Widok

Wezwanie przedsądowe z Kancelari Adwokackiej Anna Łuczak w sprawie filmu Obława

Inne Temat dostępny też na forum:
Witam
Kilka dni temu dostałem wezwanie przedsądowe z wyżej wymienionej kancelari za to iz przez program uTorrent wysyłałem film(chodż pewnie to było kilka procent tego filmu) Obława.

Każą mi zapłacić w ramach ugody 550zł za na rzecz firmy Skorpion Arte która ma prawa autorskie do filmu Obława.Równolegle niby toczy sie postępowanie w tej sprawie które prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Mam pytanko i zarazem prośbe:
Czy ktoś w Trójmieście lub okolicach dostał takie samo pismo,i czy zarazem ktoś sie dowiadywał co z tym można zrobić.
Może ten temat przeczyta jakiś prawnik lub radca i pomoże rozwiazać ten problem?

Pozdrawiam Robert
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zaplacic. Udostepnianie materialow przez torrenty jest nielegalne. Jesli trafiliscie na kancelarie ktora specjalizuje sie w takich sprawach posypia sie wam nastepne wezwania. Jestescie na przegranej pozycji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 46
Dokładnie tak jak napisał Czesio.
Udostępnianie bez zgody właściciela praw autorskich materiałów jak i ich ściąganie z Torrentów wszelkich jest nielegalne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 36
Bzdura. Czy ktoś zastanawiał się, dlaczego ta sama prokuratorka prowadzi wszystkie takie sprawy jednej pani adwokat?. Koleżanki od winka?. Jakim prawem prywatna firma Baseprotect inwigiluje społeczeństwo na masową skalę podczas gdy tym samym osobom zakazano tego pod firmą Logistep?. To zwykłe kolesiostwo w prokuraturze?. Ciekawe ile prokuratorka dostaje bokiem?.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dostałem za czarny czwartek i obławę też choć tych filmów nie miałem nigdy na dysku. Ugoda podpisana w tej formie w żaden sposób nie gwarantuje tobie spokoju. Sprawa jest w toku to nawet jak zapłacisz to prokurator nie wyłączy się z tej sprawy. Nie jest ona prowadzona przeciwko Tobie tylko w sprawie, a to jest różnica. Przyznajesz się do czegoś, podajesz email i pesel, nie ma tam nic o ochroni twoich danych. Kancelaria może to sprzedać komuś i jest większy problem. Sam numer ip nie jest dowodem, że udostępniałeś cokolwiek. Ja czekam na proces, to że jestem winny musi być udowodnione. Takie coś może przesłać każda kancelaria. Cwaniaków nie brakuje.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 1
A skąd kancelaria ma Twoje dane osobowe?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
-kolejny "wałek" szukają "jeleni" .... wywal pismo do smieci,nie przejmuj sie...

forum:
http://forumprawne.org/prawo-autorskie/480408-otrzymalem-list-z-poleceniem-zaplaty-3.html
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
mama b-pragnę zauważyć iż ściąganie materiałów z torrentów lub innych serwisów nie jest zabronione w naszym kraju.Zabronione jest tylko udostępnianie materiałów.

~sayl-właśnie nie wiem skąd wyżej wymieniona kancelaria ma moje dane osobowe.Właśnie naskrobałem do nich maila z żądaniem wyjaśnienia mi kto udostępnił im moje dane.

Założyłem ten temat gdyż liczę że więcej osób poszkodowanych to przeczyta.

Zawsze może znależć się ktoś madry kto będzie mógł nam doradzić.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Prokuratury wysyłają pisma do dostawców internetu i w odpowiedzi dostawca musi podać dane osoby, która udostepniała dany film.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
no tak tylko z tego co się zdążyłem dowiedzieć to adres IP nie może byc dowodem w sprawie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja też dzisiaj dostałem wezwanie poleconym za bezprawne rozpowszechnianie utworu Last Minute. Czekam co dalej. Może spróbować się zjednoczyć.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Właśnie każdy z nas powinien się zjednoczyć..zawalczyć razem.być solidarni..jestem za
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja też dostałam dziś za Last Minute 550 zł. Płacić nie zamierzam kancelarii, bo póki co nic mi nie udowodnili. Jeśli sprawa znajdzie się w sądzie dopiero wtedy zamierzam się martwić.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jedynie SĄD może nakazać udostępnienie danych prokuraturze. W związku z tym nasze dane zostały pozyskane nielegalnie. Potwierdziłam tę informację z UPC, że moje dane nie zostały przekazane żadnej prokuraturze itp.

