Widok

Willkommen w Zoppotach

Willkommen w Zoppotach Temat dostępny też na forum:
Opinie do spektaklu: Willkommen w Zoppotach.
Willkommen w Zoppotach
Adolf Nowaczyński


Planowana premiera - 1 lipca na sopockiej Scenie Kameralnej z okazji polskiej prezydencji w Unii Europejskiej oraz w ramach IV edycji Festiwalu Wybrzeże Sztuki!

Sopot na chwilę przed wybuchem I wojny światowej. Snobistyczna salonowa elita przybyła tutaj z trzech różnych zaborów, a nawet z Paryża, w plażowym gapipudle, modnej kawiarni z widokiem ...
Przejdź do spektaklu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poje...ło ich z ta cena!!

W teatrze Roma w Wawie bilety sa max po 100pln ale rowniez po 75 50 czy 35pln!!

Czy to taka specyfika Sopotu czy trojmiasta z tymi cenami??!!

wypowiedź zmoderowana ( 2011-05-20 11:38:09)

popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 35

ale to jest cena na spektakl premierowy, późniejsze spektakle zawsze są w niższej cenie.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0

PREMIERY zawsze sa w takich cenach
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

widać, że nawet 100 spektakli za 1 zł nie zrobi z ciebie człowieka kultury:)

btw, 100zł to cena za PREMIERĘ!!!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

3 bilety

do sprzedania 3 bilety na najblizszy spektakl.

250 zl za sztuke - zapraszam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

ESIEK

100 zł TO OGROMNA PRZESADA
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 16

Ale to tylko w dniu premiery !!! Zarezerwowałam za 20 zł w czwartek 7.07.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

A kiedy będzie ?

Ciekawe czy doczekamy się zjadliwej satyry na marnego reżysera który został dyrektorem teatru w dużym mieście i produkuje swoje snuje podlizując się coraz to mniej wymagającej publiczności.

Marność,

Zdołować taki teatr.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 15

przywilej premiery

Drodzy!

Przecież 100 złotych płacimy tylko w dniu premiery, nikt nam nie każe wówczas wybierać się na powyższy spektakl ;)

pozdrawiam
popieram tę opinię 37 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pomieszanie

Skoro za fryzjera lub bluzkę płaci się obecnie dwa razy więcej to nie rozumiem czemu za grę aktorską przygotowywaną przez dłuższy okres czasu i wymagającą psychicznego przygotowania mielibyśmy/miałybyśmy nie płacić...
popieram tę opinię 44 nie zgadzam się z tą opinią 5

Bluzkę wkładasz wiele razy, czasem nosisz ja rok, albo dłużej, przekazujesz dalej komuś innemu. U fryzjera spędzasz ponad godzinę i w tym czasie zajmuje się tylko tobą, zużywa materiały, płaci czynsz, itd..

Na widowni zasiada kilkuset widzów. Spędzają tam ok. dwóch godzin. Jeśli spektakl jest kiepski, nie ma możliwości zrezygnować, oddać, wymienić na inny, czy złożyć reklamację. Teatry są państwowe i jako takie otrzymują dofinansowanie - nie muszą utrzymywać się wyłącznie z biletów.

Nie uważam, że kultura powinna być za darmo. Zgadzam się, że bilety na premierę mogą być drogie. Mimo to Twój argument o fryzjerze i bluzce nie przekonuje mnie. W większości przypadków bilety na spektakle "normalne" są za drogie (chociaż akurat tutaj - 20 zał w czwartek jest OK).

