Widok

WODA !!!! jaką pijecie ??

Jaka jest najlepsza woda do picia dla kobiet w ciąży i matek karmiących??
szczerze to już sama nie wiem.
Ja piłam żywiec i słyszałam, że woda źródlana nie jest najlepsza tylko mineralna.
Jaką wy pijecie ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
To prawda,woda źródlana to co najwyżej do gotowania.Żywiec to jedna z najgorszych wód.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
Aninka a jaką w takim razie polecasz ? :) zaciekawił mnie wątek, przyznam szczerze że nigdy się nad tym nie zastanawiałam a piję właśnie Żywiec...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My pijemy od lat Polanicką, do kupienia w Tesco i Almie (tu pod ich firmową marką).
widzicie ja próbowałam różnych wód ale zawsze smakowała mi żywiec i zawsze jakoś łatwiej było mi ją kupić. ostatnio po rozmowach ze znajomymi zaczęłam czytać i okazało się, że jest jedną z najgorszych wód.
niektórzy piją nestle, ja zaczęłam pić teraz dobrowiankę ale jestem ciekawa jaką wy polecacie.
ja co prawda nie w ciąży i nie karmiąca ale w tamtym czasie piłam właśnie Żywiec i Primawera ,teraz Żywiec ,Primawera,Nałęczowianka i Muszyna
saguaro z lidla haha my ta pijemy
image
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przez dłuuuuugi czas (ciąża, karmienie i dla dziecka) piliśmy Dobrawę - ale w którymś momencie ją wycofali i wprowadzili Dobrowiankę.
http://www.bangla.pl/opinie/p3724/dobrawa-dobrawa-naturalna-woda-zrodlana-niegazowna-produkcja-zakonczona
http://www.bangla.pl/opinie/p21692/danone-dobrowianka

https://www.pro-test.pl/userfile/article_picture/pix_max/test_wod_2011_tabela.jpg
image
Staropolanka, muszynianka...
Primavera,Polaris(prod hoop)
w ciąży... nałęczowianka, raz czy dwa mama i ja (nie wiem jaka to min czy źród), no i inne mineralne..głównie mineralne

też słyszałam że żywiec to wcale nie taka dobra woda
teraz nestle i inne źródlane...na mineralne patrzeć już nie mogę
w ciąży to nie wiem...
ale moja koleżanka, która jest kosmetologiem, ma doktorat z chemii i jest moją wyrocznią na temat zdrowego życia poleca firmową wodę Biedronki. Podobno ma optymalny dla człowieka skład.
Wg mnie jest też nawet smaczna.
Ajeczka a którą?bo jest z Morzeszczyna(perry)i jeszcze z jakiejs innej firmy-żródła.Firmowa smakuje mi na z Morzeszczyna,no ale i tak głownie kupuje Polaris
Ja w czasie karmienia i przez pierwsze pół roku małej piłysmy wode Mama i Ja a teraz pijamy różnie....
Podobno dla dzieci powinna byc nisko sodowa
Najlepsza:) - Nestle - Aquarel, w Lidlu w tej chwili po 1,39 zł.:)
image
Zdecydowanie Żywiec :) jak dla mnie jest najsmaczniejsza a cały szum wokół niej podejrzewam że jest sprawką konkurencji. Swego czasu pijałam Mama i Ja, ale kiedyś się nacięłam - śmierdziała dosłownie jakimś kiblem i od tej pory mam do niej awersję :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
megiii: no właśnie chyba Polaris... nie znam się, bo nie mam biedronki w okolicy ;) ale ta druga nazwa nic mi nie mówi.
my pijemy muszynę oraz wodę filtrowaną przez britę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
cisowianka i nałęczowianka
tylko Nąłęczowianka,jak nie dostane to Cisowianka.
nie jest ważna firma, tylko skład czyli ilość składników mineralnych
najlepsza dla przeciętnego człowieka jest woda mineralna niegazowana średniozmineralizowana - ilość składników mineralnych około 500
tyle ma np. Polaris z Biedronki a kosztuje tylko 1,19 :))