Sprawę tę, to JA zgłaszam na policję o:
1. próbę wyłudzenia (proszę zauważyć, że użyto wyrażenie "DOBROWOLNA" wpłata)
2. pozyskanie moich danych osobowych w nielegalny sposób

oraz wytaczam sprawę o naruszenie moich danych osobowych.

Radzę wszystkim zainteresowanym zrobić to samo. W ŻADNYM RAZIE NIE PŁACIĆ!!!!
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mój mąż również otrzymał wezwanie do zapłaty , termin 7 dni za Last Minute , jesteśmy podpięci pod UPC . nic takiego nie ściągał a tym bardziej nie udostępniał !!!! Jutro będę sie kontaktować z prawnikiem bo jakieś to dziwne , nawet ten druk a list był Polecony
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam czy mogłaby się Pani ze mną skontaktować mam ten sam problem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy była już Pani z tą sprawą na Policji?
jakie informacje Pani uzyskała?

pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Takie samo pismo... dostalem "last minute" 550 zł ./...

Dobrowolna zaplate... ha ha ....

Co dalej ? placenie bzdura ale co robic ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Małgorzato możesz powiedzieć czy zgłosiłaś tę sprawę na policję i co uzyskalaś do tej pory? Czy byłas wzywana na przesłuchanie jako świadek itp?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dostałam takie samo wezwanie wczoraj. Nic dziadom nie zapłacę! Najpierw niech udowodnią mi winę. Udam się w tej sprawie na komisariat policji - zobaczymy co doradzą. Postaram się Wam później odpisać, bo z tego co się na razie dowiedziałam, to przeciwko tej Pani toczy się postępowanie o wyłudzanie pieniędzy. Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jAKŻE DZIWNYM TRAFEM I JA O3MALAM wezwanie za bezprane rozpowszechnianie utworu Last Minute,a było to wczoraj ;) nie wiem czy sie smiac czy juz zacząć płakac ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
rodzice również dostali za ten film ale radca prawny i adwokat stanowczo mówili by nie płacić...napisali list do kancelaria..nawet nie wiedza rodzice czy pobrali ten plik.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pamiętacie jak jakiś czas temu wyciekły dane osobowe z UPC. Może tu znajdziemy zaczątki Naszych kłopotów i odpowiedź na pytanie: Jak trafili na Nasze dane? Podajcie proszę czy Wszyscy, którzy otrzymali wezwania mają dostep do netu przez UPC?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie mam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak , śmierdząca sprawa. Ja również otrzymałem takie wezwanie i mam umowę z UPC. Nie płacę ale wysyłam odmowną odpowiedź. Pytałem prawnika, dobrowolna wpłata to przyznanie się do winy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jest też u Was pisane że toczy sie postepowanie w prokuraturze w Pruszkowie ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
może racja, jak na razie wszyscy z UPC-ja tez!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może zacytujesz wysłany list?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Druki sa te same..na stronie kancelaria pisze jak zdobyli informacje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie tez mam wezwanie za last minute 550 zł.co najlepsze firma na którą sie powołuje pani Ł........TO NIE ISTNIEJE
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak to sprawdzić, że nie istnieje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Istnieje znalazłam adres..nip.edu. Itd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też dostałem takie wezwanie. Dot. Last minute. Firma Ent One sp. zoo istnieje. Można sprawdzić w KRS. Prezesem jest Patryk Vega. Jeśli chodzi o nr IP po sprawdzeniu w panelu sterowania, moje IP się różni od tego na wezwaniu. Zastanawiam się w jaki sposób udowodnią nielegalne rozpowszechnianie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ip może być zmienne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Ją też dostałam takie wezwanie z filmem last minut i wydaje mi się to sciema ale mię wiem co mam z tym zrobić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://forumprawne.org/prawo-autorskie/480408-otrzymalem-list-z-poleceniem-zaplaty-3.html
Już ten link został wczesniej podany. Aktualnie jest 58 stron komentarzy-rozważań itd do poczytania. Wiele wątpliwości i co począć?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez dostałam choć ,nigdy nic nie sciągałam,jak najprędzej dzwoń do prokuratury z wyjasniemiem
