Widok

Sześć poniedziałkowych kursów na linii PKM odwołanych

Opinie do artykułu: Sześć poniedziałkowych kursów na linii PKM odwołanych.

Szybka Kolej Miejska zapowiedziała odwołanie sześciu poniedziałkowych kursów na linii PKM, głównie na odcinku między Wrzeszczem a Osową. Powodem są problemy z taborem, a konkretnie czterema pociągami. To oznacza, że w kolejnych dniach część połączeń również wypadnie z rozkładu.

W poniedziałek pasażerowie korzystający z kolejowych połączeń w Trójmieście będą musieli obejść się bez sześciu kursów:

- Gdynia Główna - Gdańsk Wrzeszcz o godz. 5.07,
- Gdańsk Osowa - Gdańsk ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I to jest właśnie pesa,ta pkm to porażka
popieram tę opinię 179 nie zgadzam się z tą opinią 52

Punktualnosci, wypadajace kursy i brak porzadnej i szybkiej informacji o

Zmianach, wypadkach itp. Kompletne nie liczenie sie z pasazerami!
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szybka informacja akurat jest

I w miarę działa. SKM Kompas. Powiadamia, gdy jakiś kurs wypada albo jest opóźniony.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

ach te rzady PO

wszystko sie sypie. Zeby Tylko desz 3 godziny nie padal Bo sie nasyp rozleci
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7

To normalne że coś kiedyś się popsuje. Nie jest to zależne od polityki. Wystarczy mieć 1/2 składy na zapas.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

obywatel

To teraz rządzi PO???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

w przypadku newagu to zużycie obręczy po latach eksploatacji

a nie awaria nieco ponad rocznego składu. To jak porównać wymianę opon do pęknięcia bloku silnika.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

pytanie czy to tabor czy może torowiska

Wcześniej było o tym że pesy maja nadmierne zużycie kół, teraz że newagi.
Jakoś trudno mi w tym momencie uwierzyć, że obydwaj producenci mają w swoich produktach problem z tym samym układem i że w jakiś dziwny sposób kumulacja tych defektów jest na trasie PKM.
Te platformerskie inwestycje miały to do siebie, że najważniejsze było powołać zarządy, zbudować im siedziby, zatrudnić dziesiątki znajomych - czyli zagospodarować "dobrze" pieniądze. Kwestie techniczne schodziły na drugi albo dalszy plan. Już lipcowy deszcz ujawnił nieco prawdy o stanie technicznym tej inwestycji i podejrzewam że dzisiaj nawet po tych naprawach torowisk nie jest wiele lepiej.
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 14

" powołać zarządy, zbudować im siedziby, zatrudnić dziesiątki znajomych"

Wow, to zupełnie inaczej niż za PiS, prawda?
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 9

Nie, tak samo, ale PKM była platformiana.

Zabolało Ciebie młody demokrato?
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 18

to misiewicz pisowski
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie rozmawiaj z peowskim ście**em

szkoda czasu na głupiego
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 37

Szczerze to nikt tego nie odczuje. Po prostu mniej powietrza przewiezie dzisiaj PKM. Ostatnio miałem okazję jechać o 7 z Gdyni i w pociągu było kilka osób. Dla dobra ogółu powinni to coś zlikwidować
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 16

Pojedź 6:27 z Gdyni

Zobaczysz ile siedzeń jest zajętych przez to powietrze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

biureczka są w porządku-nie psują się

szufladki też świetnie chodzą - o co ci chodzi?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

porażką jest spółka SKM. Codzienne spóźnienia, i awarie. Obojętnie czy na lini PKM czy SKM. Tu i tu to samo!

porażką jest spółka SKM. Codzienne spóźnienia, i awarie. Obojętnie czy na lini PKM czy SKM. Tu i tu to samo!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

pogratulować wyboru w przetargu pociągów, które kompletnie nie nadają się na trasę PKM

winnych brak
pociągów również
popieram tę opinię 265 nie zgadzam się z tą opinią 14

Pendolino też miało nie być przecież kupowane

bo Pesa lepsza
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 9

Dla PESY Pendolino to jak loty w kosmos dla mechanika samochodowego.

Nawet nie zamierzają się z tym mierzyć, bo do tego trzeba mieć 30 lat doświadczeń z budową szybkich pociągów.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czego chciałeś,jeśli SKM obsługuje spalinowe przewozy?

Dlaczego dąży się do elektryfikacji PKM? Bo tabor elektryczny pozwoli na lepsze przyspieszenia,zwłaszcza pod górę; z dieslami zawsze będzie pod tym względem gorzej. Obsługę przejęła SKM,która wcześniej NIGDY nie obsługiwała taboru spalinowego,więc nie ma się co dziwić że zarżnęli Pesy. Ta linia ma parametry pod elektryki,a nie pod diesle; w połęczeniu z niedoświadczonym w dieslach przewoźnikiem mamy co mamy !
popieram tę opinię 43 nie zgadzam się z tą opinią 4

oj tam ileż to trzeba tego doświadcznia? Dostali wytyczne jak mają jeździć

a to nic bardziej skomplikowanego od jazdy elektryczną. Nie potrzeba nie wiadomo jakich przyśpieszeń. Szkoda że nie podali jakie dokładnie awarie w pesie bo w newagu to koła - czyli w zasadzie wada konstrukcyjno/materiałowa tych kół
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

jeśli u dwóch tych samych producentów dzieje się to samo

to może być rzadki zbieg okoliczności ale nie wykluczałbym wtedy spartolonego torowiska po którym te koła się przetaczają.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Skoro się nie wie o co chodzi, to lepiej nie bredzić.

