Mam pytanie odnośnie mieszkań w starym budownictwie, tzw. wielka płyta. W tej chwili jestem w trakcie poszukiwania mieszkania i przypadkowo wpadłem na ogłoszenie które zawierało notatkę że w mieszkaniu stwierdzono toksyczność. Przeszukałem internet i dowiedziałem się że chodzi o środki chemiczne stosowane do smarowania podług, nazwy nie pamiętam. Moje pytanie to czy wszystkie bloki z wielkiej płyty były budowane z użyciem tych chemikaliów czy też tylko te które zostały wymienione w niektórych wątkach, głównie chodzi tu o Chylonię? Jeśli tak to w jakich latach i kiedy zaprzestano ich stosowania. Wiem że spółdzielnie wymieniają te nawierzchnie ale trzeba czekać latami i sam proces może trwać do pół roku, w takim mieszkaniu nie można wtedy mieszkać. Ze względu na czas oczekiwania wielu mieszkańców przeprowadziło remonty na własny koszt. Druga kwestia to czy spółdzielnia będzie mi wstanie udzielić takiej informacji że dane mieszkanie było budowane z użyciem tych lub innych chemikaliów? Czy oni sami będą w posiadaniu takiej wiedzy i czy nie będą próbowali tego ukryć.
Mam nadzieje że nikogo nie wystraszyłem, w szczególności mieszkańców bloków z wielkiej płyty.