Widok

W sprawie muzyki...

Nie wiem jak było w tym kościele w roku 2010, z którego pochodzi pochlebna opinia, która dotyczy organisty, ale obecnie należy to miejsce omijać szerokim łukiem.
Pan, który zasiada za kontuarem delikatnie mówiąc nie wie, co czyni.
Zastrzeżeń jest niestety wiele: Nierytmiczna gra, uboga rejestracja, niedostosowanie tonacji...
To dobrze, że są tam prawdziwe organy, ale nijak pasują do tejże akustyki, a raczej jej braku. Do tego architektura samej szafy i ten nieszczęsny Pan, który działa na niekorzyść jednego, z najważniejszych kościołów Trójmiasta...
Moja ocena
architektura i aranżacja wnętrza: 3
 
lokalizacja: -
 
klimat: 2
 
ocena ogólna: 3
 
2.7

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 16
Szanowny panie. Organista w tym kościele jest ten sam już od paru lat. Zaczął pracę o ile pamiętam jeszcze za poprzedniego proboszcza. Zupełnie nie zgadzam się z Pana opinią na jego temat. To jest kościół a nie filharmonia gdzie muzyk musi się popisywać przed publicznością. Mi osobiście gra Pana Organisty w tym kościele odpowiada. A to nie jego wina że akustyka w kościele jest słaba.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmmmm...Chciałabym usłyszeć,jak pan gra...
Poza tym skoro pan omija-to nie może pan sobie wyrobić właściwej opinii...he,he.
Zresztą-absolutnie się z panem nie zgadzam.Organista w Parafii NMP gra rytmicznie,z wielką wrażliwością(da się wyczuć ,że przeżywa to,co śpiewa) i ma wielki talent.Parafianie go bardzo lubią.Wielu ludzi wybiera ten Kościól właśnie ze względu na organistę...
Poza tym z tego,co mi wiadomo daje ogromne świadectwo wiary,jest bardzo zaangażowany w swoją pracę i pomocny-można na nim polegać.
Myslę,że pańska negatywna opinia wynika z zazdrości!
Jest jeszcze jedna kwestia-bywa,że pana organistę,o którym mowa(ten,który jest zatrudniony w Parafii NMP)czasem zastępuję młody chłopak-może akurat na niego pan trafił-wg mojej opinii młody jest słaby ...
Co do architektury-szuka Pan dziury w całym...
życzę raczej więcej samokrytyki-niż oceniania innych...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
Również nie zgadzam się z Pana opinią na temat organisty w tej parafii. Uważam Go za jeden z nielicznych jej pozytywów, zaś za samą parafią generalnie nie przepadam. To, że jest Pana konkurencją, nie znaczy, że można go tak po prostu krytykować i nazywać "nieszczęsnym". To po prostu nie przystoi kulturalnemu człowiekowi. Szczęść Boże.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pańska opinia jest zupełnie bezpodstawna.Negatywne spostrzeżenia to jakiś absurd.Pan ma chyba problemy ze słuchem...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sądzę,że pan ostro przesadził.
To,że nie spodobała się panu gra p.organisty w tym kościele-nie znaczy odrazu,że można go nazywać nieszczęsnym...
Poza tym moja opinia nt tego pana jest zupełnie przeciwna-poza szczegółem akustyki,ale to nie wina organisty,który gra b.dobrze:rytmicznie z bogata rejestracją,,dostosowana ,tonacja...
Dodatkowym atutem jest repertuar-klasyczne,kościelne pieśni-a nie jakiejś nowoczesne,które się śpiewa na niektórych wspólnotach ,i które wogóle nie pasują do Eucharystii.
Powinien być właśnie taki klimat,jaki reprezentuje pan organista-dobre,stare pieśni,oddające Chwałę,uwielbienie i cześć oraz SZACUNEK dla Naszego PANA.
Przy okazji chciałabym wyrazić wdzięczność panu organiście z kościoła NMP w Gdyni.Dziękuję za oddanie swojej pracy,zaangażowanie oraz piękny śpiew.mam nadzieję,że pan przeczyta tę opinię.
Proszę się nie przejmować złymi opiniami!
Wielu parafian,których znam chwali pańską pracę-posługę...Podejrzewam,że bardziej posługę,gdyż chyba zarobku nie ma pan wysokiego-sądząc po ciągłych inwestycjach ks.proboszcza...
Niech Pan Bóg panu wynagrodzi!:-)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry