nowy wąteknowy wątek
Tanie meble ze skóry to ściema - nie kupisz takich

Uważajcie jak kupujecie meble tapicerowane. Warto wcześniej sprawdzić, czy rzeczona skóra tak zachwalana przez sprzedawcę jest naprawdę skórą, czy tanią imitacją! Kupiłem dwa miesiące temu dwa fotele ponoć skórzane, jednak okazało się, że to imitacja licowej skóry. Już na siedzisku się niszczy a sprzedawca utrzymuje, że informował klienta o gorszej jakości skóry więc to normalne, że się niszczy!!!

Re: Tanie meble ze skóry to ściema - nie kupisz takich

Miałam podobną sytuacje kiedyś z sofą, po około roku rzekoma skóra zaczęła się łuszczyć w miejscach najczęściej siadanych. Teraz mam sofę z prawdziwej skóry,jak narazie odpukać nic się nie dzieje, troszkę kosztowała, ale cena warta jakości produktu! a o to chodzi, mebel ma troche posłużyć, a nie wymieniać go co rok.

usiadł, i wytrwale czekał...

Ja akurat takiej sytuacji nie miałam, ale moi rodzice tak!! Wiadomo starsi ludzie i sprzedawca może wkręcić im każdą ściemę....Sprzedawca zapewniał ich że meble są w 100% ze skóry litej... niestety... Ja przy kupnie swoich mebli wypoczynkowych przygotowałam się porządnie na rozmowę ze sprzedawcą... fakt zanim je kupiłam objeździłam mnóstwo salonów... zajęło mi to bardzo dużo czasu, ale warto było. Taka jest prawda - meble skórzane nie są tanie... Jeśli ktoś proponuje nam meble w niskiej cenie, to musimy liczyć się z tym, że meble te również nie będą dobrej jakości....

"pingwinek"...a możesz napisać orentacyjnie jaka była róznica w cenie między "niby" skórą a prawdziwą skóra?

Podejrzewam, że teraz będziesz miała meble na długie lata chyba, że masz drapieżnego zwierzaka w domu ;) Ja się przejechałem na meblach Gali i już wiem, że nigdy tam nic nie kupię. Nawet taboretu!

Pewnie chodzi o uzywanie dwoiny zamiast skory litej. Stara sztuczka. Polecam zawsze pytac sie czy mebel nie sklada się z dwoiny, ile w nim jest skory litej. Sprzedawca moze sporo zaoszczedzić na takich "fabrykantach".

Sam kupowales? Jak nie to moze warto udać się do urzędu ochrony konsumenta (oczywiście, jeśli rzeczywiscie wprowadził Cię sprzedawca w błąd)

Głupota i wszechświat nie mają kresu, nie znają granic... :)

Teraz już będę wiedzieć żeby wypytać się jaka część mebla z jakiej wykonanej jest skóry. Okazało się, że część najbardziej użytkowana, czyli siedzisko jest z dwoiny a skóra licowa jest na bocznych obiciach. Na meblach powinien być wypisany skład. Tak jak na produktach spożywczych. I byłoby wszystko jasne.

Między moją 'skórą' a ta prawdziwą nie była duża róznica, ponieważ moja 'skóra' miała bym skóra :)
Pamietam jak debatowałam z mężem nad innym meblem a różnica była o ile dobrze pamietam coś około 500zł wiec przy kwocie za sofe już nie duża, ale pan uparcie mnie zapewniał, że kupuję skóre - prawdziwą skóre. A na moje pytanie dlaczego jest taka sztywna w porównianiu do tej drugiej stwierdził, że na tamtej częściej ludzie siadają a ta jest nowym modelem i jeszcze skóra sie nie wyrobiła..
Ale ja byłam glupia :)

usiadł, i wytrwale czekał...

Rzeczywiście ładnie pan Was oszukał. Ja bym mu nie podarowała, jeśli byli świadkowie rozmowy. Dla zasady. Niech zapłaci chocby zlotowke na caritas!

Na pocieszenie zostaje fakt, ze skóra lita nie pielegnowana może miec zywotnosc dwoiny :)

Ciezko zrobic tak, zeby dany pracownik poniósl odpowiedzialnosc za swoj bład..:/

A moze w takim razie powiedzcie, w jakich sklepach zakupiliscie te meble z prawdziwej skory? Te, ktore Wam sie dobrze sprawuja... mysle ze ta opinia pomoze innym osobom, ktore przymierzaja sie do kupna mebli:)
My po dlugotrwalym szukaniu zdecydowalismy sie na meblomak w rumii , dlugo tych mebli nie posiadamy ale jak na razie opinia pozytywna :) sprawuja sie dobrze.

