Widok

Uwaga na oszustów - wyłudzanie umów przez polskie centrum telemedyczne, usługa teleekg.

Moja mama została oszukana w maju b.R. W gdańsku w dz. Osowa. Scenariusz z tego co poczytałam na forach zawsze taki sam jak w innych miastach polski. Najpierw - telefon z korzystną ofertą telekomunikacyjną na zmianę abonamentu telefonicznego lub zmianę dostawcy energii , że będzie płacić mniejsze rachunki. Przychodzi młody, przystojny,w garnitur ubrany budzący zaufanie przedstawiciel. Moja mama sądziła, że zmienia warunki umowy z dotychczasowym dostawcą usług. A ten przedstawiciel oszust podsunął jej do podpisu jedną umowę z firmy telekomunikacja dla domu i drugą umowę z polskim centrum telemedycznym na 3 letnią usługę tele-ekg, o której to nie miała zielonego pojęcia. Opłata 60 zł. Za miesiąc. Pospiesznie wyszedł, dużo nie mówiąc ulotnił się z wszystkimi dokumentami. Nie zostawił żadnej kopii. Oszukiwane osoby, tak jak moja mama nie mają świadomości, że podpisały drugą umowę więc nie mogą jej wypowiedzieć w określonym terminie 14 dniowym.
zgłosiłyśmy na policję i do miejskiego rzecznika praw konsumentów. Zobaczymy co będzie dalej.
na kopie umów trzeba długo czekać, a na pismo do pct: oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu odpisali, że nie ma podstaw do anulowania umowy.
ostrzegajcie swoich bliskich i sąsiadów o takich oszustach.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój ojciec został również oszukany. Sprawą zajmuje się Policja pod nadzorem prokuratora. Mam nadzieję, że złodzieje pójdą siedzieć. PROSZĘ ZGŁASZAĆ OSZUSTWO DO PROKURATURY.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kryminalne Trójmiasto

Zaginiony: Jacek Adamczyk (15 odpowiedzi)

Jacek Adamczyk . ur. 20.10.1966 r. zam. Gdańsk, ul. Arkońska 244/4 Komisariat Policji w...

Poszukiwany: Marcin Kropidłowski (44 odpowiedzi)

Marcin Kropidłowski . Rodzice: JADWIGA, GERARD Data i miejsce urodzenia: 1981-05-28,...

do góry