Bo można łatwo wyjść na idiotę.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

newagi parę lat już jeżdżą

nawet w rowerze co parę lat się zmienia opony. Pesa ma problem z przekładniami.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczera prawda. Nie tabor winny,a przewoźnik co nawet o infrastrukturę dbać nie potrafi. Pamiętacie lipcowy dreszczyk? Na pewno w SKM i PKM jacyś polityczni siedzą, bo inaczej by ich wykopali.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Lipcowy deszczyk? Taki mały deszczyk, że całe miasto zalane?
Ja pamiętam.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tam gdzie politycznie nie robili przekrętów to był deszczyk i wszystko szybko spłynęło. Zalało tam gdzie polityczni wybudowali osiedle w korycie rzeki, Tam gdzie polityczni zarobili na zniszczeniu ponad 100 letnich stabilnych wałów kolejowych, tam gdzie polityczni zarobili na zabudowie i nielegalnej sprzedaży zbiorników retencyjnych oraz cieków wodnych i ich zabetonowaniu...itp
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zagraniczne źle polskie źle wiec co kupować by zadowolić polaka
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Super ten pkm-owy tabor....

Nie ma co- zbierajcie kasę na szybką elektryfikacje tej linii i wycofujcie się z PES- one nie nadają się na trasy z tak krótkimi przelotami między przystankami.
Szkoda, że jak zwykle Polak mądry po szkodzie....
popieram tę opinię 122 nie zgadzam się z tą opinią 8

czy ktoś jeszcze ma wątpliwości

odnośnie poziomu zarządzania tą inwestycją?
popieram tę opinię 216 nie zgadzam się z tą opinią 9

Jup , Gdynia powinna wystąpić o zwrot zainwestowanych pieniędzy. Dość finansowania gdańskiej kolei metropolitalnej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

"Gdynia powinna wystąpić o zwrot zainwestowanych pieniędzy"

Zwrot czego??? XD
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najważniejsze, ze prezes się dobrze trzyma,

no i jego bezpośredni podwładni, wystarczy spojrzeć na parking w Matarni przy budynku PKM, a auta co jedno to lepsze i to nie za kilka czy kilkanaście tysięcy.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

A co ma PKM do odwołanych pociągów SKM?

Najpierw przeczytaj co komentujesz i dopiero potem się "wymądrzaj".
PKM to tylko nazwa linii kolejowej i spółki, która tymi torami zarządza i je utrzymuje, naprawia, itp. A jeżdżą po niej pociągi SKM i to one są co chwilę odwoływane przez SKM, a nie przez PKM, która zajmuje się zupełnie innymi sprawami.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10

Pociągi zakupił samorząd województwa pomorskiego i powierzył je skm do obsługi tej linii
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

SKMka to sprytnie wymyśliła

Obsługuje pociągi i zgarnia kasę z dofinansowania, a jak coś spier..., to ludzie i tak będą wieszać psy na PKM
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak dla jasności - inwestycja skończyła się dawno temu.

Obecnie trwa eksploatacja.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie koła zużyły się wczoraj i SKM jest zaskoczona :)
popieram tę opinię 200 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja tak samo, a nie sory - kolega raz do pracy spóźnił się ponad godzinę, bo jechał pkm...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Świlski (PO) jeździł jak byli dziennikarze ... teraz jeździ pusta co godzinę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Samochody też są najczęściej wykorzystywane ledwie w 20%
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 5

No i?

?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

tak się składa że masa ludzi tym jeździ choć coraz więcej jest zniechęconych wyczekiwaniem po godzinie na rzadkie kursy i wieczne awarie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkam w pobliżu tej trasy kolejowej.

Też widzę "szczere pustki w domu" - jak pisał Jan Kochanowski.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak to jest jak się kupuje złom z pesy.

To samo z tramwajami w Gdańsku , kto kupił ten złom z Bydgoszczy?
popieram tę opinię 82 nie zgadzam się z tą opinią 44

Złom to ty masz chyba w głowie...

Akurat Pesy to najbardziej niezawodny tabor w Gdańsku,zwłaszcza Jazzy...
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 9

Bo są jeszcze nowe,

za dwa lata pogadamy.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 10

Swingi są od 2010.

Ile jeszcze chcesz czekać?
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 5

tak tak, bo Dortmundy jak nawalą, to muszą zjechać do zajezdni

a jak padnie Peska, to motorowy ma resetować kompa tak długo, aż pozwoli jechać z usterką
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Akurat kolego nasze tramwaje od Pesy

nie sprawiają problemów.
Pesa po prostu nie potrafi robić pociągów
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zawsze po odwołanym kursie PKM

zastanawiam się dlaczego nie szukano polskiego odpowiednika Pendolino.
Przecież już był projektowany.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czyli co? Zintegrowany transport publiczny realizowany za pomocą prywatnego samochodu?

Bo przecież jakoś do pracy dojechać trzeba.

W normalnym kraju organizator takiego 'transportu publicznego' siedziałby w pace, za sprzeniewierzenie publicznych pieniędzy na infrastrukturę, która nie służy mieszkańcom.

A my nawet nie wiemy kto jest za ten stan odpowiedzialny, bo jedno przedsięwzięcie obsługuje 10 różnych spółek.
popieram tę opinię 165 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wiemy to ekipa Pełowska z Budyniem na czele i całą bandą PO
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Wiemy

Wiemy,wiemy kto jest odpowiedzialny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wątpię, że siedziałby w pace, po prostu zorganizowano by możliwie najmniej uciążliwy dla pasażerów transport zastępczy lub po prostu wynajęto by składy od innych przewoźników, skoro usterka dotyczy taboru, a nie infrastruktury torowej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dotowane z unii

Czyli kasy wbród, można wydawać i jakoś to będzie. I rzeczywiście jest jakoś na pewno nie dobrze. Nikt normalny by tego nie wybudował za swoje.
popieram tę opinię 96 nie zgadzam się z tą opinią 5

Tylko kto tu za swoje wybuduje? Przecież podatki i tak nie są własnością tego kto by decydował.

Musiałby to zrobić prywatny inwestor, ale wtedy musiałoby się to jeszcze opłacać, a ten syf jest nieopłacalny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jutro wieke ludzi bedzie miało lekki szok

Dlaczego tak pozno podaja takie info?
popieram tę opinię 135 nie zgadzam się z tą opinią 1

dokładnie...

jak ktoś do roboty na 6. jeździ - to o tej godzinie już dawno śpi; dowie się jutro rano na peronie - fajnie mu się nowy tydzień zacznie :)
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja swój szok przeżyłem wczoraj

7:40 wyjechałem z Kartuz
8:08 wysiadłem w Gdańsk Rębiechowo
8:13 Miał być kurs do Gdyni - niestety nie było.
Jeszcze latem to sobie mogę posiedzieć i opalać na słońcu. Dobrze, że się nie śpieszyłem bo byłby klops.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

miałem szok

Czekałem na kolejny skład, dojechałem na lotnisko pół godziny później okrężną drogą z Gdyni przez Wrzeszcz i ledwo dobiegłem na samolot przed zamknięciem bramki. W czwartek powtórka z rozrywki :/
Teraz przynajmniej o tym WIEM i będę spał pół godziny dłużej :-)
Aha, aha - nowa trasa i już wiadomo, że na paru przystankach z Wrzeszcza na lotnisko nie ma chętnych, a pociąg przejeżdża przez nie, bez zatrzymania. Warto było budować trasę z serpentynami po lesie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakość polskich wyrobów technicznych jest dalej słaba

Trochę wstyd że jakość polskich wyrobów technicznych wychodzi teraz bokiem :/
Nigdy nie mieliśmy rozwiniętej gospodarki, kupowane były zawsze licencje...
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 1

Żałosne.. miliony utopione w błoto..

PKM to jeden wielki niewypał. Tylko powiększają się straty. Za mało ludzi tym jezdzi i przez najbliższe lata bedzie jezdzic, No chyba że jeszcze dalej utną rozkład.
popieram tę opinię 37 nie zgadzam się z tą opinią 12

Rozumiem, że jeździsz i widzisz jaki jest ruch skoro się wypowiadasz?

A nie zapomniałem, że jesteś zapewne jednym z wielu internetowych specjalistów od wszystkiego...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

A Ty, to kto?

Ile w łapę dostałeś, czy za darmo trollujesz?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

To jest kpina.

To jest kpina. Jak liczyć na PKMkę, skoro liczba połączeń wciąż jest redukowania? Powoli traci ona na znaczeniu i zostaje jedynie drogą w utrzymaniu, wątpliwej jakości atrakcją turystyczną. Liczyłam, że w końcu będę mogła dzięki PKMce przesiąść się z auta na komunikację miejską na trasie Jasień- Karwiny, no cóż zakorkowana obwodnica pozostaje dla mnie bez alternatywy...
popieram tę opinię 57 nie zgadzam się z tą opinią 0

PESA TO SZROT !!!

A pociągom wyprodukowanym przez Newag wypada w tym roku termin naprawy poziomu czwartego.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 6

A autobusy zastępcze będą?

Pewnie nie.

Awarie można jeszcze zrozumieć, ale kompletne olewanie pasażerów już nie.
popieram tę opinię 58 nie zgadzam się z tą opinią 4

przeczytaj artykuł ze zrozumieniem a znajdziesz odpowiedź na dręczące Ciebie pytanie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Cały czas powtarzam

To jest Miś, którego można potłuc o kant dpuy.
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe, ilu z komentujących tutaj i wylewających żółć faktycznie korzysta z tych odwołanych kursów?

