Widok

TEKST PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Tak sobie pomyślałam,że dobrze by było zapoznać się z nią grubo przed ślubem.W dniu ślubu to raczej różne rzeczy mogą się zdarzyć i przejęzyczenia też.
A więc trenujcie...trenujcie :)

Tekst przysiegi w Kościele

Zaczyna Pan Młody

Ja ...(imię Pana Młodego) biorę Ciebie... (imię Panny Młodej) za żonę
i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że Cię nie opuszczę aż do śmierci.
Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci.

Potem te słowa powtarza Pani Młoda, oczytwiście co nie co zmieniając :)

przy wymianie obrączek Pan Młody mówi

(imię Panny Młodej) przyjmij tę obrączkę jako znak mojej miłości i wierności, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Te same słowa powtarza Pani Młoda :)

--------------------------------------------------------------------------------------------
Tekst przysięgi w USC

"Świadoma(y) praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny
Uroczyście oświadczam, że wstepuje w związek
małżeński z ... i przyrzekam, że uczynię wszystko aby nasze małżeństwo, było zgodne, szczęśliwe i trwałe."


Powodzenia :)

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już przesłałam tekst przysięgi mojemu Lubemu.... :o)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie...niech się już uczy ;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my powiedzieliśmy sami te teksty ponieważ nie podobało nam się powtarzanie po pare wyrazów po księdzu - jak papuga. Pięknie jest jak się mówi wszystko jednym ciągiem patrząc drugiej osobie prosto w oczy...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
:) super, ale nawet jak go wkuję na pamięć, to pewnie będę tak zdenerwowana, że wszystko zapomnę :-) hi hi hi
fajnie jest jak para ułoży sobie jakiś inny tekst przysięgi, dodatkowo, jakiś wiersz, czy cuś .....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny, a mi po głowie cały czas krąży taki tekst przysięgi, w której jest wzmianka " w zdrowiu i w chorobie", czy jakoś tak ...... jest jakis inny tekst przysięgi ?? no i ja chyba tez wykuję sie na pamięć przysięgi i sama będę mówić, bez powtarzania za duchownym ;))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my już trenujemy mówienie z pamięci, bo narzeczony ma kłopoty z pamięcią :) a u nas w Polsce niestety nie ma tego tekstu o który pytasz - obowiązuje tylko ten przesłany przez nef - niestety, bo mi też się bardzo podobał :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no nie......a co to znaczy, że u nas w Polsce nie obowiązuje ??? ;) przecież moge sobie na własnym ślubie przysięgać mężowi co chcę !!! więc bardzo proszę, jesli ktoś zna ten tekst przysięgi, który obowiązuje w innym kraju niech mi prześle ;))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I w zdrowiu i w chorobie dopóki śmierć Nas nie rozłączy .
Piękne słowa .
Ja z moim mężem poprosiliśmy księdza byśmy mówili wszystko jednym ciągiem nie powtarzając za nim , wyszło Nam prawie idealnie :)
Dziewczyny , wychodzicie za mąż ? Mówcie księdzu że chcecie mówić przysięgę jednolitym ciągiem a nie powtarzając za Nim .. Może się zgodzi .Życzę Powodzenia .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja byłam na ślubie gdzie panna młoda wyrecytowała swój tekst z szybkością karabinu maszynowego a pan młody ledwie powtórzył go za księdzem - tak byli zdenerwowani. A uczyli sie przez kilka miesięcy. My powtórzyliśmy za ksiedzem i wyszło dobrze (tzn. jako papugi bylismy swietni :) )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy jest mozliwe opuszczenie zwrotu: "Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci."?

Slub koscielny jest tylko ze wzgledu na moja partnerke.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jesli jesteś osobą niewierzacą, bądź wyznającą inną religię - tak!
Musicie to ustalić z księdzem - w końcu w przypadku ślubu katolika i ateisty rzeceiż nikt nie wymaga, by ateista powoływał się na Boga....
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki za info. Ja juz nie wiem czego ode mnie sie wymaga a nie. Ostatnio dowiedzialem sie ze nauk przedmalzenskich nie da sie przeskoczyc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wczoraj na naukach ksiądz nam mówił że osoba która nie wierzy lub nie chce z innych przyczyn to tej regułki może nie mówić.
Porozmawiaj o tym z księdzem przed ślubem.

