Widok

Trasa S6 - ważne spotkanie konsultacyjne w Bojanie 03.12.2015!!!

Bojano Temat dostępny też na forum:
W ramach opracowania dokumentacji dla projektowanej drogi ekspresowej S6 przeprowadzone zostaną spotkania informacyjne przeznaczone dla mieszkańców Gminy Szemud, właścicieli gruntów oraz wszystkich zainteresowanych.

Spotkania na terenie naszej gminy odbędą się w dniu 1 grudnia 2015 r. (wtorek) o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Szemudzie ul. Szkolna 4A oraz w dniu 3 grudnia 2015 (czwartek) o godz. 18.00 w Zespole Szkół w Bojanie ul. J. Wybickiego 38.

Na spotkaniu obecni będą przedstawiciele projektanta - firmy Transprojekt Gdański sp. z o.o., która na zlecenie Generalnej Dyrekcji dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku opracowuje projekt: Koncepcji Programowej budowy drogi ekspresowej S6 na odcinku Lębork (wraz z Obwodnicą Lęborka) - Obwodnica Trójmiasta.
Projektanci na spotkaniu przedstawią stan zaawansowania prac nad projektem drogi S6, projektowany przebieg drogi oraz projekt rozwiązań technicznych infrastruktury towarzyszącej budowie drogi ekspresowej.
Szczególnie istotnym dla mieszkańców Gminy Szemud będzie zweryfikowanie dostępu do dróg publicznych z poszczególnych działek, aby po budowie trasy S6 nie zostać pozbawionym dojazdu do własnych terenów. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich osób których grunty położone są w sąsiedztwie projektowanej drogi S6 o zapoznanie się z projektem oraz z przyjętymi rozwiązaniami technicznymi, a także o aktywne uczestnictwo w spotkaniach oraz wnoszenie uwag do sporządzanej koncepcji programowej.
Materiały informacyjne dotyczące spotkania oraz materiały z planowanymi w ramach projektu rozwiązaniami technicznymi zostaną umieszczone na stronie internetowej: http://www.trasakaszubska.pl
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się wybieram, chcę wiedzieć, co się dzieje.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Idę wnieść uwagi, wole teraz niż pózniej obudzić sie z przysłowiowa ręka w nocniku
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Teraz to tylko mozna zobaczyc w jakiej pdleglosci bedzie droga od dzialki.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak daleko jest droga od działki to dawno można zobaczyć na szemud.pl w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Można sobie dokładnie co do metra wymierzyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teraz jest okazja ,żeby trasę kaszubską odsunąć od Bojana.
Trzeba tylko przyjść na zebranie jutro do szkoły i zakrzyczeć GDDKiA, że nie chcemy tu drogi. Gdyby planowana Obwodnica Metropolitalna była zrobiona wg wariantu 1C to trasa kaszubska poszła by od węzła w Szemudzie do Miszewa. To byłby nasz wariant B+C o który próbowaliśmy powalczyć, ale nasz Nawrocki wolał się podlizać przyszłemu wójtowi i nasze protesty poddał.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 9
PAMIETAJMY!

Spotkanie odbędzie się dziś! W dniu 3 grudnia 2015 (czwartek) o godz. 18.00 w Zespole Szkół w Bojanie ul. J. Wybickiego 38 .

Oddalmy tą drogę od Bojana!
Nie po to wyprowadzaliśmy się poza miasto by teraz żyć przy obwodnicy.
To ostatnia szansa.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6
Mikkis , w jednym poście piszesz żeby odłączyć Bojano od gminy , w kolejnym nie chcesz drogi. Jak będzie obwodnica to miasto szybciej nas wchłonie , rozładują się korki w 3mieście ,drogi krajowe oraz wiele innych korzyści ..... Jestem na TAK
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7
Najpierw sprawdź jakie to będą konsekwencje dla wsi. GDDKiA - "wieś nie będzie miała żadnych korzyści" - to cytat z poprzedniego podejścia do kwestii drogi
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Korzyść taka że do Szemuda w 10 minut będzie się jechało na spotkanie z wójtem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak,gdyby węzeł drogowy był w Bojanie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do Radnych i Soltysa nalezalo prowadzic spotkanie w kierunku odsuniecia drogi S6 od zabudowy osiedlowej doprowadzic do wspolnego protestu glosowanie wpis do protokulu zebrania Problem bedzie po stronie projektantow GDDKIA zaznaczam odsuniecie w kierunku poludniowym od osiedla jest mozliwe