Muszę się zgodzić z nikaską że bardzo ciężko jest tak zrobić aby ktoś poniósł odpowiedzialność za błedy :/ ... więc w sklepie kupując produkt trzeba się bardzo dobrze upewnić że jest to dokładnie to czego chcemy a nie jakaś dobra podróbka. Co do meblomaku w Rumi to dużo słyszałem o ich meblach, szczególnie o funkcjonalności :) ... Niklasko, daj znać jak się mebelki sprawują :)

Czasami i skóra ekologiczna potrafi być fenomenalnej jakości... Najlepiej kupować u sprawdzonych już przez kogoś sprzedawców.

Może i potrafi, ale na pewno nie w przypadku gdy ma być prawdziwą skórą a okazuje się dwoiną ;) Trzeba po prostu uważać na firmy, które piszą na broszurach, że mebel jest ze skóry licowej a tak na prawdę ta skóra jest tylko dodatkiem do dwoiny.

Mirek35 tak jak pisalam wczesniej, ja jestem W KONCU zadowolona:) Dodam jeszcze, ze nie ma zadnego problemu z czyszczeniem tej skory- a to rownie wazne:)

Przeglądam tak ich oferte i bardzo duzo mają tych mebli. Jaki model masz?

Całe ze skóry czy moze robią podobne sztuczki co meble 'gala', dla ktorych jakość nie gra chyba żadnej roli?

jeszuka ja mam model genua lux, meblomak ma u mnie opinie pozytywna wlasnie dlatego,ze oni robia meble w 100% ze skory litej, a nie tak jak inne firmy m.in na przyklad firma 'etap', ktore zapewniaja klientow ze kupuja meble ze skory,a tak naprawde to dwoina...
Jeszcze raz przestrzegam przed nieuczciwymi sprzedawcami, warto przed zakupem poczytac opinie w internecie...

a coż to było za miejsce, że wmawiają ludziom, że kupują skórę ??? ja znam dobry sklep (deko meble ze skóry pod Warszawą) gdzie meble są robione z naturalnej skóry sprowadzonej z Włoch ( mam komplet wypoczynkowy już ze 4 lata) i skóra wygląda prawie jak zaraz po zakupie, oczywiście trochę ściemniała jak to skóra. Oczywiście warunkiem tego też jest dobra konserwacja ale raz na pół roku można poświęcić te 20 minut żeby przez wiele lat cieszyć się pięknymi, wygodnymi i efektownymi meblami.

a i jeżeli chodzi o ceny , to zależy kto co rozumie przez tanie. W zależności od wielkości ilości itd ale przyzwoity komplecik można kupić tam już za 4 tysiące (np. kanapa i dwa fotele)

daj adres tego sklepu gdzie tak dobrze robia i daja skore ja w kwietniu 04 04 2013r kupilem naroznik LANDING ze skory w AGACIE firmy Helvetia Furniture z Bydgoszczy odrazu go reklamowalem 1105 2013r przyjechal serwisant uznal reklamacje stwierdzil w protokole 1-od nowego skora na narozniku bardo pomarszczona 2-wozek funkcji spania nie opiera sie na desce przedniej 3-wiszacy na ziemi pasek wozka uzg.zabrac w innym terminie.16 05 2013rzabrano zestaw celem.1-wyrownac linie szyc poprzecznych na oparciu oraz zlikwidowac zmarszczenia 2-wymiana pianek siedziska i naciagniecie skory.6 06 2013r naroznik dostarczono po naprawie w obecnosci przedstawiciela producenta stwierdzono;nie zrealizowanie poprawy stanu naroznika nie naciagnieciu skory nie odpowiednie do estetycznego wygladu oparc nie nalezyte wykonanie wozka funkcji spania poprzez dolozenie podkladek dystansowych przekrzywiajac jego frdnt oraz peknieta plyta w skrzyni na posciel ktorej wczesniej nie bylo.Serwisant w dniu 6 06 2013r jak tlumaczyl ze wzgledow logistycznych nie zabral z powrotem nie przyjetego prze zemnie po reklamacji naroznika[potwierdzil to na protokole.Naroznik do dnia disiejszego pozostaje umnie.Wobec powyzszego wnosze o odstapienie od umowy gdyz stwierdza sie nieodpowiednia jakosc naroznika.Co mam dalej robic prosze o pomoc