Czasem słyszy się porównanie, że skoro bilety do multipleksu są po 20 zł, to w takim razie kultura wyższa musi kosztować więcej - itd. Od razu dodam więc też, że moim zdaniem bilety do kin są skandalicznie drogie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

taka mentalność

Ludzie w naszym kraju nie potrafią liczyć.. za byle fryzurke co miesiąc płacą 150-200pln a jak idą do dentysty to 100 zł dla nich drooogo, a przecież leczenie jest bardziej kosztochłonne niż strzyżenie.. paranoja.. to samo jest z beznadziejnie drogim kinem gdzie "gwiazdy" i producenci popcornu zarabiają grube miliony, a jak przychodzi zapłacić 30zł za dobry spektakl to droooogo
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie zgadzam się

ja za fryzjerowi płace za strzyzenie 25 zł, jest to świetny profesjonalista, pracuje w renomowanym salonie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja za fryzjera płacę 25 zł
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 3

Za 25zł to ciężko faceta ostrzyc dobrze a co dopiero kobietę ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

A ja płacę 23 z myciem i fiu bzdziu.. na dobry spektakl też można pójść w dobrej cenie ( 20 zł 7.07). Malkontentom nic nigdy nie pasuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

i na to warto się wybrać. klimaty Nikodema Dyzmy,

szlachta kurlandzka etc ;)))
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam jedno pytanie czy po polsku nie dało rady?

Co to ma na celu przyciągnięcie emerytów z NRD?
a sam teatrzyk ok bo tego brakuje szczególnie w Gdańsku i Sopocie.
Ceny biletów na premierę nawet w mało zacnym teatrzyku są wyrzsze niz na kolejne spektakle.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 18

wyższe czy wyszsze a może wyśsie

etam cicho być
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

100 zl ?

to chyba premiera dla Niemców będzie.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 15

sopot obecnie to tylko namiastka tego co było kiedys!!

to zasługa Rosjan ,potem POlaków i na koncu Karnowskiego i jego władzy absolutnej.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 20

Widze, ze lizusowstwo wobec "ELYTY" kwitnie!

Boże, widzisz i nie grzmisz! I to ma byc sztuka! To jest "sztuka" w stylu Spatifu. Na fali PR-owskich zagrywek dla oszołomów trzeba, zeby "stolica" prezydencji w UE dała mocą pozycję władzom Sopotu z Karnosiem na czele. Wiec uzgadnia sie przy piwku takie bzdurne pomysly, coby gawiedź nie miala watpliwosci, ze Sopot najlepszy jest i basta! A oprocz wlazenia w dupe za pieniadze ratuszowi, trzeba ELYCIE, czyli gosciom z łatwo "zarobionymi" milionami dać przekonanie, ze miec mieszkanie i wypoczywac w Sopocie to jest lansik lepszy od nowojorskiej 5th Avenue, hehe :) I oni w to naprawde wierzą! Paryż przyjeżdzał do Sopotu???!!! Ludzie, wstudu nie macie! Proponuje, zeby zatrudnic w tej SZTUCE przedstawicieli Sopockiej ELYTY, czyli udające 16-tki stare baby po rozwodach, ktore co sobota balują w Spatku, ladując co weekend z innym dziadem w łóżku. Przeciez to jest ELYTA uwielbiająca PO, ktora zna sie na dobrej sztuce, ma gust i klasę, hehehehe:) Co widac np po ich ubiorkach na Spatifowskich imprach, gdy ubierają swoje dobrze przegwizdane ciałka w stroje a'la 18 letnia dziwka z Hamburga. Pani Elżuniu, ulubienico sopockiej ELYTY ze Spatka, zapraszamy! I zeby nikt nie poczul sie pokrzywdzony dorzucilbym do tego jeszcze garsc ELYTY kwidzyńsko-kościersko-kartuskiej, ktora co sobota przybywa tłumnie do Sopotu swymi 15-letnimi audi i bmw, zeby polansowac sie na Monciaku, a potem pobalowac w Dreamie i Vivie, hehehehehehe :)))
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 8

Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uśmiałem się :)

Byłem dziś na próbie generalnej i uśmiałem się do łez :). Świetnie dobrani aktorzy. Gratulacje!!!!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 7

beznadzieja

Dawno nie było w tym teatrze większego badziewia - mieszczański teatrzyk od siedmiu boleści.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 12

maruderzy

A kto Wam każe iść do teatru? Na durne filmy, popcorn i cole wydajecie więcej i jakoś nikt nie marudzi. A premiera to szczególny moment, więc dlaczego bilet nie ma kosztować 100 zl? I tak w sumie, to co to jest stówka, za to nawet nie da się zaszaleć!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4

brrrr....

byłam i mam nadzieję, że nigdy więcej mi się nic takiego nie trafi...
niezrozumiałe bełkotliwe dialogi po niemiecku, rosyjsku,
nudno, długo i, co najważniejsze, nie wiadomo po co to wszystko...
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 6

BEE !!! BEE!!!

