Widok

Wątek ogrodniczy 2014

Witam wszystkie ogrodniczki.
W tym tygodniu zamierzam sadzić zioła do doniczek w domu. W zeszłym roku przesadzałam je potem do ziemi ale utrzymała się jedynie mięta - która zdziczała oraz rozmaryn.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez zastanawiam sie nad ziolami. Niektore to nawet w ogrodzie musze tepic ( pokrzywa, mniszek, babka lancetowata itp.)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja akurat nie jestem z tych "ziołowych" ale polecam uprawę bazylii, w ubiegłym roku zrobiłam sobie na próbę, wysiałam nasionka do takiej okrągłej skrzynki jakoś w połowie lata i trzymałam na tarasie, a od jesieni w domku - miałam świeżą bazylię do pomidorówki aż do zimy więc w tym roku też tak zrobię :) miętę też mam w skrzynce, nie sieję ziół w warzywniku
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja zauważyłam u siebie w ogródku już pędy od tulipanów, które sadziłam jesienią. teraz co zrobić ponieważ jeszcze mają przyjść mrozy i boje się że nic z nich nie zostanie. czy jak teraz przykryje je agrowłókniną to coś pomoże?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gosia, ja tez mam podobny problem, niewiem co zrobic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chyba u wszystkich wyszły wiosenne kwiaty niestety... mi wyszły dawno temu i też nie wiem co z tym zrobić, ktoś mi poradził obsypać ziemią, najgorsze to, że latem przywiozłam sobie z Holandii piękne dwie cebule jaśminowca, które posadziłam jesienią i z nich wyszły bardzo mocno zielone części bo tak było ciepło, a potem zimą wszystko "zdechło" i nie mam pojęcia czy to na wiosnę ruszy
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
odp znalazłam na necie
http://poradnikogrodniczy.pl/ochrona.php
muszę jutro przejechać się do sklepu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co ciekawego sadzicie, lub macie juz posadzone z roslin cebulowych?
Ja mam w ogrodzie lilie biale sw. Jozefa, rozowa azjatycka, tulipany niskie i zwykle wysokie, pierwiosnek,korone cesarska zolta, kosacce, hiacynty rozne kolory.
W tym roku zamowilam juz przez internet mieczyki ( gladiole) no i kilka innych cebulowych i nie tylko, ktorych nazw wszystkich ie pamietam, jak bede miala wieczorem komputer wolny, to sobie przypomne:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja standardowo: żonkile, narcyzy, tulipany (różne gatunki polskich oraz gatunki przywiezione min. z Holandii rok temu więc to będzie ich pierwszy sezon), krokusy, hiacynty, szafirki; dalej różne lilie oraz obowiązkowo gladiole i dalie (ale te oba gatunki oczywiście na zimę wykopuję i wsadzam wiosną z powrotem do ziemi), mam też taki ozdobny czosnek z cebul i koronę cesarską też miałam jedną ostatnio
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A faktycznie, jeszcze mam szafirki i zonkile:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też mam chyba co większość z Was tulipany, żonkile, szafirki, krokusy, koronę cesarską, wsadziłam też przebiśniegi ale coś te cebulki były średnio żywe więc wątpie, że coś z nich będzie.W tamtym roku miałam lilie ale nie wiem czy coś mi ich nie zeżarło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja w zeszlym roku na jesien sadzilam hortensje, no i kopiac dolek przecielam na 3 czesci bulwe korony cesarskiej. Oczywiscie je wykopalam i posadzilam w innych miejscach- roznych, bo mam nadzieje ze cos z nich wyrosnie, myslicie ze cos z tego bedzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam Ogrodniczki ;-)

ja z kwiatów to podobnie jak Wy mam prawie wszystkie wymienione cebulowe. Mam nadzieję że moje wszystkie azalie i rododendrony oraz hortensje dobrze przezimowały.
a w domku właśnie posiałam 5 gatunków pomidorów, które potem w kwietniu przeniosę do szklarni.
obowiązkowo co roku sadzę majeranek.