żywiec jest wodą źródlaną, ma składników mineralnych około 300, a przy tym jest droga tylko dlatego że mocno reklamują ją w tv

najważniejsza jest zawartość jonów magnezu i wapnia

moim zdaniem jeśli ktoś kupuje wodę źródlaną, to już lepiej pić kranówkę z filtra - podobnie wychodzi a taniej :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,101460,3571274.html
image
evian
a jaka polecacie wode jak sie trenuje biega itd.
Hmm tak jeszcze przeczytałam co piszecie... To coś wam opowiem :) Jeśli chodzi o picie wody, to zalezy co chcemy i kto ją pije.
Jeżeli prowadzimy normalny tryb życia, także w ciąży to dobra jest woda średniozmineralizowana. Np. staropolanka, nałęczowianka, ustronianka itd.
Mają one powyżej chyba 500 mg minerałów na litr. Co można sobie looknąć na opakowaniu butelki z wodą.
Jeżeli chodzi o małe dzieci to lepsze sa wody niskozmineralizowane, np, Żywiec zdrój czy nestle, te wody często najbardziej nam smakują właśnie i nie obciążają nerek małych dzieci.
Dla osób które biegają, ćwiczą (ogólnie przez to się dużo pocą - z potem tracimy jony) dobre są wody wysokozmineralizowane powyzej 1500 mg na litr. Te wody smakują nam mniej, bo to wynik obecności jonów w wodzie.
Ogólnie sprawa wygląda tak, im więcej jonów ma woda na litr, z tym głębszych warstw pochodzi = jest czystsza, zdrowsza, bo razem z głębokością woda się mineralizuje.
starałam się napisać to jak najprościej i mam nadzieję, że ta wiedza się wam przyda.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też piję żywca, dlatego właśnie że ponoć małe dzieci nie powinny pić mineralnych, wcześniej cisowianke
ale skuszę się na ten polariś jeśli to źródlana
filtr i picie kranówki mimo wszystko do mnie nie przemawiają..
kupiłam dzisiaj polaris. jest to woda mineralna średniozmineralizowana.
image
Nałeczowianka,ale teraz sprobuje Polaris z biedronki.
skład Polarisa:
Kationy
Na+ 12,22- sodowy
Ca2+ 92,18 wapniowy
K+ 2,81 potasowy
Mg2+ 20,05 magnezowy

Aniony
HCO3- 418,95 wodorowęglanowy
Cl 3,80 chlorkowy
F 0,20 flourkowy
Ogólna mineralizacja- 564,20 mg/L

skład Dobrowianki:
Suma składników mineralnych- 420 mg/L
anion wodorowęglanowy- 276,94 mg/l
anion flourkowy- 0,13 mg/l
kation magnezowy- 33,42 mg/l
kation wapniowy- 58,12 mg/l
kation sodowy 2,0 mg/l
czyli Polaris jest średnio-zmineralizowany, a Dobrowianka - nisko-zmineralizowana :]

szukając więcej info o Polarisie natknęłam się na ten artykuł (wcześniej nic o tym nie słyszałam) http://metromsn.gazeta.pl/Portfel/1,126512,12690713,Woda_z_Biedronki_z_glonem_w_srodku__Co_na_to_dyskont_.html

do poczytania też http://bikefama.pl/trening-i-zdrowie/zanim-kupisz-wode-w-butelce-.-raport-o-wodach.html - niestety raport nie jest już widoczny, a jestem ciekawa wyników :/
image
ja pije Nestle, albo Zywiec.. tylko te mi smakuja..
image

Ja po przeczytaniu różnych recenzji i rozmowie z moją dietetyczką stwierdziłam, że lepiej będzie zakupić coś takiego http://www.krainawody.pl/349-filtr-green-filter-ft-line-3.html - przyda się na dłużej i koszt zwróci się po kilku miesiącach. Rewelacyjna sprawa ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja piję Mama i ja.
Żadna mi nie smakuje jak ona. Nie wiem co w sobie ma, ale inne mi nie wchodzą, po prostu :)
Wolę dobrowiankę ;) ale po obejrzeniu pewnego filmiku na YT zastanawiam się nad przejściem generalnie na kranówkę...

PS. wspieracie akcję http://pijwode.blogspot.com/ ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Rzeczywiście może warto... mam już dość proszenia męża o ciągłe kupowanie zgrzewek mineralki ;) Napiszesz coś więcej jak to działa?
filtry do wody działają?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Słaba reklama. Chyba że rozdwojenie jaźni :D
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
ostatnio na yt znany filmik http://www.youtube.com/watch?v=uL9kyYQ7Tfs zobaczcie sobie
Ola - 5 nicków to samo IP ;) to pewnie "zbieg okoliczności" ;) hehehe ;]

* błąd - 6 nicków ;)
image
Pijemy mineralną właśnie dla ich minerałów - Nałęczowiankę albo Cisowiankę.Próbowałam muszynę ale nie dajemy rady, za specyficzny smak i to lekkie podgazowanie. Zywiec i inne źródlane mało różnią się od wody z kranu przefiltrowanej przez np.Britte
Martusia 27.08.2006
Stasiu 12.04.2009
my pijemy kranówę :D
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja od jakiegoś czasu britę :)
image image
MOKRĄ :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
nam najbardziej smakuje Żywiec
imageimage
Zależy jaką masz tą kranówę...
Ja miekam na ujescisku i pijemy z dziecmi wodę z kranu.Jest ok
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tam cały czas uskuteczniam FT-LINE :)
to samo IP - "oczywiście" zbieg okoliczności... ;)

~Kaprsyna
2013-05-10 16:52
91.193.85.*

~Krupka
2013-05-10 19:21
91.193.85.*

~MisiaMonisia
2013-05-10 18:46
91.193.85.*

~AniaZbonia
2013-05-11 12:36
91.193.85.*

~pabl0
2013-05-12 12:06
91.193.85.*

~Kozaczek
2013-05-11 12:34
91.193.85.*

~Elzbietka
2013-05-13 08:38
91.193.85.*

słaba reklama ;) filtrów do kranówy ;)
image
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak miałam zajęcia rok temu, to babka profesorka mówiła nam, że woda w Gdańsku jest bardzo dobra i można spokojnie pić z kranu (zajmuje się badaniami nad wydobywaną wodą). Filtr do wody jest dobry - moim osobistym zdaniem - do herbaty, kawy (ja nie lubię nieprzefiltrowanej), ale żeby pić wodę z filtra - ona jest niezdrowa, bo zdemineralizowana.
Ja zdecydowanie Muszyniankę, piłam w ciąży i teraz daję maluchom;-)
Tylko tą niskonasyconą;-)
Najwazniejsze zeby nie była źródlana tylko mineralna
Kinga
Mi najbardziej smakuje Primavera. Swego czasu piłam Aro z makro, Polaris i Saguaro z Lidla. Te mi smakują. Starszy syn wyrósł na Primaverze i Żywcu, teraz pije razem z nami. Ale dla młodszego niestety żadna się nie sprawdziła. Po wszystkich bączkował jak szalony. Teraz pije kranówę przegotwaną ijest ok.
Woda powinna mieć powyżej 500mg / l minerałów i nie więcej niż 1000 mg/l , jesli wypijacie ok 1,5 2 l wody dziennie - górna granica jest też uzalezniona od ilości wypitej wody, aby nie dostarczać zbyt duzej ilości elektrolitów, bo jak wiadomo nadmiar tez może zaszkodzić,
marka według upodobań.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
:)

Mineralna to chyba Muszynianka, bo tam to wiele jest minerałów, dobrze jest nasycona i co ważne, dobrze się podobno wchłania.
do góry