R.W : i jak idzie z Twoja reklamacja? jestem w podobnej sytuacji i jestem ciekawa czy udalo Ci sie cos wskurac

Witam
proszę podać nazwę producenta; jaki to sklep; anka

adres sklepu

Niestety jeżeli chcemy mieć porządnej jakości meble skórzane to i musimy odpowiednio zapłacić.Ja kupiłem skórzaną sofę i fotel w Gala C. wydałem konkretną sumę ale wiem ze będę korzystał z nich kilkanaście lat

ja z kolei zachwalam sobie sofy z Empire z Rumi, ceny owszem dosyć spore w porównaniu z agatą itp, ale do jakości nie mogę się przyczepić. a i sporo fajnych wzorów mają.

Ale to co, kupiliście meble z eco skóry czy jeszcze z czegoś innego? Bo eco to wiem, że lepiej zaoszczędzić trochę pieniędzy i wybrać prawdziwą skórę. Poza tym, ważna jest (jak nie najważniejsza) konserwacja tych mebli.

nic nie zastąpi prawdziwej skórki ja jedną sofę mam z Wejnerta o taką: http://www.wajnert.pl/

a drugą eko skórkę z Ikei. widać różnice

To prawda, chociaż oba rodzaje maje swoje wady jak i zalety. Wygląda na to, że gala c. się wyrobiła od tamtych czasów co opisywaliście. Teraz to chyba jest nawet najlepszym producentem mebli skórzanych. Przynajmniej ja się nie spotkałam z negatywnymi opiniami na jej temat. Możliwe też, że świadomość kupujących się zmieniła. Teraz każdy jest obeznany w rodzajach skóry i sposobie pielęgnacji oraz konserwacji. Mówi się, że to konserwacja pozwala zachować mebel w dobrym stanie, przez wiele lat.

Uwaga na firme Oskar Jacek Zając Szamud k Gdyni

Uwaga na firme Oskar Jacek Zając Szemud k Gdyni
Produkują meble niby ze skóry a w rzeczywistości jest to imitacja.Mają swoich prawaników żaden klient z nimi nie wygrał,a gdy złożysz reklamacje tak jak ja po 2 miesiacach od zakupu od razu zaczeli straszyc karą 500 zl.Przestrzegam zeby potem nie bylo a nie mowiłem.Nie znam osoby która wygrała z nimi.

Re: Uwaga na firme Oskar Jacek Zając Szamud k Gdyni

Witam, mam własnie problem z tym Panem i czy moglibyśmy wymienić się opiniami ???

mój nr gg 8164338 Prosze napisać byłabym wdzięczna

ja wygrałam z tym Panem :)

W moim przypadku się to nie sprawdziło. Chciałam zaoszczędzić, bo miałam mały budżet na urządzenie mieszkania i kupiłam tańszy wypoczynek ze skóry, być może niższej jakości, ale do dziś się sprawdza, a minął już rok. Choć to prawda, że trzeba uważać przy takich wyborach.

Wiecie co, tak to jest, że jak się kupi eco skórę czy delikatniejszy rodzaj skóry to może trochę się przetrzeć czy odbarwić. Najlepiej to wiedzieć jaki rodzaj skóy jest na meblu i do tego dobrać sposób pielęgnacji :) może to coś pomoże?

Wg mnie widać po cenie czy mebel wykonany jest ze skóry czy z imitacji. Generalnie mebel kupowany z imitacją to koszt. ok. 1500-2000 zł, a ze skóry to koszt od 2800 zł. Różnica ogromna, ale w jakości także ogromna..
Często warto zapłacić raz a dobrze, niż kupować byle jakie meble za niskie ceny, przez co w sumie zamiast oszczędności, wchodzimy w koszty. Podobnie jak z meblami jest z butami :)
Ze internetowych sklepów meblowych robiących na zamówienie mogę polecić Ideal meble. Fakt, trzeba trochę pieniędzy wyłożyć, ale ma się trwały mebel robiony na zamówienie. Wysyłają do domu próbki skór i można sobie wybrać i popróbować :D

http://www.idealmeble.pl/pl/offer/meble/sofy/sofa-chesterfield-classic-09.html

trzeba uważać, ja kupiłem do salonu meble ze skóry naturalnej od http://lemag1.com.pl , jak tylko rozpakowali zestaw w salonie nastał naturalny zapach skóry :) jestem leśniczym i wiem co kupuję :)

tanie to też dyskusyjna kwestia - a kupiłam komplet malezja za 6 tysięcy - czyli nie tak drogo a meble mam już prawie 3 lata i nic się z nimi nie dzieje
warto więc zajrzeć na strone http://www.meble-deko.pl