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie dziewczyny ja myślałam o ziołach w tym roku tylko się zastanawiam czy z nasion mi coś wyjdzie czy lepiej mieć sadzonkę? W tamtym roku miałam mięte właśnie z sadzonki i się rozszalała konkretnie:) Jak Wy praktykujecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja od lat kupuję sadzonki bo z wysiewu mam nici ;-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miętę miałam z sadzonki, ale tę fantastyczną bazylię ze zwykłych nasionek :)

dla rozpoczynających uprawę warzyw w ogródkach polecam fasolkę, łatwa w uprawie i ja mam zawsze fajne zbiory - zarówno żółtą jak i zieloną
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
popieram ;-) fasolka ze sklepu się nie umywa. tyle, że fasolkę lubi mszyca. trzeba uważać. co roku robię kiszonkę ze skrzypu i walczę z tym diabelstwem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hm pewnie to zależy od terenu bo ja uprawiam ją od lat i nigdy nie miałam chorób, zresztą odpukać mi w ogóle w warzywniaku nie choruje nic kompletnie nigdy :) ale fajnie znać dobry sposób na to diabelstwo
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O, super pomysł ta fasolka - dobrze kombinuję, że lepiej posadzić ją przy płocie?

Ja zioła bardzo lubię i sadzę je w doniczkach z nasionek w domu. Raz nawet wyhodowałam papryczki chilli:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Macie na mysli fasolke szparagowa, ja przez dwa lata uprawialam i mialam naprawde obfite plony.
Zawsze wybieralismy fasolke szparagowa karlowata- nie potrzebuja zadnej podporki, ani tyczek. Polecam fasolke żolta, plaska tzw. Wstęgę.
Jest naprawde smaczna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o tak ta żółta płaska fasolka jest super :) ja ostatnio też miałam tę karłowatą ale i tak dawałam jej podpórki - patyczki do szaszłyków
wyhodowałam też rok temu po raz pierwszy szpinak i bób
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja każdego roku mam na balkonie dwie donice z pomidorkami koktajlowymi i pnące truskawki,owocują do końca września.Warto posadzić na balkonie mięte,jeden listek do gotowania młodych ziemniaków nadaje super smaku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli chodzi o fasolkę to polecam mamuta niskiego i wysokiego :) pyszna jest też "czarna" wysoka - surowe strąki są ciemnofioletowe, a po ugotowaniu robią się zielone :)

Dla wysokich fasolek nie mamy tradycyjnych tyczek, tylko "szubienicę" stalową ;) przyspawane do rurki dwie obręcze- u góry mniejsza, na dole większa. W obreczach są otworki i między obręczami przeciągamy sznurki dla fasolek :) wygląda to ładniej niż zwykłe kije ;) w sezonie całość pokryta liśćmi fasoli :)

Zioła - kupujemy sadzonki, z nasion mało które u nas wychodzą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ta fasolke fioletowa o ktorej mowi Agusiagda, jadlam, jest smaczna, ale nie uprawialam jej jeszcze.
W tym roku posadze pierwszy raz bob - jankiel bialy.
A jeszcze zastanawiam sie nad rabarbarem:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,

mi tez tulipany powychodzily jakis czas temu a potem byly mrozy. Tesciu mowi ze odzyja zobaczymy, troche sie zna na ogrodnictwie.

ja na dniach posieje poziomki do pojemniczkow a pozniej przesadze na gzradke i koniecznie groch, bo uwleibiamy taki swiezy zielony ale to w terminie poznijeszym. i na tym chyba sie skonczy w tym roku moje sadzenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mięta zawsze rośnie jak szalona, nawet jak się nie chce:)
Z wysiewem ziół dwa sezony nic nie wychodziło i teraz tylko z gotowych sadzonek. U mnie cebulki cały czas śpią, nić nie wzeszło.
Warzywa wysiewacie wcześniej i przesadzacie do ogródka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ojaaa nie wiedziałam, że fasolka jest tak prosta w uprawie. No to mam wyzwanie :) Tym bardziej, że wszyscy ją lubimy.
A gdzie się zaopatrujecie w sadzonki ziół? Kiedyś widziałam na hali w Gdyni staly "babulki" ze swoimi sadzonkami i tak się właśnie zastanawiam czy od nich się nie zaopatrzyć.