Nie wiem, czy już naprawdę nie ma żadnego zrozumienia i chłodnej głowy?
Jeden chce do więzienia wsadzać za zakup złego taboru (a skąd mieli wiedzieć, że zły? Kupili taki, na jaki pozwalały zapisy ustawy o zamówieniach publicznych, a do tego i Pesa i Newag to polscy producenci, z sukcesami produkujący pociagi i różnorodny tabor), inny pisze że "miliony wyrzucone w błoto"... Ludzie, spokojnie!
Pociągi naprawią, kursy wrócą, kiedyś tabor się dokupi (o ile PiS nie zadusi samorządów finansowo, albo nie zabierze im uprawnień do zakupu, organizowania transportu itp., bo to przecież nie wiadomo, co tym PiSlamistom do łbów strzeli) i będzie wszystko fajnie działało.

Ja codziennie dojeżdżam PKM do pracy i jestem bardzo zadowolony, że ta linia powstała. Mogło być lepiej w kilku sprawach, ale spokojnie.

Naprawde, mniej pieniactwa, więcej rozsądku. Jak to kiedyś ktoś powiedział" "Łatwo skrytykować budowę katedry, trudniej samemu zbudować choćby kibel".
popieram tę opinię 46 nie zgadzam się z tą opinią 60

pie...lisz jak potłuczony fanatyk PO, Nowoczesnej i KOD'u, któremu oczywiście wszystko się podoba, poza zagrożoną demokracją. Tu nie chodzi o PiSlamistów o pieniactwo itp., ale o codzienną nienormalność, która dla ciebie i wielu jest czymś normalnym. Dzięki takim jak ty /bez względu na wyznania polityczne/, prawie wszystko jest do d.py. I nie trzeba być piechurem, aby widzieć dziurawe chodniki, czy odkrywcą gdańskich zakątków, aby zobaczyć miejski brud i syf, ...a już twoje subiektywne zadowolenie z PKM, wielu interesuje tak samo jak zeszłoroczny śnieg. Zepsute są CZTERY tabory, a to już o czymś świadczy, a zapewne nie jest to powód do zadowolenia.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 8

Gdyby w trakcie budowy PKM nie wyzywano każdego, kto miał KONSTRUKTYWNE uwagi malkontentem, krzykaczem, pieniaczem i pislamistą, to wielu błędów można by uniknąć. To uwaga do wszelkiej maści promotorów tej budowy, ale też, przede wszystkim, do lokalnych mediów.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeździłam PKM długo - od uruchomienia połączenia z Osową do lipcowej ulewy i muszę się zgodzić, że komfort jazdy był największy (porównując z autobusami, tramwajami i SKM). Niestety obserwuję, że od ulewy rozkłady jazdy są coraz gorsze, a połączeń coraz mniej. Jak do tego doda się ilość kursów odwoływanych, to codzienna jazda do pracy stała się rosyjską ruletką na zasadzie "przyjedzie, czy nie przyjedzie". Jak nie przyjedzie to kolejny kurs za godzinę. Komunikacji zastępczej brak. Przykro mi, ale w tej sytuacji przesiadłam się na autobus - mniej komfortowy i mający sporo dłuższy czas przejazdu - ale przynajmniej wiem że zawsze przyjedzie.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wyobraź sobie, że liczysz na kolej bo pędzisz na samolot, a okazuje się, że pesobus nawalił, a SKM nie posiada ani jednego pojazdu w rezerwie. Chyba jednak coś nie tak z tą organizacją? Albo złego operatora wybrali, albo źle rozkład ułożyli, albo jedno i drugie.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżdżę tym o 5.07 z Gdyni. I wkurza mnie to, że będę musiała kombinować, żeby być o czasie na miejscu.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mniej pieniactwa i więcej rozsądku? A w lustrze się przeglądałeś ostatnio hipokryto?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

mniej pieniactwa wypowiadane jednym tchem

z pis-lamistami to doprawdy majstersztyk:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z Jasienia często jeżdżę PKM do Osowej czy na lotnisko

czemu dziwi cię to że korzystam z PKM ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

zlodziejski przekret PO
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 27

kolejka PO adamowicza i kolesi pusta ale koledzy kase dostali i lysy!!!
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 18

haha, macie te swoje dobre, bo polskie Pesy. To samo z Dartami, które ciągle jeżdżą do Bydgoszczy na naprawy.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jaki jest nr pociągu tego o 7.08
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

PKM to porażka z każdej strony

Parę sobót z rzędu jechałem ok godziny 12 PKM, z Wrzeszcza i szok był dla mnie ogromny, że w sumie może, aż do Gdyni przewinęło się może maks z 10-15 osób na całej trasie! To samo widziałem z pociągiem jadącym w drugą stronę. Pytanie czy naprawdę to jest potrzebne? Nie lepiej nie wiem było zbudować buspasy, by tą trasą jeździły autobusy? Przystanki w szczerym polu (OK nie wszystkie jak Strzyża-chlubny wyjątek) albo daleko od centrum dzielnic, fatalny dojazd do przystanku (jak PKM Kiełpinek), brak regularnych, w równych odstępach kursów, brak podpięcia pod tory SKM, kończenie trasy we Wrzeszczu, zamiast w Centrum,można tak wymieniać....
popieram tę opinię 45 nie zgadzam się z tą opinią 16

pomysł z buspasem na nasypie jest bez sensu

bo w zasadzie to obecne spalinowe to są właśnie takie szynobusy, ale to tymczasowe bo docelowo ma być to linia elektryczna
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Na świeżo budowanej Armii Krajowej nie można było wydzielić bus-passa ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie bedz i wsiadz w dni powszednie to zobaczysz...