Panie iPanowie Radni ostatnich kadencji to wy dopusciliscie do takiego wariantu drogi Nie bronice dobra mieszkancow jestescie klakerami rozgrywek przy drodze S6 na odcinku Bojano Kielno Koleczkowo Milczenie wasze na spotkaniu rozdawanie drukow indywidualnych protestow krotki termin skladania wnioskow dlaczego nie protestujecie rozmydlacie sprawe A sila w jednosci Takie ustawianie sie na pozycji wstecznej jest zalosne na waszych ulotkach czytalismy
co innego
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Podobno nie można poszerzyć tunelu żeby dojść do jeziora (Jeziorna) ani w ogóle nic nie można zmienić.
Ale kilkuhektarowy MOP z Bojana można przenieść do Kielna/Kamienia w niecały miesiąc od sierpnia do września !
Ciekawe w czyim to interesie, - bar, restałracja , hotel, sklep, - niezły kąsek. Ciekawe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jesli chodzi o oddalenie wariantu s6 od bojana to wiekszosc bojana chyba jest za tylko musialby byc ktos kto sie tym zajmie bo jest to ostatnia chwila tylko teraz w grupie ludzi jest sila tak jak nasza gmina a dokladnie kielno to zrobilo kiedys a byl to tanszy wariant ale ale tzeba i to w grudniu bo pozniej bedzie pozamiatane
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zrobili zebranie kaza pisac wnioski a i tak zrobia co beda chcieli ludzie obudzicie sie zaprotestujmy ten wariant
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
wszystko straci na wartosci bo kto chce mieszkac w halasie smrodzie kurzu nie po to w bojanie sie budowalismy mal byc spokoj i powietrze ok. a tu prosze najwiekszy platnik gminy BOJANO dostalo prezent od gminy zreszta bylo widac podejscie wojta na spotkaniu w bojanie na protesty byl czas kiedys ,pytam sie kiedy bo BOJANCZYCY protestowali ankiete wypelniali ze sa na NIE DLA S6 a pozniej sie okazalo ze niby sami zaglosowali za droga cos tu niegra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Do sprawy podchodzą pewnie jak firmy ubezpieczeniowe do szkół,
Np. składka na ucznia 50 faktyczne ubezpieczenie 25 , a różnica ala sponsoring (ubezpieczalni za wybranie danej firmy)dla P.dyrektor-szkoły
Sprawa wyciągnięta z programu UWAGA.(proceder cała POlska)
Ciekawe ile za popieranie inwestycji przez urząd(niby nasza zgoda)będą mieli profitów na gminie.Kolesiostwo i tyle.
Wk.........wia też mamy odnowioną drogę przez Bojano(218) postawione lampy oświetleniowe ,czemu palą się co druga ? Poco był taki projekt,sztuczne koszta inwestycji?Teraz szukanie oszczędności prądu ? Mamy super energo-oszczędne żarówki(wyładowcze czy led).Czemu nie są montowane. Latarnie są dla bezpieczeństwa ,czy żeby się pochwalić ilością.Przecież można było tak je rozplanować by oświetlały od Koleczkowa do Karczemek.Czemu gmina nie dba o stan studzienek odpływowych,przy krawężnikach tony piachu .Jeśli nie do nich to należy ,czemu nie interweniują? Jak to tłumaczyć?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
1. Rozmawiajmy o S6. Też mi się nie podoba to jak Kielno "załatwiło" sobie brak S6 pod nosem kosztem Koleczkowa i po części Bojana...