Tak swoją drogą chyba wątek nabiera tempa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja właśnie na hali w Gdyni kupuje sadzonki pora, selera i pomidorków koktajlowych - zawsze są ok :)

poziomki mam od trzech sezonów na stałe w gruncie - mam taki gatunek z dużymi owocami i mam je aż do października! truskawki też mam super bo i takie zwykłe jak i te wielkie kaszubskie, właśnie na jesień je odmłodziłam, posadziłam na nowo i położyłam agrowłókninę wokół nich więc mam nadzieję, że w tym roku będę miała ciut mniej pracy z chwastami :)
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Ja od 3 lat uprawiam warzywka.Obowiązkowo jest fasolka,cukinia(rosną bez żadnych problemów.Na pewno posadzę też szpinak,w zeszłym roku wspaniale obrodził,ściełam i pomroziłam,miałam potem na zimę zapas.W tym roku zamierzam jeszcze posiać jarmuż ,troszkę sałaty.Na pewno koper,pietruszkę zieoną,bo też ścinam siekam i mroże.Potem jak znalazł do zupy czy ziemniaczków,smakuje jak świeże.Z ziół mam miętę,rośnie jak chwast.Szałwie,czasem przemarza,warto okryć,rozmaryn,z sadzonki,pięknie rośnie i nie marznie,i oregano i lubczyk-niezastąpiony do rosołu :)
Warzywa wszystkie wysiewam wprost do gruntu po 15tym maja.Zioła z sadzonek,poza koprem i pietruszką :)
sadze też cebulkę na szczypior,por-sadzonki,seler też sadzonki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przypomnialo mi sie ze moi rodzice maja w ogrodku miete, tak im wyrosla, ze doslownie maja haszcze:-)
Ja warzywa sieje wprost do gruntu po " trzech ogrodnikach i zimnej Zosce" czyli ok. 15 - go maja.
Chociaz powiem wam, ze w zeszlym roku groch cukrowy ( iłówiecki) czy marchew sadzilam wczesniej.
Z ziól to chyba posadze lubczyk i majeranek.
A poza tym koper, ogorki do kwaszenia 3 rodzaje, pietruszke naciowa, fasolke szparagowa karlowata, buraczki cwiklowe, marchew, salate oraz por i seler- sadzonki kupie na hali albo rynku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas z warzyw co roku są te 3 fasole :] buraczki na botwinkę, 3 kolory cebuli, cukinia, czasem dynie, obowiązkowo 3-4 rodzaje pomidorów, ogórki węże, czasem papryka, selery i pory, duuużo koperku (nawet między różami), 2-3 zielone pietruszki, czosnek, sałata lodowa, masłowa i czerwona strzępiasta :] ogólnie mamy mały warzywnik :) tyle, żeby było na bieżące potrzeby :)

z owoców - truskawki, 3-4 krzaczki poziomek, porzeczki czerwone i czarne, białe porzeczki 1 krzak(stary, mocno przecięty, mało owocuje), brzoskwinie, czereśnie, kilka gatunków jabłoni, 3 śliwy(jedna nie owocuje tylko daje dużo cienia), aronie, borówki, jeżyny, maliny, pigwa, wiśnie zwykłe i koreańskie - krzaki(pierwszy raz Mama robiła z nich dżemy, bo było ich tak dużo - meeeega pyszne i piękne w kolorze) http://forum.trojmiasto.pl/nnt-JESIEN-w-ogrodzie-PREZENT-t276437,1,16.html

