Widok

Wieżowce na Orunii

Orunia Górna Temat dostępny też na forum:
Witam, chcę kupić niewielkie mieszkanie w Gdańsku. Kredyt czy jakieś inne formy nie wchodzą w grę, więc pewne dzielnice też nie wchodzą. Znalazłam kilkanaście mieszkań, ale jedno dosyć ciekawie wygląda cenowo. Wieżowiec na Piaskowej, mieszkanie po remoncie a cena za metr to raptem 4500 zł czyli jak na Gdańsk to tanio. Do tego z tego co widzę to to mieszkanie już wisi dosyć długo. Coś jest tam nie tak ? Ktoś może z czytających tam mieszka ? W sumie nie jest to tak daleko do centrum, do tego nie rozumiem dlaczego ul. Zamiejska to Chełm a Piaskowa która jest obok to już Orunia i to jedni piszą że Dolna i inni że Górna ? Myślałam o Chełmie ale niestety, za stare bloki, niczym się nie różniące się od tego na Piaskowej, 5000 zł za metr to lekki żart jak dla mnie i to jeszcze za mieszkania do pełnego remontu najczęściej. Dziękuję za odpowiedź...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedyś to było zaznaczane na mapach jako Oruńskie Przedmieście.
Obecnie leży w granicach administracyjnych Oruni Dolnej, mimo, że Piaskowa leży na górce :)
Jak zwał, tak zwał... nieważne. Jedynym mankamentem przynależności administracyjnej jest podleganie pod pocztę na Gościnnej, gdzie Bareja mógłby kręcić swe PRL-owskie filmy bez zmiany scenografii i obsady za okienkami :D
Lokalizacja jest ok. Poza szczytem dojazd do centrum to kilka minut.
W szczycie niestety już nie. Rano wieczne korki w stronę Centrum (zatkana Małomiejska, Podmiejska i Trakt). Po południu - w drugą stronę.
Jeśli masz auto, to na Chełm (i całą jego infrastrukturę handlowo-usługową) jest rzut beretem.
Ale i bez auta nie jest najgorzej. Zbiorkomem masz dobry dojazd na Orunię Górną (Biedra, Lidl i kupa małych sklepiczków) a do Tesco, przy ładnej pogodzie jest ok. 10 min spaceru (kawałek Ptasią, potem na szagaj przez łąkę). Na miejscu (koło przystanku) masz dwa spożywczaki, rzeźnika i pizzerię ;). Na Piaskowej: spożywczak i budowlano/AGD (przyda Ci sie przy wyposażaniu mieszkania).