2. drogi dzielą się na gminne/powiatowe/wojewódzkie/krajowe i odpowiednie władze utrzymują te drogi, stąd uwagi co do studzienek na DW 218 ważne ale nie na tym szczeblu samorządu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mieszkańcy Bojana, Kielna,Chwaszczyna i okolic muszą sobie zdawać
sprawę, że aby wjechać no obwodnicę, dojechać do Gdyni, lub wjechac
na nową S6, trzeba będzie pokonać przedłużoną ulicę Rdestową w Gdyni
Dąbrowie wraz z ulicą Nowowiczlińską, oraz przejechać przez zablokowane już w tej chwili skrzyżowanie tych ulic przy Biedronce na dąbrowie. Dlaczego nikt o tym nie mówi i nie protestuje. Szykuje się horror.Gdzi miejscowe WŁADZE.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie do końca jest to prawda. Planowany jest węzeł Rdestowa. http://trasakaszubska.pl/wp-content/uploads/2015/07/Orient_z4.pdf
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ludzie obudźcie się do jutra jest moment na składanie wniosków. My wraz z mężem składamy zdecydowany sprzeciw wobec tej drogi i postulujemy zmianę koncepcji i odsunięcie jej od Bojana ! Im więcej osób napisze wniosek, tym większa szansa, że ktoś zwróci na Nas uwagę. Jeśli tylko ktoś potrzebuje pomocy, mogę wysłać na maila gotowe pismo sprzeciwu- wystarczy się podpisać i odesłać mailem, faxem lub na poczcie do GDDKiA.
Nie po to kupiliśmy dom na spokojnym uboczy trójmiasta, żeby teraz wąchać większe smrody z ekspresówki i słuchać huku samochodów !!
W ilości nasza siła - nie poddawajmy się, bo jeszcze nie jest za późno !!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
A jaki jest mejl na który można wysyłać te skargi?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
sekretariat_gdansk@gddkia.gov.pl
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wysłane...

Na stronie gminy są wzorce wniosków
http://www.szemud.pl/aktualnosci/1/1765.html
na dole strony
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Drogi mieszkańcu, proszę nie wprowadzać ludzi w błąd! Wjeżdżając na Trasę Kaszubską na węźle "Koleczkowo" będziemy mogli bezkolizyjnie (!) dostać się zarówno do obecnej obwodnicy trójmiasta, jak i do Gdyni. Bez jakichkolwiek przerw przeznaczonych na skrzyżowania dróg z sygnalizacją świetlną dojedziemy drogami ekspresowymi do każdego zjazdu z obecnej obwodnicy trójmiasta oraz nowej obwodnicy metropolitarnej!

Wielu mieszkańców Gminy Szemud jest zmuszonych dojeżdżać codziennie do trójmiasta. Ta droga drastycznie zmniejszy czas dojazdu do Gdyni i Gdańska! Czy zdaje sobie Pan sprawę jakie korki występują w godzinach szczytu np. na rondzie w Chwaszczynie? Jak wolno poruszamy się przez zakorkowaną Osowę? To rozwiązanie zlikwiduje te problemy!

Nie będę się już rozpisywał jakie dodatkowe korzyści przyniesie budowa Trasy Kaszubskiej z trochę szerszego punktu widzenia - tranzyt na zachód Polski...

Moim skromnym zdaniem wszystkie opinie, których sens (bezsens) zbliżony jest do tego co przedstawia Pańska wypowiedź, wynikać mogą z dwóch przyczyn:

1. Autorzy tych opinii nie potrafią ze zrozumieniem czytać nawet najbardziej uproszczonych projektów. W tą opcję jednak raczej wątpię, jestem przekonany, że chodzi tu o inną przyczynę, którą opisze poniżej. Na szczęście, jeśli nawet znajdą się takie osoby, które błędnie odczytują projekt S6 i przez ro robią tyle zamętu, to z przyczyn obiektywnych wnioski takie odrzucone zostaną na starcie przez GDDKiA.

2. Autorzy tych opinii dokładnie zdają sobie sprawę jakie korzyści przyniesie ta droga dla całego społeczeństwa, ale umyślnie wprowadzają innych ludzi w błąd. Wynika to z frustracji faktem, iż trasa ta przebiegać w pobliżu ich domów. Rozumiem, że ktoś może być niezadowolony z tego, że ekspresówka będzie przebiegać w pobliżu jego posesji, ale niech w takim przypadku nie wymyśla innych argumentów, których główne przesłanie jest takie, że droga ta jest kompletnie niepotrzebna i w ogóle będą same problemy przez nią.

Aglomeracja trójmiejska się rozrasta, ruch na drogach z roku na rok będzie większy, nowe drogi muszą powstawać! Domyślam się, że w przeszłości, kiedy budowano obecną Obwodnice Trójmiasta, z której każdy z nas korzysta, też znalazły się wtedy osoby niezadowolone z tej inwestycji. Wyobrażacie sobie Państwo jak wyglądałyby trójmiejskie drogi, gdy gdyby z powodu protestu mieszkańców, obwodnica ta nie zostałaby wybudowana te kilkadziesiąt lat temu!?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5
Oczywiste,że Kamil ma rację tylko węzeł drogowy powinien być w Bojanie.Naturalnym jest,ze zjazdy i wjazdy na S6 powinny być z drogi
wojewódzkiej 218,a nie z dróg gminnych o niskiej nośności.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Panie Kamilu
Jakie korzysci przyniesie tranzyt na zachod polski ?? Ja widze tylko smrod i halas przejezdzajcych przez nasza wies tirow.
Natomiast po wybudowaniu autostrady bedziemy mieli jeszcze wieksze korki w koleczkowie poniewaz mnostwo samochodow z gdyni bedzie chcialo sie dostac na ekspresowke, a co za tym idzie rozjada rowniez drogi osiedlowe zeby owe korki ominac, zatem nie dotyczy to tylko domow bezposrednio sasiadujacych z planowana trasa, prosze otworzyc oczy panie Kamilu, jeszcze nie widzialam zeby dzieki jakiejs ekspresowce nastapil jakikolwiek rozwoj terenow przez ktore droga przebiega .... jak narazie to dzieki planowanej ekspresowce w Bojanie rozwoj sie zatrzymal, pozdrawiam i zycze 'szybkiego przebudzenia'.
Wezel w Bojanie - brak slow ... Adamie trzeba bylo kupic dzialke przy istniejacym wezle np. Na Matarni, mialbys gwarantowany smrod i halas a nie wyprowadzac sie na niezanieczyszczone i spokojne tereny .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Panie Kamilu jak widać mieszka Pan wystarczająco daleko od planowanej trasy, że widzi Pan więcej plusów niż minusów. Niestety mój dom stoi ok 400 m (wiem, że inni mieszkańcy mają bliżej) od zaplanowanej trasy i nie mam ochoty na ten smród i hałas. Nie po to się tutaj wyprowadziłam z Gdyni. Trochę wyrozumiałość dla innych, nie mówiąc o tym jaki impakt droga będzie miała dla flory i fauny w naszej okolicy. Ja również pracuję w centrum, ale wolę postać w korku, niż nie mieć spokoju we własnym domu i ogrodzie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Do lokop: Pisząc o tranzycie na zachód Polski wyraźnie zaznaczyłem, że chodzi mi o "trochę szerszy punktu widzenia". Mam na myśli korzyści płynące w kontekście podróży z Trójmiasta na zachód Polski, do Szczecina. W chwili obecnej trasa ta przebiega min. przez tzw. Małe Trójmiasto Kaszubskie. Jak to wygląda w rzeczywistości, chyba nie muszę wyjaśniać...

Nie zgodzę się z Panem w sprawie korków w Koleczkowie. Uważam, że mieszkańcy Gdyni chcący dostać się na Trasę Kaszubską, zrobią to poprzez obecną Obwodnicę Trójmiasta i węzeł w Chwaszczynie. Oczywiście niektórzy z nich nadłożą przez to parę km, ale mimo wszystko ze względu na skrócony czas podróży, będzie to dla nich korzystniejsze rozwiązanie.

W poprzednim poście nie napisałem nic w sprawie ewentualnego rozwoju regionu przez który przebiega droga ekspresowa, ale skoro poruszył już Pan ten temat, to wypowiem się i w tej kwestii. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale sądzę, iż tereny położone w pobliżu takich dróg są atrakcyjne z punktu widzenia potencjalnych inwestorów. Proszę spojrzeć na to co dzieje się wzdłuż Obwodnicy Trójmiasta do której odwołuję się po raz kolejny - funkcjonuje tam wiele firm, zwłaszcza z branży logistycznej.