Wielki - MINUS - dla decydentów teatru , w taki sposób sami zabijacie teatr. Jesteście jak pies ogrodnika. 120zł i 20 widzów , a 50zł i pełna sala ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

A co z akustyką sali :-(

Byłem widzem na tym spektaklu w dniu 07. 01. 2012. Temat przedstawienia ciekawy, czasami śmieszny. Siedziałem w trzecim rzędzie od góry. Niestety słaba akustyka sali uniemożliwiała zrozumienie całego tekstu mówionego przez aktorów. Podkład muzyczny, był odtwarzany również w trakcie poszczególnych sekwencji mówionych przez aktorów, przez co był chwilami słabo słyszalny. Już dawno po premierze i jakoś nie tak. Może Panowie akustycy powinni zejść na widownię i wsłuchać się w to co mówią aktorzy i spróbować to zrozumieć, a może czas wyposażyć aktorów w mikroporty. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

o co się spieracie

To treść i gra aktorska powinny być tematem dyskusji i komentarzy, a nie cena biletów. Jednak jesli chodzi o ten spektakl, no cóż...Nie polecam. Wyszedłem z teatru z lekkim zażenowaniem. Szkoda dobrych aktorów na średni, delikatnie mówiąc, spektakl.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Słabiutko

Byłam na spektaklu 08.12.2012 r. z grupą seniorów. Słaba akustyka spowodowała, że niektórzy w ostatnich rzędach przysnęli i ich pochrapywanie mogło być lepiej słyszalne niż głosy aktorów. Podobała się nam scenografia.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Panie reżyserze Orzechowski

niech pan usiądzie w środkowym rzędzie i niech pan posłucha jak aktorzy mówią. Nie słychać co mówią, gdy idą odwróceni tyłem do widowni- mówią cicho i do tego jednocześnie trzeszczy drewniana podłoga. Poza tym tekst mówiony słówkami rosyjskimi , niemieckimi i francuskimi jest bełkotem . Poza tym młodzi ludzie kompletnie nie znają języka rosyjskiego- czy to sztuka tylko dla starego pokolenia ? Poza tym jest to niby komedia, ale nie skłania do śmiechu. Bardzo widać, że reżyserem jest mężczyzna- widać po poziomie dowcipów. Gdyby ten spektakl wyreżyserował ktoś inny, mógłby to być naprawdę dobry i śmieszny spektakl, na który ludzie przyszliby z własnej woli a nie tylko dlatego, że dostali darmowy bilet z pracy...Reżyseria do poprawki.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nuda

Nie podobało mi się, miałam problem,żeby nie zasnąć, byłam w towarzystwie , więc dotrwałam do końca , nie polecam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobry środek nasenny

Ta "komedia" nie udała się panu Nowaczyńskiemu, nikt jej nie grał, więc po co to wyciągnięto z lamusa???
PS. Aktorzy w Teatrze Wybrzeże są coraz gorsi. Nie umieją mówić wyraźnie więc krzyczą bełkotliwie. Bez sensu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Kultura

Kora. Boska (8 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Kora. Boska . Kora. Boska O Matki Boskie, które u boku Kory (Katarzyna...

Dziewczyny z kalendarza (10 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Dziewczyny z kalendarza . DZIEWCZYNY Z KALENDARZA Musical na podstawie...

Wielkie ciasto (9 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Wielkie ciasto . Wielkie ciasto Inspirowane opowiadaniem J.R.R Tolkiena...

do góry