Widok

Uwaga na nieuczciwe opiekunki!

chciałam was przestrzec przed marnowaniem czasu na umawianie się z NIEODPOWIEDZIALNYMI osobami, które oferują swoja pracę jako niania/ opiekunka.

jedna z Pań reklamująca się jako "doświadczona niania od zaraz" ustalenia i stawkę próbuje negocjować smsami po ustaleniach na spotkaniu. Pani nie była też w stanie podać kontaktu do osoby, która mogłaby potwierdzić jej referencje. zobowiązana że następnego dnia zgłosi się na dzień próbny, w późnych godzinach wieczornych informuje, że stawka jest jednak za niska i że się nie pojawi zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

kolejna Pani opiekunka Teresa umawiając się na spotkanie - nie pojawia się, nie informuje o swojej nieobecności, po czym nie odbiera telefonu (odrzucając przychodzące połączenie)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 16
Może warto zaproponować wyższą stawkę i godne warunki pracy. Stawka 7-10 zł/h za opiekę nad dzieckiem- żenada. Jaka płaca taka praca.
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 5
ale jak nie chce przyjść to mogła napisać sms że nie przyjdzie, zwykła kultura
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
a może warto się zorientować jakie mamy standardowe stawki od KILKU LAT prawie niezmienne. bo jeśli ktoś nie zarabia kokosów to i miliona nie zapłaci, sory

a chodzi generalnie o zwykłą kulturę, uczciwość i odpowiedzialność, co w tym przypadku jest chyba oczywiste.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 17
A ile za godzinę opieki nad dzieckiem oferujesz ?
Oraz co wchodzi w zakres obowiązków opiekunki ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
myślę ze 8zł jest uczciwą stawką. ja wymagam zabawy z dzieckiem ,spaceru, nakarmienia i przewinięcia, więc chyba to nie jest zbyt wiele.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 18
Opieka nad dzieckiem to nie tylko przewijanie i nakarmienie. Owszem są takie opiekunki, które wychodzą na spacerek ze swoimi koleżankami i mają inne interesujące rozmowy. Opieka dobrze rozumiana to dbanie również o rozwój dziecka, przekazywanie mu i pomoc w rozumieniu sygnałów tego świata. Mam na myśli przyrodę, ruch na ulicy. Dobra opiekunka nauczy krótkich wierszyków, no i cały czas rozmawia z dzieckiem. Wie również, że ma ogromny wpływ na jego rozwój, ponieważ jest z dzieckiem 10 godzin, więcej niż jego rodzice. Od dobrej oddanej niani dziecko nie chce odejść. No i to jest chyba najlepszy sygnał dla rodziców, że jest mu z tą osobą dobrze. Stawka dla niani 7, 8 zł to jest stawka dla emerytek, które jakieś pieniądze biorą z ZUS-u. Jeżeli chcecie Rodzice aby Wasze dziecko było w dobrych, sprawdzonych (referencje) rękach, to stawka 10 zł na godz to minimum.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 3
10 zł???a netto czy brutto dobry tatusiu? płacisz jej kasę bez podatków i zaliczek i ubezpieczenia- pamiętaj, że praca opiekunki dobrej jak piszesz to min 13 zeta na godzinę- MINIMUM!!!
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2
Osiem zeta za godzinę... Buehehehe.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aha, czyli chcesz żeby ktoś się Twoim dzieckiem opiekował tak jak pieskiem kiedy wyjeżdżasz na wakacje. No to nie mam więcej pytań. Zatrudniaj emerytki które sobie dorabiają do emerytury jako pilnowaczki do dziecka, bo aby zatrudnić nianię musiałabyś ze 2x podnieść stawkę.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tutaj można zobaczyć jak pracuje opiekunka za 8zl/h

https://www.facebook.com/photo.php?v=707391159299992
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teraz się nagle wszyscy cenią jak eksperci z dyplomem i 30 latami doświadczenia :P

Na budowie jest dycha, to niańka też może za dychę robić. Teraz czekam na bezsilne minusiki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
jesli tkoś przyrównuje pracę na budowie do pracy osoby która ma się opiekować najcenniejszym naszym skarber czyli dzieckiem to ręce mi opadają...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mnie też brak słów, szczególnie jak komentuje mnie osoba z rozumem typowej blondynki. Więc pozwól że ci wyjaśnię: nie manipuluj tutaj tego typu określeniami. Jest wiele odpowiedzialnych zawodów i nie ma sensu wywyższać w żaden sposób pracy niańki. Chodzi o nakład pracy + ewentualnie dodatek za odpowiedzialność. Idąc twoim blondynkowym tokiem rozumowania przedszkolanki, położne, pielęgniarki też powinny zarabiać kokosy. A nie zarabiają i nie będą, dopóki koniunktura (jeśli nie rozumiesz tego trudnego słowa, to polecam google.pl) się nie zmieni. A niańka nie pracuje nawet w połowie tak ciężko jak przedszkolanka.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
tak się składa, że jestem z wykształcenia pedagogiem i nie jestem nawet blondynką, zresztą w mojej wypowiedzi w żaden sposób tego nie widać, napisałam tylko jakie jest moje zdanie. Lada moment zostanę matką i w życiu bym nie zapłaciła głodowej stawki osobie która miałaby opiekować się moim dzieckiem, szanuje pracę jaką te osoby wykonują bo wiem jaka to odpowiedzialność. Niestety, kiedyś taki przykry incydent przeżyłam na własnej skórze gdy pracowałam w szkole, jeszcze jako studentka, ale jako pomoc wychowawcy. Dziecko 9 lat wylądowało w szpitalu, nie będę się wgłębiać w szczegóły. Praca ta jest nadwyraz odpowiedzialna i powinno się szanować osoby które ją wykonują. I tak, uważam, że pielęgniarki, położne czy przedszkolanki powinny zarabiać kokosy.

piszesz nakład pracy + dodatek za odpowiedzialność? zakładasz, że nakład pracy jest minimalny? to nie wiem skąd bierzesz opienkunki? bo ja zakładam, że to osoba która oprócz tego, że po prostu jest, bierze czynny udział w tym co robi moje dziecko. Choć nie wymagałabym planu zajęć od rana do wieczora i tego, że opiekunka będzie znała się na wszystkim pocoząwszy od tańca kończąc na zdolnościach plastycznych to liczę, że będzie po prostu zaangażowana w swoją pracę.

Polecam Ci zostać w domu i po prostu zająć się AKTYWNIE swoim dzieckiem i wtedy tutaj napisać, że praca opiekunki to taka byle jaka praca.

a twój nick bardzo ci pasuje ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
"Blondynka" to ta matka,która założyła wątek.I do tego szkaluje inne osoby,opiekunki (pal sześć,że może i emerytki bez niańkowego doświadczenia),nazywając je nieuczciwymi.Nieuczciwa opiekunka,tłumoku,(widzisz? :) jak to miło być obrażonym?)to taka,która NIE opiekuje się Twoim dzieckiem podczas godzin swej pracy.Albo też taka,która wyłudza pieniądze,bierze je za niewykonaną pracę,bądź oszukuje w kwestii powierzonych jej zadań.To jest nieuczciwość!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

dotacje z PUP - nie jest tak kolorowo jak mówią (44 odpowiedzi)

Otóż chodzi o Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni, a dokładniej o jednorazowe bezzwrotne dotacje na...

GDDKIA praca opinie (6 odpowiedzi)

Proszę o opinie na temat pracy w dziale finansowo-księgowym w Gdańsku,

Targi pracy w GDYNI beczka smiechu :) (6 odpowiedzi)

Byłem na tych tarach i jestem co roku w Gdyni ,Gnieźnie Bydgoszczy ale z ciekawości . Wnioski...

do góry