Na SKM po jej wybudowaniu te placz byl i ... jet bdb.
Tutaj problemem jest zarzadzanie przez SKM..mam takie wrazenie ze ta PKM dla nich to jak jakas konkurencja i trzeba ja wybic.....
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Porażka

Naprawdę wam zależy, żeby PKM-ką jeździło coraz mniej ludzi?

Jeździcie co godzinę i jeszcze wypadają kursy? Jak z Osowej nie będzie pociągu 5.25, następny jest o 6.20. Większość ludzi nie będzie wiedziała, przyjdzie na 5.25 i co? Mają czekać godzinę?

Jeśli byście mieli chociaż gram dbałości o pasażera, podstawilibyście chociaż autobus, o wypożyczeniu innego pociągu gdzieś z Polski nawet nie wspomnę. To nie jest linia Gdańsk - Gdynia, gdzie pociągi jeżdżą co chwilę. Będziecie zwracać za taksówki?
popieram tę opinię 69 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie, nie będziemy. Pójdziesz na piechotę, spacery są zdrowe :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

w pociągach cuchnie spalinami.

i to poważnie.
już ponad rok temu kontroler mówił mi że to zgłaszali ale dyrekcja ma to .. tam gdzie światło nie zagląda.
Taki polish poziom.
popieram tę opinię 48 nie zgadzam się z tą opinią 0

dokladnie tak jest

pesa to krematorium na kolach,klimatyzacja zaciaga spaliny z silnika bowoem rury wydechowr sa na dachu pociagu,no coz....dobre bo polskir
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale się najeździli

Ale się najeździli że już koła do wymiany !!!!
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koła sa do wymiany w pociągach Newagu

Tych z 2010r także to już czas na wymianę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

koła się starły?

haha
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja uważam, że PKM ma dowozić klientów na lotnisko i do Galerii Forum - Bałtyckiej, ale

głównie pod Metropolię, pewnie ludzie z Forum Radunia załatwią kursy PKM i na Stację na Biskupiej, by i Radunia skorzystała z PKM, nie na darmo zafundowaliśmy przystanek na Biskupiej za 70 milionów a teraz jeszcze na Biskupiej wiadukt wymienią za 140 milionów...Ja jestem zadowolona, że Biskupia rośnie bo jestem z ul. Na Stoku :-) i będę mogła na zakupy w kapciach chodzić :-))

Teraz Biskupia na Chełm jeździ do Bieda Romki ! A w Forum Radunia na bank będzie jakiś sam ! i TO JEST SUPER DLA NAS ! A i PKM się przyda do kursów na lotnisko.

Szukajcie pracy blisko miejsc zamieszkania... Jak nasi sąsiedzi zza Odry....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 19

masakra te ich biletomaty sugeruja drozsza cene za bilet niz jest faktycznie łatwo sie naciać jak to sie ze mną stało dzisiejszego ranka, te skurczysyny wszystko robią by wyłudzić pieniądze dopiero kontroler oznajmił mi ze mogłem zaplacic mniej takie praktyki powinny być karalne tak samo jak jazda bez biletu tylko wobec takich skurczysynów nic sie nie robi!!!!
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gdzie komunikacja zastępcza?
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 2

Honorowanie biletów?

Co za bezsens.

Nie każdy ma czym pojechać. Tylko komunikacja zastępcza miałaby w tym przypadku sens.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 2

a ile pociąg ma kół ?cztery, to ile się zepsuło ? jedno, a ile jest dobrych ? trzy...no właśnie trzy dobre

i co z tego ? przecież to to samo- ale jak brzmi, trzy dobre! Bolek przestań szerzyć defektyzm.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

Brak komunikacji zastępczej

W ten sposób pokazujecie tylko, że traktujecie PKM-kę tylko jako miejsca pracy dla wąsatych kolejarzy, a nie usługę dla pasażerów.

Jakby was interesował pasażer, to autobus zastępczy byłby już na jutro zamówiony.
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przecież napisane jest, że bilety SKM będą honorowane w środkach komunikacji miejskiej ZTM Gdańsk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zelektryfikować i wpuścić tramwaje!

Rozbudowa o odnogę na Jasień i będzie szybkie połączenie Gdańsk południe-Wrzeszcz.
Do tego jezdnia obok nasypu z Budowlanych do "Moreny".
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ludzie mpokupowali miesieczne a w zamian musza kupic nowe bilety i licayc na inny dojazd.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do pupy z takim

operatorem jakim jest SKM który nie posiada rezerwy taborowej !!!!!!!!! W tym właśnie jest problem bo nie ma czegoś takiego jak niezawodny tabor.Awarie się zdażają,no PESIE zbyt często a takiemu Pendolino prawie w ogóle ale rezerwa taborowa na takie okoliczności musi być.Powinno to byćw warunkach zamówienia .....
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sposób funkcjonowania tej PKM-ki nadaje sie już na wokandę sądową.