w zeszłym roku wiśnie koreańskie tak pięknie obrodziły, że kilka moich Koleżanek się załapało na owoce ;) nawet jedna Forumka :) uwielbiam na nie patrzeć gdy kwitną :))))

image

poza tym 2 rodzaje mięty, melisa, rozmaryn, tymianek, obowiązkowo lubczyk, bazylia :) w zeszłym roku miałyśmy też kolendrę - ale jakoś nie bardzo mi odpowiada ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny jakie macie truskawki? Ja w tamtym roku miałam nie wiadomego pochodzenia pięknie kwitły ale owoców dosłownie kilka. Chciałabym w tym roku już jakąs sprawdzoną odmianę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakie przecudne te wisnie... Ja wlasnie tez mm krzaczki z poziomkami wielkoowocowymi, truskawki, 3 rodzaje wisni, dwie czeresnie, morele, brzoskwinie, jedna grusze,6 jablonek- niestety oprocz jabloni zadnych owocow nie jadlam bo za mlode sa( mam na mysli owoce z drzewek)
Aha, mam jeszcze kilka agrestow, porzeczke 3 kolory, borowki amerykanskie kilka krzakow, swidosliwe, jagode kamczacka
A jeszcze mamy morwe czarna,- ale ona rosnie za plotem alej, bo miejsca duzo zajmuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ententino a ja co roku wydaje swoje sadzonki truskawek bo się rozrastają, na jesień ostatnio tylee oddałam, musisz się zgłosić do mnie jesienią tego roku :)
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ok, to już się piszę w kolejce Karolinka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ententino, ja mam jakies dwa rodzaje, jedne maja owoce takie mniejsze slodo - winne a drugie maja bardzo duze owoce slodziutkie.
Wzielam flance od mojej mamy, a moha mama je dostala od kogos tam i tak naprawde niewiemy jaki namy gatunek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, ten watek nam idzie jak burza... a co bedzie wiosna?!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam z drzewek: 2 wiśnie, 2 czereśnie, 2 jabłonki i gruszkę, z krzaczków: 2 porzeczki, 1 agrest, 1 borówkę i 1 płożącą żurawinę nówkę na jesień sadzoną, więc zobaczę czy się przyjmie, ww. truskawki i poziomki acha i winogrona też nowe na jesień sadzone :)
w warzywniaku zawsze sporo marchwi, pietruchy, ogórków (co drugi rok mam mega urodzaj), sałaty, rzodkiewki, kopru, chrzanu, w wystarczających ilościach mam ww. fasolkę, selery/pory, botwinkę/buraczki i zawsze za mało szczypiorku - muszę w końcu siedmiolatkę posadzić
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W tym roku chcemy zasadzić wiśnie niskopienne.
Mamy kilka krzaków borówek, ale owocują bez szału, za to 2 agrest i 3 porzeczki czarne dały 20 słoików dżemu:)
Z warzywami mam taki problem, nazywa się kret, który systematycznie nas nawiedza;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oo - zapomniałam o świdośliwie, agreście(nikt nie je poza Gabrysiem) i winogronach (2 krzaki) ;) jeden winogron mocno wycięłam - miałam nadzieję, że już nie odbije ;) taki pnący się po domku ;) przy malowaniu domku zostawiłam dosłownie 2 stare, zdrewniałe główne gałęzie... i co? latem wrócił na swoje miejsce :/ już jest na pół domku (idzie pod dachem, dookoła)
ten zawsze owocował jak głupi, owoce jak dla mnie nadające się tylko na przetwory i wiecznie był problem ze znalezieniem chętnych... kilka razy sąsiadki dostawały - to później przynosiły nam gotowe wino :]

drugi mniejszy, smaczniejszy jest pod folią :]

chrzan też mamy :) i rabarbar :]

___________

ogólnie to ja wiem co mamy(a i pewnie nie wszystkie rośliny potrafię nazwać) ;) i na tym koniec :) bo mnie nie bawi grzebanie się w ziemi ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A, mam tez maliny, jezyny i malinojezyny:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też malin i agrestu mam furę :) walczę o moją jedyną czerwoną porzeczkę bo za kazdym razem jak Tesciu kosi trawę to i przy okazji ją dziabnie, już mi ręce opadają jak mam ją oznaczyć. Może w tym roku na tyle odbije żeby mogła przetrwać:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
fakt zapomniałam: też mam maliny i malino-jeżyny i śliwę jedną z takimi okrągłymi ciemnymi owocami :)
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Muszę się Wam pochwalić, że uprawa fasolki już coraz bliżej mnie :) Dziś zahaczyłam o biedronke a tam własnie w sprzedaży jest masa nasion no i skusiłam się na żółtą karłowatą zobaczymy co mi z tego wyjdzie. Chciałam jeszcze zioła sobie kupić, ale jednak odpuściłam, pożniej kupie gotowe sadzonki, żeby pewniej było, że coś z tego wyrośnie. Macie jakieś porady co do uprawy fasolki czy to samo rośnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie rośnie sama, ale w ostatnim numerze "Przepisu na ogród" wyczytałam, że kobitka najpierw moczy te nasiona kilka godzin w wodzie - także chyba wypróbuję w tym roku ten sposób, może coś polepszy :)

ja jeszcze nasion nie kupiłam, ale jutro akurat jadę do Biedry na zakupy więc jak już się pojawiły to na pewno się zaopatrzę, praktycznie pietruszkę i marchew można siać najszybciej więc już muszę być gotowa :)
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny w piwnicy zimują mi begonie i tak się zastanawiam czy nie przytachać ich już do domu. Myślicie, że to już odpowiedni czas?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ententino, osobiscie poczekalabym jeszcze troche, chociaz na begoniach sie do konca nie znam...
Dziewczyny, czy morele i brzoskwinie zeby owocowaly, potrzebuja drugiej moreli i brzoskwini?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
agusia gdzie kupujesz sadzonki chodzi o zioła ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Doczytałam trochę w necie i wstrzymam się do przełomu lutego i marca aczkolwiek kuszą mnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam pytanie , w jaki sposób nawozicie ziemię na działce-czym i co jaki czas
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
najlepszy jest naturalny obornik - czyli od krówki, ja już ostatnio nie miałam naturalnego to kupiłam taki "gotowy" w ogrodniczym czy castoramie nie pamiętam dokładnie

ostatnio byłam w Biedrze i mam już kupione 15 paczek nasion, w tym moje ukochane słoneczniki - co roku sobie obiecuję, że je posadzę i nigdy dotąd nie miałam i zawsze zazdroszczę mojej bliskiej koleżance bo ma piękne słoneczniki, właśnie z nasion :)

teraz chcę bielić drzewka, ale kurcze mam je opatulone i musiałabym ściągać te "ubranka", a co będzie jak przyjdzie duży mróz?
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pytanie do ekspertów, bo sama jestem zielona: kiedy można zacząć kombinować coś na balkonie, od jakiej temperatury? Nie jestem szczęśliwym posiadaczem działki, ale chętnie posadziłabym coś w doniczkach. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ha,to ja również z pytaniem do ekspertów:)
Dopiero zaczynamy sadzic przy wlasnym domu,w zeszlym roku byly krzaczki i kwiatki oraz skalniak,a w tym chcialabym male poletko warzywne.
od czego zacząć i kiedy? Nasiona czy sadzonki są lepsze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Karolinka moja mama w tamtym roku miała takie piękne słoneczniki z nasion z biedronki, że jak u Niej byłam to non stop w oknie siedziałam i podziwiałam :)

Ja uzywam ziemi z kompostownika, żeby glebę trochę ulepszyć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja rowniez uzywam ziemi z kompostownika + nawoz zielony, np zyto czy Lubin zolty, obsadzam, a potem przekopujemy:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ja się przyłączam z pytaniami:
w tym roku zamierzam rozpocząć przygodę z ogródkiem warzywnym na działce rodziców, jestem niesamowicie napalona i chętna do roboty już teraz :)
Podpowiedzcie, co mogę wysiać teraz w domu do skrzynek? Żeby już rosło a potem przesadzić do ziemi.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Martek ja tak szybko nigdy nie zaczynałam z rozsadami w domu, sama zaczynam dopiero za 2 tyg. coś tak robić w domku w skrzynki - tzn. kwiaty

ja w domku zawsze robiłam cukinie i dynie, potem je przenosiłam do gruntu - ale od tego roku już tak robić nie będę bo się namęczyłam sporo, wyhodowałam piękne sadzonki nacieszyć się nie mogłam, a po przeniesieniu do ziemi one "umierały" i moja rozpacz była ogromna (miałam tak dwa lata z rzędu) dlatego w tym roku w II połowie maja nasiona pójdą bezpośrednio do ziemi, w marcu można już wiele rzeczy prosto do gruntu sadzić, niektórych nie trzeba nawet zabezpieczać, ale niektóre warto okryć folią - da nam to szansę na szybsze plony :)

a tak na marginesie ukazał się już marcowy numer gazetki ogrodniczej "Przepis na Ogród", jak zwykle dużo fajnych artykułów i nieskromnie :) powiem, że jeden jest mój - polecam :)
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pati - zioła w doniczkach, takie do posadzenia na działce kupujemy albo na rynku na Przymorzu albo tuż przy bramie naszego ogrodu działkowego wystawia się babka ogrodnik z różnymi roślinami (np. ciekawe odmiany pomidorów) :)

Polanka - do nawożenia używamy obornika i gnojówki ze sprawdzonego źródła :) Pani rozwozi w 3mieście i okolicy (sama jest z okolic Pelplina) :]
jakby co mogę podać namiary na priv :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wczoraj na allegro kupiliśmy folię, bo przez zimę porwało naszą ;) (na tunelu) + taśmę do naprawy folii, 2000m sznurka :] i pierwszy raz siatkę cieniującą :P zobaczymy czy zda egzamin :]

a dzisiaj ciekawostki nasienne :] ogórki meksykańskie http://allegro.pl/ogorek-meksykanski-idealny-na-korniszonka-i4000941157.html
dynie makaronowe http://allegro.pl/dynia-makaronowa-zrob-spaghetti-dyniowe-i3985821108.html (kiedyś moja Mama już miała)
pomidory "bycze rogi" i długie malinowe
http://allegro.pl/pomidor-bycze-rogi-przepyszna-odmiana-typu-long-i4006288073.html
http://allegro.pl/pomidor-malinowy-cornabel-dluga-malinowka-i4005840864.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie.
Od niedawna jestem posiadaczką działki ogrodniczej i postanowiłam w tym roku stanąć na wysokości zadania i siać wszystko co mogę wyhodować sama i zjeść ;)
Od 3 dni mam wysianą sałatę w doniczce... i tak się jej przyglądam i zastanawiam się jak ją będę miała sadzić do gruntu.... kępkami? czy pojedynczo?
W ogóle na tej tematyce się nie znam i tak się zastanawiam czy jedno ziarenko to jedna: sałata, burak czy dynia? czy kilka ziarenek składa się na jedno warzywko :D
pozdrawiam :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1 nasionko/pestka = 1 roślinka :] co nie oznacza, że z każdego nasionka wyjdzie roślinka ;)

sałatę pikujesz w odstępach, po 1 sztuce :]
poczytaj w sieci :) np. tu http://uprawa.eu/czytaj/uprawa-salaty.html
http://www.ogrody-krzekowo.pl/index.php/2012-09-24-08-18-40/item/145-sa%C5%82ata-uprawa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przeważnie nasiono jedna roślina,oczywiście zdarza się ,że coś nie wyrośnie.Ja sałaty nigdy nie siałam wcześniej w domu,zawsze wprost do gruntu w maju.nasionka bardzo rzadko,a i tak potem trzeba przerywać.
Np z 1 naiona dyni wyrośnie jedna roślina ale już owocó może być więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja też sałaty nigdy nie robiłam w domu tylko prosto do gruntu, jest prosta w uprawie i ja jej mam zawsze aż za dużo :) ja postanowiłam właśnie że w tym roku tylko z jedną rzeczą się pobawię w domu: a mianowicie postanowiłam wyhodować kapustę :)
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez pierwszy raz bede uprawiac kapuste:-))
Wybralismy czerwona, taka szpiczasta.
Nie mam doswiadczenia z tym warzywkiem, ale mam nadzieje ze sie uda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam złe doświadczenia jeśli chodzi o uprawę warzyw. W tamtym roku posiałam pietruszkę (żeby mieć natkę) - nie wzeszła. Jakąś cebulę, żeby mieć szczypiorek - nie wzeszła no i rzodkiewkę to ledwo co wyszły liście ślimaki zeżarły je w mig. I tym sposobem mój start z warzywami szybko okazał się metą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam pytanie, gdzie kupujecie sadzonki kwiatów?, takie do doniczek i powieszenia na balkonie. Z własnego krótkiego doświadczenia wiem, że w tych marketach ogrodowych, to są lipne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja na hali w Gdyni Głównej lub w centrach ogrodniczych - nasze jedyne sprawdzone tego typu miejsce to w Koleczkowie, właściciele są bardzo doświadczeni, zawsze służą dobrą radą, mają dobre jakościowo że się tak wyrażę rośliny :)
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kupuje sadzonki ze strony internetowej Szkólka Konieczko.
Kupuje od nich juz dwa lata i jestem zadowolona.
Zajrzyj na ta stronke.
Jeszcze kupuje cebulki roslin i bylinki z http://www.cebule.pl
Tam kupuje juz trzeci rok.
Z obu tych sklepow czekam na przesylki:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja w kwiaty na balkon zazwyczaj się zaopatruje w ogrodniczym na Kacku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kochane poradźcie proszę.
Mam niewielki ogródek i napaliłam się na 1 drzewko czereśni. Chyba w grę wchodzi jedynie karłowata. Jaką najlepiej odmianą się zainteresować?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się właśnie za swój pierwszy (mini)ogródek zabieram, chyba na pierwszy ogień pójdzie trawnik, bo jest w masakrycznym stanie, właśnie zagrabilam kawałek, poryłam właściwie, bo połowa to mech... Powiedzcie mi, skuteczne są tę wszystkie magiczne dosiewki? Polecacie coś? Nie chciałabym robić wszystkiego od zera, a sporo dosiewek ma w instrukcji np wymianę ziemi na zniszczonym kawałku, a u nas całość jest w łysych/mchowych plackach...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pogoda piękna,więc się wzięłam za wstępne porządki w ogrodzie.Warzywnik oczyszczony,lekko przekopany,wyczysciłam ścieżki między rabatami,mam takie wyłożone cegłami i niestety trochę zarastają trawką.Poprzycinałam krzewy hortensji.Prześwietliłam maliny.Nie mogę doczekać się prawdziwej wiosny i ogrodowej roboty.Mam duuże planyale co z tego wyjdzie zobaczymy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też dzisiaj byłam na dworze :) popieliłam moje skarpy i wyspy kwiatowe, pograbiłam wokół nich ziemię i porobiłam zdjęcia :) od ponad tygodnia mam już posadzone w domu w skrzynkach pod folią bratki z nasion oraz od soboty także turki - już doczekać się nie mogę wysadzania ich przed dom :)

image

image

image
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Karolinka, fajny ogród i piękne okiennice :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Anna Maria:
ja się totalnie nie znam na ogrodnictwie ale jedno wiem(mam w ogrodzie cudne dwie czereśnie) - że właśnie czereśnie sadzi się po dwie albo trzy sztuki. Tak mi powiedziała poprzednia właścicielka domu - że niby ta jedna będzie słabsza, ta druga będzie mocna i tak właśnie u nas jest. Obie dają dużo owoców ale z tej jednej są większe i smaczniejsze...
Ja, jako laik kupiłam mini-szklarnię w lidlu za 5 zł - lawendę i właśnie wychodzą pierwsze pędy. Mam zamiar potem je przesadzić do dużej donicy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kobitki a gdzie kupie sprawdzone sadzonki truskawek?

Widze fajne aukcje na allegro ale nie mam az takiej wyobraźni jak one dojadą ? czy się zniszcza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hooooooooooooooop
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kupowalam w tamtym roku truskawki od tego sprzedawcy http://allegro.pl/show_user.php?uid=40148 a od kilku lat kupuje u niego wszystkie sadzonki i jestem bardzo zadowolona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mozecie polecic jakies ładne i trwale kwiatki balkonowe?Zeby przetrwaly caly sezon,rano mamy pelne słonce,a popoludniu cien na balkonie.
W tym roku chce tez przyozdobic balkon nie tylko dzialke :)
image.
[url=http://www.suwaczek.pl/][img]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja w tym roku porobilam sadzonki fuksji i one wlasnie przyozdobia moj balkon.Tez mam slonce do poludnia na balkonie i w zeszlym roku fuksja ladnie kwitla.Do skrzynek planuje tez dac lawende, begonie, bratki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam na tarasie (zadaszonym i ciemnym przez większość dnia, dopiero pod wieczór jest słońce) właśnie fuksje - wiszące, są piękne :) do cieniolubnych należą też niecierpki, które również są b. wdzięczne :)

a co tam u dziewczyn uprawiających warzywniaki? ja mam już w gruncie: marchew, pietruchę, sałatę i rzodkiewkę, w weekend posadzę szczypior siedmiolatkę, a w domu w skrzynce pod folią już małe kiełki kapusty
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam pytanie: gdzie najlepiej kupować kwiaty do korytek balkonowych? Najlepiej w okolicy Przymorza. I co najlepiej kupić, jeśli rośliny przez cały dzień mają słońce?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na rynku albo u ogrodnika na początku falowca na Obrońców Wybrzeża :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny czy któraś z was ma Calamondin (mini pomarańcze) dostałam jakies 2 tyg temu i nie wiem czy za mało podlewam czy za duzo, bo liscie mi sie zasuszają i zwijaja do środka. Podlewam co 2 dzień i zraszam i nadal tak sie dzieje. Czy mozliwe jest ze do za duzej donicy przesadziłam??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zegt:och, wat een li

zegt:och, wat een lieve tekening! Raar hoe je als lezer ook de spanning een heel klein beetje me#o8elt&ev230; toch steeds weer nieuwsgierig of er al wat is als de pc aangaat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam pytanie do zaprawionych ogrodniczek w sprawie róż ogrodowych:)

czy mogę wsadzić już do gruntu róże, czy nadal jest za zimno(szczegolnie noce)?
odwazylam się w koncu w tym roku rozpoczac przygodę z uprawą roz we wlasnych ogródku, ale wiem ze są chimeryczne, wymagajace, nieodporne na niskie temp
proszę o garść rad:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ktoś się wybiera? http://www.ogrod-gdynia.pl/index.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spróbuj miętę z nasion, ja mam lubczyk, który się pieknie przyjmuje właśnie z nasion
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Ogród

aranżacja ogrodu - jakie drzewa/krzewy/kwiaty/projekty polecacie? (50 odpowiedzi)

za jakiś czas czekają mnie prace nad aranżacją ogrodu (za domem). Nie znam się na tym, więc już...

Gdzie kupujecie rosliny do ogrodów (18 odpowiedzi)

Witajcie ! Przeglądałam gazetki marketów ogrodniczych itp szukając jakiś fajnych promocji na...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

do góry