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skoro nigdy nie ściągałaś to poinformuj kancelarię listem z potwierdzeniem odbioru i zażądaj informacji na jakiej podstawie twierdzą inaczej.
Sprawa powinna ew. odbywać się w Gdańsku skoro chcą Cię zaskarżyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez to samo dostałam co masz zamiar zrobić , ja chyba ruszę na policje.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam ja dzis dostalam wezwanie do zaplaty 750 zl za udostepnianie tego samego utworu "last minut"( nigdy tego filmu nie ogladalam). Jak zakonczyla sie sprawa u Pana? Co robic ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dostałem to samo i ten sam film co zrobiłeś
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale w promocji bo chcą 550zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a nie powinni miec nakazu?
przeszukiwanie zawartosci dysku, szpiegowanie, analiza ruchu okreslonego ip
to jak podsluchiwanie rozmow
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prawda taka aby pozyskać ip sami musieli udostępniać plik a to nie jest zgodne z prawem. Proponuje zaskarżyć źródło, a nie jego biorców.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kieruje pytanie do osób które otrzymały wezwanie do zapłaty w sprawie filmy Last Minute. Chciałem prosić o opisanie koperty, w której to wezwanie przyszło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koperta kremowa,napisy kolorowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też dostałam takie pismo. Najśmieszniejsze jest to, że wcale nie korzystam z tego programu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie tak samo jak ja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A list przyszedl inpostem czy poczta polska?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecony,poczta polska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z jakiej poczty był wysyłany? Warszawa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak z Warszawy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ktos sie kontaktował a tej sprawie z prawnikiem zapłaciliscie czy nie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Płacic???Ale za co jak się nic nie zrobiło
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy ktoś moze podac z osób które niedawno (czerwiec-lipiec) list dostały z którego urzedu pocztowego w Warszawie list został wysłany?
Bedzie to widoczne na kopercie (okragla pieczatka z datownikiem) i tam numer urzedu pocztowego albo na stronie:
http://emonitoring.poczta-polska.pl/
wpisujac numer przesylki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jeszcze jedno - czy list był za potwierdzeniem odbioru?
Taka żółta karteczka którą podpisywaliście przy odbiorze i która wraca do nadawcy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
czy ktoś już wykonał jakieś ruchy w sprawie kary oraz listu? Ja pierwszego nawet nie odebrałem i to nie specjalnie. Najzwyczajniej w świecie w domu mnie nie było a list przeleżał na poczcie 14 dni i został zwrócony nadawcy. Zobaczę co teraz. Mam nadzieję, że nie przyjdzie ponowienie..będzie trzeba odebrać? Ma ktoś jakiś plan? Czy raczej wylane na tąsutyację
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli na wezwaniu pisze że sprawa się toczy w Pruszkowie,proponuje ustosunkować się do otrzymanego wezwania opisać wszystko tz jak nic nie ściągaliście i wysłać do prokuratury plus ksero tego wezwania do zapłaty i czekać co będzie dalej ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziś dostałem z Kancel. Adwok. Anna Łuczak. wezw. analogiczne jak wyżej (550 Zl za jakies torrenty). Pomijając, ze jestem adminem sieci chciałbym zauważyć, że jeśli na takie wezwanie ktoś odpowie albo co gorsza uiści żądaną kwotę to przyznaje się tym samym do winy. I wcale nie zamyka to sprawy. Zakładam, że autorzy wezwania liczą się, że przy masowym rozsyłaniu takich wezwań "w dobrej wierze", ktoś jednak się wystraszy i da się wciągnąć. Dlatego przestrzegam - nie odpowiadać i NIE WPŁACAĆ. Bo taki ruch oznacza łyknięcie haczyka i włożenie "wędkarzom" właśnie konkretnego dowodu w sprawie. Na to czekają. Pozdrawiam!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
czy mozesz podac z jakiego urzedu pocztowego zostal wyslany list ?

okragla pieczatka na kopercie lub sprawdzajac po numerze przesylki na http://emonitoring.poczta-polska.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ludzie jakie filmy wy sciągacie? przecież szkoda łącza
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
numer IP z wezwania wskazuje na Warszawe,sprawdzcie swoj numer Ip z tym na wezwaniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oho, ja właśnie przed chwilą dostałam takie wezwanie. Ciekawe, jak oni chcą toczyć sprawę w sądzie przeciwko ludziom z całej Polski? Będą do Pruszkowa na przesłuchania wzywać wszystkich po kolei?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, również otrzymałam takie wezwanie za film Obława, jestem z Opola i oczywiście internet z UPC.
Czy ktoś ma jakieś nowe informacje w tej sprawie? Co robić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
copyright trolling... do smieci z tym... zastanawiajace jest ze to w kazdym przypadku UPC?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie za każdym,mam multimedia. info z kancelarii otrzymałam na mail.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moze ktos sie zna lepiej

czy da rade zgłosić do prokuratury zawiadomoenie o mozliwosci popełnienia przestępstwa ?

-próba wyłudzenia kasy

-nielegalne pozyskanie danych osobowych



a i pamiętajcie, że jak się nie uda w sądzie polskim macie z****ne prawo sądować się w sądach unijnych, tylko ludzie jakos sie boją albo o tym nie wiedzą. to chyba jedyny plus UE
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam ja także dostałam takie wezwanie. Pierwsze co zrobiłam to zadzwoniłam do prokuratury w Pruszkowie , rozmawiałam z prokuratorem który prowadzi tę sprawę.Poprosił mnie abym przefaksowała mu treść listu oraz moje stanowisko tzn czy zapłaciłam czy nie . Po konsultacji z prawnikiem napisałam pismo do kancelarii i do prokuratury z informacją ,że nie korzystałam z torrentów i mam bezprzewodowe łącze internetowe a więc w zasadzie każdy może się podłączyć oraz ,ze nie zycze sobie tego typu korespondencji.Na razie cisza.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziś w dodatku Trójmiasto w wyborczej masz opisaną podobną sprawę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja ten swistek uzylem do podtarcia d*py zamiast s**** tasmy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Macie jakieś nowe wiadomości w tej sprawie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy ktos kontaktowal sie w tej sprawie z prawnikiem?? czy ktos jest zaintereowany pojsciem do prawnika co z tym zrobic? jesli tak prosze o kontakt
501010753
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam.
Zauważcie, że ta adwokat wpis do rejestru uzyskała 03.06.1970 roku (sprawdziłem). Czyli ta Pani miałaby teraz ok. 70 lat ! Teoretycznie jest to możliwe, ale ..., czy ona jeszcze w ogóle żyje. Inne. np. podpis, pieczątka są wydrukowane, nr ip nie wiadomo skąd, druk do wpłaty jak się wytnie to tracę treść pisma, tracę wszystko bo trzeba wysłać ugodę wg tego pisma (na odwrocie). Wiele innych głupot jest tu wypisanych. Sprawa dla Policji, Prokuratury i GIODO. Pozdrawiam wszystkich.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja proponuję każdemu wysłać skargę do Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie... niech się mądrale wypowiedzą, czy to co robi p. mecenas Łuczak jest zgodne z etyką adwokacką...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam blog, na którym jest analizowana sytuacja z wezwaniami do zapłacenia za "Obławę"!

http://autorskielegalnie.pl/2014/08/oblawa-na-internautow-czyli-czy-wezwania-kancelarii-zadajacej-zaplaty-za-sciaganie-filmow-z-sieci-sa-zasadne/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ściągajcie z torrentów to po 1 a jako linie obrony przyjmujecie że ktoś się wam włamał do sieci wifi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nic nie ściągać - internet to zło. Sama obrona o włamaniu do wifi jest możliwa, ale nie jest to proste do wykazania. Każdy myśli, że korzystając po wifi, lub udostępnianie dalej (mimowolnie lub nie) jest się "krytym" i nic nam nie grozi. Nawet jeśli nic nam nie udowodnią to stres i kłopoty z tym związane nie będą zbyt przyjemne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Płacić czy nie? Prawnik odpowie! Na blogu: http://tnij.org/zl4xqgr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kryminalne Trójmiasto

Poszukiwany: Marcin Kropidłowski (44 odpowiedzi)

Marcin Kropidłowski . Rodzice: JADWIGA, GERARD Data i miejsce urodzenia: 1981-05-28,...

Zaginiony: Jacek Adamczyk (15 odpowiedzi)

Jacek Adamczyk . ur. 20.10.1966 r. zam. Gdańsk, ul. Arkońska 244/4 Komisariat Policji w...

do góry