Widok

WIZYTY DUSZPASTERSKIE W NASZEJ PARAFII

Mieszkańcy Banina i okolic
Co sądzicie o tym ze obcy ksiądz chodzi po kolędach bo ja jestem przeciw temu już bym wolał aby powrócił ksiądz Jarek do naszej parafii bo od kont odszedł nasi księża się w niczym nie mogą poradzić
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
niestety, obawiam się, że X. Jarek jest "zarobiony" w swojej nowej parafii, nie poszedł tam w nagrodę, dał się poznać jako pracowity, energiczny kapłan, więc wiśta wio, wio-karym został tam, gdzie się arcy-pastuchowi uwidziało;/ nie liczmy na jego pomoc, nie da rady:(
obecność "obcego" księdza jakoś mnie na kolędzie nie mierzi, jak trafi do mnie- z przyjemnością opowiem co się w naszej baninskiej parafii dzieje, niech się świat o tym dowie! bardziej mnie denerwuje perspektywa obecności czarnego kruka- "maestra"...nie moge znieśc jego fałszowania i zmieniania tekstów większości pieśni...żałosne! po co jego obecnośc na kolędzie?, przecież nie po to by spiewał...KASA, tylko KASA...obrzydliwe!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
szkoda ,że was nie gorszy ,że gadaja jak panienki i te damskie gesty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
"od kont odszedł" - skoro odszedł od konta to chyba jakaś poprawa?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Proboszczowi się już nie chce więc wziął najemnika - kasę przyniesie i będzie OK. Szkoda tylko, że w parafii nic się nie dzieje. Za co musimy tak pokutować?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
Takk ... A jak byłam dziś w kościele na 12 to nawet komunii ni chciało mu się rozdać ... Cały czas tylko wikary ... Skoda , że Jarek odszedł ... No ale ... uczy mnie religii ;P
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
skoro Ks. Jarek uczy Cie religii to chyba raczej nie jesteście na stopie koleżeńskiej i powinnaś zwracać się Ks. Jarek bo chyba On nie jest Twoim kolegą????
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tym się z godze że lechu robi coś pożytecznego, niż zaglądanie do kilicha i książek telefonicznych . Pozdro Ala . mnie też uczy religii
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
a kto wie kiedy kolenda na ul. Ogrodowej i Wiśniowej??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
kolęda miało być;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
do ToM
Nie masz większych zmartwień, pokutujesz za coś? To do spowiedzi idz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
A dlaczego mam obcemu księdzu kasę dawać? Przyjdzie, pomodlimy sie i pójdzie. Na tym polega wizyta duszpasterska obcego księdza. Skąd wiadomo, że to nie jakiś przebieraniec? Skoro się naszym księżulkom nie chce chodzić, to figę z makiem dostaną. Jeśli są za starzy i nie dają rady, to czas już ustąpić. Zaśniedziała i cuchnąca naftaliną parafia.
Należy podziękować za ten "stan rzeczy" tym co tak chodzili błagać za proboszczem i wikarym.
DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
Aż dziw bierze, że taka osoba jak ty przyznaje sie do takiej parafii! Wolny wybór - idź gdzieś indziej! Twój język źle świadczy o tobie Żal ...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jak chcesz to się dziw! Faktem jest, że istniejącego "stanu rzeczy" w naszej parafii nie akceptuje 80% parafian i NIE, nie pójdę gdzie indziej, bo to moja parafia. Tu stoi mój dom, który wybudowałam za własne pieniądze i TU stoi mój kościół, na który łożę każdej niedzieli.
Ksiądz natomiast jest tylko "zarządcą" w naszym kościele, bo kościół należy do parafian, którzy go utrzymują (podkreślę to raz jeszcze) i pełni posługę tam, gdzie go biskup - jego przełożony wyśle, bez żadnego sprzeciwu, bo ślubował posłuszeństwo swojemu biskupowi.
Morał jest taki, że grupka nawiedzonych osób zgotowała nam taki finał.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pola
Ale o co Tobie chodzi? ja nie rozumiem?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
