zupełnie nie wiem jak się za to zabrać, a czas nie działa na korzyść :)
To samo pytanie zadałam też w wątku dotyczącym ogólnie familijnego, więc z góry sorry za dubel :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

do góry