Widok

Wichrowa droga prywatna ?

W związku z kontynuacja układania płyt na Rolniczej i wyłączeniem możliwości skrętu z tejże ulicy w ulicę Halna. Niepodległa republika ulicy Wichrowej ogłosiła dziś suwerenność i jej mieszkańcy zablokowali samochodami wyjazd na ul Halna tak żeby broń boże któryś z mieszkańców Halnej nie ważył się naruszać ich terytorium i zapier... objazdem przez Pszenną. Brawo brawo... Jeszcze ta karteczka "droga prywatna" poprostu mnie urzekła. Jak w ciągu godziny nie odblokują przejazdu dzwonię po stróży porządku publicznego co by gminną drogę odblokowali. Pozdrawiam
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3
Z tego co mi wiadomo to nadal jest droga prywatna.... Ale skoro mieszkancy ja zablokowali i tak chca ja traktowac, to zima niech sami placa za odsniezanie!!!! Bo do tej pory gmina to robi !!!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

tak, jest to droga prywatna
nie, gmina nie płaci za odśnieżanie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

No pewnie ze nie gmina, tylko My wszyscy co placimy podatki... Akurat mieszkam w poblizu i czesto widzialem jak odsniezal tam pan ktory pracuje dla gminy.....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Też dziś zawracać musiałem bo barykada stoi. Słabe to.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Popieram protest!!!
Z tymi płytami drogami jest totalny chaos.
Niby dużo krzyku a i tak g*wno zrobione no nie tak do końca 10-50m położą płyty i myślą że cud nad Baninem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

JasiuP mam nadzieje ze nie bedziesz jezdzil tymi plytami!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kilka sprostowań , to nie jest nawet droga, to jest prywatna działka rolna. Mieszkańcy mieszkający przy tej drodze starają się o przekazanie jej do gminy jednak nie jest to takie łatwe. Jeśli chodzi o jej utrzymywanie to mieszkańcy we własnym zakresie płacą za jej wyrównywanie, wywożenie śniegu. Policja była i nic nie mogła tylko właściciel kazał ją odblokować. Pamiętać również trzeba iż ktoś za nią odpowiada, wpadniesz w studzienkę urwiesz koło to do kogo się udasz o odszkodowanie ??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gminna czy prywatna to mało istotne. A gdyby musiała karetka przejechać albo straż pożarna ? Brak wyobraźni razi, nie ma znaczenia kto odśnieżanie opłaca. Jak robili wjazd w Wichrową to jakoś nikt nie miał problemu, że mieszkańcy Wichrowej jeżdżą Halną i dobijają jej "nawierzchnię". Więcej myślenia mniej januszowania a wszystkim będzie lepiej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkanka tylko takie macie argumenty na brak waszej kultury? Po waszej drodze nikt nie moze jezdzic ale za to wy mozecie wszedzie. Moze zabronicie spacerowac?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak. Ulica Wichrowa jest drogą prywatną, a właściwie prywatną działką na której znajduje się droga. Ale właścicielem drogi jest gospodarz, który zbył działki pod budowę, a nie mieszkańcy ulicy Wichrowej. Żaden z mieszkańców nie posiada w akcie notarialnym wpisu o współwłasności części działki, na której posadowiona jest droga. A więc droga jest własnością gospodarza, a ten ma obowiązek służebności wobec korzystających z drogi. I tylko prawny właściciel ma prawo do decydowania o przeznaczeniu i o korzystaniu z drogi, a nie mieszkańcy. Blokowanie drogi przez mieszkańców jest niezgodne z prawem.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

oj Prawniku dzwoni ale nie wiesz do końca co i w którym kościele ;) właściciel ma obowiązek służebności TYLKO wobec tych, którzy mają tę służebność wpisaną w swoim Akcie Notarialnym oraz księdze wieczystej swojej działki. Jakoś nie wydaje mi się, żeby służebność dot. Wichrowej mieli również mieszkańcy Halnej oraz reszty Banina...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koszmarny Karol wez lepiej boksuj ten swoj worek :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

oj boimy się jednak? takie czasy - silni w internecie, w realu tchórze
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Koszmarny Karol popieram, goście nic nie rozumieją a się wymadrzaja jak by zapłacili z własnej kieszeni za naprawę drogi , a my byśmy nią jeździli a co gorsze zapier...ali jak niektórzy to pewnie witali by nas balonikam jak niemcy imigrantów
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie mieszkam tam,ale z chècià spuszczę ci wpitol karolek,jak jesteś w stanie unieść wyzwanie to czekam...mam blisko.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

jutro o 17 na Wichrowej. Liczę, że będziesz. Do zobaczenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przyjde zobaczyc :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywista sam bez psow rodziny i broni,sprobuj sie wylamac to ci nawet koledzy z komendy nie pomoga.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

I co tam? Bijecie sie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

wiejskie ciule z nowego portu
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

no przecież to było jasne że nie przyjdzie :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Prawnik brawo!!! Teraz to ja bede specialnie jeździł wichrowa zeby im przejechać ta ich prywatna drogę. Ktory to burak zablokowal droge??
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ta droga nie jest gminna a prywatna . A swoją drogą jak " broń boże " jest z małej ,to nic dziwnego ,że z sąsiadami nie ma porozumienia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Prywatna tak. Ale nie własnością mieszkańców. Właścicielem działki na której jest droga jest rolnik. Mieszkańcy nie mają wykupionej drogi.Postawcie sobie szlaba:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Zegarek z GPS dla dziecka (58 odpowiedzi)

Witam, ma ktoś doświadczenia z zegarkami GPS dla dzieci, rynek oferuje kilka modeli, ale żadnych...

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

do góry