Co oni, zapasu taboru nie mają ? To kto zezwolił na prowadzenie tego typu działalności bez rezerwy taborowej ? To jest mocno niepoważne. Ileż jeszcze razy mamy sie spóźniać na samoloty ???
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 0

Otoz to

Pociagnac Ich do odpowiedzialnosci karnej za takie partactwo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Robili wszystko żeby oddać betonowi z SKM tę trasę, nie dopuszczając Arrivy, to teraz niech mają SKMkowe standardy.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 1

Poproszę Trójmiasto.pl (jako jedyne medium w pomorskiem, które wprawdzie przekupne, ale politycznie stara się być niezależne), aby śledzili wątek i ustalili, jakie kary zamawiający, czyli Urząd Marszałkowski, zastosuje wobec przewoźnika (SKM). Urząd użycza swoje pojazdy, ale przewoźnik powinien dysponować chociaż minimalną rezerwą taborową! Jeśli nie mają żadnych spalinowozów do dyspozycji, to jak był konstruowany ten "przetarg"?
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dawanie kary to przekładanie pieniędzy z lewej do prawej kieszeni. Województwo na udzialy w skm
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieli 2 składy w rezerwie, ale one się wcześniej zepsuły. Na 12 składów dwa to rezerwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co na to pan marszałek Struk, jako organizator i zamawiający przewozy? Jakieś konsekwencje?
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pkm

Struk da nagrodę prezesowi Mocarskiemu i jego zastępcom. Dzięki nim Pkm nie działa.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

pesa bubel pkm bubel

Graty stare jeżdżą tragedia jadąc na peron nie wiesz czy przyjedzie skład.......
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ty mi powiedz: po co jest ta PKM-ka?

No właśnie - po co?
Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie ma obaw, że ktoś zapyta.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 4

PkM

PKM jest do brania kasy przez nieudaczników z PO i pozostałych patafianów usuniętych ze stanowisk, tak oby mogli d*pki grzać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiedzą z wyprzedzeniem o konserwacji pojazów i nie ściągną taboru zastępczego??? Komunikat w niedzielę wieczorem? Czy to jest głęboka syberia, że nie da się pożyczyć żadnego szynobusu czy nawet lokomotywy z wagonem? Poprzednia władza pocięła na złom kilkadziesiąt wagonów i lokomotyw spalinowych bo "nie opłacało się w nie inwestować" a teraz wypożyczają złomy z Czech, które i tak odmawiają posłuszeństwa. Żeby województwo nie miało ani jednego pojazdu na zastępstwo?? Jeżeli PIS to marketingowo wykorzysta, to wcale się nie zdziwię. Trudno polegać na kolei w dojazdach do pracy, lub - tym bardziej, na lotnisko, jeśli w każdej chwili jedna awaria wywali kilka kursów z całego dnia.
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 0

Te wiadukty nie udźwigną lokomotywy z wagonem.

Nawet szynobus może wjechać tylko jeden na wiadukt na Strzyży, drugi, z przeciwka, zawsze czeka. Zwróć kiedyś uwagę na to. ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kłamczusek SKM...Niestety kłamczuszek i widać gdzie SKM ma obsługe PKM! Farsa!!!

"...- Według naszych serwisantów, którzy są na miejscu, terminy napraw zostały uzgodnione z SKM-ką, dlatego nie może być mowy, że ta sytuacja zaskoczyła przewoźnika - mówi Michał Żurowski, rzecznik Pesy."

Czytaj więcej na:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Szesc-poniedzialkowych-kursow-na-linii-PKM-odwolanych-n110206.html#tri
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

To jest jakis skandal

Nie pamietam dnia bez komunikatu chocby o 1-2 minutowym opoznieniu. Ostatnio kilka razy w tygodniu stalam po 20 minut na mrozie, bo co chwile zmienial sie komunikat o opoznieniu. Ci, ktorzy nie jezdza pkm widza puste sklady, ale ja regularnie jezdze w stanie przedomdleniowym otoczona tabunami kaszubow w pkmce, ktora z jakiegos powodu przez kilka minut STOI w trakcie kursu. Przesiadlabym sie na autobus ale to jeszcze bardziej skomplikowany koszmar.. Zwykle jezdzilam rowerem ale z przyczyn zdrowotnych w tym sezonie odpada. Jak zyc?
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 1

No niestety - PKM to miś na miarę naszych czasów

tory są - taboru nie ma,
miało być co 15 minut - będzie co godzinę
a przy okazji - z czego oni te koła robią?
z plastiku czy z drewna?
a Głuszek to kłamczuszek
bezwolny i nieudolny
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 1

ludzie, czy to się dzieje naprawdę?

i nikt za to nie beknie? przecież to za nasze pieniądze.
jakaś totalna kpina z tym funkcjonowaniem PKM-ki

po prostu brak słów
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 0

taki mamy klimat

I wlasnie dla tego ludzie jezdza samochodami... zarzadzajacych komunikacja miejska powinno się przewietrzyć ..same układy, rodziny,znajomosci i wybujale ego i zero profesjonalizmu ..
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Całkiem mi z tego powodu wszystko jedno

Z samochodem nie mam problemów, więc jutro wyjdę sobie z domu jak zawsze 15min przed pracą i będę na czas
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Amatorka

Nie dość, że informują o odwołanych kursach wieczorem w niedzielę, to kurs o 05:07 z Gdyni jest odwołany, a pomimo tego na głównej stronie SKM wyszukiwarka połączeń nadal pokazuje, że kurs się odbędzie. Dodatkowo aplikacja jakdojade także pokazuje, że kurs się odbędzie.

