Widok

Wiadukt na Nowej Wałowej a rowery

Śródmieście Temat dostępny też na forum:
Czy jest możliwy wjazd dla rowerów na nowym wiadukcie na Nowej Wałowej? Ścieżka rowerowa i chodniki przed wiaduktem się urywają.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zerknij czy przed wjazdem jest znak zakazu dla rowerów - jesli go nie ma to masz pełne prawo jechać wiaduktem jesli nie ma chodnika/ścieżki. Ja nie kojarzę by takowy tam gdzieś stał.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wczoraj przejeżdżałem i zerknałem - nie ma tam żadnego znaku zakazującego poruszania się rowerem, przynajmniej od strony placu zebrań ludowych
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za odpowiedzi. Pytałem, bo już dwóch kierowców w niecenzuralnych słowach wyrażali się do mnie, że raczyłem wjechać tam rowerem. Dzięki!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlatego ja namawiam rowerzystów żeby jeździli po ulicy, zamiast po chodniku. Niech kierowcy samochodów się przyzwyczajają, że rower na drodze to normalna rzecz. Zresztą większość zachowuje się normalnie, tylko margines jest jakiś agresywny, niedouczony pewnie ;)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zakaz jest np. na moscie wantowym i tam stoi znak zakazu własnie:

http://i59.tinypic.com/2mqlpwk.jpg
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Swoją drogą ten nowy wiadukt jest pozbawiony pobocza a wysokie odblaski pomiędzy pasami uniemożliwiają wyprzedzenie rowerzysty. Śmiem twierdzić, że wiadukt pod tym względem jest spieprzony.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tego że tam nie ma chodnika to nie ogarniam w ogole.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ponoć polityka prorowerowa itd.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już tu pisałem, że jechałem mostem wantowym na rowerze - od strony Tunelu, bardzo uważnie szukając zakazu i zakazu nigdzie nie było.

Te znaki tu stoją, indziej nie. A mandat nam wlepią czy wjechaliśmy miejscem bez znaku, czy takim ze znakiem. A jak będziemy się stawiać, to pewno większy. "Bolanda Faso, kraj na wschód od zachodu."
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziś tamtędy sobie specjalnie przejechałem i jak jechałem pod górkę spowrotem, to mnie samochód bezproblemowo wyminał nie wjeżdzając na te gumiaki. A wcale się jakoś specjalnie nie kleiłem do krawężnika i na gazetę też mnie nie mijał.

Tak więc myślę ze jak się jedzie normalnie te pół metra od krawężnika, to samochód ma sporo miejsca i jak jakiś kierowca się irytuje, to znakiem tego po prostu jest kiepskim kierowcą bo nie umie wyprzedzić rowerzysty.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ciężarówki?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A cięzarówka może sobie łaskawie poczekać lub wjechać na gumiaki. To nie 10 kilometrowa serpentyna pod górę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ruch rowerem po wiadukcie Nowej Wałowej , odbywa się na zasadach ogólnych. Żadnego zakazu tam nie ma. Docelowo ma być rampa pieszo rowerowa na stary żółty wiadukt. Ale to będzie dopiero gdy powstanie Nowa Nowomiejska
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

rowerek treningowy stacjonarny - gdzie kupię? (12 odpowiedzi)

Gdzie mogę kupić w Trójmieście rowerek treningowy stacjonarny w cenie ok. 200 zł? Decathlon,...

Jaki rower godny polecenia... (23 odpowiedzi)

Pytanie do "specjalistów" którzy chcieliby coś doradzić - szukam roweru , stary został przekazany...

Gdzie kupić rower? (25 odpowiedzi)

Cześć! Szukam jakiegoś sklepy w Trójmieście, gdzie mógłbym kupić dobry rower po niewygórowanej...

do góry