Aguszka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skoro nie chcesz "przeskoczyć" nauki czemu nie zastanowisz sie nad slubem cywilnym po co Ci koscielny?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
sory miało byc : "skoro chcesz"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Slub koscielny biore tylko I wylacznie z powodu mojej partnerki. Jest ona osoba wierzaca chociaz i zalezy jej jednak na skonsumowaniu zwiazku przed jej bogiem. A to w realiach naszego kraju sprowadza sie do ustosunkowania sie do wybujanych I nie majacych nic wspolnego z nauczaniem religii chrzescijanskiej zasad instytucji kk. (ona na szczescie tez nie jest sztywno-formalna katoliczka) Jako ze ja nie mam zamiaru uniemozliwic jej przezycia tej ceremonii staram sie to wszystko jakos zalatwic ale tak zeby to bylo tez w zgodzie z moim sumieniem. Koncesje poniesc musze i tak ale staram sie je ograniczyc do minimum.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chodzi mi po glowie tekst przysiegi ze slubu w serialu "Złotopolscy" gdzie pstrokata Kleczkowska mowi do swego Bysia-Grzesia : "...... i że Cię nie dopuszczę aż do śmierci " ;)))) Boje sie, ze wlasnie podczas mojej ceremoni takie głupoty mi się przypomną ;))

[url=http://www.TickerFactory.com/]
image
[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i wtedy cały kościół się będzie śmiał z wami :)

[img][url=http://www.TickerFactory.com/]
image
[/url]
[/img]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja przysiege malrzenska dostalam w 2 klasie na komunie tzn. ksiazke mozna to nazwac pamietnik, w ktorym opisuje najwazniejsze chwile w moim zyciu czyli chrzest, komunia, bierzmowanie, slub, chrzty moich dzieci itp. I w tym pamietniku mam cala przysiege malzenska, ktora obiecalam sie nauczyc na pamiec i oczywiscie takze jej sie nauczy moj K. i chcemy cala przysiege w kosciele powiedziec na pamiec.


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podobno niewierzacy mowi przysiege w kosciele taka sama jak w urzedzie stanu cywilnego


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jestem ciekawa czy bede tak spieta ze wyszczekam przysiege w 5 sekund, czy dostane nerwowej glupawki i bede rechotac jak malolata , najlepiej to nie myslec o tym za duzo zeby sobie nie wykrakac;)

image
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jak mam przemowy ludowe to dostaję głupiego uśmiechu i mam dziwny głos :P :) i czerwone jak diabli uszy :) aż czuję jak mi te uszy robią się purpurowe .....

[img][url=http://www.TickerFactory.com/]
image
[/url]
[/img]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam problem ze czesto w nerwowej lub napietej sytuacji nie moge sie pochamowac , co zreszta towarzyszylo mi przy zareczynach . mam nadzieje ze nie bede sie trzesla jak galaretka :)

image
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, nieważne jak bedziecie mówić, istotne, byśmcie składały (i ja również) przysięgę mężowi, a nie księdzu....
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

dobry...i nie drogi dentysta (49 odpowiedzi)

Hejka szukam dentysty dobrego ale żebym nie straciła majątku !!! mam sporo ubytków i pochłonie mi...

Fotograf I Kamerzysta na wesele. 3.05.2024 (4 odpowiedzi)

Dzień dobry, Jak w temacie. Czy znacie i polecacie jakiś zespół foto wideo na ten termin.

MIEJSCE NA WESELE - TROJMIASTO I OKOLICE - POMOCY! (60 odpowiedzi)

Witam wszystkich serdecznie, Bardzo prosze o pomoc, namiary i opinie na sale/hotele/osrodki...

do góry