Jeśli chodzi o położenie węzła, który ma znaleźć się w Koleczkowie, a nie w Bojanie, to uważam, że akurat dla mieszkańców Bojana jest to najkorzystniejsze rozwiązanie - wystarczająco daleko by wyeliminować jego bezpośrednie oddziaływanie, a wystarczająco blisko, by dojechać do niego w ciągu kilku minut i znaleźć się na drodze ekspresowej, którą pojedzie się dalej w każdą stronę Trójmiasta.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Panie Rene, wyraźnie napisałem, że "rozumiem niezadowolenie ludzi, których domy znaleźć się mają w pobliżu ich posesji". Chyba nie znajdziemy osoby, która miałaby być zadowolona z takiego obrotu sprawy.

Moje wcześniejsze słowa nie tyczą się komentarzy, w których ludzie wyrażali swoje niezadowolenie z tego, że obok ich domu wybudowana zostanie droga ekspresowa. Dotyczą natomiast komentarzy, w których padały argumenty mówiące o tym, że droga ta jest kompletnie niepotrzebna, w których ludzie pisali, że utrudni ona nam połączenie z trójmiastem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja akurat o firmach logistycznych nie marze i nie sadze ze wszyscy rzuca sie zeby u nas takie stworzyc a jesli nawet to tylko zwiekszy to jeszcze bardziej liczbe samochodow na naszej krajowce a dzieci wracajace ze szkoly poprostu 'zdmuchna' tak wlasnie bedzie wygladal rozwoj Bojana.
Co do dojazdu obwodnica sie nje zgadzam poniewaz z chyloni do wezla w koleczkowie dostana sie w 15 min a wszyscy wiemy jak wyglada dojazd obwodnica ....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ci ludzie co są przeciw widocznie nie mają porównania jak się jechało kilka lat temu na szczecin a obecnie , a może być jeszcze lepiej ! nie wspominając o tranzycie . Na zachodzie burzą całe osiedla mieszkalne jak ma być droga , tym bardziej nie pierdzielą się z kilkoma rolnikami (bo Ci którzy jeżdżą do pracy do miasta potrzebują tej drogi) ! Miejmy nadzieje że tutaj też tak będzie i że już zaczęli.

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Znika-wies-Stare-Babki-Budynki-ustepuja-miejsca-drodze-n97066.html

A tak pół żartem pół serio to chyba prezydent załatwił nam ostatnio w Chinach reaktywację budowy szlaku jedwabnego że coś się ruszyło :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Droga i tak będzie więc powinniśmy mieć jak najlepszy do niej dostęp.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Broblemem zapewne jest zmiana przebiegu, inne były plany w 2001 roku. Dodatkowo projektant ma mozliwośc z uwagi na zmiane przepisów zrezygnować z cześci ekranów. Drogi trzezba budowac ale nalezy trzymac sie planów. Nagle trasa bedzie przebiegala okolo 50 metrów od zabudowan na 5 metrowym nasypie:(. Bedac w Urzedzie w 2001 przed zakupem działki pokazano mi zupełnie inny przebieg trasy. Co ciekawe jako wlasciciel nieruchomosci nie mam możliwości dochodzenia odszkodowanie z tytułu utraty wartości.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tobie chyba też dzwony przeszkadzają. Mieszkałem wcześniej dobre kilkanaście lat w domu 150m od obwodnicy i 250m od kościoła i wcale nie było to uciążliwe. Owszem wieczorem jak się siedziało w ogródku dochodził lekki szum z drogi. Przy czym obwodnica ma znacznie większe natężenie ruchu niż ta planowana trasa Kaszubska. Jak się przeprowadziłem tutaj to efekty dźwiękowe z jeżdżących po wertepach samochodów, zwłaszcza o piątej, szóstej nad ranem, są znacznie gorsze niż dzwony czy droga odległa o 150m.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Niech postawią te ekrany po całej długości Bojana, budują ja i tak za nasze pieniądze wiec niech zrobią chociaż to, bo tak hałas i sam widok tych aut i ciężarówek będzie się rozlegał na całe Bojano.
Dziś jest 10.12.2015 OSTATNI DZIEŃ pisania swych uwag do drogi
adres e-mail: sekretariat_gdansk@gddkia.gov.pl
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
MaxiKaz możemy sie licytowac, mieszkałem na Dabrowie 800 m od obwodnicy, przy gestej zabudowie fakt nie było tak zle, co do dzwonów to mi nie przeszkadzają jedynie wizja drogi ekspresowej 50 m od domu. Zwałszacze, że w 2001 roku przebieg trogi był zypełnie inny. I proszę nie pisz, że kupiłem taniej działke itp.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
A gdzie ja się licytuję. Piszę tylko, że wpływ drogi na komfort życia jest może w odległości do 100m od niej - dalej jest to sprawa nieistotna. A jakby jeszcze były naturalne wygłuszacze zamiast ekranów to jeszcze mniej. Mam tu na myśli: wał ziemny, pas zalesienia czy drogę w wykopie.
Też wg planu zagospodarowania mam niecałe 300m do tej drogi co ma iść z Gdyni do Trasy Kaszubskiej i wcale nie zamierzam protestować a nawet będę popierał tą inwestycje.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czy ktoś wie coś więcej na temat tego, że rząd zablokował inwestycję w Trasę Kaszubską ?

