Widok

UTRUDNIENIA NA LOTNICZEJ

Powiat. Utudnienia w związku z budową schetynówki

Ważna informacja dla kierowców - odcinku Przodkowo-Miszewo i w Baninie występują utrudnienia, a ruch odbywa się wahadłowo. Na tych trasach trwają prace związane z przebudową dróg powiatowych. Jak informuje starostwo powiatowe, w miarę postępu prac budowlanych ograniczenia mające wpływ na zapewnienie płynności ruchu kierowców będą się przesuwać.

Trwają prace związane z przebudową dróg powiatowych 1900G na odcinku Przodkowo - Miszewo i 1901G w miejscowości Banino. Wprowadzono ruch wahadłowy na odcinkach o długości 300 mb.
REKLAMA

Prace są realizowane dzięki dofinansowaniu, które starostwo pozyskało w ramach tegorocznej edycji "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019".

Inwestycja łącznie obejmie rozbudowę odcinka o długości 930 m oraz przebudowę trasy o liczącej 2,8 km. W Baninie planowana jest m.in. budowa ronda w Baninie.

Koszt przedsięwzięcia to ponad 3,6 mln zł. Dofinansowanie pozyskano na poziomie 50 proc. Projekt jest realizowany w partnerstwie trójstronnym, przy współudziale finansowym gmin Żukowo i Przodkowo.

Zgodnie z harmonogramem prac inwestycja powinna zostać zakończona do 30 września 2016 r.

http://kartuzy.info/wiadomosc,26411,Powiat-Utudnienia-w-zwiazku-z-budowa-schetynowki.html#.Vznb-bn0QU0.facebook
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a wiadomo co będzie robione? rzeczywiście jechałam tamtędy wczoraj i było coś porozkopywane, ale czy oprócz ronda w baninie i ogólnego remontu tejże drogi poszerzą ją i zrobią jakieś chodniki? Będę wdzięczna za odp.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
wystarczy ze zrozumieniem przeczytać pierwszy post :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
wskaż mi proszę gdzie w pierwszym poście jest napisane coś więcej niż "przebudowa", "rozbudowa" i "rondo". Nie ma słowa o tym co będzie zrobione, więc nawet czytając pierwszy post miliard razy nie znajdę w nim odpowiedzi na swoje pytania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od ronda ma być tylko 900m przebudowane i tam ma być chodnik. Reszty nie zrobią, bo przy budowie obwodnicy metropolitalnej trzeba by taką robotę i tak zaorać (coś mi się obiło o uszy, że tam będzie wielopoziomowe skrzyżowanie, w sensie koniczynka ze zjazdami), więc ostatnie 1-1,5km dopiero za 3-4 lata dokończą z chodnikiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Jeśli chodzi o realizowaną przez powiat kartuski schetynówkę to obejmie ona przebudowę dwukilometrowego odcinka drogi powiatowej od Kczewa do skrzyżowania z drogą krajową nr 20. W ramach tego samego zadania poszerzona zostanie także droga Miszewo-Banino, na odcinku od planowanego zjazdu Obwodnicy Metropolitalnej do skrzyżowania z ulicą Pszenną i Źródlaną, gdzie zbudowane zostanie rondo. Łączna wartość zadania to 4.777.422 zł, z czego dofinansowanie wyniesie 2.388.711 zł. Nową drogą powinniśmy móc pojechać już w listopadzie tego roku."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdzieś wcześniej pisano chyba o chodniku i ścieżce rowerowej od ronda do Miszewa, ale na 100% pewna nie jestem...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://expresskaszubski.pl/gospodarka/2016/04/wkrotce-rusza-prace-przy-budowie-drog-powiatowych-w-baninie-i-odcinku-przodkowo-miszewo

"W wyniku realizacji zadania na wskazanych odcinkach dróg pas ruchu osiągnie szerokość 3,00 m a dla pieszych powstanie usytuowany przy jezdni chodnik o szerokości 2 m"

oraz

"Na poprawę bezpieczeństwa wpłynie również zaplanowane do budowy rondo w Baninie, skrzyżowania, pasy lewoskrętu, balustrady, bariery energochłonne."

Zatem w przytoczonym na górze artykule odpowiedzi na pytanie co zostanie zrobione nie ma i nie było.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na stronie starostwa są do pobrania materiały dokładnie opisujące zakres robót, specyfikacje oraz mapki pokazujące jak docelowo będzie zrobiona droga, chodniki, rondo oraz późniejszą organizację ruchu.
Na mapkach wygląda to fajnie. Jedyny minus to to, że chodnik nie będzie zrobiony do końca Miszewa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Prośba. Wklej link ze strony starostwa. Trudno jakoś znaleźć.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ciekawe kiedy władze powiatowe, gminne i nasze wiejskie zaczną myśleć o rowerzystach. Kolejna idealna szansa na ścieżkę rowerową przepada, a rowerzyści nadal narażają swoje życie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Gorzej ze to jest myślenie jednotorowe w każdym przypadku.
Robimy drogę, nie zrobimy chodnika,
robimy chodnik, położymy płyty,
stawiamy latarnie, postawimy .. obie i to w polu..

Wszystko jest robione po łebkach i bez konkretnego planu.
Ja nie mówie że muszą od razu sieknąć dwupasmówkę, chodnik, ścieżkę rowerową i oświetlenie, oraz zjazdy bezkolizyjne.
Ale jak już robić to porządnie, co za problem zrobić duże porządne skrzyżowanie z 30m ścieżki i chodnika ? Jasne że drożej ale za rok dwa puści się kolejne 50-100m chodnika/ścieżki i krok po kroku jakoś to będzie wyglądać.
A tak ? 3x przebudowywano skrzyżowanie przy Biedronce i cały czas jest bida, a 3krotna przebudowa pewnie wchłonęła więcej niż jednokrotna ale porządna.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
To proste - jeżeli w ogóle coś się robi to wyłącznie dla samochodów, a nie dla ludzi. Później dziwić się, że wszędzie korki skoro nawet na przystanek autobusowy trzeba iść w gumiakach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie rozumiem o co Wam chodzi. Oprócz przebudowy drogi i nowego ronda, będą też chodniki wzdłuż lotniczej (których nie było), zatoki dla autobusów (których nie było), przybudowany wjazd i wyjazd z Pszennej i Źródlanej, wraz z kawałkiem chodnika oraz drogi asfaltowej. Nie ma co marudzić. Jest postęp.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chodzi o ścieżkę rowerową. Żukowo ma takie, Pępowo ma, a u nas ciągle kult kierownicy samochodowej. Dobry chociaż ten chodnik, choć w tym kierunku pieszych jest niewielu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wprowadzono ruch wahadłowy i światła. Czy można prosić kierowców, aby w tzw. godzinach szczytu ich przestrzegali? Wczoraj stoję na czerwonym świetle, zapala się zielone, a tam 5 lokalsów jeszcze sobie truchcikiem jedzie z naprzeciwka. Krew człowieka zalewa na takich matołów. Jeśli to czytasz jeden z drugim, to może uruchom w końcu mózg (zazwyczaj przycisk ON w okolicach skroni) często przez kierowców niestety wyłączany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
słyszałem, że światła są źle wyregulowane, bo osoby jadące od Miszewa jeszcze mają zielone, wjeżdżają na zwężenie i jadą PRZEPISOWO a już od strony Banina mają zielone...

Się nie dziwię, że ludzie mający zielone krzywo patrzą na jadących z naprzeciwka - bo cwaniaki itp, ale z drugiej strony też mieli zielone jak wjeżdżali na zwężkę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pierwszego dnia światła na jednym końcu w ogóle się nie zapalały a na drugim tak...

ale wczoraj po południu jak jechałem to zapaliło się czerwone i dwóch matołów przede mną jeszcze pojechało i nawet jeden za mną mnie wyprzedził i też na czerwonym pojechał (niestety).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak nauczą się ustawiać światła to będziemy przestrzegać :P a nie 4 auta przejadą i czerwone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
No ja ostatnio pojechałem prawdopodobnie na czerwonym, dlaczego prawdopodobnie? Bo zanim postawili te światła co są teraz ledowe to były jakieś takie co się w nich nie świeciła połowa żarówek, jadę ja i przede mną kilka aut wszyscy przelecieli a widzę od strony miszewa babka w aucie stoi na zielonym wkurzona na zielonym a my jedziemy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no i pretensje tylko i wyłącznie do geniuszy którzy ustawili te światła od tak bez sprawdzenia stanu technicznego i ich funkcjonowania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No niestety, nie moja wina. Za to dobre słowo należy się jadącym samochodami, korek wczoraj po południu sięgał za dom seniora ale kierowcy wpuszczali tych z pszennej i źródlanej, żadnej spinki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam wrażenie, że od kiedy robią ten remont, łatwiej się z pszennej włączyć do ruchu - pewnie przez to, że wszyscy zwalniają przed tymi poprzecinanymi kawałkami asfaltu, żeby nie uszkodzić podwozia. To działa lepiej niż progi zwalniające, czy znaki z ograniczaniem prędkości :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spróbuj wyjechać ze Źródlanej ...;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciekawostką całej modernizacji pozostaje brak oświetlenia.
Dotyczy to zarówno ciągu pieszo rowerowego. Samego ronda jak też
przystanków autobusowych.
Znaczy idzie dobra zmiana. Banino wybija się na lidera wsi św. Bryki.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Za prąd trzeba płacić, a gminie żal rozwijać Banino, bo przerośnie Żukowo wkrótce :P
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgodnie z rozporządzeniem:
§ 109. 1. Droga powinna być oświetlona ze względów bezpieczeństwa ruchu, w szczególności:
1) gdy przebiega przez obszar oświetlony i występuje zagrożenie olśnienia uczestników ruchu,
2) w obrębie węzła lub skrzyżowania, jeżeli jedna z krzyżujących się dróg jest oświetlona,
3) na skrzyżowaniu z drogą klasy S,
4) na skrzyżowaniu typu rondo,
5) na skrzyżowaniu skanalizowanym z wyspami w krawężnikach ­ jeżeli jest to droga klasy GP,
6) między odcinkami oświetlonymi ­ jeżeli długość odcinka nie przekracza 500 m,
7) na odcinku przyległym do obiektu mostowego ­ jeżeli obiekt jest oświetlony,
8) w obrębie miejsca poboru opłat, zwanego dalej "MPO",
9) na ulicy klasy S,
10) na jednojezdniowej ulicy o czterech i większej liczbie pasów ruchu,
11) na skrzyżowaniu na terenie zabudowy, przy którym znajdują się budynki użyteczności publicznej, przystanki
komunikacji zbiorowej,
12) w obrębie przejścia dla pieszych i dojścia do przystanków komunikacji zbiorowej na terenie zabudowy.

pod 4 11 12 podpada to skrzyżowanie. Jeżeli nie mieli odstepstwa od rozporządzenia wydanego przez ministerstwo to jest to przebudowa niezgodna z polskim prawem
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
A czy ktoś coś może słyszał,wie czy wybuduje wspomniane oświetlenie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

Taras z desek kompozytowych - (66 odpowiedzi)

Czy ktoś ma taras z desek kompozytowych? Polecacie jakieś konkretne firmy? Jak deski się...

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

do góry