Widok

Urząd gminy i program Prosument

Witam !
Właśnie otrzymałem wycenę w celu skorzystania z programu Prosument -mikro instalacji FV.
Nie wiem jak u reszty ale cena jest o 120% wyższa niż instalacja zakupiona bez pomocy urzędu..
Czy ktoś z was będzie się w to bawił ?
Jeżeli tak to może małe spotkanie lub konsultacje w tej sprawie ?
mieszkaniec.banina@gmail.com
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
sam się nad tym zastanawiałem ale chyba poczekam aż będzie można to załatwić bezpośrednio z bankiem bez udziału urzędasów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O 120%? Czyli wychodzi na to, że z dotacją, czy bez, zapłacisz mniej więcej tyle samo. A dotacją podzieli się pan sprzedawca z wójtem. Ciekawe, czy plebana też dopuszczą do koryta? W końcu święcony prosument to nie w kij dmuchał.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety nie
Na stronie http://www.pvmonitor.pl/wykresy.php można zobaczyć jak w PL wyglądają statystyki użytkowników ...i okazuje się że w naszym klimacie produkcja średnio to 1/3 mocy zainstalowanej ... tak więc mając rachunek za prąd na poziomie 300zł/mc uzyskamy 50zł "rabatu" czyli 250zł ale za to koszt kredytu mc dla kwoty 21 tyś zł 1% 8 lat to 185zl...
podsumowując koszty użytkowania prądu rosną o 120zl .... a jak by to się chociaż zerowało ...ale u nas nie jest to realne... Opłaca się co najwyżej zastosowanie licznika 2 taryfowego ale tutaj z kolei cena kwh rośnie o około 15gr w dzień (czyli kiedy będziemy se produkować prąd)...
Po wszystkich wyliczeniach wychodzi że kupując samemu całość w zaproponowanej kwocie za np 3kw uzyskamy 5kw (o ile mamy tyle miejsca na dachy) .. Jak weźmiemy to za gotówkę to koszta jeszcze spadają
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale serio ktos z was myslal ze odnawialne zrodla energii sa oplacalne :D nawet z prosumentem?
Fotowoltaika w kraju w ktorym slonecznych jest kilka dni w roku :D
serio? Za prosumenta zaplaca wszyscy konsumenci energii elektrycznej w rachunkach, nie ma nic za darmo, najbardziej oplacalna jest energetyka konwencjonalna.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko naiwni wierzą w opłacalność źródeł odnawialnych w naszym kraju. Z góry jesteśmy na przegranej pozycji. Węgiel to jest nasze źródło naturalnej energii i w to powinniśmy inwestować, a nie w wiatraczki i bateryjki na dachu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Banino

Szambo - wywóz (34 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

do góry