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Rzad-na-razie-nie-da-pieniedzy-na-tunel-pod-Pacholkiem-n98518.html

Ciekawe czy w końcu będzie ta droga, czy nie ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdzie masz tam napisane o trasie S6 ? Naucz sie czytać. S6 juz dawno jest w realizacji i nie ma możliwości żadnych zmian. Tunel pod pachołkiem to co innego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak może być skoro nie zapewniono finansowania. Właśnie teraz głosowano nad zabezpieczeniem środków na te inwestycje i żadna nie uzyskała większości głosów. Biorąc pod uwagę, że mamy ostatnie transze dotacji z Unii to "pieniędzy na trasę nigdy nie uzbieramy"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skąd ty takie informacje bierzesz człowieku. Juz dawno zapewniono finansowanie. Odsyłam do forum, tam dowiesz sie wszystkiego.
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1662998&page=73
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Hmmm... nie wiem po co ta agresja..
To Ty naucz się czytać, albo po prostu czytaj artykuł do końca. W ostatnich akapitach jest mowa o trasie kaszubskiej, obwodnicy metropolitalnej oraz kilku innych inwestycjach nie tylko na pomorzu, ktore zostały zablokowane ostatnim głosowaniem rządu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyli nie bedzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Trasa kaszubska jest finansowana przez GDKIA a nie przez miasto a gdkia ma już zapewnione finansowanie. Artykuł dotyczyl dofinansowania z miasta.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli jest tak jak piszesz to po co poruszana jest w tym artykule 3miasta kwestia finansowania z innych źródeł?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakiś felerny ten artykuł. Autor zabłądził
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To ceny ziemi polecą w dół, nikt tutaj nie będzie chciał mieszkać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę że do ok. 1km od trasy ceny nieruchomości spadną a powyżej 2km wzrosną. Od 1-2km zostaną takie same. Bo ja np. w życiu bym nie kupil domu w odległości 300m od ekspresowki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoro ceny działek spadną to trzeba policzyć operat, bo jak robili kanalize to tak nam naliczyli opłatę że szkoda gadać a kto teraz zapłaci za spadek wartości działki? Ktoś coś wie w tym temacie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Będą mówić że przecież wzrośnie bo do asfaltu blisko :) i jeszcze każą dopłacić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak wojt siano zbiera to cena bedzie jak za palac krolewski w warszawie , a jak bedzie mial wybecalowac za autobane pod furtke to beda juz chrzaszczyszewoszyce powiat lekolody
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to w koncu bedzie ta droga czy nie bo mozna zglupiec.....?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bedzie, ostateczna decyzja juz była. Niebawem bedzie przetarg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oficjalnie nie ma takiego dokumentu, są tylko zapewnienia a ogłoszenia przetargu nawet na fragment nie ma. Dziwny sposób budowania za publiczne pieniądze bez uaktualnienia harmonogramu (podane wcześnie terminy już są przekroczone o 3 miesiące).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście, działki i domy zlokalizowane bardzo blisko nowej drogi pewnie stracą na wartości, ale poza tym wartości działek i domów w całym Bojanie na pewno pójdą w górę. Bojano stanie się miejscem z bardzo dobrym dojazdem z całego trójmiasta jako, że zaraz obok w Koleczkowie będzie wjazd na nową drogę. Każdy chce mieć dobry dojazd do domu a nie się męczyć na dziurawych drogach. Tylko się cieszyć a nie narzekać :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

