Widok

Testy alergiczne na ugryzienie komarów?

Rodzina i dziecko Zdrowie Temat dostępny też na forum:
Synek (5 lat) zawsze po ugryzieniu komarów ma opuchliznę, zaczerwienienie czasem ok 5 cm, pieczenie. Często później z tego robi mu się ranka, raz tak miał że ranka po ugryzieniu miała ok 2-3 cm, wiec nie taka mała, a nie drapał się nawet, i po kilku dniach zaczęło się z tej ranki coś sączyć, ropa czy coś.

Chciałabym zrobić dziecku testy alergiczne, ale czy są takie na ugryzienia komarów?

Byłam u pediatry ale tylko wypisała clemastinum i żeby wapno podawać. A jak pytałam o skierowanie do alergologa to usłyszałam że nie trzeba robić, na upartego oczywiście by dała skierowanie, ale z drugiej strony nie chciałabym czekać kilka miesięcy na nfz. Bo za kilka miesięcy nie będzie już tyle komarów, a chce wiedzieć jak pomóc dziecku teraz przez wakacje i na przyszłość. Bo te różne spraye przeciw komarom nic nie dają i tak gryzą. Clemastinum i wapno trochę pomaga, ale wolę iść do specjalisty.

Gdzie w Gdańsku najlepiej zrobić testy alergiczne prywatnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1. Clemastinum to najstarsza generacja leków antyhistaminowych. Sam, jako alergik, pożerałem to badziewie.. Ale to było 30+ lat temu ;/
Kup (bez recepty) cokolwiek z cetyryzyną.
I zmień lekarza ;]

2. Pomyśl o prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym. Mając wizję N wizyt, wyjdzie Cię z pewnością taniej, niż prywatnie a czasowo (w stosunku do NFZ).. zdążysz przebadać dziecko, zanim ono samo założy swoją rodzinę :D
image
Są gorsze rzeczy od śmierci. Czy zdarzyło Ci się spędzić wieczór z agentem ubezpieczeniowym?
(Woody Allen)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Clemastinum działa szybko, dlatego lepiej używać przy nagłych reakcjach, natomiast cetyryzyna służy do długoterminowego podawania. Dlatego uważam, że lekarz dobrze ci poradził. Mieliśmy ten sam problem ze starszym synem. Po ukąszeniu komarów odczyny były ogromne, nawet do kilkunastu centymetrów. Pamiętam, że pomagały mu maści ze sterydami, chyba elocom, ale to już musisz podpytać lekarza. Raz nawet wylądowaliśmy na pogotowiu, bo obrzęk był naprawdę potworny. Na szczęście syn wyrósł z tego, czego i tobie życzę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miia
Jestem z tym na czasie właśnie. Niedawno syn miał na łydce ukąszenie i spuchła mu strasznie. W końcu zaczęliśmy chodzić prywatnie do Luxmedu i tam ogólna przepisała clemastin, wapno, okłady z altacetu. Skierowanie do alergologa. Na drugi dzień byliśmy już u alergologa. Dała skierowanie na IgE komar l71. Kosztuje ok.25-35 zł zależy gdzie zrobisz. Możesz iść do laboratorium bez skierowania. Nam wyszło, że nie jest to podłoże alergiczne. Na wizytę u alergologa czekam i zobaczę co powie jak sobie z tym adzić mimo że to nie alergiczne. Jest to badanie z krwi.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

o ile większe buty na zimę? (34 odpowiedzi)

chce kupić mojej 2,5 letniej córce buty na zimę, bo teraz jest przynajmniej wybór, obecnie nosi...

Jaki wozek wybrac? (71 odpowiedzi)

Dziewczyny jaki wozek wybrac? 2w1, 3w1? Jakiej firmy polecacie? Rodze w wrzesniu :)

Puszczanie mleka nosem??? (8 odpowiedzi)

Dziewczyny, czy któraś z Was karmiących piersia też tak ma? Jedna z bliźniaczek przy odbiciu -...

do góry