Widok

WODA !!!! jaką pijecie ??

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Jaka jest najlepsza woda do picia dla kobiet w ciąży i matek karmiących??
szczerze to już sama nie wiem.
Ja piłam żywiec i słyszałam, że woda źródlana nie jest najlepsza tylko mineralna.
Jaką wy pijecie ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
To prawda,woda źródlana to co najwyżej do gotowania.Żywiec to jedna z najgorszych wód.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
Aninka a jaką w takim razie polecasz ? :) zaciekawił mnie wątek, przyznam szczerze że nigdy się nad tym nie zastanawiałam a piję właśnie Żywiec...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My pijemy od lat Polanicką, do kupienia w Tesco i Almie (tu pod ich firmową marką).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
widzicie ja próbowałam różnych wód ale zawsze smakowała mi żywiec i zawsze jakoś łatwiej było mi ją kupić. ostatnio po rozmowach ze znajomymi zaczęłam czytać i okazało się, że jest jedną z najgorszych wód.
niektórzy piją nestle, ja zaczęłam pić teraz dobrowiankę ale jestem ciekawa jaką wy polecacie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja co prawda nie w ciąży i nie karmiąca ale w tamtym czasie piłam właśnie Żywiec i Primawera ,teraz Żywiec ,Primawera,Nałęczowianka i Muszyna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
saguaro z lidla haha my ta pijemy
image
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przez dłuuuuugi czas (ciąża, karmienie i dla dziecka) piliśmy Dobrawę - ale w którymś momencie ją wycofali i wprowadzili Dobrowiankę.
http://www.bangla.pl/opinie/p3724/dobrawa-dobrawa-naturalna-woda-zrodlana-niegazowna-produkcja-zakonczona
http://www.bangla.pl/opinie/p21692/danone-dobrowianka

https://www.pro-test.pl/userfile/article_picture/pix_max/test_wod_2011_tabela.jpg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Staropolanka, muszynianka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Primavera,Polaris(prod hoop)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w ciąży... nałęczowianka, raz czy dwa mama i ja (nie wiem jaka to min czy źród), no i inne mineralne..głównie mineralne

też słyszałam że żywiec to wcale nie taka dobra woda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
teraz nestle i inne źródlane...na mineralne patrzeć już nie mogę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w ciąży to nie wiem...
ale moja koleżanka, która jest kosmetologiem, ma doktorat z chemii i jest moją wyrocznią na temat zdrowego życia poleca firmową wodę Biedronki. Podobno ma optymalny dla człowieka skład.
Wg mnie jest też nawet smaczna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ajeczka a którą?bo jest z Morzeszczyna(perry)i jeszcze z jakiejs innej firmy-żródła.Firmowa smakuje mi na z Morzeszczyna,no ale i tak głownie kupuje Polaris
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja w czasie karmienia i przez pierwsze pół roku małej piłysmy wode Mama i Ja a teraz pijamy różnie....
Podobno dla dzieci powinna byc nisko sodowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepsza:) - Nestle - Aquarel, w Lidlu w tej chwili po 1,39 zł.:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdecydowanie Żywiec :) jak dla mnie jest najsmaczniejsza a cały szum wokół niej podejrzewam że jest sprawką konkurencji. Swego czasu pijałam Mama i Ja, ale kiedyś się nacięłam - śmierdziała dosłownie jakimś kiblem i od tej pory mam do niej awersję :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
megiii: no właśnie chyba Polaris... nie znam się, bo nie mam biedronki w okolicy ;) ale ta druga nazwa nic mi nie mówi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my pijemy muszynę oraz wodę filtrowaną przez britę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
cisowianka i nałęczowianka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko Nąłęczowianka,jak nie dostane to Cisowianka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie jest ważna firma, tylko skład czyli ilość składników mineralnych
najlepsza dla przeciętnego człowieka jest woda mineralna niegazowana średniozmineralizowana - ilość składników mineralnych około 500
tyle ma np. Polaris z Biedronki a kosztuje tylko 1,19 :))

żywiec jest wodą źródlaną, ma składników mineralnych około 300, a przy tym jest droga tylko dlatego że mocno reklamują ją w tv