I nie wierz w bajki, że to "niebezpieczna" dzielnica :D
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za opinię, byłam widziałam, nie jest wcale strasznie, oczywiście trudno coś więcej oczekiwać po wieżowcach. Ale albo 4000 zł metr za blisko Śródmieścia albo 6000 zł metr na wypizgowie z szybką winda i ładną naklejką na ścianie korytarza. Tyle że na korytarzu się nie mieszka. Szkoda że nie ma tramwaju, ale jak pisałam wiem, że cena świadczy o jakości, ale np mieszkać na Zamiejskiej gdzie też do tramwaju daleko i żądać 5000 zł za metr mieszkania w podobnym bloku i to jeszcze bez windy z wejściem na 4 pietro, gdzie mieszkanie do całkowitego remontu, to się chyba ludzie jeszcze nie obudzili trochę sprzed 10 lat, gdzie była górka na mieszkaniach. Chyba wybiorę Orunię, bo do Zamiejskiej jest 200 metrów :) I będziemy sąsiadami :) Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sadyl, co Ty chrzanisz? Co dzień jeżdżę 154, wysiadam na Platynowej. Patrząc na pasażerów, którzy wysiadają choćby przystanek niżej, broniłabym się rękami i nogami przed przeprowadzką na dolną Orunię. Ci ludzie serio, nie budzą zaufania...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8
Proszę Pani, byłam jeszcze dzisiaj obejrzeć jedno mieszkanie na Chałubińskiego na Chełmie. Takiego menelstwa jakie stało pod klatką to w życiu nie widziałam, w sumie obejrzałam mieszkanie pobieżnie bo wiedziałam że i tak nic z tego nie będzie. Natomiast na Małomiejskiej byłam specjalnie kilka razy i nie wiem jaki element ma Pani na myśli, ale ja żadnego nie widziałam, obraziła Pani wielu ludzi tam mieszkających i to chyba na zasadzie, że wyżem sr*.... niż głowę mam. To chyba Pani ma jakiś kompleks niższości, zwłaszcza że te wieżowce z Orunią Dolną nie mają nic wspólnego, głównie dlatego że stworzono jakiś dziwaczny twór, który Pani zamieszkuje. I to pewnie buląc jakiś kosmiczny kredyt stąd zazdrość dla zaradnych ludzi. Ale dziękuję za informacje, wiem dzięki temu, że odległość MENELI od Nadludzi to raptem 600 metrów w linii prostej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Szanowna Pani:) Zazdroszczę umiejętności oceny po kilku wizytach:) Na Oruni mieszkam kilka lat i 5 dni w tygodniu przemierzam autobusem tą trasę 2 razy dziennie. Nie czuję się nadczłowiekiem, wcześniej mieszkałam w Nowym Porcie a obecne mieszkanie wynajmuję. Nie lubię podróży 154, nie chciałabym mieszkać w sąsiedztwie wielu osób, które wysiadają na Sandomierskiej, Ptasiej i Małomiejskiej. Nigdzie, nawet w Nowym Porcie nie czułam się tak zagrożona jak na tej trasie. Proszę się wprowadzić, pomieszkać, ocenić samej. Jeśli nie przeszkadzają Pani pijani ludzie, dresy i "karki", być może będzie się czuła Pani tam dobrze. W mojej ocenie jest ich jednak w tej dzielnicy więcej niż w innych.. albo więcej ich podróżuje komunikacją miejską:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pijanych ludzi, dresów i karków bardzo często widzę w samolocie. To co mam zrobić ? Nie latać samolotem ? Ja po prostu nie mogę w obecnych czasach pozwolić sobie na kredyt, bo jak dla mnie, trzeba być bardzo naiwnym żeby wierzyć w pracę przez 30 lat bez problemów. A do programu MDM się nie nadaję, bo jestem już STARA. Mam 37 lat. Więc próbuję kupić mieszkanie na jakie mnie stać. A nie stac mnie na jakąś deweloperską dzielnicę ani na mieszkanie za 6000 zł metr. Oruńskie Przedmieście nie wygląda źle. Jak pisałam, oglądałam też dwa mieszkania na "czystym" Chełmie i wolę jechać z pijanymi, bo autobus ma monitoring niż mieć pijanych pod klatką schodową. Ale dziękuję za uwagę. Ja pisałam o wieżowcach i okolicy, na komunikację miejską uwagi nie zwracałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkam na Oruni od urodzenia w tym rejonie. Nigdy nie zdarzyło mi się nic złego ani nawet nie słyszałam o tym Na każdym osiedlu niestety na Górnej też zdarza się patologia. Nie ma co uogólniac. Wieżowców nie polecam że względu na wysoki czynsz są to mieszkania spółdzielcze na Górnej w większości też. Lepiej zapłacić trochę więcej a mieszkać że wspólnota mieszkaniową. A ogłoszenie wisi pewnie długo,bo mieszkania ogólnie sprzedają się teraz słabo...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Aniu, czynsz na osobę wychodzi ok 300 zł z dużą zaliczką na ogrzewanie. + gaz bo woda jest ogrzewana osobno. Ale jest bardzo ciepło, sprawdzałam u znajomych. Natomiast na Chełmie za więcej ma się więcznie nie dogrzane mieszkania, właśnie mieszkam u kuzynki to coś sama wiem. Głównie dlatego myślę nad Oruńskim Przedmieściem a nie Zajmiejską, gdzie zimno nawet teraz jest (a na dworze 10 stopni), w swetrze trzeba chodzić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie chciałabym tam mieszkać. Będziesz bezpieczna jak zaczniesz być rozpoznawalna z ,,widzenia " jako swojak. Mam bliską osobę która tam mieszka ( okolice Ptasiej), i trochę nerwów ją to kosztowało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale ja się pytam DOKŁADNIE o wieżowce, ten kwartał. A nie o okolice Ptasiej, tj. napiszę dosadnie jakieś SLUMSY jak dla mnie, poza tym mają iść wszystkie do wyburzenia. Podobna sytuacja jest na blokach na Chełmie od strony Worcella, im więcej garaży, tym lepiej - ludzie myślą że kupili sobie spokojne mieszkanie w bloku a tu ZONK.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkałam w wieżowcach na ul.Granitowej od samego początku,jak tylko powstały(ponad 30 lat) Bardzo tęsknię za tą dzielnicą,ale musiałam się wyprowadzić na 4 pokojowe mieszkanie,bo rodzinka mi się powiększyła,a w wieżowcach takich dużych mieszkań nie ma.Nie jest to prawdą,że mieszkają tam pijuski i menele.Czasem się jakiś tam zdarzy,ale to tak jak wszędzie.Wróciłabym tam bez żadnego problemu nawet dziś.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dawne Przedmieście, obecnie część powyżej kanału określa się jako Starą Orunię Górną, aby odróżnić ten obszar od "właściwej" Oruni Dolnej.

A co do mieszkania - te 4500 za metr to jeżeli chodzi Ci o to mieszkanie 37 m2 (w niektórych ogłoszeniach 38) to cena nie jest żadną okazją.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jaka jest okazyjna cena ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panie MTK, spytam ponownie, jaka jest okazyjna cena ? Bo co można kupić w Gdańśku za 150 tysięcy ? Chyba kawalerkę na Przeróbce albo jakiś badziew do zrobienia na Kowalach ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ależ nerwowa - przykro mi, ale nie siedzę tu non-stop.

Jak sama Pani zauważyła ogłoszenie nie bez powodu wisi od dłuższego czasu.
Ja ostatnio sprzedawałem tam 3 pokoje, 45 m2 na Granitowej za 162 - i to raczej normalny poziom.
Kawalerkę na początku Przeróbki (w niezłym stanie) sprzedawałem za 125.

Natomiast, że ciężko kupić coś za 150 tys. ? Oczywiście.
Osób mających 150 tys, w gotówce jest sporo - więc wszystko co ma sensowną cenę w okolicach 150 tys. dla danego rejonu schodzi sprawnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bo teraz znalazłam jeszcze ogłoszenie na Koralowej, 188 tysięcy, wiadomo do zbicia, 52 metry. Jest do remontu, jak każde mieszkanie na Orunii w wieżowcach, jak i Górnej, jak i na Chełmie.... Widok ładny z balkonu, a towarzystwo jakie wsiada do autobusu, to mnie średnio interesuje...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nic z tego nie rozumiem, jestem mieszkańcem Kurierów AK, często korzystam ze 154 ale też chodzę dla zdrowia właśnie Koralową schodami koło szkoły do Krzemowej. Nigdy mnie nikt nie napadł nigdy nie zaczepił w autobusie spokój zwyczajni ludzie naszych czasów .Nawet w drewnianym kościele cegła spadnie na głowę, skoro ma spaść , a ten rejon akurat spokojny, zmęczeni spracowani ludzie, średnia wieku dość wysoka .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkam w owym jedynym wieżowcu na piaskowej ;)
Jest to zdecydowanie orunia dolna. Na górną jest rzut beretem, a raczej schodami.. ok 120 schodów w górę, by dośc na górną orunię.
Na dole jednak żle się nie mieszka, wiele placów zabaw, sporo miejsc do parkowania, zależy na czym komu zależy. Do sklepów względnie blisko, szkoły, lekarz też nie daleko. Towarzystwo łąwkowe owszem i jest, ale na ogół mało groźne jak i z czasem pewnie wykruszające się... nie miałam jak dotąd żadnych niemiłych niespodzianek związanych z mieszkaniem tutaj... więc śmiało mogę polecić.. bo mieszkania dużo tańśze niż gdzie indziej, a połączenie z centrum gdańska całkiem dobre.,..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Sposoby ogrzewania domu (50 odpowiedzi)

Czy ktoś z Was stosuje do ogrzewania pompę ciepła?? Zastanawiam się jak to wygląda w...

Jakie biuro nieruchomości polececie ?? (92 odpowiedzi)

Jakie biuro nieruchomości polecacie ? . Mam zamiar sprzedać mieszkanie , a potem kupić większe...

Gecco Deweloper (5 odpowiedzi)

Jeżeli ktoś jest zainteresowany szczerą opinią polecam przejść się po mieszkańcach inwestycji na...

do góry