już się cieszę z szumu kół samochodów, warkotu silników, jakieś urozmaicenie w monotonii ptasich śpiewów
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bojano juz od dawna to nie cicha okolica gdzie w uszach piszczy, a w tym cichszym miejscu gdzie jest rezerwat mewy smieszki wystarczy jedno auto z predkoscia 50-60km/h by opony na plytach jumbo graly glosniej niz orkiestra kazdemu nie dogodzisz albo dziury I bloto albo droga I zawieszenie w calosci nie wspomne o dojazdach w okrsie zimy po drodze gdzie nawet suwy krzywia wachacze I gubia geometrie......
jak komus sie nie widzi droga no coz chyba czas sprzedac chatke I wyjechac w Bieszczady.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

to sprzedaj albo, inaczej po hu.. kupowałeś i budowałeś dom na wsi bez dróg i teraz miauczysz że się pojazdy psują.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

ja nie mialcze tylko mowie ze innym nie dogodzisz......jednym przeszkadza droga innym brak drog, jednym dziury a innym jumbo albo myjnia w centrum wsi albo dzieci slizgajace sie przed kosciolem.... i Panie Wujku jak juz musisz przeklinac to bez bledow ortograficznych by sie przydalo....bez urazy .....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

a gdzie zauważyłeś przekleństwo, jesteś przewrażliwiony. Brak dróg dla nowych mieszkańców problemem, przecież świadomie wybrali lokalizację
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A po co wy się kłócicie? i tak wszyscy umrzemy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

ponoc nie bedzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Będzie na pewno trasa kaszubska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

eh
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoro na pewno to gdzie ogłoszenie o przetargu. Jeżeli terminy uległy zmianie to gdzie informacja o tym. Nie macie wrażenia, że ktoś próbuje rozmyć temat do czasu, kiedy stwierdzą , że jednak nie ma finansowania nawet na część drogi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W piątek padła zdecydowana deklaracja, że w ciągu kilku tygodni powinien ruszyć przetarg na pierwszy etap S6, czyli większość Trasy Kaszubskiej od Gdyni do skrzyżowania z istniejącą DK 6 za Wejherowem, w rejonie Bożegopola Wielkiego - powiedział Marcin Horała.

http://m.radiogdansk.pl/wiadomosci/item/57961-via-maris-trasa-s6-i-obwodnica-metropolitalna-posel-pis-o-planach-rzadu-wobec-najwazniejszych-drog-na-pomorzu
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

To bylo 11 marca. Dzis jest 16 kwietnia. I co? Nic sie dzieje! Za to Szmit (jakby ktos nie wiedzial - wice minister infrastruktury, glowny blokujacy budowe S6 w pomorskim) w tym tygodniu na lamach Rynku Infrastruktury wypowiadal sie, ze S6 w pomorskim nie jest konieczna. Jak to rozumiec?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Deklaracje polityków są warte tyle co... Mówią to co ludzie chcą usłyszeć. Liczy się dla nich poparcie wyborach i następna kadencja.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jerzy Szmit dał zielone światło ma trase kaszubską, czyli zaczyna się budowa:

http://m.radiogdansk.pl/wiadomosci/item/59868-trasa-kaszubska-powstanie-w-najblizszych-latach-reszta-drogi-s6-po-roku-2021-samorzadowcy-rozczarowani
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

jako kierowca wiem, że po zielonym jest zmiana na pomarańczowe a następnie czerwone. Ile zmian świateł było?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jak ogłosza przetarg to uwierze!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Koleczkowo

Zaginął pies Doberman 02.02.16 (10 odpowiedzi)

Pies zaginął w Koleczkowie w okolicy szkoły, pies zachipowany, na uczciwego znalazcę czeka...

Elewacja - może mi ktoś kogoś polecić? (6 odpowiedzi)

widzę na domach często elewacja (biała) robi się szybko żółta natomiast na paru domach widzę że...

Przyłączenie Bojana do Gdyni (123 odpowiedzi)

Patrząc na obecny kształt gminy, przynależność Bojana do gminy Szemud wydaje mi się przestarzała....

do góry