Widok

Trasa do biegania :)

Wrzeszcz Czas wolny Temat dostępny też na forum:
Może ktoś polecić jakąś fajną trasę do biegania? Ostatnio noszę sie z zamiarem by od czasu do czasu pobiegać, więc na dobry początek chciałabym obrać jakiś kierunek :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
To ja na dobry początek dam Ci dwie podstawowe rady:
1) bieganie powinno być przy okazji przyjemnością. Więc nie wypuszczaj się od razu na 30 min biegu, bo możesz się zniechęcić. Pobuszuj w internecie w poszukiwaniu planów biegowych dla początkujących biegaczy. Wygląda to mniej więcej tak, że minutę biegniesz, cztery minuty idziesz. Z każdym tygodniem ilość czasu "biegowego" rośnie. Można się dobrze wdrożyć ;)
2) szukając trasy biegowej zwróć uwagę na podłoże, po którym będziesz biegała. Wybierz raczej ziemię/planty/dróżki w parku/pas zieleni, zamiast asfaltu lub betonu (np. chodnika). Będzie zdrowiej dla kolan :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dokladnie- zgadzam sie z autocash. O czym jeszcze warto pamietać to rozciaganie przed i po bieganiu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Też racja :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
raczej rozgrzewka przed a rozciąganie po:)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dzięki za pierwszą radę, zastosuję się do niej z pewnością :)
A co do drugiej, to.. no właśnie - ma ktoś jakąś fajną, sprawdzoną trasę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
czas biegu, technika, trasa, podloze, sprzet itd itd itd... dlugo by pisac/ gadac na te tematy... mniej planowania, wiecej spontanicznego dzialania - taka jest moja opinia :D

A po za tym to polecam/ zapraszam na wspolne bieganie w kazda sobote :) szczegoly w linku => http://aktywne.trojmiasto.pl/Bieganie-da-sie-lubic-n46712.html

Artykul co prawda z 2011 roku ale dalej aktualny. Jedyna glowna zmiana to taka, ze akcja jest prowadzona juz w 40 (a nie w 17'tu) miastach/ miasteczkach w calej Polsce :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Do czasu kiedy nie wymyslisz własnych możesz zerknąc tutaj http://www.gdziebiegac.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja biegam od dwóch tygodni codziennie bez żadnego systemu, papierosy rzuciłem w grudniu (paliłem 7 lat).
Codziennie biegam około 35 minut. Myślę, że zamykanie się w systemie to bzdura. Jak zaczynasz przebiegnij nawet 500m jeżeli uznasz że to koniec na dziś będzie to naturalne, z czasem zwiększaj dawki nie myśl o czasie. Bieganie ma być przyjemną i niosącą odprężenie podróżą. Rozkładaj siły równomiernie, nie wymuszaj na sobie zbyt szybkiego tempa wszystko się zautomatyzuje, oddech się wyrówna i będziesz wkrótce mógł biegać po 10 km. pozdrawiam
Kto sam siebie wystawia na światło, nie błyszczy. Kto sam siebie wychwala, ten nie zdobędzie sławy. Kto napada, nie osiąga sukcesu. Kto sam siebie wywyższa, nie może być starszym pośród innych.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gratuluję samozaparcia. Niektórzy mają jednak słomiany zapał (bez urazy dla autorki wątku), a wtedy bieganie na "zarżnięcie", albo wyważanie otwartych drzwi jeszcze go osłabia. Ale rację ma ten, kto napisał o spontanicznym działaniu - zgadzam się. Bo planować można i cały rok :P Aczkolwiek trzeba przy tym pamiętać, żeby życie sobie ułatwiać, a nie utrudniać. A najlepiej to robić dzięki doświadczeniu innych ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
I jeszcze jedno - w bieganiu, jak w każdym treningu liczy się regularność i pewien pomysł. To tak, jak z muzyką - możesz wziąć bęben i walić w niego na oślep, ale dopiero w połączeniu z rytmem i jakąś harmonią, zaczniesz tworzyć muzykę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam jakby co fizjotrapię tu- https://www.misterwhat.pl/company/1093563-rehabilitant-gdansk-sopot-gdynia-gdansk
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja zacząłem z systemem i w moim przypadku sprawdziło się to świetnie. Nawet nie wiem kiedy z osoby prowadzącej siedząco-samochodowy tryb życia stałem się sportowcem-amatorem ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i brawo :) Można? Można. Tak, jak mówiłem - warto korzystać z doświadczenia innych (a na tym opierają się wszystkie rozpiski, itp.) :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zyczynam od wejścia do Jaskowego Park na Pawłowskiego i biegnę koło Gutenberga, Diabelskiego mostka, Teatru Leśnego i robie takie 2 , 3 kółka, bo dopiero zaczynam biegać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Bardzo fajna trasa na początek :) Powodzenia!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ponawiam pytanie :) gdzie biegać? Gdańsk Wrzeszcz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

do Biedronki na promocje.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hallera i potem w Brzeżno oraz wzdłuż morza. Albo na Ja śkową Doline, Suchanino i Kartuską. Można też Hallera i na Letnice i do N.Portu i lasami do morza i potem przez Zaspę do Wrzeszcza przez ul. Leszczynskich
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Biegam koło parku Regana i w kierunku N. Portu polecam. A jak są kontuzje to http://gdanskrehabilitacja.pl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja lubię biegać gdzieś na uboczu, z dala od miasta, hałasu i gwaru, odpoczywając przy okazji w ten sposób.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja najbardziej lubię biegać po plaży
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja też jak biegam to zawsze wzdłuż plazy, ale mam ten plus, że mieszkam km od Morza
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Plaża jak najbardziej, przynajmniej można odpocząć od gwaru ulicznego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Znacie może ciekawe trasy, które się nie nudzą, tak do 10km? W okolicy Brzeźna w Gdańsku :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jedz za miasto np Matemblewo lub Gdansk Otomin
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na Otominie dużo ludzi biega, bo nie ma takiego miejskiego zgiełku jak w centrum, na Wrzeszczu. Ewentualnie po plaży w Brzeźnie można pobiegać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Na Brzeźnie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

A z Otomina na Gdynie tak na Gdynie biegacie? Jaka trasa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A gdzie mieszkasz? Najlepiej gdybyś znalazła jakąś fajną miejscówkę koło Twojego mieszkania. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja biegam nad morzem od Jelitkowa do Brzeźnia albo z Zaspy do Sopotu. Lepiej się biega w rannych godzinach bo jest mniej ludzi ale po południu tez się zdarzy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja najbardziej lubię biegać nad wybrzeżem, to moja ulubiona trasa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Również mi się wydaje ze jest to bardzo indywidualne...każdy ma inny poziom sprawności i jest ciężko powiedzieć jak długo ma się biegać. Wiem tylko z własnego doświadczenia ze najlepiej jest znaleźć sobie trasę niedaleko domu wtedy motywacja jest większa i nie trzeba nigdzie "extra" jechać aby sobie pobiegać. Jeżeli mieszkasz koło jakiegoś parku to warto pobiegać tam i sprawdzić jak daleko dasz rady lub jaka trasa jest najfajniejsza dla ciebie. Sadze ze jest tez fajnie podczas biegania odkryć nowe trasy. Również mam pytanie co do aplikacji na telefonie do biegania. Zna ktoś jakieś fajne aby zmierzyć czas, tempo i spalone kalorie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Endomondo ma wszystko co potrzeba.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, a znacie może też inne parki niż park regana w gdańsku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Stogi i Górki Zachodnie w Gdańsku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wolisz biegać po mieście czy w lesie? Super się biega patrząc na morze:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lasy !!! dla zdrowia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Sport

Boks/sztuki walki (10 odpowiedzi)

Witam, Chciałbym się dowiedzieć gdzie w Gdańsku najlepiej trenować boks lub jakieś sztuki walki?...

Bieganie zimą (15 odpowiedzi)

Witam szukam chętnych na wspólne bieganie raczej amatorów :-). Najlepiej z okolic Nałkowskiej,...

Fitness/joga co najlepsze na odchudzanie ? (101 odpowiedzi)

Fitness/joga co najlepsze na odchudzanie ? Co według was przynosi najlepsze efekty ? Mam...

do góry