Prawda jest taka, że jeśli chcemy kupić dobrej jakości meble to trzeba zainwestować więcej gotówki. Ja kupiłam meble w Adriana Furniture. Wydałam trochę więcej, ale jestem zadowolona.

impresja, prawda. zawsze trzeba zainwestować, ale potem można się dzięki temu cieszyć meblami przez długie lata, a to chyba wymierny zysk :) o adriana furniture nie słyszałam, ale chętnie poznam. podpowiesz co mają fajnego?

No ja też się tak nadziałam na tanie meble, w sumie z eko skóry, i teraz mam kłopot, kanapa po 4 reklamacjach, a tu jeszcze się zaczyna wycierać, farbować i pękać w szwach ;/ czy ktoś miał do czynienia z meblami Bodzio? nie uznali reklamacji krzeseł z powodu zafarbowania (lub wytarcia nawet nie wiem) a meble mają dopiero rok

też się bałam jak kupowałam, tym bardziej, że kupiłam online. trochę drżałam, ale okazało się, że solidna firma. z bodzio miałam kiedyś jedynie łóżko dla dziecka, ale niestety nie przetrwało swojej próby.

Generalnie zakupy online są coraz popularniejsze i bezpieczniejsze. Jeszcze mi się nie zdarzyło by coś zamówić i nie otrzymać. Jeśli chodzi o meble to można znaleźć nie dość, że fajne to jeszcze dobrej jakości i unikatowe. Nie każdy sklep online ma sklep stacjonarny :)

No wszystko zależy od sklepu, ale tez mozna trafic na nieuczciwych w sklepach normalnych, wiec nie ma reguly ani złotego środka. Albo się uda albo się nei uda ;p

wiecie co, to wszystko zależy. teraz sklepy online są wiarygodne, mają regulaminy itp. ja kupiłem online i jestem zadowolony chodz było to kilka dobrych lat temu.

No ja tam praktycznie wszystko kupuję online. Teraz jeszcze o tyle jest spoko ze mozna się załapać na bonusy albo dostawę gratis, albo na rabaty. W wielu przypadkach to oszczendnosci niezle wiec moge polecić.

Ech :) online jest po prostu szybciej :) nawet jak się kupuje kosmetyki to się opłaca, wiec coraz częściej przenosimy się do zakupów internetowych.

~pompeii szybciej jesli chodzi o wybor i zamowienie, bo jesli chodzi o dostawe to raczej nie jest szybciej. wedlug tego, co mi sie wydaje to trzeba czekac na nia kilka tygodni, a nie kazdemu zawsze sie chce.

No ja ostatnio zamówiłam biurko w Abrze i czekam na nie tydzień, bo oni nie mają na stanie mebli... Świetnie. Niedługo trzeba będzie nawet po cukier chodzić z tygodniowym wyprzedzeniem. :/

Niestety uczciwość większości sklepów stoi pod znakiem zapytania. Najgorsze jest to, że my klienci dajemy się nabierać. Jest taki materiał jak skóra modyfikowana. To jest mieszanka mielonej skóry, bawełny i sztucznych dodatków. Wygląda jak skóra, pachnie jak skóra, ale nie jest 100% skórą i właśnie taki twór wciskają nam niektóre sklepy jako skórę naturalną. Dzięki takiemu zabiegowi możemy kupić sobie tani mebel skórzany. To tak jak z parówkami cielęcymi. 97% MOM, 2% wieprzowiny i 1% cielęciny. I kto komu coś zarzuci...?

To nawet nie wiedzialam, że jest taka opcja. Dobrze wiedzieć, bo pewnie człowiek uważniej będzie się po sklepie rozglądał, a nie brał za pewnik, ze jak psize skora to jest skóra.