odpowiem niejako za Polę (sorry Pola) Otóż nie podoba mi sie:
protestanckie odprawianie mszy
zbieranie pieniędzy na tace przez proboszcza w czasie komuni (powinien pomagać przy komuni)
ekspresowe odprawianie mszy przez ks. lecha O.
rozdawanie komuni w taki sposób, że co ktyóra upada na ziemię
fałszowanie i zmienianie melodi oraz tekstu pieśni przez organiste, który nie wiadomo dlaczego chodzi po kolędzie z księdzem
Mówienie na msze eucharystia a nie bezkrwawa ofiara
rozdawanie komuni bez stuły ( ksiądz jarek zwraacał na to uwage)
wychodzenie z mszy ministrantów na papierosa często nie wracaja juz do koscioła (ksiadz to widzi i co- kolesiostwo?)
te same kazania co rok . Przed msza wiem o czym bedzie kazanie. czy to mało a moze wy chcecie chodzić do zboru a nie kościoła katolickiego (wiecie co to nauka kościola i jego moralność). tego w tej parafi nie uczą. Proboszcz opowiada w kazaniu o świetym podając przykład rabina- no proszę (nie ma zbawienia po za kosciołem). Duzo by wymieniać. A na koniec nieposłuszeństwo biskupowi. Po dekretach dwa lata temu bez słowa powinni sie pożegnać i odejść a nie wyzywać arcybiskupa. Lechu i tak jest dłuzej niż trzy lata (biskup powiedział ks. jarosławowi, że po dwóch latach sie wikarego przenosi to czemu Lecha ttrzyma 20 lat?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Podpisuję się prawie pod wszystkim. W tej parafii są jakieś dziwne zwyczaje - na mszy na której byłam po świętach zamiast "Chwała na wysokości Bogu" ludzie mieli śpiewać "Gdy się Chrystus rodzi", a hymn odmawiał tylko ksiądz (Lech). Zatkało mnie :/
Ale w Baninie w kościele bywam rzadko - jestem parafianką zamiejscową parafii w Matarni ;)
http://zuzanka-czaruje.blogspot.com
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
do poli, nie to nie jest twoja parafia , bo plujesz w nią jadem , nic nie wnosisz do niej , i co z tego że stoi tutaj twój dom , i co z tego że co niedzielę wrzucasz coś do koszyka , to twój wybór , zmień kościól będziesz miała spokój , po co masz się tak denerwować z powodu " stanu rzeczy"którego nie rozumiem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
To znaczy, że jeśli to jest moja parafia to muszę zgadzać się na wszystko bez gadania i słowa krytyki?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
do xxx ,to nie tak ,można i powinno się nie godzić na poważne problemy , ale tutaj takich nie ma , nic złego się nie dzieje , parafia jak każda inna, ale jak ktoś chce to zawsze znajdzie dziurę w całym
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jeśli komuś nie odpowiada ksiądz,a ma się do nich jakieś wątpliwości to nie pisze się tutaj na forum i pod jakąś ksywą się ukrywaći nie ma się cywilnej odwagi powiedzieć to im wprost,bo tak jest najłatwiej za plecami można wszystko.Jeżeli coś do nich masz, to proszę to powiedzieć prosto im w oczy,ale na to nie masz cywilnej odwagi ,bo tak jest lepiej.Czego się spodziewasz tutaj na forum,że ktoś Ci pomoże w obgadywaniu ,albo załatwi to za Ciebie,Tutaj nie znajdziesz poparcia.Myślę,że do końca nie wiesz co mówisz ,paplesz tylko tyle,że się nie musisz z wszystkim zgadzać,ja się też ze wszystkim w życiu nie zgadzam bo to jest zdrowe myślenie,Jeżeli coś się do kogoś ma,to się zwraca do tych osób i się wyjaśnia.Jeżeli coś masz do księży to idź do nich i to wyjaśnij ,a nie szukaj popleczników za ich plecami na forum.
Oceniasz ich krytycznie za plecami.Czy to jest w porządku?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
"Tu stoi mój dom, który wybudowałam za własne pieniądze i TU stoi mój kościół, na który łożę każdej niedzieli."
To tak jak my wszyscy. Grupka nawiedzonych myśli że za własne pieniądze możę sobie wybrać księdza tak jak wioskę.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 5

Inne tematy z forum Banino

Odzież bhp (35 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

do góry