Widok

Szkoła Podstawowa nr 34 w Gdyni - ul.Cylkowskiego

Tego roku stanęliśmy przed wyborem szkoły dla dziecka, a z racji tego, że przeprowadziliśmy się na Redłowo padło na szkołę w tej okolicy. Czy któraś z mam ma swoje dziecko w tej szkole? Czy jest zadowolona? Czy szkoła jest bezpieczna? Podobno szkoła również jest otwarta na integrację i uczęszczają do niej dzieci z pewnym stopniem niepełnosprawności. Jak rozkładane są zajęcia?

Szkoła w rankingach mocno spadła od 2006 roku, nie wiem co jest powodem :/

Chciałabym poznać opinie. Dziękuję z góry.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Naprawdę nikt nie ma tam dziecka? :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie polecam. Placówka działa trochę rodem z PRL. Mają Pedagog, agresywna babka, która powinna być przeszkolona z rozwiązywania konfliktów wśród dzieci. często jak się wchodzi do szkoły i np nie ma Pani Dyrektor to nie ma też woźnej, która by pilnowała dzieciaki. Na przerwach są nauczyciele, którzy pilnują, ale słabo to wygląda. Kiepskim pomysłem wg mnie jest łączenie dzieci niepełnosprawnych ze zdrowymi, bo te pierwsze potrafią te drugie zaatakować w jakimś lekkim amoku. Idea dobra, ale źle funkcjonująca. No i ogólnie szkoła wg mnie średnio bezpieczna, ciągle otwarta, a I klasy są na parterze. Jak chce mieć Pani pełen obraz sytuacji polecam pójść porozmawiać z Pedagogiem, przerazi Panią na bank. Ja dziecko zabrałem stamtąd.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 25
NIEPRAWDA! MOJA CÓRKA CHODZI TAM DO SZKOŁY,KLASA PIERWSZA,I WCALE NIE NA PARTERZE TYLKO NA DRUGIM PIĘTRZE. DZIECI SĄ DOBRZE PILNOWANE,PEDAGOG JEST W PORZĄDKU ALEJAK WIDAĆ NIE KAŻDEMU MOŻNA DOGODZIĆ.ZANIM JEDNAK BĘDZIESZ WYSTAWIAŁA OPINIĘ INNYM, ZACZNIJ OD SIEBIE.JA POLECAM TĄ SZKOŁĘ.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 7
Byłam, mało się dowiedziałam, bo w zasadzie nikogo nie było, ale uzyskałam informację, że klasa I jest na pierwszym piętrze, a nie na parterze czy drugim. Na drugim to chyba zerówka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
A Pani niech się nie spina i nie krzyczy Capslockiem. jak Pan miał takie odczucie to miał i napisał. dla mnie to malo ludzi tam jest przy wejsciu bo zero :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ta szkoła ma tylko pierwsze piętro, drugiego jeszcze nie wybudowali.

Ale moje pytanie jest inne, jak wygląda z nauką w pierwszej klasie.
Czy zdarza się że dziecko trafia do klasy z innymi już umiejącymi czytać i pisać i musi samo "dogonić" klasę???

proszę o odpowiedz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
Moja córka chodzi do tej szkoły do pierwszej klasy i jestem bardzo, bardzo zadowolona. Klasy 1,2,3 i zerówka na piętrze z własnymi toaletami, opieka super, ponieważ jest to szkoła z oddziałami integracyjnymi to nauczycieli jest 2 razy tyle. Przy wejściu zawsze jest przynajmniej 1 Pani Woźna (nie zdażyło mi się zauważyć, żeby nikogo nie było, a o różnych porach odprowadzam dziecko). Co do klas integracyjnych to zależy z jakim upośledzeniem są dzieci czy ruchowym czy umysłowym. Dzieci idąc do pierwszej klasy nie muszą znać nawet literek, wszystkiego się tam uczą. W skrajnych przypadkach, jeśli dziecko naprawdę sobie nie radzi to po pierwszym półroczu może być skierowane na zajęcia wyrównawcze. Dużo zajęć dodatkowych zarówna dla dzieci zdolnych jak i tych potrzebujących w czymś pomocy. Ja bez rzadnej obawy posyłam tam moją drugą córkę do 1 klasy jako 6-latka. Polecam z czystym sercem.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3
Pani Maju
wypowiedz Pani uzywajac tzw. hejtu lub jesli Pani woli krzyku podczas Pani nerwowego trzymania klawisza capslock'a
dyskwalifikuje Pani udzial w tej dyskusji wrecz z automatu.
Wnosze o zastanowienie sie nad soba jak i okielznanie Pani gniewu.
Az ciezko mi pomyslec jakich przykrosci doznaje Pani dziecko jesli juz przez monitorem nie trzyma Pani tzw. cisnienia.
Zgroza Pani Maju.
Zycze wiecej usmiechu jak i zapoznanie sie z trescia ksiazki
pt"Charakter człowieka i jego wpływ na zdrowie" - Małachow Giennadij P.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
To super szkola i sa super nauczyciele .Polecam te szkole.:]
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
jesli chodzi o Pana opinie na temat pedagoga to zgadzam sie z ta opinia, mialem kontakt z ta Pani i ciezko nie przyznac racji , iz tok rozumowania jak i zachowanie tej Pani mozna by porownac do dzialan analogicznych jak w prl.
Dodac nalezy , iz mam na te chwile dwojga dzieci w tej szkole jak i dzialan pewnych osob w stosunku do mojej corki jestem od dluzszego czasu niezadowolony.
Zauwazam , iz pracujace tam osoby same wynajduja problemy jak dzis zaczynam juz domniemac celem zalatwienia wlasnych korzysci u zastepny Dyrektora kosztem mego dziecka co zostalo przeze mnie nie tylko zauwazone lecz widzialem na wlasne oczy w dniu 2 grudnia 2105r ok. godz.14.30
Dodam , iz sprawy w tej szkole wymykaja sie Panu Dyrektorowi spod kontroli i zaczynaja opierac sie o inne urzedy.
Michal Hryniewicki
jesli szukaja Panstwo blizszej analizy postawy tej placowki szkolnej
prosze o kontakt 667120044
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
witam, ja nie w sprawie wątku a ewentualnego zapoznania dzieci. My również jesteśmy nowymi mieszkankami Redłowa i szukam koleżanek, kolegów dla mojej córki (1 klasa).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, ja mieszkam od lata w Altusie. Syn pójdzie na 99% do szkoły nr 34 i równiez chciałam poznać kogoś, kto ma dziecko w tej samej szkole. Syn pójdzie teraz do II klasy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
czy ta szkola miesci sie aby napewno w orlowie ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szkoła mieści sie na płycie redłowskiej. jest małą szkołą jednozmianową co bardzo ważne - dzieci nie wracaja do domu wieczorem zwłaszcza ważne w zimie. Wożna zna bodajże kazdego z rodziców i nie ma mowy aby obcy człowiek pozostał niezauważony. Czasem i ona musi wyjśc z dyżurki bo ma inne przeciez obowiazki i wtedy zanjduja sie tacy co to taką sytuacje obracają w brak nadzoru. Moja córka chodzi do niej od zerówki . Wicedyrektor zna prawie wszystkie dzieci po imieniu - nie ma anonimowości i jest naprawde rodzinna atmosfera. Chyba wazniejsze to niż problem, na którym pietrze dziecko sie uczy. Widze żę ludzie coraz bardziej sie starają żeby budynek był zadbany ale nie oszukujmy się - to nie szkoła prywatna albo faworyzawana 'osiemnastka" zeby kasa lała sie jak z kranu i starczyło na wszystko. My rodzice nie jestesmy obojetni i pomagamy jak mozemy bo czujemy sie w obowiazku pomóc a nie liczymy na UM. Najlepiej samemu sie przekonac - w końcu to nie koniec swiata...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5
