Widok

UBER Czy warto? Czy mówią prawdę?

Witam, nie wiem czy ten post powinien się tu znaleźć, ale chciałbym zasięgnąć informacji na temat tej firmy(aplikacji). Pomijam fakt o legalności tej pracy, ale jest tyle ogłoszeń i samych firm współpracujących że aż chce się spróbować. Oferują nawet 1500zł tyg. Czy jest to prawda? W necie mimo wszystko jest mało informacji odnośnie pracy z tą aplikacją. Dużo jest natomiast postów informujących o atakach na kierowców Uber przez taksówkarzy czy też informacji reklamowych itp. Jest ktoś z Trójmiasta kto mógłby się wypowiedzieć w tym temacie? Zawistnym taksówkarzom z góry dziękuje za wypociny, wasze opinie i tak nie mają wartości.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moze wyciagniesz 1500tygodniowo ale nie czystego zarobkum od tego odlicz paliwo, eksploatacja (oleje , zawieszenie itp). Jest to jakis sposob na zarobek albo dorobienie ale trzeba sie najezdzic
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdecydowanie zgadzam sie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aby się najeździć muszą być pasażerowie do wożenia, a z tymi już gorzej.Dzisiaj to nie czasy lat 80-tych, gdzie sznury pasażerów stały na postojach w oczekiwaniu na taksówkę. Dzisiaj taksówki wyczekują na pasażerów i z tym należy się liczyć ,a nie z zarobkami jakie ktoś obiecuje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
No tak. I zarabia sie glownie w weekendy gdzie pasazerami sa glownie młodzi ludzie bo jeszcze trzeba ogarniac temat aplikacji Uber. W tygodniu trzeba nastawic sie na stanie. Jest to jakis sposob na dodatkowa kase ale nie mozna nastawiac sie na kokosy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powiem jako pasażer Ubera. Bardzo często są okresy, kiedy brakuje wolnych pojazdów, zwłaszcza w soboty do południa w godz. 7-10. W tygodniu rano też ciężko zamówić Ubera.

Olej i zawieszenie nie robi się co tydzień łosiu widzę że masz pojęcie o samochodach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ogólnie dziwiłem się, jak opłaca się pracować jako "Uber", bo przecież koszty utrzymania samochodu itp. są ogromne przy takim używaniu auta. Jechałem dwa razy Uberem, wprost kierowców pytałem, jak to im się opłaca i okazało się, że jest tak, jak myślałem :) Brak działalności, pracują w firmie, która współpracuje z Uberem, daje im auta, zapewnia paliwo i wszelkie koszty związane z samochodem. Tylko jeździ w systemie 12/24 i nie interesuje go co dzieje się z autem. 20% bodajże od kursu bierze Uber i z tego co zostaje 1/3 pobiera firma.

2/3 pobiera firma, dla kierowcy zostaje 1/3. Uwierz mi, jeździłem 1 miesiąc zarobiłem 1490 pln. 95% wszystkich kierowców jeżdzi do 1 wypłaty :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Policz sobie koszt użytkowania auta. Od ubera dostaniesz 5 zł za wejście + 1.3 zł/km + 0.25 zł/min i uwalą ci z tego 25% prowizji. przy kursach typu 5 km w 10 minut masz za to 14 zł * 0,75 = 10,5 zł dolicz do tego puste kilometry - dojazd do klienta etc. Płatnych będziesz miał około 50% kilometrów. Wychodzi około 1-1.2 zł/km obrotu. Auto dorżniesz błyskawicznie.

Warto tylko wtedy, gdy zdobywasz bonusy typu mnożnik, nagroda za aktywność. Podstawowa stawka to tylko zwrot kosztów użytkowania auta i nic więcej.

Mój realny koszt 1 km jazdy to 1.2 PLN. Auto - skoda superb 2013. I tak, jestem zawistnym taksówkarzem i moje wypociny nie mają żadnej wartości :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
No dobrze więc jeśli założę działalność i zacznę sam jeździć to mi się nie będzie opłacało lub będę zarabiał na koszta, ale jak zatrudnię się w firmie współpracującej to już można dorobić bo nie ma kosztów? W takim razie jak to może się opłacać takiej firmie która weźmie auto lub kilka w leasing zatrudni kierowców, da im umowy zlecenia, opłaci wszystkie koszta i jeszcze zarobi? Wolałbym żeby wypowiedział się ktoś kto jeździ a nie osoby które coś tam słyszały lub tylko się domyślają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jest dokładnie tak jak piszesz. Zapomniałeś tylko, że właściciele flot kupują auta z bardzo dużymi upustami. Do tego nie płacą podatków od umów z kierowcami, ani nie ponoszą odpowiedzialności administracyjnej - przerzucają całe ryzyko na kierowcę. Właścicielami flot są wypożyczalnie, które dzięki olbrzymim rabatom są wstanie wypracować zysk.
Są już pierwsze ofiary działalności Ubera w Trójmieście. Ciekawe jak ci biedni kierowcy teraz zarobią na te kary.
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Inspekcja-Transportu-Drogowego-wylapuje-kierowcow-Ubera-n106515.html?strona=1#opinie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry