Widok

Uprzejma prośba do nowych mieszkańców osiedla Rodzinnego 2

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich nowych mieszkańców osiedla Rodzinnego 2 o ostrożną jazdę po osiedlu Rodzinnym i nie przekraczania prędkości. W dniu dzisiejszym uroczy pan z Mazdy prawie potrącił mnie i moją córkę idącą Brzozowy Zagajnikiem. Pan chyba urządził sobie sprint na 200 metrów. To jest któryś raz jak widzę, idąc do czy z Feniksa, jak rozpędzony samochód wyjeżdża lub wjeżdża na nowe osiedle po czym zwalnia bo tam już płyty i zakręt. Nie będę się wymądrzała i przypominała jaka prędkość obowiązuje na naszym osiedlu i jakie zasady są wobec pieszego. Proszę szanujmy siebie na wzajem i dbajmy o własne i innych bezpieczeństwo. Nikt inny tego za nas nie zrobi.
popieram tę opinię 45 nie zgadzam się z tą opinią 1

Idź mu naklej karnego kutacza na auto albo zwróć uwagę, widziałaś jakim autem jechał więc zobaczysz gdzie stoi.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niestety już raz zwróciłam grzecznie uwagę jednemu panu z nowego osiedla Rodzinnego 2, to zostałam wręcz nawyzywana i to przy córce. "Kulturalny" pan na koniec skwitował, że jest współwłaścicielem tej drogi i będzie jeździł jak chce. Ręce opadają. Czy rzeczywiście trzeba być super inteligentnym by zrozumieć jakie to zagrożenie stwarza?
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spuść mu powietrze z kół pod osłoną nocy ;)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety z własnego doświadczenia wiem, że prośby o wolniejszą jazdę nie trafiają do nowych mieszkańców Rodzinnego 2. Również te by ich szambowozy jeździły drogą gminną a nie naszą osiedlową. Szambowozy notorycznie niszczą nasze wewnętrze drogi wyłożone z kostki.
Jeśli prośby dalej nie będą działały będziemy wzywać policję (dopuszczalna prędkość 20km/h oraz tonaż 3,5T).
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z tymi fekaliowozami 100% racja. Kostka się rozpadnie i będzie trzeba wyłożyć zbiórkę z własnej kieszeni.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Trzeba było nie robić problemów dla developera to by zrobił kanalizację, a wy ciągle mieliście ale z drogą i mediami to teraz macie nauczkę
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Bolo, po co piszesz bzdury? Kanalizy od początku mieliście nie mieć, gdyż trzeba byłoby kopać aż do rolniczej a nie pod Rodzinne. Technicznie nie ma jak się podłączyć pod Rodzinne. Najpierw się dowiedz a dopiero wypowiadaj. Generalnie już rozmawiamy z głównymi udziałowcami drogi by zablokować wam dojazd dla samochodów ciężarowych od strony Rodzinnego. Niszczycie nam drogę z kostki, za którą my płaciliśmy. Sami za to macie... płyty bo chcieliście jak najtaniej.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

po Pierwsze nie Wasza droga bo kazdy ma wykupione w tej drodze udział. A jak ktoś jedzie dużym i tam nie powinien jechać proszę zadzwonic do właściela tej firmy, czy to jest wywóz nieczystości czy koparka czy wywrotka nie są za to odpowiedzialni mieszkańcy, a jedyne szambo jakie widzę to Flustrata który na niczym się nie zna i hejt tu czyni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

co to flustrata?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

JAKO WSPÓŁWŁAŚCICIEL odpowiada za jej stan i utrzymanie..mozna do niego kierowac roszczenia wszystkie..o urwane zawieszenie brudne spodnie itd..pójdzie z torbami
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Witam,

do tych ludzi nie trafia. Wczoraj, przy Feniksie, zwrocilem uwage gosciowi z pieknego srebrno - rdzawego BMW by wolniej jezdzil to uslyszalem to samo "mam udzialy w tej drodze i bede jezdzil jak bede chcial". Dzisiaj jechal jeszcze szybciej po czym prawie przydzwonil w pojazd asenizacyjnym, ktory skrecal w Brzozowy. Pewnie wywozic jego G.
Mowil ktos to u zablkowowaniu dla nich dojazdu dla samochodow ciezarowych. Czy moge pomoc jakos? Z checia pomoge zbierac podpisy. Caly nasz szereg jest za. Jesli tylko sie uda przekonac panstwa co maja feniksa i za jakis czas siodme to mamy ich.

Pozdrawiam wszystkich normalnych mieszkancow osiedla Rodzinnego.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam,

zwracam się do wszystkich wypisujących tutaj takie bzdury oczerniające nowych mieszkańców osiedla rodzinnego.
Uprzejmie informuję iż nikt z mieszkańców ww osiedla nie jeździ wymienionym przez Was samochodem marki mazda ani srebrnym BMW.
Więc bardzo Was proszę wypchajcie się swoją goryczą która przez was przemawia z niewyjaśnionych dla mnie powodów i przestańcie w końcu wypisywać te bzdury, bo to mega dziecinne.

Pozdrawiam serdecznie mieszkaniec os. Rodzinnego II. :)

Dajcie sobie na luz w końcu ludzie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

Bzdury?
Codziennie widzę jak zasuwają od was samochody. Mam rozumieć, że mieszkańcy Rodzinnego jeżdżą do Was by się lepiej rozpędzić?
Czy bzdurą są również szambiarki niszczące nasze drogi wewnętrzne? Nikt na Rodzinnym nie ma szamba tylko Rodzinne 2.
Czy bzdurą jest to, że nie wyłożyliście ani złotówki na nasze drogi z kostki a teraz nam je niszczycie ciężarówkami?
Czy bzdurą jest, że szybko jeżdżące samochody + ciężarówki stwarzają olbrzymie zagrożenie dla mieszkańców osiedla?
Biorąc pod uwagę powyższe, proszę o informację co jest bzdurą.
Z checią dołączę się do akcji zablokowania wam przyjazdu pojazdów ciężarowych. Polnego Wiatru jest gminna i tam puszczajcie sobie na co tylko pozwalają przepisy.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Trzeba coś zrobić z tymi ciężarówkami. Potwierdzenia z wczoraj https://www.youtube.com/watch?v=-PMXsrVXO4Y
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jedzie po wasze odchody i co ma nie przyjechać?.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Po moje nie jedzie ponieważ jestem podpięty do kanalizacji.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Protestonaliści jak mieli robic kanalozacje.to teraz macie :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Całe Banino zamknąć i czekać jak wyleją szamba. Najgorsza wiocha, w całym powiecie. Wiecie do czego przylatuja muchy.? Odpowiedz jest prosta - do ...... Brak porządku, nieład w budownictwie i jeden wielki burdel........, arogancja, jeden drugiego nagrywa itd.....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

nowy port
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drogi Marcinku uderz glowa w sciane. Moze zmadrzejesz. Nie bylo technicznych mozliwosci podlaczenia rodzinnego ii pod kanalizacje rodzinnego bez kopania do rolniczej. Mogli sie zrzucic i kopac. Ale chcieli po taniosci. Tak jak z plytami na swoim osiedlu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

to przestańcie marudzić że szambiarki jeżdżą....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Brzozowym przestana jezdzic. Masz to jak w banku! Macie w powazaniu mieszkancow Rodzinnego to wkrotce juz przez nasze osiedle nie dojedzie zaden ciezarowy do was. zobaczymy kto bedzie wtedy marudzil.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Panie Krystku. Pisałem już nie raz. Zadzwoń Pan znanym komunistycznym powiedzeniem "uprzejmie donoszę" na policję i powiedz że auta pow 3.5 t na krótkim odcinku drogi bo ok 15 m jedzie auto ciężarowe. Jest tam zakaz zatem Ma Pan, Panie Krystku prawo donosić. Jeżeli uważa Pan donosicielstwo za dobry przejaw jestem razem z Panem gdyż jest tam zakaz. Ukarany zastanie kierowca tego auta, a nie siedź i wyżywaj się na niewinnych mieszkańcach osiedla za wykroczenie drogowe przez kierowce ciężarówki.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bzdury
Auta jeżdżą jak wszędzie, ale wymienione wyżej nie są autami mieszkańców tylko zapewne jakiś pracowników budowy albo zwyczajnie ktoś pomylił drogę
Na jak to mówisz Wasze drogi w planie zagospodarowania wykładał każdy, Zarówno pierwszego etapu jak i drugiego, Zatem "Twoja" droga jest tak samo "Moja" Proszę Panie Wojtku
Szybko jadące auto stwarza zagrożenie i nie ważne gdzie ono jedzie takowe stwarza. Czy będzie jechało osiedlową czy gminna jest zagrożeniem, Lecz proszę kierować to do poszczególnej osoby a nie rzucać błotem na całą szufladę ( Jeżeli Pan nie rozumie chodzi o generalizowanie)
Co do chęci zablokowania przejazdu. Ewidentnie przedmówca ma problem ze znakami, gdyż od długiego czasu stoi znak zakazujący wjazdu pow 3.5T w połowie Brzozowego zagajnika i nie ma prawo nic ciężkiego tam jeździć. Proszę zatem jak Pan zauważy ciężarówkę jadącą na zakazie w drodze społecznego obowiązku uprzejmie donoszę zadzwonić na Policję i Ona ukarze kierowcę a nie wyżywajcie się ludzie na innych tylko dlatego, że:
Jednemu zabrano zatoczkę na dwa auta ( Bardzo pozdrawiam pana w Insigni, oraz panią z tego samego domu co mercedesem nie może z domu wyjechać i o mało by we mnie nie wjechała:) )
Drugiemu zabrano widok na łąkę i teraz musi patrzeć na szczęśliwych ludzi mających ogrody cały dzień w słońcu
Kolejnym przeszkadza to że chcieli wyprowadzić się na wieś Sprzedając M2 w gdańsku a znaleźli się na kolejnym ludzkim skupisku i muszą mieć sąsiadów za płotem małego ogródka, Muszę Was oświecić. Jak się nie ma tyle kasy lub wypłata za chuda by dostać większy kredyt to musicie tu mieszkać. Nie róbcie z siebie nie wiadomo jakich Bonzów bo "najwięcej Muczy krowa co mało mleka daje"... Rzucacie pomyjami jak byście kupili wille za parę milionów na hektarowej działce, a zwyczajnie wybraliście siódme niebo bo w mieście starczyło by na M2!!!!
Oraz Dołączę pozdrowienia dla wszystkich mieszkańców pierwszego etapu osiedla Rodzinnego by uważali gdyż wśród WAS są tacy sąsiedzi co tylko błoto na innych niewinnych ludzi wylewają, mogą mieszkać tuż za ścianą... A może jesteś nim nawet TY
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

filozof wiejski? ciul raczej.do pisu zapraszamy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Ciul to chyba Ciebie robił bo jedyne co potrafisz to anonimowo się na kimś wyżywać za swoje życiowe niepowodzenia a co do wiejskości jesteś tak samo jak ja bo mieszkamy w tym samym miejscu
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja nie mieszkam, wiec chyba moge; debil jakis
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Co wpis to inny AUTOR a osoba ta sama. Pewnie wszystkie te pomyje wylewa jeden pryszczaty zakompleksiony desperat. Współczuje Panu ptysio z kremem, janek pawel 2 i inni. hehehe Skoro niby nie jesteś z rodzinnego to co nagle się wypowiadasz. Debil masz na drugie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do Szczęśliwego sąsiada - piszesz bzdury drogi sąsiedzie. Sugeruję sprawdzić kiedy działki, na których niedawno deweloper postawił wam szeregi, zostały odrolnione, kiedy został stworzony plan zagospodarowania oraz zostały podzielone. Oraz również to, kiedy drogi wewnętrzne rodzinnego zostały wybudowane. Waszego osiedla nie było w planach bo był problem między innymi z liniami wysokiego napięcia. Powiedz mi w takim razie, w jaki sposób dokładaliście się do dróg na Rodzinnym? Nie daliście na drogi z kostki ani złotówki. Jedyne co to deweloper zostawił sobie udziały, które później wam przekazał.
Potrafię już mniej-więcej rozpoznać kto mieszka na rodzinnym dwa i wiem, że wielu z was nie przestrzega obowiązujących 20km/h.
Szambiarki - czy tak ciężko zrozumieć, że niszczą one nasze drogi? Czy to takie trudne poprosić firmę, przy zamawianiu wywozu, by jeździli drogą gminną - Polnego Wiatru? Macie teraz też udział własnościowy w drogach Rodzinnego, więc tym bardziej powinno wam zależeć na ich jakości.
Mi niczego nie zabrano, oprócz poczucia bezpieczeństwa dla moich dzieci.
Co do twojej wycieczki do pana z Insigni czy pani od Mercedesa to proponuję być bardziej odważnym i porozmawiać z nimi na żywo.
M2 - za 450K PLN w trójmieście zdecydowanie więcej można kupić aniżeli 2 pokojowe.
Donoszenie na policję - wierzę w ludzi, szczególnie tych inteligentych i zwykłe prośby powinny wystarczyć.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Panie Wojtku. Myślałem że nie doczekam się tak konstruktywnej odpowiedzi. Jestem pod głębokim wrażeniem. Cieszę się że wreszcie można normalnie rozmawiać a nie wieszać obelgi na pół osiedla za kogoś występki. Nie jest mi ciężko zrozumieć że szambiarka czy inne auto z ziemią jedzie na zakazie. Nawet sam osobiście zwróciłem uwagę czy na zakazie oni mogą jeździć, ale mnie chodzi o wpisy moich przedmówców iż to wina wszystkich mieszkańców drugiego etapu o to że ktoś łamie przepisy jadąc do mnie czy do sąsiada. Wystarczyło napisać jak w ostatnim poscie "czy można poprosić firmę by jeździli drugą drogą" Super zachowanie godne dobrego sąsiada.
Co do udziałów to tak jak Sąsiad napisał, deweloper zostawił udziały które my wykupiliśmy. A o wspomnianej dopłacie do kostki ( nie twierdzę że nie było) pytałem dewelopera i twierdzi, że to był ich standard i tak w tych latach budowali, tak samo było na familijnym, obniżają koszty i robią z yumbo.
Przykro mi że poczucie bezpieczeństwa spadło, gdyż również mam o kogo się martwić, następnym razem proszę podejść do tego co jechał za szybko i wytłumaczyć mu swoje jak ja pójdę za radą i wytłumaczę swoje jak dalej będzie "ktoś" utrudniał mi przejazd na złość:)
Mam nadzieje Panie Wojtku, że odzyska Pan poczucie bezpieczeństwa dla swojej rodziny i by kolejne nieporozumienia z sąsiadami były znikome, z sąsiadami całego osiedla Rodzinnego. Pozdrawiam Szczęśliwy Sąsiad
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe czy będzie taki mądry jak kogoś potrąci, wtedy będzie płakał i skamlał, zresztą jakby mi potrącił dziecko to chyba bym mu łeb na miejscu urwał. Zresztą trzeba być głupkiem żeby tak jeździć w takim miejscu , a zazwyczaj sa to ludzie którzy też mają dzieci które bawią się na tej ulicy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

"dzieci które bawią się na tej ulicy" - cóż, rozumiem, że teren osiedla, ale ulica nie jest najlepszym miejscem do zabaw. Tym bardziej bez nadzoru rodziców. Może lepiej nie uczyć dzieci takich zachowań?
W końcu ulice osiedlowe należą do wszystkich - Kierowców, rowerzystów i pieszych, bez uprzywilejowania żadnej z tych grup. Ale z pewnością nie służą do zabawy. Od tego jest plac zabaw odległy o 400m i nieużytki, których pełno.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Proponuję zapoznać się z przepisami i co oznacza znak "strefa zamieszkania". Ewidentnie piesi są grupą uprzywilejowaną w tym wypadku.
W strefie zamieszkania pieszy może korzystać z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdami;
w strefie zamieszkania obowiązuje prędkość pojazdów ograniczona do 20 km/h;
pozostawienie pojazdu na postoju jest możliwe tylko w wyznaczonych miejscach
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Być może ulica to nie miejsce do zabaw, ale jest to droga wewnętrzna i na niej też nasze dzieci jeżdzą na rowerach, rolkach itp. / a to też jest forma zabawy/ . Po obu stronach w miejscach postojowych sa samochody i tym samym wodczność jest ograniczona więc o wypadek nie trudno. Czy naprawdę takie ryzyko i nieszczęście jest warte zaoszczędzonej jednej sekundy? bo ile można zaoszczędzić na takim odcinku. No ale to może budowanie ego, jak ktoś zjeżdza z dziurawej pszennej to widać odzywa się w niektórych duch "rajdowca". Ale tak jak pisałem to do czasu. Na zakończenie dzieci to jedno ale ja nie raz stojąc przy bagażniku auta i wypakowując zakupy musiałem wciągać brzuch żeby jakiś baran mnie nie otarł.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pozdrowienia dla sąsiada, posiadzcza V Stroma :)

Cała reszta będzie myśleć czym zawinił a ja napisze tylko LWG :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wczoraj widziałam jak pan ze srebrnej skody octavii, który mieszka na Rodzinnym II robił sobie chyba wyścig na Brzozowy Zagajniku. Rozumiem, że tusza nie pozwala mu pójść pobiegać i jedynie autem może poruszać się szybciej, lecz niech swoje kompleksy leczy gdzie indziej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak jak wcześniej. W strefie zamieszkania uprzywilejowany jest pieszy. Mogę iść środkiem i jeśli ktoś choćby trąbnie można zgłaszać na policję. Po co tyle gadać?????!!!

Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach

ul. Sambora 41
83-300 Kartuzy
email:
kppkartuzy@pomorska.policja.gov.pl

A dalej:

Stop agresji drogowej

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku uruchomiona została specjalna
skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej.

Pod adres mailowy: stopagresjidrogowej@pomorska.policja.gov.pl

można przesyłać filmy zawierające rażące naruszenia przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, jak również zawierające przejawy agresji ze strony uczestników ruchu drogowego.

W ostatnim okresie, w internecie publikowane są filmy ukazujące nieprawidłowe zachowania kierowców na polskich drogach.

Na podany wyżej adres można przesyłać materiały świadczące o agresywnym zachowaniu kierowców.

W celu szybszej reakcji ze strony Policji, wraz z materiałem, proszę przesłać następujące informacje:

1. data i godzina zdarzenia (miejscowość, nr drogi, nazwa ulicy),

2. dane pojazdu (marka, nr rejestracyjny),

3. dane zgłaszającego (imię, nazwisko, adres do korespondencji, telefon kontaktowy).

Nadesłane materiały zostaną przeanalizowane pod kątem pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców zachowań agresywnych. Aby ograniczyć przemoc i agresję ze strony kierowców, którzy nie potrafią kontrolować swoich reakcji i zachowań, policjanci będą sięgali po różnego rodzaju środki. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że wobec takich osób będą stosowane wszystkie możliwe sankcje w najsurowszym wymiarze. Mogą to być konsekwencje z zakresu prawa karnego, ale również konsekwencje administracyjne - nałożenie punktów karnych oraz skierowanie sprawcy na badania psychologiczne, mające na celu stwierdzenie, czy ma on predyspozycje do posiadania uprawnień do prowadzenia pojazdu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Wykończenie domu 75m (od Chmary) (107 odpowiedzi)

Drodzy Sąsiedzi, rozważamy zakup domu od Chmary (odbiór kwiecień 2017). Zastanawiamy się ile...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Szambo - wywóz (41 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

do góry