Moja córka chodzi do "faworyzowanej" 18-tki i nie widzę, żeby " kasa lała się jak z kranu". Szkoła jest prowadzona przez osobę z powołaniem, rodzice bardzo się starają i atmosfera jest również rodzinna. Dyrektor rozmawia z dziecmi na przerwach, wszystkie panie są przesympatyczne. Są ciekawe kółka, opłacane ze składek klasowych. Dzieci chodzą na zmiany, ale warto. Dobry poziom, dobra atmosfera, dobre warunki. Czego chcieć więcej dla dziecka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
Nie zgadzam się z opinią. Zajęcia dodatkowe w tej szkole to iluzja - kiedyś było lepienie z gliny, ale zostało odwołane. Była tez zumba, ale nauczycielowi szkoła robiła takie problemy - np. mimo opłacenia sali kazali ćwiczyć dzieciom na korytarzu w czasie przerwy (sick!) nie zważając na bezpieczeństwo i nieodpowiednią posadzkę. Nauczycielka się zawinęła i powiedziała, że w żadnej szkole takich problemów nie miała jak w 34. Dzieciaki kończą lekcje późno. Było jeszcze kółko historyczne, z którego nie mogli skorzystać, ponieważ mieli w tym czasie lekcje. Moja córka jest w V klasie i chodzi tam tylko dlatego, że może wracać sama do domu. Zajęcia dodatkowe opłacamy prywatnie i wozimy ją na własną rękę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dzieci nie wracają do domu wieczorem??? Chyba Pani żartuje. Syn kończy zajęcia o 16:00, a zaczyna o 8:00. Ta szkoła to porażka. Zero zajęć dodatkowych, nie licząc angielskiego prywatnie. Ciągłe nieobecności nauczycieli - a to z powodu wyjazdu, a to z powodu choroby.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
nie, ona jest w Redłowie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, moje dziecko uczęszcza do tej szkoły już 5 rok. Jeżeli myślę o SP 34, to od razu "widzę" pana Dyrektora, a właściwie zastępcę. To wspaniały pedagog. W stosunku do uczniów jest stanowczy, konsekwentny a przy tym przyjacielski, ciepły i wyrozumiały. Dzieci darzą go zaufaniem, a jego drzwi do gabinetu praktycznie stoją otworem dla wszystkich. Jeżeli borykam się np. z jakimś problemem wychowawczym, to jeszcze nigdy nie zdarzyło się, żeby pan Dyrektor nie miał dla mnie czasu. Bardzo pozytywna postać :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6
Poza byciem rozmownym i pozytywnym dostrzega Pani jeszcze jakieś zalety Pana Wicedyrektora? Np. staranie się o zajęcia dodatkowe dla dzieci? zorganizowanie transportu przy wysyłaniu dzieci na konkursy do Gdańska? umożliwienie wypożyczenia sali w celu organizacji zajęć dodatkowych?

A może tylko bycie pozytywnym Pani wystarcza?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
W tym roku szkolnym przyjęto wiele dzieci dysfunkcyjnych ( obawiam się że więcej, niż pozwalają na to przepisy). W tym są dzieci z zaburzeniami narządu ruchu ( szkoła nie ma windy!!!), a nawet dzieci głęboko upośledzone ( dzieci, które nie mówią). W rezultacie rodzice zabierają dzieci zdrowe do innych szkół.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Racja. Ja również przymierzam sie do preniesienia dzieci do innej szkoły. Klasy integracyjne maja dość niski poziom i trafiają sie dzieci z rodzin patologicnych. Brak drugiego jez obcego w klasach starszych. Generalnie słabo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

polecam nową szkołe na hallera http://www.sp53gdynia.pl/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
do góry