Kilka osób dzisiaj bardzo mocno się zdziwi, albo spóźni się na tani lot Ryanair o 06:30.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zainstaluj KomPas

Tam powiadomienia są dokładniejsze. Inna sprawa, że zobaczysz wtedy ile awarii nęka SKM i PKM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

PKM nie miała być

dla mieszkańców tylko wyciągnięcia kasy. Zarówno na szczeblu władzy jak i wykonania. Ta budowa ustawiła wielu na długie lata...
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzisiejszych czyli ktorych?

Niedzielnych czy poniedzialkowych, bo na portalzajrzalem w poniedzialek rano. I zobaczylem, ze aktualizacja o 21:30, wiec w przyszlosci. Dopiero potem dostrzeglem, ze trzecim czy czwartym poniedzialkowym newsem jest ten z dnia poprzedniego.
Panstwo dziennikarstwo - nauczcie sie pisac jednoznaczne tytuly
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skm

A co się dzieje od rana z skmkami w Gdańsku? Startują jak chcą, żadnych informacji, ludzie czekają 10min aż wystartuje przesiadają się do 2giej po czym tamta sobie jedzie.... Nowa stacja śródmieście a głośników nie ma żeby poinformować pasażerów o sytuacji?! Skandal...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

ludzie nic nie wiedza bo siedza tylko z nosem w telefonie

i graja w oglupiajace gry dla mas... a zycie przemyka im przed oczami niczym spozniona skmka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie tylko pkm

SKM na trasie Wejherowo - Gdańsk też coś nie jeżdżą.20 min. opóźnienia.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale tak caly gdansk wyglada jak pkmka syf,brud i kolesiostwo
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mechanizm jest prosty

PKM jeździ nieregularnie i jeszcze kursy wypadają. Nie korzystam i nie planuję, bo nie zamierzam czekać na pociąg ze świadomością, że może przyjedzie a może nie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja korzystałam z PKM dobrych kilka miesięcy, ale już przestałam właśnie z tego powodu
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

reklamacja to doskonalenie

Trzeba wprowadzać poprawki, co wada to do producenta, udoskonalenie, poprawki i tak się buduje przemysł, a nie po krótkiej lini zrezygmować z rodzimego producenta i zamówić od obcego.
Obcy też popełniał błędy, na których się nauczył.
Tak jak z pracownikiem, gdzieś to doświadczenie musi zdobyć...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

niech to zlikwidują i spokój będzie

Przynajmniej ludzi w bambuko nie będą robić kłamcy
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

pkm najlepszy srodek komunikacji w gdansku

sam jestes bambuko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pociągi pod specjalnym nadzoren

Ktokolwiek jeszcze wierzy w projekt PKM. Tego nie robili amatorzy,raczej spece od projektów wysysania kasy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najprawdopodobniej albo albo szyny, które nie były, nie są równie, albo po prostu no, tak jak mówiłam we wcześniejszym wejściu, aaa eee yyy szyny szyny były złe, a podwozie podwozie podwozie Podwozie też było złe!

Autor: Ewa Michalska
Źródło: Kurier, TVP3
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

To było mocne

Ale sprowokowali ją "koledzy" ze studia, którzy już godzinę po wypadku chcieli mieć relację i podane dokładne przyczyny. I zamiast odpuścić, zadawali kolejne głupie pytania.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

"W związku z odwołanymi pociągami wprowadza się honorowanie biletów SKM w autobusach ZKM"

W cywilizowanych krajach nie trzeba tego robic, bo na tamtejsze PKM, SKM i ZKM jest JEDEN TANI BILET.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odkąd mam aplikację KomPas, jestem przerażony ile usterek pojawia się dziennie w SKM i PKM

Czy tam coś w ogóle działa?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

w biletomacie bretowo gdynia 8,10

W pkmce u Krystyny 6 zl ta sama trasa co tu jest grane k...a hahaha
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Biletomat domyślnie sprzedaje bilet kilometrowy, a w PKM-ce życzliwy kierownik pociągu sprzeda tańszy bilet miejski/trójmiejski. Właściciel biletomatów powinien wprowadzić algorytm, żeby taka sytuacja nie miała miejsca. Ale skoro to działa na ich korzyść to pewnie nie widzą takiej potrzeby... Niech pasażer zapłaci więcej...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

To np. na przystanku Kiełpinek, kup bilet na przystanek Niedźwiednik. Powodzenia.

W biletomacie możesz kupić tylko na przystanek Brętowo, albo do Wrzeszcza i przepłacić.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

kiedy prokuratura wezmie sie za ten walek!!!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

gluszek jakie ty musisz miec plecy cieciu ze tyle lat siedzisz na stolku,ofermo po ukladzie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

"kolejny ma usterkę techniczną związaną ze zużyciem się kół.Zostały one już zamówione.."

za coś takiego dyrektor techniczny (o ile ktoś taki jest w PKM) powinien wylecieć na zbity pysk. Zużycie kół to sprawa eksploatacyjna, do przewidzenia, i koła można było zamówić wcześniej, a nie w momencie kiedy stare tak się zużyły, że nie nadają się do jazdy.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0

nagłośnić ta sprawe w telewizji

Tak nie może być stare sklady jeżdżą co godzinę w tym połowę odwołanych
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

ile lat to jeździ

ilu jest prezesów, dyrektorów, rzeczników prasowych,
18 kilometrów torów , przystanki w polu, i odwoływane kursy.
Nie p...................... więcej o komunikacji zbiorowej, bo ona działa sporadycznie a do pracy trzeba dojechać codziennie, po 22 też.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

PKM to dramat.

Pomysł super, wykonanie pomijając elektryfikacje wporzadku. Przewoźnik do du...y i tyle. Jak mógł wygrać przewoźnik bez rezerwowego taboru? Ba który wogole nie uzytkowal tego rodzaju taboru... Skm dewastuje te linie tak jak robi to na srednicowce. Jeżdżę codziennie, mam to szczęście ze nie mam sztywnych godzin pracy wiec nie ma ryzyka spóźnienia. Ale stać na peronie godzinę juz 6 raz w tym miesiącu to przesada. Jak ponad połowa potencjalnych pasażerów rezygnuje od jutra, wolę auto. A tak nawiasem mówiąc władza jest albo tak durna, albo tak pewna siebie skoro toleruje te ciągle wpadki związane z PKM. Wiedząc że inwestycja jest wątpliwa i kontrowersyjna powinni chyba reagować i dbać? Yyyyy no tak cuda się zdarzają ale nie tutaj.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

achhh

ta Pesa...

A już zarzucają PKP kupno drogich Pendolino, ale one jeżdżą a Pesy widać nie chcą...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zdjęcie

z którego miejsca to zdjęcie było robione?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

MIŚ

Odwołania pociagów to sytuacja ekstremalna, kryzysowa i awaryjna . On tak mówi w Radio Gdańsk 17:20 .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie tylko PKM

Linia 156 autobusowa też dzisiaj łapie spóźnienia. Powinien być jakiś zarząd który wypłacałby odszkodowania dla ludzi którzy się spóźnili do pracy przez tego typu sytuacje. Może to przewoźników nauczyłoby punktualności i uczciwości w stosunku do pasażerów.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ponieważ PKMka jest deficytowa to im mniej jeździ tym lepiej ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie żebym się czepiał ale...

Pamiętacie przetarg na Pendolino? Wrzask się podniósł ze mamy swoją Pesę i oni powinni robić super szybkie pociągi. Niech mi tylko ktoś wyjaśni w takim razie czemu Pendolino jeździ a Pesa stoi w serwisie?

Jakby na PKM przetarg wygrała firma nie z PL tylko jakiś producent zagraniczny to by był hurr durr POLSKA PESA POWINNA DOSTARCZAĆ POCIĄGI! a tak? jest Polska Pesa i jest lipa :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

srendolino też jest fe

A Pendolino to się nie psuło??? Włosi budują te pociągi kilkadziesiąt lat i zdarzają się im problemy, a nasza młoda firma dopiero ponad dziesięć, więc nie narzekajmy na siłę :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest jakaś kpina...

... przewoźnik najwyraźniej ma w pupie pasażerów. Rozumiem, niewydolność jednego składu, ale 4 ??!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

pkm

Żenujące są te opinie malkontentów na temat celowości pkm i jakości sprzętu. Wszystko się niestety zużywa i wymaga remontu.Lepiej pewnie dawać zarobić obcym. Wstyćcie się Panowie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Sluchaj no Zen. Wiesz co to znaczy zdolnosc przewidywania w prowadzeniu businessu ?

Na te wlasnie zaistniala sytuacje nie ma slow wyjasnienia, wiec nie bron partaczy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

to jest wlasnie folwark budynia

ludzie najpierw barany namawiaja ludzi na transport publiczny.. kiedy juz sie czlowiek przesiadl na pociag to ciule zamniejszyli sklady z 2 do 1 wagonu...teraz 4 skaldy wycofane z powodu usterek i nie maja nic na zastepstwo.,.. kurka to jest kpina z mieszkancow gdanska... a wy barany znowu pojdziecie w najblizszych wyborach iu wybierzecie tego kretacza budynia i jego bande.... djacie sie rypac przez nastepne 4-5 ;lat.... zycze milego samopoczucia...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

I najciekawsze w tym wszystkim jest to, ze pomorskie nadal nie kupuje nowego taboru.

Czyzby nie bylo zapotrzebowania ? Sytuacja z KKA na Hel, teraz braki w PKM, graciarnia w SKM, czy to jest malo.
Czego Wam potrzeba byscie zaczeli nalezycie, na miare potrzeb i XXI wieku, prowadzic transport kolejowy na polnocy kraju ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

czas na dobrą zmianę

Może w Berlinie mają na zbyciu jakieś 20 letnie pociągi s S =Bahnu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziadostwo!!! Zmieńcie zarząd, kierownictwo. Ci ludzie się nie nadają, pracują jak "za karę" bez wizji, bez wyobraźni... PKL, PKP - Zarząd miernot.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry