Widok

Uciążliwy hałas lądujących i startujących samolotów

tak jak w temacie, czy wam rowniez dal sie we znaki wzmozony wakacyjny ruch samolotow????
Zgodnie z prawem, w strefie wokół lotniska, gdzie normy hałasu są przekraczane (głównie tam gdzie samoloty startują i lądują) trzeba utworzyć tzw. obszar ograniczonego użytkowania.
czy ktos kiedys sie nad tym zastanawial???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
a ty ?|
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie rozumiem pytania????
ja wlasnie zaczynam sie zastanawiac nad tym watkiem ... aaa pytalem bo moze ktosc cos juz w tej sprawie sie dowiadywal....
w warszawie przy lotnisku utworzono taka strefe.... i pomyslalem ze u nas tez moze sie cos takiego uda... w zwiazku z oddaniem do uzytku nowego terminalu mysle ze czestotliwosc lotow i ladowan moze sukcesywnie wzrastac
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Hałas przez samo h
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obszar ograniczonego użytkowania znajduje się tylko woku pasa startowego lotniska.

Mieszkam od urodzenia w Kokoszkach - absolutnie mi to nie przeszkadza.
Myślę że jeśli ktoś się przeprowadził na nasze osiedla w ostatnich latach musiał się liczyć z takim hałasem - Rozbudowa lotniska była rzeczą naturalną. Lotnisko jest dłużej niż osiedla na Storczykowej itp.
Tańsze mieszkania,działki ale zawsze jest coś ... na Szadółkach smród u nas lotnisko (już wolę to drugie)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Przez 20% czasu w roku samoloty startują w stronę Moreny, to całkiem normalne i spowodowane jest wiatrami i r******i powietrza. Niedługo znowu się ustabilizuje i samoloty znowu będą lądować od strony Moreny a więc 'od naszej strony' :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obszar ograniczonego użytkowania znajduje się tylko woku pasa startowego lotniska
XYZ widzisz i tu sie mylisz poniewaz ten obszar moze zostac zmieniony...
i powiekszony co wiaze sie naprzyklad z rekompensatami od P.P. Porty Lotnicze dla mieszkancow obszaru....
ponizej link do jednego z artykulow....
http://www.haloursynow.pl/artykuly/rekompensaty-od-lotniska-rzecznik-do-konca-roku-wi,3871.htm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pół km od obwodnicy jest tzw strefa śmierci, czy z tego powodu ktoś uzyskał jakieś odszkodowanie ze względu na hałas. ? A ruch się bardzo zwiększył.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Samoloty w 80% startują na zachód więc nie są tak uciążliwe (choć od momentu powstania wiaduktu pkm zdaża się odbicie hałasu przy samym rozbiegu), w sierpniu niestety wiało dużo ze wschodu więc i ruch w tą stronę większy. Samoloty lądujące nie mają dużej mocy i są nisko nad karczemkami więc tak nie przeszkadzają. Inna sprawa że jeżeli pomiary wskażą zbyt wysoki hałas (a taki się zdaża niestety w nocy) to lotnisko bedzie musiało zmienić czasy operacji lotniczych (w warszawie samoloty nie latają od północy do 6.00) Albo zmodernizować pobliskie budynki i je udźwiękoszczelnić...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak jak napisales-as... w koncowce opini... ze mozna zmusic lotnisko do zmiany czasu operacji lotniczych albo do zwrotu kosztow modernizacji budynkow...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wypadałoby używać polskich znaków
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
bez przesady.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
dlaczego bez przesady ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a co to za roznica ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jeżeli dla ciebie nie ma różnicy to nie ma sensu więcej dyskutować na ten temat z tobą
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
jasne, z trollami nie ma co dyskutowac.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
poza tym.. kurcze ktos pisze normalna opinie na jakis temat a ty sie przypieprzasz do uzywania polskich znakow. Nie zawsze jest mozliwosc uzywania np. polskiej klawiatury. Nie rozumiem po co od razu oburzenie z tego powodu ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
przepraszam ale to ja zalozylem ten watek i nie mialem ochoty uzywac polskich znakow... jest mi tak duzo wygodniej... jesli komus nie pasuje to niech sie nie udziela w danym watku.....
poza tym temat nie byl ukierunkowany na charakterystyke i ocene pisowni na obecnym forum...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja mieszkam od urodzenia na Karczemkach i ostatnie lata są straszne najgorsze jak samoloty startuja w strone Moreny albo zawijaja kolko nad moim domem....masakra.kiedys te samoloty byly mniejsze wiec takiego halasu nie bylo ale teraz te duze samoloty zanim nabiora mocy to jest taki halas ze moje dzieci zaslaniaja uszy.najgorzej jest od 6 jak co 5 min startuje samolot.tez zaczyna mnie to draznic gdzie przez 30 lat powinnam sie przyzwyczaic ale chyba tylko glucha osoba nie slyszy co sie dzieje w ostatnim czasie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też mieszkam na Karczemkach , nie ma dramatu z tymi samolotami , to nie londyńskie Heathrow ... A jak komuś przeszkadza hałas , to niech się wyprowadzi proste ...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Karczemki

Dzieci bawiące się pod oknami Storczykowa 7 (10 odpowiedzi)

Dzieci do późnych godzin hałasują pod klatkami, kopią piłką w garaże, niejednokrotnie piłka...

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...

dobry stomatolog - kogo polecacie? (128 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

do góry