najważniejsza jest zawartość jonów magnezu i wapnia

moim zdaniem jeśli ktoś kupuje wodę źródlaną, to już lepiej pić kranówkę z filtra - podobnie wychodzi a taniej :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,101460,3571274.html
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
evian
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jaka polecacie wode jak sie trenuje biega itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmm tak jeszcze przeczytałam co piszecie... To coś wam opowiem :) Jeśli chodzi o picie wody, to zalezy co chcemy i kto ją pije.
Jeżeli prowadzimy normalny tryb życia, także w ciąży to dobra jest woda średniozmineralizowana. Np. staropolanka, nałęczowianka, ustronianka itd.
Mają one powyżej chyba 500 mg minerałów na litr. Co można sobie looknąć na opakowaniu butelki z wodą.
Jeżeli chodzi o małe dzieci to lepsze sa wody niskozmineralizowane, np, Żywiec zdrój czy nestle, te wody często najbardziej nam smakują właśnie i nie obciążają nerek małych dzieci.
Dla osób które biegają, ćwiczą (ogólnie przez to się dużo pocą - z potem tracimy jony) dobre są wody wysokozmineralizowane powyzej 1500 mg na litr. Te wody smakują nam mniej, bo to wynik obecności jonów w wodzie.
Ogólnie sprawa wygląda tak, im więcej jonów ma woda na litr, z tym głębszych warstw pochodzi = jest czystsza, zdrowsza, bo razem z głębokością woda się mineralizuje.
starałam się napisać to jak najprościej i mam nadzieję, że ta wiedza się wam przyda.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też piję żywca, dlatego właśnie że ponoć małe dzieci nie powinny pić mineralnych, wcześniej cisowianke
ale skuszę się na ten polariś jeśli to źródlana
filtr i picie kranówki mimo wszystko do mnie nie przemawiają..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
kupiłam dzisiaj polaris. jest to woda mineralna średniozmineralizowana.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nałeczowianka,ale teraz sprobuje Polaris z biedronki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
skład Polarisa:
Kationy
Na+ 12,22- sodowy
Ca2+ 92,18 wapniowy
K+ 2,81 potasowy
Mg2+ 20,05 magnezowy

Aniony
HCO3- 418,95 wodorowęglanowy
Cl 3,80 chlorkowy
F 0,20 flourkowy
Ogólna mineralizacja- 564,20 mg/L

skład Dobrowianki:
Suma składników mineralnych- 420 mg/L
anion wodorowęglanowy- 276,94 mg/l
anion flourkowy- 0,13 mg/l
kation magnezowy- 33,42 mg/l
kation wapniowy- 58,12 mg/l
kation sodowy 2,0 mg/l
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyli Polaris jest średnio-zmineralizowany, a Dobrowianka - nisko-zmineralizowana :]

szukając więcej info o Polarisie natknęłam się na ten artykuł (wcześniej nic o tym nie słyszałam) http://metromsn.gazeta.pl/Portfel/1,126512,12690713,Woda_z_Biedronki_z_glonem_w_srodku__Co_na_to_dyskont_.html

do poczytania też http://bikefama.pl/trening-i-zdrowie/zanim-kupisz-wode-w-butelce-.-raport-o-wodach.html - niestety raport nie jest już widoczny, a jestem ciekawa wyników :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja pije Nestle, albo Zywiec.. tylko te mi smakuja..
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja po przeczytaniu różnych recenzji i rozmowie z moją dietetyczką stwierdziłam, że lepiej będzie zakupić coś takiego http://www.krainawody.pl/349-filtr-green-filter-ft-line-3.html - przyda się na dłużej i koszt zwróci się po kilku miesiącach. Rewelacyjna sprawa ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja piję Mama i ja.
Żadna mi nie smakuje jak ona. Nie wiem co w sobie ma, ale inne mi nie wchodzą, po prostu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wolę dobrowiankę ;) ale po obejrzeniu pewnego filmiku na YT zastanawiam się nad przejściem generalnie na kranówkę...

PS. wspieracie akcję http://pijwode.blogspot.com/ ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Rzeczywiście może warto... mam już dość proszenia męża o ciągłe kupowanie zgrzewek mineralki ;) Napiszesz coś więcej jak to działa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
filtry do wody działają?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Słaba reklama. Chyba że rozdwojenie jaźni :D
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
ostatnio na yt znany filmik http://www.youtube.com/watch?v=uL9kyYQ7Tfs zobaczcie sobie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ola - 5 nicków to samo IP ;) to pewnie "zbieg okoliczności" ;) hehehe ;]

* błąd - 6 nicków ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pijemy mineralną właśnie dla ich minerałów - Nałęczowiankę albo Cisowiankę.Próbowałam muszynę ale nie dajemy rady, za specyficzny smak i to lekkie podgazowanie. Zywiec i inne źródlane mało różnią się od wody z kranu przefiltrowanej przez np.Britte
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my pijemy kranówę :D
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja od jakiegoś czasu britę :)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MOKRĄ :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
nam najbardziej smakuje Żywiec
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zależy jaką masz tą kranówę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miekam na ujescisku i pijemy z dziecmi wodę z kranu.Jest ok
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tam cały czas uskuteczniam FT-LINE :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to samo IP - "oczywiście" zbieg okoliczności... ;)

~Kaprsyna
2013-05-10 16:52
91.193.85.*

~Krupka
2013-05-10 19:21
91.193.85.*

~MisiaMonisia
2013-05-10 18:46
91.193.85.*

~AniaZbonia
2013-05-11 12:36
91.193.85.*

~pabl0
2013-05-12 12:06
91.193.85.*

~Kozaczek
2013-05-11 12:34
91.193.85.*

~Elzbietka
2013-05-13 08:38
91.193.85.*

_______________

słaba reklama ;) filtrów do kranówy ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak miałam zajęcia rok temu, to babka profesorka mówiła nam, że woda w Gdańsku jest bardzo dobra i można spokojnie pić z kranu (zajmuje się badaniami nad wydobywaną wodą). Filtr do wody jest dobry - moim osobistym zdaniem - do herbaty, kawy (ja nie lubię nieprzefiltrowanej), ale żeby pić wodę z filtra - ona jest niezdrowa, bo zdemineralizowana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zdecydowanie Muszyniankę, piłam w ciąży i teraz daję maluchom;-)
Tylko tą niskonasyconą;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najwazniejsze zeby nie była źródlana tylko mineralna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kinga
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi najbardziej smakuje Primavera. Swego czasu piłam Aro z makro, Polaris i Saguaro z Lidla. Te mi smakują. Starszy syn wyrósł na Primaverze i Żywcu, teraz pije razem z nami. Ale dla młodszego niestety żadna się nie sprawdziła. Po wszystkich bączkował jak szalony. Teraz pije kranówę przegotwaną ijest ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Woda powinna mieć powyżej 500mg / l minerałów i nie więcej niż 1000 mg/l , jesli wypijacie ok 1,5 2 l wody dziennie - górna granica jest też uzalezniona od ilości wypitej wody, aby nie dostarczać zbyt duzej ilości elektrolitów, bo jak wiadomo nadmiar tez może zaszkodzić,
marka według upodobań.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mineralna to chyba Muszynianka, bo tam to wiele jest minerałów, dobrze jest nasycona i co ważne, dobrze się podobno wchłania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok, a jakie jest wasze zdanie też na temat wody alkaicznej? Czy ktoś z was może pije tego typu wodę? Ja ostatnio znalazłam chociażby w Biedronce Polaris Ph i tak już prawie chciałam ją kupić, ale z drugiej strony doszło do mnie, aby dowiedzieć się czegoś więcej o niej... Ogólnie słyszałam, że doskonale nawadnia, nawet podnosi poziom tlenu we krwi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

średnio zmineralizowana Iwoniczanka, teraz z dostawą do domu, na https://iwoniczanka.pl/ zamawiasz. Butelki niewielkie, szklane i łatwo się otwiera. Maja z gazem, średnio gazowaną i bez gazu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

w ciąży piłam https://stolicazakupow.pl/kategoria/artykuly-spozywcze/napoje-i-woda/woda/woda-wg-marki/muszynianka/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

koniecznie w szklanych butelkach https://stolicazakupow.pl/kategoria/artykuly-spozywcze/napoje-i-woda/woda/woda-w-szklanych-butelkach/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najbardziej mi smakuje cisowianka perlage z lodem i cytryną, latem to mój ulubiony napój, który przyjemnie musuje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja piję wodę kranową. Mam zamontowany zmiękczacz kupiony na stronie zmiekczaczewody.com.pl. Świetnie się sprawdza, woda jest smaczna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fakt, picie wody jest bardzo ważne. Szczególnie w kontekście sezonu letniego kiedy bardzo łatwo jest się odwodnić ze względu na pocenie się. Najważniejsze jest by wykorzystać najlepszej jakości wodę. Bardzo popularna jest woda alkaliczna dlatego warto wiedzieć na jakim poziomie kształtuje się alcalia cena - https://alcalia.pl/ Pamiętajmy też o wytycznych co do samej ilości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szczerze wszystkie wody to i tak wody, ale mnie przyciagnela Cisowianka bo nie smierdzi jak inne i jeszcze cenowo jest dobra.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W naszym biurze mamy dostarczaną wodę od pmk źródełko. jest bardzo dobra, idealnie nadaje się do picia bezpośrednio z saturatora, jak i do zaparzenia kawy/herbaty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

księgowa?? czy warto? (36 odpowiedzi)

post dotyczył będzie pracy.. a właściwie jej zmiany...obecnie pracuję jako powiedzmy pracownik...

cholestaza-szukam lekarza (7 odpowiedzi)

witam.poszukuję dobrego lekarza w trójmieście który zna się na cholestazie i poprowadziłby moją...

Przeprowadzka- jaka firma? (36 odpowiedzi)

Jak w temacie, macie sprawdzona i niezbyt droga firme do przeprowadzek?Moze jakis forumkowy maz...

do góry